צ׳אריקלו: אסטרואיד רוח הרפואה

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

צ׳אריקלו היא האסטרואיד הגדול ביותר הידוע במערכת השמש שלנו. היא נמצאת בין שבתאי לאורנוס והיא האסטרואיד היחיד שיש לו טבעות.

הלילה שבו התגלתה צ׳אריקלו היה לילה מבשר טובות. היא התגלתה לאור שמש מזל דלי ב-15 בפברואר, 1997, ויחד עם ארבע פלנטות אחרות והירח, היא יוצרת בשמי הלילה כוכב מושלם בעל שישה חודים. היערכות מדהימה שכזו בעת גילוייה מבשרת על קסם המצוי באנרגיה שלה.

הגילוי של צ׳אריקלו כחלק מכוכב בעל שישה חודים מצביע על אנרגיה של בריאה, נסים, חזון, הגנה וגורל.

צ׳אריקלו נחשבת לגוף שמימי של חסד, ריפוי וחמלה. האנרגיה שלה טהורה ועדינה, והיא תזכורת לחביבות האוהבת שמצוייה בכולנו.

עמוק בתוכנו, אנו רוצים לעזור לאחרים; אנו רוצים לתמוך באחרים ולרומם אותם. עמוק בתוך כל אחד מאיתנו, אנו רוצים לסייע לאנשים להגשים את חלומותיהם, והאנרגיה של צ׳אריקלו היא שיכולה לעזור לנו להתעורר לעובדה זו.

במיתולוגיה, צ׳אריקלו נחשבה כמי שמסוגלת לשנות את צורתה. היא יכלה לעטות דמות של קֶנְטָאוּר או של נימפת מים. היא גם נחשבה לשאמאנית ועבדה בצמידות לווסטה, אלת האח והאש, ולאת׳נה, אלת החוכמה, ההגנה והכוח.

על פי האמונה, צ׳אריקלו היא אישתו של הקֶנְטָאוּר כירון, שהוא אסטרואיד נוסף הידוע באסטרולוגיה. כירון הוא גם מרפא טבעי ומייצג מצב שבו אנו לוקחים את פצעינו והופכים אותם לשערי עוצמה.

יחד, כירון וצ׳אריקלו מייצגים את איכויות הריפוי של האנרגיה הגברית האלוהית והאנרגיה הנשית האלוהית. איכויות אלה לא קשורות למגדר, במקום זאת, הן ביטויים אנרגטיים שכאשר הם נמצאים באיזון, הם יכולים להביא תחושת הרמוניה ואחדות אל השכל, הגוף והנשמה שלנו.

הטבע המרפא, החביב והרך של צ׳אריקלו מכיל גם עוצמה. הרטט שלה מעודד אותנו להביט אל מעבר למה שאנו יכולים לראות ואל ממלכת הלאנודע. היא מיסטיקנית ואינטואיטיבית ויכולה לזמן אנרגיות של רוחות חכמות יותר ועוצמתיות יותר מאיתנו, והיא גם מדריכה רבים היוצאים למסעות אל ממלכת העולם הבלתינראה.

צ׳אריקלו מופיעה לעתים קרובות בזמנים של התעוררות רוחנית, בייחוד במקרים של התעוררות שנובעים מהתמודדות עם מחלה. טבעה השאמאני מעניק לנו את הכוח לזמן רוחות נעלות יותר לשם ריפוי ומדריך אותנו אל הרפואות הנכונות והמורים הנכונים להם אנו זקוקים.

אנו יכולים לזמן את האנרגיה שלה כדי שתעזור לנו למצוא את המיצויים והשיקויים המרפאים הנכונים, או לתקשר חוכמה שתסייע לנו במסע הריפוי שלנו.

אנו יכולים לטעון בשמה קריסטלים ולהניח אותם על חלקי הגוף הכואבים, החלשים או הרגישים שלנו.

צ׳אריקלו נכנסת למזל דלי 2021-2028

צ׳אריקלו הייתה חזקה בשמיים הקוסמיים שלנו במשך כל שנת 2020, אולם בשנת 2021, היא מתחילה במסע חדשהיא נכנסת למזל דלי זו הפעם הראשונה מאז התגלתה.

