אסטרולוגיה אינטואיטיבית: דרקוני הירח במזלות שור ועקרב 2022-2023

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

דרקוני הירח הם נקודה מתמטית בין השמש והירח. הדרקונים יושבים לאורך ציר המעניק לנו את ראש הדרקון ואת זנב הדרקון.

ראש הדרקון מייצג את הגורל שלנו ואת הדבר אליו אנו חותרים וזנב הדרקון מייצג את העבר שלנו ואת היסוד עליו אנו מסתמכים.

בעוד שהדרקונים במפת הלידה שלנו יכולים להיות בעלי משמעות אישית, מיקום הדרקונים גם מציין את הקרמה הקולקטיבית שלנו ואת השיעורים עליהם אנו עובדים ברמה הגלובלית.

ב-19 בינואר, 2022, דרקוני הירח עוברים למזלות שור ועקרב, ושם הם ישארו בערך שמונהעשר חודשים. ראש הדרקון יהיה במזל שור וזנב הדרקון יהיה במזל עקרב. שינוי זה של הדרקונים מציין התממשות של שיעור קרמתי קולקטיבי חדש.

דרקוני הירח והליקויים קשורים אלה לאלה גם כן, ומשמעות הדבר היא שבכל ליקוי חמה או ליקוי ירח שיתרחשו בשמונהעשר החודשים הבאים, עוד מהשיעורים הקרמתיים הקולקטיביים עליהם אנו עובדים יתגלו ויחשפו.

ראש הדרקון במזל שור

ראש הדרקון במזל שור מציין את האנרגיה אותה אנו שואפים לטפח בחיינו. שור הוא מזל אדמה, אותו מסמל השור היציב והמקורקע. השור מהלך בשמחה במרעה ומעניק הזנה לאדמה. השור הוא יציב, בטוח ואינו צריך להוכיח דבר.

כאשר ראש הדרקון עובר למזל שור, אנו מתבקשים לאמץ את האיכויות היציבות והמקורקעות הללו בחיינו האישיים. השור ניזון בחריצות מהעשב שסביבו, מפיק את המיטב מהמקום בו הוא נמצא. השור לא מבקש לשנות, הוא פשוט רוצה להפיק את המיטב ממקום הימצאו. למעשה, לא קל לשור לחולל שינויים, הוא אוהב דברים צפויים ולדעת מה עומד לקרות.

לאור האנרגיה הזאת, אנו מתבקשים להביא מבנה ויציבות רבים יותר אל חיינו. אנו מתבקשים להיות מתודיים בגישה שלנו ולהפיק את המיטב ממה שלמולנו.

ברמה הקולקטיבית, ראש הדרקון העובר למזל שור מציין שהגיע הזמן להשלים עם המצבים שהתגשמו בשנים האחרונות. לא ניתן לחזור לדברים כפי שהיו בעבר, לכל הפחות לא עכשיו, ועלינו לשאוף להפיק את המירב מהמקום בו אנו נמצאים.

זה הזמן לעבוד עם השינויים שהתגשמו כדי שנוכל להרגיש מקורקעים ויציבים. באמצעות העבודה עם השינויים הללו והפקת המירב מהם, אנו יכולים למצוא דרכים חדשות לשגשג.

מזל שור עוסק במידה רבה בשפע, ולכן החיבור עם השפע הסובב אותנו, למרות מה שמתרחש בחיינו ובעולם, יהיה מעשה עוצמתי.

איך תוכלו להתחבר לשפע ההזדמנויות הסובב אתכם, אפילו אם הדברים נראים שונים או לא כפי שהיו בעבר?

מזל שור נשלט על ידי נגה, בייחוד התכונות של נגה הקשורות לתחושות הערך העצמי שלנו. לאור האנרגיה הזאת, נודרך להתחבר לתחושות של ערך ולהבין כיצד מערכת היחסים שלנו עם הערך שלנו מכתיבה חלק מהבחירות והפעולות שלנו.

תחושות ערך עצמי אינן עוסקות רק בדימוי עצמי, אלא גם לגבי הדברים להם אנו מקדישים את זמננו, מה אנו בוחרים לשאת, אילו גבולות אנו בוחרים לשרטט ותחושות הביטחון שלנו. התחברות עם הערך העצמי שלנו נוגעת במקומות עמוקים ותכופות יכולה להיות סיבת השורש מדוע אנו מקבלים החלטות מסוימות.

בעזרת ראש הדרקון במזל שור, השתמשו באנרגיה הזאת כדי להפוך את הפעולות שלכם למכוונות יותר. איך תוכלו לחיות ממקום של כוונה מודעת במקום פשוט לחזור להרגלים ישנים?

האנרגיה של מזל שור גם מושלת בפלנטה שלנו ולכן נושאים הקשורים לסביבה, לקיימות ולמצב הפלנטה יכולים גם הם לעלות לסדר היום בעת המעבר הזה.

קיימת תקווה שלנוכח מיקומו של ראש הדרקון, נוכל לראות שינויים חיוביים לאופן שבו אנו מתייחסים אל הפלנטה ולבחירות שאנו מקבלים לעתידה.

תעשיות כלכליות נשלטות גם הן על ידי מזל שור, ולכן נוכל אולי להבחין בנושאים בתחום ציבורי זה. יש סיכוי טוב שעם ראש הדרקון במזל שור הגישות שלנו בנוגע לכסף או הקשורות לערך הכסף, ישתנו.

