להבין את שלושת מצבי התודעה: הממד השלישי, הממד הרביעי והממד החמישי

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

אין ספק שיש ממלכות אחרות או ממדים אחרים ביקום הזה. ראיתם אותם אולי בעצמכם בחלומות או באמצעות מסע אסטרלי. חשתם אולי את חוויית הדה ז׳ה וו, או פשוט הרגשתם בזמן המדיטציה שיש הרבה הרבה יותר מכפי שאנו יכולים לתפוס.

ממש כפי שיש לנו ממדים שונים ביקום הזה, יש לנו גם מצבי תודעה ממדיים שונים. הממדים הללו שנגישים לנו כאן על כדור הארץ מכונים הממד השלישי, הממד הרביעי והממד החמישי.

הממדים הללו אינם מקומות ממשיים, אלא במקום זה, הם מצבי תודעה. כאן על כדור הארץ, כולנו חיים את החיים בממד השלישי, בממד הרביעי או בממד החמישי, או בשילוב של כל השלושה.

למעשה, קרוב לוודאי שרוב האנשים על כדור הארץ נעים הלוך ושוב בין שניים או שלושה ממצבי התודעה הממדיים הללו, בהתחשב במקום שבו הם נמצאים בחייהם.

אף על פי שכולנו חיים על גבי אותה פלנטה ומוקפים באותו עולם, התפיסה שלנו את העולם הזה תהיה שונה בהתחשב במצב תודעה שבאמצעותו אנו בוחרים לראות את הדברים.

אנשים התופסים את העולם ממצב הממד השלישי יחוו את החיים באופן שונה מאוד מאדם שתופס אותם ממצב הממד החמישי.

אם אתם סקרנים לגבי השאלה מהו מצב התודעה שלכם, הנה הסבר קצר על כל מצב:

החיים בתודעת הממד השלישי

תודעת הממד השלישי רואה דברים ממצב שהוא פיזי לחלוטין. אנו נתפסים כאדם הנפרד מכל שאר האנשים.

החיים מרגישים כמו ״הישרדות החזקים״ ואתם מסווגים על פי האופן ההופעה שלכם, על פי העבודה שלכם, המכונית שלכם והאנשים הסובבים אתכם. אתם מפוחדים וחוששים לפספס או שאין לכם מספיק.

הדברים נתפסים כטובים או כרעים והחיים הם תחרות. אין די לכולם ואנשים מסויימים חייבים לפספס. הגשמה מתמקדת בעשיית כסף ובמעמד חברתי.

למחשבות שלכם אין כוח לברוא את המציאות שלכם ומה שמתרחש בחייכם הוא פשוט בגדר מקריות. אתם סומכים על חמשת החושים שלכם בהתנהלותכם בעולם.

קיימת שמחה רבה בחיים בתודעת הממד השלישי, אבל קיים קושי להתמודד עם כאב ורגשות עמוקים יותר.

במצב הממד השלישי אין תשוקה להיכנס פנימה או לבחון את הדברים מנקודת מבט עמוקה יותר. החיים מתנהלים על פני השטח. אין תשוקה לחפור עמוק או להבין את המשמעות העמוקה יותר שבשורש הדברים.

החיים בתודעת הממד הרביעי

אנשים רבים מאמינים שהמצב הממדי הרביעי פועל כ״שער״ לממד החמישי. כאשר אנו נמצאים בממד הרביעי, קל לחזור חזרה אל הממד השלישי, אולם קפיצה זו בתודעה קשה הרבה יותר כאשר אתם מגיעים לתודעת הממד החמישי.

תודעת הממד הרביעי מתחילה להתעורר לרעיון שכולנו מחוברים ושהחיים מכילים יותר מכפי שנגלה לעין.

המחשבות הן עוצמתיות ויכולות לשנות את האופן שבו המציאות נתפסת. הדואליות ורעיון הטוב והרע עדיין נחווים, אבל יש חמלה והבנה רבות יותר מאחוריהם.

