אם אתם משועממים, אתם מוכנים לרטט חדש

ג׳ניפר הופמן

נובמבר 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

האם אתם משועממים לאחרונה, מרגישים לא כל כך טוב ואולי אפילו תקועים קצת? האם יש לכם הרבה דברים שעליכם לעשות, אבל אין לכם חשק לעשות אף לא אחד מהם?

פעם חשבתי ששעמום משמעו שאין דבר שיש לעשותו, ולכן אם היו לי דברים לעשות והייתי משועממת, הרי שאני חסרת אחריות או עצלנית. אך לא זו משמעות השעמום. זהו סימן שקיים חוסר היערכות אנרגטי בין החיים שאנו חיים לבין נתיבים, הזדמנויות ופוטנציאלים חדשים שהנשמה שלנו מנסה להפוך אותנו מודעים אליהם.

שעמום הוא ״משיכת חבל״ בין השכל והרוח, הזמנה למצוא דרך הוויה אחרת, במקום למצוא משהו נוסף לעשות.

הצרכים שלנו משתנים עם הזמן ואנו מרגישים תקועים ומתוסכלים, כיוון שהאנרגיה שבוראת את הנתיב שבו אנו צועדים לא מעניקה לנו את התוצאות שאנו רוצים. האנרגיה שבה השתמשנו כדי לברוא את המציאות הנוכחית שלנו תעצים רק מציאות זו. אם ברצוננו לברוא משהו אחר, עלינו להשתמש באנרגיה שונה.

למדנו ששעמום הוא סימן לעצלנות או לחוסר מוטיבציה, אבל אני חושבת ששעמום הוא דרך מסוימת באמצעותה הנשמה שלנו מראה לנו שהגיע הזמן להרחיב ולמתוח את המודעות שלנו ולהניח לדברים חדשים להפוך אפשריים בחיינו. כדי לעשות זאת, עלינו להכניס אנרגיה שתעצים מציאות חדשה, שתשבור את הכללים שלנו לגבי מי שאנחנו, מי אנו יכולים להיות, מה אנו מסוגלים לעשות ועם מה אנו יכולים להיערך.

כאשר אנו משועממים, עלינו להתנגד לפיתוי ״לעשות משהו״ ולהניח לשעמום שלנו ליידע אותנו לגבי מה ששוב לא מוצא חן בעינינו או מספק אותנו.

כאשר אנו משועממים, אנו חושבים שמשהו אינו כשורה אצלנו, כיוון שאנו חושבים שאנשים עסוקים ופרודוקטיבים לעולם אינם משועממים ממה שהם עושים.

אבל כולנו משתעממים מנסיבות החיים שלנו בנקודה זו או אחרת, מנסים אז לשכנע את עצמנו שעלינו להיות מרוצים מכל שנמצא למולנו ולהפיק ממנו את המיטב, ללא קשר לתחושות האמיתיות שלנו לגביו.

מערכת היחסים לא עובדת, אבל עדיף מערכת יחסים מבדידות.

מקום העבודה שאליו אנו הולכים בחוסר רצון בכל יום, עדיף מאבטלה.

שגרת החיים שלנו מגשימה מטרה מסוימת, אפילו אם אנו קמים בכל יום ותוהים האם זה כל מה שיש לחיים להציע.

לימדו אותנו להודות על מה שיש לנו, ורצון במשהו אחר משמעו שאנו כפויי טובה. לא רק שדבר זה אינו נכון, הוא גם לא מציאותי. האם תוכלו לחשוב על משהו שיגרום לכם לאושר תמידי לשארית חייכם, שלעולם לא תרצו לשנותו? רצון במשהו אחר או במשהו שונה לא הופך אתכם לכפויי טובה כלל וכלל, משמעות הדבר היא שהמציאות הנוכחית והנסיבות שלה הפכו ״קטנות עליכם״.

אין זה סימן לכפיות טובה, לאנוכיות, לחוסר יכולת או אפילו לחוסר הערכה להתבונן בחיינו ולהחליט שאיננו מרוצים מהם, שהם לא מספקים אותנו או שהם משעממים. הצעד הבא שלנו חשוב. האם נחליט שיכולנו לעשות טוב יותר, שכל שעשינו עד כה שגוי, שאיננו מסוגלים לחולל שינויים, או שטעינו ושגינו ברודפנו אחר נתיב הגשמה שלא סיפק אותנו?

או האם נכיר בשעמום כבסימן ש״הסתיימה דרך האנרגיה״ בנתיב זה ושהגיע הזמן לשנות את הכיוון, המשמעות והתכלית של חיינו? זכרו שאנרגיה מעצימה את הנתיב שבו אנו נמצאים עכשיו, וכדי להעצים נתיב חדש בדרך מספקת, עלינו להשתמש באנרגיה חדשה. אחרת, אנו מנסים לחולל שינוי מבלי לשנות דבר. והכרה בכך שאנו משועממים היא הצעד הראשון במסע זה, כיוון שזו גם הבנה שאנו מוכנים לפתוח את עצמנו לפוטנציאלים חדשים.

