אסטרולוגיה סינית: שנת טיגריס המים 2022

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

תרבויות רבות ברחבי העולם חוגגות את השנה הלונרית החדשה, אותה מציין מולד הירח השני שלאחר יום ההיפוך של דצמבר. באסטרולוגיה הסינית, תחילת השנה הלונרית מייצגת גם מעבר למזל חדש בגלגל המזלות.

האסטרולוגיה הסינית כוללת שניםעשר מזלות, כאשר כל אחד מהם נשלט על ידי בעל חיים אחר, ואת חמשת האלמנטיםעץ, מים, מתכת, אדמה ואש. בתחילת השנה הלונרית החדשה של 2022, שמתחילה ב-31 בינואר או ב-1 בפברואר, בהתחשב במקום שבו אתם מתגוררים, שליט גלגל המזלות הסיני יהיה טיגריס המים.

הטיגריס הוא בעל חיים פראי, נועז ואמיץ, מסמל שהשנה הלונרית הבאה תהיה שנה שבה נוכל לכבוש את פחדינו ולפעול למען המטרות שלנו. אין חלום שהוא גדול מדי או שאיפה שהיא דגולה מדי בשנת הטיגריס!

שנת הטיגריס מאשרת לנו להתחבר לעוצמה הפנימית האישית שלנו לדעת שאין דבר שאיננו יכולים להשיג כאשר אנו מתמקדים בכך. למעשה, שנת הטיגריס היא תכופות סימן חיובי בכל הקשור להתקדמות בתחום הקריירה.

אם יש לכם חלומות גדולים, מטרה נועזת, או פרוייקט שהייתם רוצים לקדם, שנת הטיגריס מציעה את הביטחון והתמיכה הדרושים שלכם.

אולם עליכם לזכור שהטיגריס הוא יצור סבלני שאורב באורח רוח לטרפו. אף על פי שאנו יכולים בהחלט לזנק ולבצע צעדים נועזים, עלינו גם להיות סבלניים ולבטוח שהדברים יתרחשו בתזמון מושלם. ממש כפי שהטיגריס צד את טרפו, אנו יכולים לבצע מהלכים מחושבים אבל גם להיות סבלניים ולחכות להזדמנות המושלמת לזנק.

באסטרולוגיה הסינית, שנת הטיגריס נחשבת לכזו שמביאה שינויים פתאומיים ויכולה לשנות את מאזן הכוחות והכספים. אנו יכולים לראות זאת בעולם סביבנו, בשעה שאנו מתחילים באופן קולקטיבי לבחון את הדברים שאנו מעריכים באמת.

האסטרולוגיה המערבית תומכת אף היא ברעיון זה בשנת 2022, כיוון שיש אנרגיה המרחפת ביקום השנה שתשנה קרוב לוודאי את הדברים אותם אנו מעריכים ואת הדברים שאנו מחשיבים לראויים, ברמה האישית וברמה החברתית גם יחד.

אנו בוחנים מחדש את הערכים שלנו, ועם בחינה זו, אנו יכולים לגלות שאנחנו מתחילים לתת עדיפות לדברים חדשים ולדרכי הוויה חדשות בחיינו האישיים.

הטיגריס הוא לא רק יצור עוצמתי ואמיץ, הוא גם אינטואיטיבי מאוד. יש לו חוש שישי והוא מסוגל לקלוט דברים בסביבתו שאנו איננו יכולים לקלוט.

בשנת הטיגריס, אנו יכולים לאמץ כמה מהמיומנויות האינטואיטיביות הללו ולהשתמש בהן כדי לקבל החלטות לעתיד. על ידי מתן אמון בקול הפנימי שלנו, ותשומת לב לרמזים המעודנים מהסביבה, אנו יכולים להבחין באותות וברמזים שהיקום שולח כדי להדריך אותנו.