יש פתיחות לחשיבות התזונה, המדיטציה וניהול סגנון חיים בריא. הדברים שאתם מכניסים אל גופכם הופכים חשובים וקיים רצון להעניק תשומת לב לאופן שבו הפעולות שלכם משפיעות על הסביבה ועל הסובבים אתכם.

קיימת תשוקה עזה למצוא תכלית ולהגשים רצונות. אתם מבינים שהחיים אמורים להיות מהנים ושאתם ראויים לחיות את החיים עליהם חלמתם.

אתם תופסים את העולם באמצעות ששת החושים שלכם והאינטואיציה שלכם מתחילה לגדול ולהתרחב. אתם מחפשים אחר משמעות עמוקה יותר לחיים ויכולים להתחיל לראות את הקסם והסינכרוניות שביקום.

החיים בתודעת הממד החמישי

ברגע שאתם מגיעים לתודעת הממד החמישי, קשה מאוד לחזור לתודעת הממד השלישי.

ברמת תודעה זו אתם מתחילים להבין שכולנו אחד ושכולנו מחוברים. החיים הופכים להרפתקה של צמיחה ואין דבר כזה טוב או רע. קיימת תכלית נעלה יותר לכל הדברים ולכל התנסות יש משמעות.

קיימים רגשות עזים יותר של אהבה וחיבור לאחרים, לפלנטה ואפילו לגלקסיה הסובבת אותנו. אהבה וחמלה מושלות ביד חזקה ואין שיפוט. אתם מבינים שכל האנשים פשוט צועדים במסע האישי שלהם.

כולם נחשבים שווים ויש רצון לחיות ממקום של אותנטיות טהורה. אתם מבינים שהתכלית שלכם היא לחיות את האמת שלכם ולחפש אחר השמחה.

ממצב זה, אתם יודעים שאין תחרות ושיש די ביקום לכולם. אתם מוצפים ברגשות אהבה וחמלה לחיים, לאימא אדמה ולכוכבים.

האינטואיציה שלכם חזקה ביותר ואתם מרגישים מחוברים לישויות שמימיות.

חשוב לזכור שמצבי התודעה הללו אינם ״טובים יותר״ או ״גרועים יותר״ מן האחרים. על כל נשמה על כדור הארץ הזה לצעוד במסע האישי שלה והיא בוחרת במצב החיים הממדי שלה מסיבותיה שלה.

מצבי תודעה נעלים אף יותר

מה שמעניין יותר ממצבי התודעה הללו הם המצבים הבאים.

קיימים מצבי תודעה נעלים יותר, אך האמונה אומרת שהם נגישים לנו רק לאחר שעזבנו את הגוף הפיזי שלנו. אולם אפשר לקבל גישה למצבים הללו באמצעות מדיטציה, באמצעות החלומות שלנו ואפילו בעזרת שיקויים צמחיים מסויימים.

קיימים שלושה הבדלים מהותיים למצבי התודעה הנעלים הללו:

  • תפיסת הזמן.
  • עוצמת המחשבות.
  • תחושות אחדות.

על פי האמונה, בממדים השישי והשביעי המחשבות שלנו עוצמתיות כל כך שכל שעלינו לעשות הוא לחשוב על מיקום ונוכל להגיע אליו.

ללא גוף פיזי, במצבים הללו אנו יכולים לעוף לכל מקום שנרצה, מהר ככל שנרצה ויש לנו הבנה חזקה לגבי תודעת האחדות.

הזמן אינו ליניארי ולא ניתן למדוד אותו, במקום זאת, הזמן מרגיש איןסופי.

אין פחד במצבי ההוויה הללו והכול נתפס ממקום של אהבה טהורה ללא תנאי.

במצבים גבוהים יותר כגון הממד השמיני, הממד התשיעי והממד העשירי, על פי האמונה אנו מסוגלים לחזור לאנרגיית המקור שלנו, להתמזג עם אחרים בקבוצת הנשמה שלנו ולנדוד לגלקסיות אחרות.

במצבים הגבוהים הללו אנו יכולים גם להתגשם שוב על כדור הארץ או במערכות כוכבים אחרות. הנשמה יכולה גם לבחור להמשיך לעלות במעלה רמות התודעה הגבוהות יותר.