כיוון שצ׳אריקלו התגלתה לא מזמן, יש לחכות ולראות אילו אנרגיות היא תביא בעודה נודדת במזל נושא המים.

בשל הטבע המרפא שלה, קרוב לוודאי שנהיה עדים לנושאים של התעוררות רוחנית באמצעות ההתמודדות עם משבר ריפוי מסוג כלשהו.

ברמה הגלובלית, כבר היינו עדים למגפה ששימשה כזרז להתעוררות רוחנית, ואנו עשויים להמשיך ולראות נושא זה משגשג בעודה נכנסת למזל דלי.

כאסטרואיד שאמאן, צ׳אריקלו משתמשת באנרגיה הרכה והסבלנית שלה כדי להדריך אותנו אל ממלכות נעלות יותר של הבנה וחוכמה. האנרגיה שלה לעולם אינה כוחנית והיא לחלוטין לא משהו שאנו יכולים לשלוט בו.

חשבו על האנרגיה הזו כעל גל; עליכם ללמוד לגלוש עימו, במקום להילחם בו. ברגע שנוכל להתאים את הקצב שלנו לשלה, נוכל לחוות את מתנות הריפוי שהיא מעניקה.

כאשר צ׳אריקלו חזקה בשמי הלילה שלנו היא יכולה גם להעיר את השאמאן הפנימי שבנו, ולהעניק לנו השראה להתחבר ליכולות הריפוי האישיות שלנו.

להלן כמה תאריכים בהם תהיה האנרגיה של צ׳אריקלו חזקה בשנת 2021:

 • ה-27 בינוארצ׳אריקלו נכנסת למזל דלי.
 • ה-8 במאיצ׳אריקלו מתחילה בנסיגה.
 • ה-6 בספטמברצ׳אריקלו הנסוגה נכנסת שוב למזל גדי.
 • ה-9 באוקטוברצ׳אריקלו נעה קדימה.
 • ה-12 בנובמברצ׳אריקלו נכנסת שוב למזל דלי.

מעקב אחר המחזור של צ׳אריקלו

דרושות לצ׳אריקלו כ-62 עד 63 שנים כדי לחזור לנקודה שבה הייתה בזמן הלידה שלכם. משמעות הדבר היא שבגיל זה, אנו מרגישים באנרגיה של צ׳אריקלו באופן החזק ביותר.

אנו יכולים למפות את המסע שלנו עם צ׳אריקלו על ידי חיבור הנקודות שהתרחשו בחיינו בגילאים 16-17, 31-32, וה-62-63. אלה הם זמנים משמעותיים במחזורה הראשון של צ׳אריקלו.

בערך בגילאים האלה אנו עשויים לחוש בזימון לצאת למסע ריפוי, או לצלול אל עולם הרוח. אנו עשויים גם למצוא את עצמנו מגיעים לרמה חדשה של חסד, קלות וחמלה, לא רק כלפי אחרים אלא גם כלפי עצמנו.

רוצים למצוא היכן הייתה צ׳אריקלו בזמן הלידה שלכם?

הנה מדריך שיסייע לכם להתחיל:

אם צ׳אריקלו נמצאת בעמדה חזקה במפה שלכם (קרוב לאופק שלכם, לנקודה הנמוכה,  למרכז השמיים או אם היא צמודה לשמש, לירח או ראש/זנב בדרקון), אתם עשויים לגלות שאתם נקראים לקחת על עצמכם תפקיד של מרפאים או לצלול אל עולם הרוח ולממלכות הלאנודע.

 1. כנסו לאתר Astro.com ובחרו במפה המורחבת שלהם
 2. הכניסו את פרטי הלידה שלכם ולחצו על continue.
 3. בעמוד הבא, רדו מטה ל״Additional Objects״.
 4. בחלון הלבן כתבו 10199.
 5. לחצו על ״click here to show the chart״.
 6. צ׳אריקלו (Chariklo) תופיע כ״Chari״ על מפת הלידה שלכם.