איננו חייבים לדעת מדוע אנו משועממים, די להכיר בכך שאיננו מרוצים, שהוא השלב הבא שלנו. כאשר אנו מנסים להעמיד פנים שאנו מרוצים כאשר למעשה אין זה כך, אנו מנסים לשכנע את עצמנו שאנו מסופקים וזאת בניגוד לאמת. אנו מספרים אפוא לעצמנו שקרים לבנים קטנים ומתעלמים מהאמת המונחת לנגד עינינו – איננו מרוצים מחיינו. וזה דבר טוב שביכולתנו לעשות, כיוון שברגע שנבין שאיננו מאושרים, נוכל לנקוט בצעדים כדי לנוע לנתיבים, מספקים, שמחים ומשמחים יותר.

הכרה בשעמום מחייבת כנות ואומץ. לכן תנו מבט בוחן בחייכם וראו ממה אינכם מרוצים. אז הכינו רשימה של כל אותם שינויים שברצונכם לחולל או שברצונכם שיתרחשו. אל תהססו והיו כנים, עליכם להכיר בדברים שברצונכם לשנות לפני שתוכלו לשנותם. אז, עם רשימה זו לנגד עיניכם, שאלו את עצמכם מה ברצונכם לשנות. אל תשכחו לבדוק האם אתם מסכימים להשתנות, מוכנים לשינוי ומוכנים לעשות את הדרוש כדי לאפשר את השינוי.

אל תתמקדו במה שלדעתכם יקרה לאנשים אחרים, מי יתמוך או לא, מי רוצה בכך או מחבב זאת, או האם אנשים אחרים יבינו אתכם, כיוון שקרוב לוודאי שהתשובה היא לא, וזה בסדר.

בנוסף, התכוננו לשבור כמה כללים שמכתיבים לכם כיצד עליכם לחיות את חייכם ומה אתם מסוגלים לעשות כדי לאמץ דרך חיים מתדר גבוה יותר, שמחה ומשמחת יותר ולהביא אנרגיה חדשה כדי לאפשר את השינויים הללו.

הנה חמישה סימנים לכך שחייכם משעממים אתכם ושהגיע הזמן להעלות את הרטט שלכם:

  1. אתם חוששים לעשות דברים מסוימים, או אולי את הכול, כיוון שלתחושתכם מדובר בעבודה רבה מדי או אתם יודעים שהתוצאה לא תמצא חן בעיניכם.
  2. דברים שבעבר גרמו לכם אושר שוב לא משמחים אתכם במידה שווה או אולי לא משמחים אתכם כלל.
  3. אתם מתקשים לאלץ את עצמכם לעשות דברים שאתם מרגישים שאתם ״צריכים״ לעשות, גם כאשר אתם אומרים לעצמכם שעליכם לעשותם כיוון שהם חשובים.
  4. אתם שמים לב לכך שאתם מפספסים פגישות, שוכחים התחייבויות, מגיעים באיחור ורוצים לעזוב מוקדם, או מתרצים תירוצים כדי להימנע מלעשות דברים.
  5. אתם מוכנים להסתלק ולהותיר הכול מאחור וגם אם אתם יודעים שלא תעשו זאת, זהו משהו שאתם חושבים עליו.

תוכלו אולי להוסיף כמה דברים משלכם לרשימה זו וזה בסדר, שעמום הוא רק סימן לכך שהאנרגיה שבה השתמשתם כדי להעצים את חייכם פשוט לא עובדת עבורכם, כיוון שאתם מוכנים למשהו אחר. לכן הכירו בשעמום שלכם בהודיה והציבו כמה מטרות חדשות, בראו תכלית חדשה לחייכם, נערו את האבק מכמה חלומות, ובראו רטט חיים חדש כדי לאפשר את השינויים שאתם צריכים ורוצים.

כדי לזכות בחיים חדשים אתם צריכים לברוא רטט חדש, רטט ותדר שיתמכו בשינויים שאתם רוצים לחולל. אינכם יכולים להעצים שינוי באמצעות האנרגיה שבה השתמשתם כדי לברוא את החיים שיש לכם ברגע זה, והשעמום שלכם הוא סימן שאתם מוכנים לבחון כיוונים חדשים לנתיב חייכם, לחיות מתוך כוונה, מתוך תכלית חדשה ולהתרחב לאפשרויות ולפוטנציאלים חדשים.

מה אתם יכולים לעשות היום כדי להעלות את הרטט שלכם? מהו השינוי הקטן ביותר שתוכלו לעשות ברגע זה? לא הרבה דרוש כאן, לכן אל תנסו לבצע שינויים גדולים בבת אחת, פשוט בצעו שינוי קטן וראו האם אתם מרוצים מהתוצאה. אם לא, שנו משהו אחר.

האם אתם מוכנים לטרנספורמציה עמוקה, נרחבת ושמחה?