ברמה האישית, אתם עשויים להבחין שהנושאים הקשורים למיקום ראש הדרקון יופעלו בעת הליקויים הבאים:

ה-30 באפריל, 2022 – ליקוי חמה במזל שור

ה-8 בנובמבר, 2022 – ליקוי ירח במזל שור

ה-28 באוקטובר, 2023 – ליקוי ירח במזל שור

בזמנים האלה, חשבו כיצד אתם מודרכים לעבוד על רגשות הערך העצמי והביטחון שלכם, ועל מערכת היחסים שלכם עם השפע. חשבו כיצד אתם מודרכים לעבוד עם מה שלמולכם ולברוא יציבות ומבנה רבים יותר בחייכם.

זנב הדרקון במזל עקרב

קל לבטל כלאחר יד את האנרגיות של זנב הדרקון כיוון שהן מייצגות את העבר ואת הדברים מהם אנו נפרדים, אולם, יש ערך בעבודה עם האנרגיות של זנב הדרקון.

זנב הדרקון לא עוסק רק בעבר, הוא מייצג את הדברים עליהם התגברנו ואת מה שעלינו לזכור כדי לקבל באופן מלא את הייעוד שלנו ולשלבו. אף על פי שראש הדרקון הוא היעד שלנו, זנב הדרקון מייצג את מה שאסור לנו לשכוח ואת מה שעלינו לכבד כדי להגשים את השלב הבא בייעוד שלנו.

זנב הדרקון במזל עקרב מזמין אותנו לכבד את הדרכים שבהם השתנינו ואת השינויים שהתרחשו בחיינו. הוא מבקש מאיתנו לקחת את השינויים הללו ולחשוב כיצד אנו יכולים לגרום להם לעבוד עבורנו.

עלינו להשכין שלום עם כל שהשתנה וכל שעבר טרנספורמציה ולהבין שמדובר פשוט בגאות ובשפל של החיים. אם נשכין שלום עם השינויים שהתממשו, הדבר יכול לסייע לנו למצוא את המבנה ואת היציבות הדרושים לנו כדי להתקדם.

לאור האנרגיות של זנב הדרקון במזל עקרב, אנו עשויים לראות שינוי במאזן הכוחות. פלוטו, פלנטת העוצמה, מושל בעקרב ופלוטו היה פעיל מאוד בשנים האחרונות, בייחוד בתחומים הקשורים לממשל ולעסקים גדולים.

אנו יכולים לראות נושאים בתחומים אלה ממשיכים לצוץ ונבחין אולי גם בשינויים במידת הכוח שאלה יכולים להפעיל עלינו ועל הדרך שבה אנו בוחרים לחיות את חיינו.

ארצות הברית גם חווה את שיבת פלוטו שלה המופעלת בשנת 2022, ולכן יהיה מעניין לראות מה יתגשם לאור האנרגיה הזאת וכיצד השינוי במאזן הכוחות יתממש.

ברמה האישית, אנו יכולים להבחין בנושאים הקשורים למיקום זנב הדרקון המופעלים בליקויים הבאים:

ה-15 במאי, 2022 – ליקוי ירח במזל עקרב

ה-25 באוקטובר, 2022 – ליקוי חמה במזל עקרב

ה-5 במאי, 2023 – ליקוי ירח במזל עקרב

בנקודות הללו, חשבו כיצד אתם מודרכים לקבל את השינויים שהתרחשו ולמצוא עוצמה וכוח באותם שינויים שחוויתם. מה לימדו אתכם השינויים שהתרחשו בעבר וכיצד אתם יכולים להפיק מהם תועלת במקום שבו אתם נמצאים היום?

ראש הדרקון נערך עם אורנוס במזל שור

אחד הדברים המעניינים לגבי ראש הדרקון שנכנס למזל שור הוא שהפלנטה אורנוס נמצאת גם היא במזל שור. ביולי 2022, ראש הדרקון ואורנוס ייתיישרו זה עם זה, יביאו קצת אנרגיה לא יציבה אבל גם רגעי התעוררות גדולים.

יהיה מעניין לראות כיצד בדיוק הדבר יתגשם, אבל אנו יכולים לראות תנועות דחיפהמשיכה בין האפשרות לחולל שינויים לבין השארת הדברים כפי שהם. צירוף זה של אנרגיה יכול גם ליצור דפוסי מזג אוויר בלתי יציבים ותחושה כללית של אנרגיה מפוזרת בשמים הקוסמיים.

תחזיות ראש הדרקון במזל שור וזנב הדרקון במזל עקרב:

גילוי עמוק יותר של הערכים שלנו ומה באמת כְּדָאִי מבחינתנו.

גילוי עמוק יותר של הערך העצמי שלנו.

צורך ליצור תחושות של עוצמה ואוטונומיה בחיינו.

אסונות טבע במקומות שבהם קיימות לא נשמרה.

שינויים בתעשייה הפיננסית.

קבלה של הזרם המרכזי של מטבע דיגיטלי/שינויים למה שאנו מחשיבים כ״בעל ערך״.

יצירת תחושה עמוקה יותר של ביטחון/בעיות הקשורות לביטחון לאומי.

שינויים ברמת הכוח בכל הקשור לעסקים ותאגידים גדולים ולממשלות.

שינויים במה שמביא לנו רווחה/תחושת שפע.

לא לשכוח לתת תמורה