אלמנט המים מגביר גם הוא את האנרגיות האינטואיטיביות של השנה הלונרית החדשה 2022. אלמנט המים יכול גם להעצים את הרגשות שלנו להפוך אותנו לרגישים יותר לאנרגיות העולם הסובב אותנו.

רגישות יתר יכולה להיות כוחעל ולעזור לנו להתחבר לתדרים של היקום, לאפשר לנו להרגיש מאוחדים עם הכול. אבל רגישות יתר יכולה גם להחליש ולרוקן אותנו, אם לא נגן על עצמנו או נתאמץ לטפל באנרגיה שלנו.

נקיטת צעדים נוספים להגנה על גוף האנרגיה שלכם תהיה חשובה השנה, ואנו יכולים לעשות זאת על ידי עבודה עם העוצמות המרפאות של המים.

מים מחזיקים ברטט, ולכן הטענה של כוס מים לפני שאנו שותים אותה, הבעת כוונה לפני שאנו נכנסים לאמבטיה או למקלחת, או רחצה בים הן דרכים שבאמצעותן אנו יכולים להתחבר לכוחות המרפאים של המים.

אלמנט המים מסמל גם שעלינו להיות מוכנים ונכונים לשוט עם הזרם השנה. יכול להיות שנתקשה להרגיש יציבים או בטוחים בעודנו שטים, אבל אם נצטרף לקצב של הגלים, יהיה לנו קל הרבה יותר מאשר להילחם כנגדם.

באסטרולוגיה המערבית קיימת בשנת 2022 משיכה עזה להגשמת ביטחון ולבניית בסיס יציב. אולי האנרגיה של טיגריס המים מזכירה לנו שאף על פי שאנו יכולים לבנות את היסודות שלנו ולפעול ליצירת תחושת ביטחון, איננו יכולים להתקשר יתר על המידה. אולי קיים מרכיב מסוים של כניעה שדרוש עדיין במהלך השנה.

מים הם גם אנרגיה יצירתית מאוד, המסמלים ששנה לונרית חדשה זו יכולה להועיל מאוד לפרוייקטים יצירתיים.

האסטרולוגיה המערבית תומכת גם כן ברעיון זה, עם צדק ששוהה רוב השנה במזל המים דגים. בעודו במזל דגים, יצטרף אליו נפטון, אל הים, שיעצים את הכוח היצירתי והאינטואיטיבי של אלמנט המים.

בשנת טיגריס המים, ועם צדק ונפטון השוהים במזל דגים, מרכיב המים יהיה חזק ביותר. אנו יכולים גם להיות עדים להשתקפות הדבר בטבע, עם התגברות גשמים או אפילו הצפות.

תשומת הלב שלנו עשויה גם להימשך לדרכים שבהן אנו יכולים ליצור קיימות רבה יותר לגבי אספקת המים שלנו ולטיפול ולניהול משאבי המים.

שנת טיגריס המים היא שנה של שאפתנות, אומץ, אינטואיציה ויצירתיות. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לגלם את האנרגיה הזאת:

  • התגברו על פחד או אמונה מגבילה שמעכבים אתכם.
  • שימו לב בכל פעם שאתם מתחילים מחשבה במילים: ״אני לא טוב.ה מספיק״ וראו אם אתם יכולים להחליפה במילים: ״נניח שאוכל״.
  • העזו לבצע קפיצה קדימה או נסו משהו חדש.
  • מצאו דרכים להגביר את הסיפוק שלכם מעבודתכם.
  • שקלו מחדש את הערכים שלכם ואת מה באמת חשוב לכם.
  • היו סבלניים, המתינו לרגע הנכון לפני שאתם פועלים.
  • התחברו לאנרגיה ״החתולית״ הפנימית שלכםבחנו מה משמעות הדבר עבורכם.
  • השתמשו במים לשם ריפויהטעינו כוס מים באמצעות כוונה לפני שאתם שותים, רחצו באמבטיה, לכו לים וכן הלאה.

 

בואו לתת תמורה