המשמעות הרוחנית של יום ההיפוך – יוני 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

כאשר השמש מגיעה למעלה אפס במזל סרטן אנו חווים את יום ההיפוך, רגע שבו השמש ״עומדת דום״, מעניקה לאלה שבחצי הכדור הצפוני את היום הארוך ביותר בשנה ולאלה שבחצי הכדור הדרומי את היום הקצר יותר בשנה.

בשנת 2020, יום ההיפוך של יוני חל ב-20 לחודש וכולל גם ליקוי חמה עוצמתי, מוסיף לאנרגיה הקסומה והמחשמלת של יום מיוחד זה.

כאשר השמש הגיעה לסמן מיוחד זה שבשמים הקוסמיים, אנשי קדם האמינו שהצעיף שבין העולם הזה לעולם הבא הופך דק יותר. הם גם האמינו שרוחות הטבע פעילות יותר ונכונות יותר להופיע לעינינו.

יום ההיפוך הוא תמיד זמן נפלא להתחבר ולהתכוונן אל האינטואיציה שלנו וליופי הטבע הנמצא סביבנו.

בחצי הכדור הצפוני, אם אנו חווים את היום הארוך ביותר בשנה ואת תחילת הקיץ הרשמית, זהו זמן לחגוג את שפע הטבע ואת כל שיש לו להציע לנו.

לאור השמש הזוהר, אנו נקראים לבטא את עצמנו באופן חיצוני ולקבל את המתנות הנפלאות שנשלחות אלינו מהיקום.

יום ההיפוך הקייצי נחשב לזמן שבו השמש חזקה ועוצמתית ביותר. זהו זמן שבו אנו יכולים באמת לרתום את האנרגיה שלה ולהשתמש בה כדי להחיות את הגוף, השכל והנשמה שלנו.

בחצי הכדור הדרומי, שם אנו חווים את היום הקצר ביותר בשנה ואת ההתחלה הרשמית של עונת החורף, זהו זמן לכבד את דממת הטבע ואת האתנחתא שהוא עושה כדי להטעין עצמו מחדש.

לאור הלילה הארוך ביותר, גם אנו נקראים להיכנס פנימה, להרהר במסע שעשינו, ולהכיר באופן שבו העבר שלנו הוביל אותנו לרגע זה.

יום ההיפוך החורפי נחשב ללידה מחדש של השמש. אף על פי שהיא עשויה להיות ברגעיה החלשים ביותר, היא גם ברגעיה הפוריים ביותר, ובחשכה אנו זורעים את זרעי התקוות, החלומות והרצונות שלנו.

אין זה משנה היכן אתם חיים בעולם, אם אתם מכווננים את האנרגיה שלכם לזו של אימא אדמה, אתם תרגישו ערוכים עם הקצבים שלה ועם החוכמה שיש לה להעניק לכם.

הטבע תמיד שולח לנו את סימניו ורמזיו, אבל ביום ההיפוך יש אנרגיה רבה יותר שתומכת בנו ושמדריכה אותנו.

הנה טכניקה פשוטה שתוכלו לנסות כדי להתחבר עם הטבע ולקבל ממנו אות וסימן.

תרגלו אותה ביום ההיפוך הרוחני וראו איזו חוכמה אימא אדמה חולקת עמכם בתגובה.

שלב ראשון: הביעו כוונה

הביעו כוונה או הבהירו שאלה עבורה תרצו לקבל הדרכה. הנה דוגמה שתסייע לכם: ״אני מתחברת לאימא אדמה ומכווננת את האנרגיה שלי אל הטבע הסובב אותי. באמצעות חיבור זה אני מבקשת סימן, מסר שידריך אותי בנוגע ל….״.

שלב שני: שבו בחוץ או צפו מחלונכם

במידת האפשר, שבו על הדשא עם גבכם נשען על עץאל תדאגו אם הדבר לא אפשרי. בעודכם יושבים, אפשרו לעצמכם להפוך נוכחים באמת. נסו שלא לאפשר למחשבות שלכם לנדוד ובאמת התמקדו במה שאתם רואים. נשמו 20-30 נשימות עמוקות, ובעודכם עושים זאת דמיינו שעם כל נשימה אתם ממזגים יותר ויותר את האנרגיה שלכם עם אנרגיית הטבע.

שלב שלישי: עצמו את עיניכם

עצמו את עיניכם לכמה רגעים, האמינו שתפקחו אותם ברגע הנבחר המושלם והאלוהי.

שלב רביעי: פקחו את עיניכם והתבוננו בדבר הראשון שאתם רואים

התבוננו בדבר הראשון שמושך את תשומת לבכם. אל תשפטו אותו. פשוט כתבו אותו או קחו חקקו אותו בזכרונכם. ראו אם אתם יכולים למצוא את הסמליות או את המסר שהוא נושא. השתמשו בדמיון שלכם. יחלוף אולי זמן עד אשר התשובה תהיה ברורה לכם, ולכן היו סבלניים כלפי עצמכם. הנה כמה שאלות שידריכו אתכם:

  • כיצד הדבר שראיתם גרם לכם להרגיש?
  • מה בלט יותר מכול בדבר שראיתם?
  • מה הדבר היפהפה ביותר לגבי מה שראיתם?
  • מה הדבר הגרוע ביותר או הלאנוח ביותר לגבי מה שראיתם?
  • בדמיון הפרוע ביותר שלכם, מה משמעות המסר לדעתכם?

יום היפוך שמח!