אסטרולוגיה אינטואיטיבית: עונת מזל סרטן 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

עונת מזל סרטן נפתחת בתרועה רמה ב-20-21 ביוני, עם ליקוי החמה העוצמתי שמתרחש בציר הגלובלי, במעלה אפס במזל סרטן.

בעת שהשמש חוצה את הציר הגלובלי, אנו חווים גם את יום ההיפוך (היום הארוך/הקצר ביותר).

יום ההיפוך הוא עצמו זמן מקודש שבו הצעיף שבין הממדים מצטמצם, אך התרחשות של ליקוי חמה ביום זה ממש מדגישה את האנרגיה ופותחת שער (פורטל) לעולם חדש.

כדור הארץ מתכונן לצעוד בנתיב חדש, וכיוון שהפלנטה היא ביתנו, גם אנו נצא למסע אל עולם חדש ולא ידוע.

זהו נושא עוצמתי בעודנו מתחילים את עונת מזל סרטן 2020 המלאה בליקויים ובנסיגות.

אך כאשר אנו מגיעים לסוף עונת מזל סרטן, ב-22 ביולי, הדברים יתחילו להירגע ואנו נרגיש מעט יותר בנוח עם כל האנרגיות הטרנספורמטיביות הללו של הליקויים והנסיגות.

מזל סרטן ידוע בשל טבעו החם, המזין והרגיש, ואלה הם דברים שאל כולם אנו יכולים להתכוונן בעונת סרטן זו.

אף על פי שמזל סרטן ידוע באנרגיה החביבה, הרחומה והאימהית שלו, אין זה כל הסיפור.

במיתולוגיה היוונית, הסרטן היה שומר האוקיינוסים ומגן כל יצורי הים. כאשר הרקולס החליט להרוג את הידרה, מפלצת המים בעלת תשעה ראשים, הסרטן ניסה לעצור אותו על ידי כך שנשך את רגלו.

הרקולס מחץ את הסרטן, והוא זעק ויצר גלים בכל רחבי האוקיינוס. זעקות אלה לא היו רק זעקות כאב, אלא גם הזהירו את שאר יצורי הים שעומד להתחולל קרב.

מי יודע כמה יצורי ים ניצלו באותו יום הודות לזעקות הכאב של הסרטן.

האלה הֶרָה צפתה בפעולות הסרטן והתרשמה מאומץ לבו ומחביבותו והיא נטלה את חלקיו השבורים והשליכה אותם אל השמים, יצרה את קבוצת הכוכבים סרטן.

האנרגיה של מזל סרטן אינה רק מזינה, היא גם נאמנה ומגינה בחירוף נפש. היא תמיד תומכת בכם, היא תמיד דואגת לכם, ובעונת הסרטן, גם אנו עשויים להרגיש שמגנים וששומרים עלינו.

לנוכח אנרגיה קוסמית רבה כל כך הסובבת את עונת מזל סרטן הזו, חשוב לזכור לעמוד על דעתנו ולתמוך באחרים, ולעשות את מה שמרגיש לנו נכון ואמיתי בלבבות שלנו.

הסרטן הפך אלמותי בדיוק מסיבה זו. הוא קיים כדי להזכיר לנו שאהבה, חמלה וחביבות הם גבורה אמיתית.

בואו נבחן עתה את האירועים האסטרולוגיים העיקריים לעונת מזל סרטן 2020:

20-21 ביוני: ליקוי חמה ביום ההיפוך במזל סרטן

ליקוי חמה עוצמתי זה יביא התחלה חדשה לא רק ברמה האישית, אלא ברמה הגלובלית. אף על פי שהמהות של ליקוי זה היא להביא את החדש, משהו יהיה חייב להישרף כדי שעולם חדש זה יוכל ללבוש צורה.

