כאשר חיבורים הם יותר מאשר חיבורים

ג׳ניפר הופמן

מארס 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

החיבורים שיש לנו עם אנשים ומצבים קיימים ברמות שונות, והם אינם כה פשוטים כפי שאנחנו חושבים. ואנו לוקחים אותם כדבר מובן מאליו עד אשר אנו מתחילים להיפרד מהם או הם מאיתנו. אז אנו מרגישים במשיכה של משהו אחר, מכנים זאת התקשרות, ממנה לא קל כל כך להשתחרר ללא קרעים בלתי צפויים, חרטה או תחושת אובדן. ויש רמה אחרת של חיבור שקושרת אותנו ברמה עמוקה אף יותר, זו המכונה ״הִלָּכְדוּת״ (enmeshment), ומחיבורים אלה קשה אפילו יותר להשתחרר, ואין זה משנה עד כמה אנו רוצים לעשות זאת. אנו יכולים לשחרר את כל החיבורים הללו, אך תחילה אנחנו חייבים לדעת עם מה אנו מתמודדים ולכבד את הרמה אליה הם שייכים בשדה הרגשי ובשדה האנרגטי שלנו. אז נדע עד כמה נתאבל ונתחרט על אובדנם, עד כמה הם מושרשים במערכת האמונה שלנו וכיצד עלינו להתכונן לפרידה ולסגירת המעגל שיתרחשו בסופו של דבר.

קישור לכמה סרטוני וידאו.

חיבורים פשוטים קל לשחרר כיוון שאין לנו מחוייבות רבה אליהם. האם אנחנו רוצים לאכול ברוקולי או אפונה לארוחת הערב? הדבר תלוי בתחושה שלנו באותו יום. אם אנו אוהבים את שני המאכלים, נאכל אותם בימים שונים אבל לא נתגעגע לאפונה ביום שנאכל ברוקולי. זו דוגמה פשוטה והיא מסבירה את החיבורים היטב, לכן מדוע קשה כל כך לשחרר חלק מהחיבורים שלנו? משום שהם לא חיבורים (connections), הם קיימים ברמת ההתקשרות (attachment).

התקשרות מייצגת רמת חיבור שמושרשת בשדה האנרגיה שלנו, לכן אובדן או שחרור של התקשרות יהיה מלווה בגעגועים ויהיה עלינו לעבוד כדי לסגור את הפער שאובדן ההתקשרות שלנו גרם. התקשרויות הן משהו שאנו סומכים עליו, שעונה על צורך בחיים ושאובדנו מותיר חלל ריק שיהיה עלינו למלא. אנו קשורים לבני הזוג, לילדים, לבתים, למכוניות, למקומות עבודה שלנו – כל אלה עונים על צרכי חיים משמעותיים ואובדנם מורגש, לעתים באופן עמוק מאוד. התקשרויות מסוימות לא ניתן להחליף לעולם, בעוד שאחרות זקוקות לזמן ולריפוי. אם הפכנו קשורים עמוקות להתקשרויות שלנו, אנו מרגישים את אובדנן ברמה עמוקה, אבל אז אנו עוברים לרמת ההלכדות, רמת החיבור השלישית.

הלכדות מייצגת רמת חיבור עמוקה מאוד שבה החיים שלנו שזורים בחייו של מישהו אחר ועלינו לפרום את החוטים שקושרים אותנו כחלק מתהליך השחרור שלנו. הלכדות מתרחשת כאשר אנו מאפשרים לעצמנו להפוך לחלק כה גדול מחייו של מישהו אחר, או של מצב, שעלינו להחליף את כל מה שהם ייצגו כאשר אנו מנתקים את החיבור המשותף שלנו. השחרורים הללו כרוכים בדמעות, בעצב, בחרטה, לפעמים בתחושת אשמה, ותכופות בביקורת עצמית על שאפשרנו זאת לעצמנו. סוג חיבור זה הוא מהמורכבים ומהמסובכים ביותר ותקופות כולל רמה מסוימת של מחזור קרמתי ושיעורים של חוזי נשמה, שמאגדים בהם תקופות חיים רבות. אך כמו כל החיבורים, ניתן לשחרר אותם כחלק מהטרנספורמציה שלנו.

בשעה שאתם חווים את הטרנספורמציה והמעבר שלכם מהממד השלישי לממד החמישי, שמו לב לחיבורים שלכם. האם הם פשוט חיבורים או התקשרויות? האם אתם קשורים למישהו או שכבר מדובר בהִלָּכְדוּת? ידיעת ההבדל תעזור לכם לכבד את התפקידים שהם ממלאים בריפוי, בלמידה, בצמיחה ובטרנספורמציה שלכם, כך שבעת שאתם משחררים, אתם מעניקים להם את הזמן, האנרגיה ותשומת הלב הדרושים כדי לשחרר אותם בקלות ובחן ולהגיע לסגירת מעגל.