המפתח לחיים בממד הלב

איריס יער כהן
ספטמבר 2015
עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

לאהוב מישהו פירושו לאהוב אותו כמו שהבורא ברא אותו.

מה זה אומר? זה אומר להתבונן פנימה לעומק לבבו ולראות את המקור שלו מתחת לכל הקליפות שעטה על עצמו במשך השנים, מתחת לשכבות ההגנה, מתחת לשריון הקשקשים שהפך להיות העור שלו. לראות מבעד לשכבות את האור שמסתתר מתחת לעור, את האמת המתחבאת.

להצליח לחדור מבעד למכשולים הרבים שהוא מציב בפנינו, שהם מנגנוני ההגנה שלו. הגנה לא מפני הרע, אלא הגנה מפני הטוב, מפני האהבה, האהבה שלנו. כיוון שהפחד הגדול ביותר הוא כמיהתו לאהבה. פחד שאם יפתח הברז, לא יוכל לעצור אותו, דבר לא יוכל לעצור אותו. אז יאבד את ראשו, את הראש ההגיוני שלטעמו מגן עליו, שומר עליו מפני אהבה זו, שעל פי חוויתו היא פוגענית, הרסנית, משתלטת וכובשת כל חלקה בגופו ובנפשו. עד שהוא יהפוך לעבד, לעבד של האהבה והחיים. הוא חש שהוא מאבד שליטה, מאבד את “הסדר הטוב” שיצר לעצמו בעמל רב; ולשם לא נכנס שום רגש מיותר שלא עבר סינון של הראש, של ההגיון. גם לא שום אהבה שלא עברה עיבוד מכאני, טכני דרך המסננים של הראש, הראש הקודח מחשבות-מחשבות, מילים-מילים.

החכמה היא לעבור דרך המכשולים, כמו לוחם דרכים ותיק שמתכופף כאשר מבחין בחץ שעף אליו ומצליח להתחמק מכל החיצים עד שמגיע לממד נקי מחיצים. ממד בו אין מלחמה, אלא חופש ואהבה, ושם הוא כבר לא לוחם, אלא יונת שלום עם עלה של זית בפיה. והמקום הזה הוא הלב.

לא סתם הוא נקרא “לב”, הוא המרכז הכול. מרכז הגוף, הנפש, הרוח. שם בפנים הזמן עוצר מלכת, אין מלחמה, אין הגנה, אין קליפות, אין שריון. שם יש הכול ואין כלום. שם האמת והמקור לכול. משם הכול מתחיל והכול נגמר ושוב מתחיל. חופש.

שם יש מעיין נובע של האהבה שלנו שאנחנו כל כך משתדלים להסתיר, שחלילה לא יבחינו בה וחלילה תזרום מחוץ ללב אל הגופים שלנו ומשם החוצה לסביבה שלנו, לסובבים אותנו ונתגלה בערוותנו. ערוותנו קרי פגיעותנו. הפגיעות הזאת שאנחנו שומרים עליה מכל משמר, היא המפתח לגאולה, לריפוי, להבראה, להחלמה שלנו.

בדיוק ההפך ממה שאנחנו חושבים, שזו נקודת התורפה שלנו, זוהי נקודת התרופה שלנו.

ברגע שנסיר את כל הקליפות וההגנות ונחשוף את בשר לבנו הרך, הוורוד, הפגיע, אז נרפא – מפני שבאי התגוננותנו טמון ביטחוננו.

אז בפעם הבאה שאתם רואים מישהו, נסו להתבונן פנימה מעבר לשריון הקשקשים, אפילו לכמה שניות, התחברו לאמת, למקור.

**

איריס יער כהן

מאבחנת בצבעים בשיטת האורה סומא, מתקשרת, הילינג הוליסטי, יועצת בקלפי טארוט ומנחת סדנאות בשילוב אומנויות.

מייל: irushaargaman@gmail.com

נייד: 054-6600728