יוני 22: נסיגת נפטון

נסיגה זו תעניק לנו סך של שש פלנטות נסוגות. נפטון נסוג כל שנה, ואף על פי שהאנרגיה שלו מעודנת, הוא יכול לעורר שאלות בנושא מה אמת ומה לא. אנו עשויים לגלות שאנו מסירים את המשקפיים הוורודות שלנו ורואים דברים כפי שהם. נפטון יסוג עד ה-9 בנובמבר, 2020.

ה-24-25 ביוני: נגה נעה קדימה

נגה תחזור לתנועה קדימה במזל תאומים, לאחר שנסוגה מאז ה-12 במאי. נגה לא תחזור לכוחה הקודם עד סוף יולי, אך עם כל יום שחולף, אנו נרכוש בהירות רבה יותר בכל הקשור למערכות היחסים שלנו ולענייני הלב.

ה-27 ביוני: מאדים נכנס למזל טלה

זהו המיקוד העיקרי למחצית השניה של השנה, בעת שמאדים יסוג במזל טלה מספטמבר ועד נובמבר. עם מאדים הנסוג במזל טלה, הוא יבלה תקופת זמן ארוכה באופן בלתי רגיל במזל זה, ימשוך מיקוד לאנרגיה זו. מאדים במזל טלה הוא יוקד, עקשן, לוחם ועלול לציין מתחים גוברים במחצית השניה של השנה.

ה-29 ביוני: צמידות שניה בין צדק לפלוטו

בתאריך זה חלה הצמידות השניה מתוך שלוש בין צדק לפלוטו, שהן נושא עיקרי בשנת 2020. לאור היערכות זו, יכול להיות דגש על הכלכלה או אנו עשויים להתחיל לבחון את המצב הכלכלי שלנו בקפידה רבה יותר.

ה-4 ביולי: ליקוי ירח מלא במזל גדי

הליקוי האחרון של העונה הגיע והוא גם הליקוי האחרון במחזור סרטןגדי. ליקוי זה חותם את המחזור עליו עבדנו כולנו מאז יולי 2018. זוהי אנרגיית שחרור עוצמתית, ואנו עשויים להרגיש כאילו משא כבד הוסר מעל כתפינו. בעת שהמתח מבעבע, אנו גם נתחיל להרגיש שקיבלנו סגירת מעגל בנוגע לדבר מה. חשבו והיזכרו מה שהתרחש בחייכם בסביבות ינואר 2019 לקבלת רמזים.

ה-11 ביולי: נסיגת כירון

כירון, אסטרואיד הריפוי, מתחיל בנסיגה, מוסיף עוד אנרגיה לקלחת. זה יהיה זמן להיזכר בעבר ולהרהר במסע הריפוי שלנו. אנו עשויים אפילו לקבל תובנות חדשות שיעזרו לנו לנקות כאבים או טראומות מן העבר. כירון ייסוג עד ה-15 בדצמבר.

ה-12 ביולי: מרקורי נע קדימה

מרקורי יתחיל לנוע קדימה לאחר שהיה בנסיגה מאז ה-17 ביוני. יידרש למרקורי קצת זמן עד אשר ישוב לכוחו הקודם, אבל אנו עשויים להרגיש בהירות מנטלית חדשה, בייחוד בנוגע לדברים שהתעוררו בחיינו לקראת סוף יוני 2020.

ה-20 ביולי: מולד הירח במזל סרטן

עונת מזל סרטן מסתיימת עם מולד ירח רגיש. אנו עשויים לקבל תובנות רבות יותר ביחס לליקוי החמה שהתרחש מוקדם יותר בעונה. אם ישנן שאלות שלא נענו, או בלבול בנוגע לשינויים שעלינו לחולל, מולד ירח חדש זה יביא את התשובות. זהו זמן רגיש מאוד, אבל גם אינטואיטיבי.

עונת מזל סרטן 2020 היא ללא ספק עונה מלאה בפעילות, אך אנו נזכה באנרגיות עדינות וקלילות יותר כאשר תגיע עונת מזל אריה.