הטאבו כנגד האינדיבידואליות

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

נכתב בספטמבר 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

אני היא מרים המגדלית. אני מברכת את כולכם מלבי; אני איתכם. אני רוצה שתדעו שמוגשות לכם עזרה והדרכה מתמשכות. בממד שקיים מעל לממד הארצי מצויות רוחות-אחיות, נשמות שאוהבות אתכם בדרך אישית ועמוקה ולא רק בדרך מופשטת. אלה הן רוחות שמכירות אתכם ושעמן חייתם בזמנים ובמקומות אחרים.

כאשר אתם מתגשמים, זוהי ״קפיצת אמונה״, כיוון שאתם עושים זאת לבד. אף על פי כן, אתם מחוברים לצוות ידידים בצד האחר. חלקם מתקדמים יותר בהתפתחותם ומפקחים על נתיב חייכם מתוך נקודת מבט רחבה יותר מזו שיש לכם; הם המכונים בפיכם המדריכים שלכם. אבל ישנם גם אחרים, ישויות דומות לכם שקרובות אליכם, למשפחה או לידידים שלכם. הרגישו בנוכחות שלהן אף על פי שאינכם יודעים מי הן, אך דעו שהן רואות ושומעות אתכם. אתם זוכים בכבוד בשל האומץ הנדרש מכם להסתכן ולקפוץ למעמקים.

תקופת חיים על פני כדור הארץ – כל אחת מתקופות החיים שלכם על כדור הארץ – היא תרומה חשובה ורבת ערך לנתיב הנשמה שלכם, כולל ההתנסויות השליליות. הכאב שאתם חווים עכשיו, בעת הזאת, הוא כאבן הנופלת אל המים ויוצרת אדוות רבות על פני השטח. אדוות ההשפעה של ההתנסות הכואבת או הטראומתית נעה על פני הזמן; אתם תחוו שוב התנסות זו בזמנים ובמקומות אחרים. כתוצאה מכך, תגיעו להבנה מלאה של התנסות העבר ותעריכו אותה, וכאשר תעשו זאת, תשלחו ריפוי חזרה לאותה נקודת כאב בהיסטוריה שלכם.

כל הנקודות בזמן – כל רגעי ההווה בחיים ובמסע הנשמה שלכם – מצטרפות יחדיו ומשפיעות זו על זו. באופן זה, כאשר אתם יוצאים במסע בזמן אל גלגול קודם, אתם מפעילים נקודות זמן אחרות, רגעים אחרים. אתם בוראים זרם שזורם בשני הכיוונים: מן העבר אל ההווה, ומן ההווה אל העבר. בעשותכם זאת, אתם מעשירים את עצמכם. אתם מתחילים להבין יותר ויותר שאתם הרבה יותר מאשר אדם אחד, זכר או נקבה, זקן או צעיר, בזמן מסוים זה בהיסטוריה, ברגע הווה זה. האדם שהוא אתם כעת הוא רק שער אחד לנשמה שלכם; קיימים שערים אפשריים רבים אחרים.

הרגישו כיצד הנשמה שלכם עשירה כל כך ואת אינסוף ההתנסויות שצברתם. החוויות הללו מהוות כולן חלקים בפאזל שהוא השלם הגדול יותר שלכם. אני מבקשת מכם לכבד את מהותכם הגדולה; אינכם יכולים כלל להכיל אותה באמצעות המוח האנושי שלכם. אמרו ״כן״ לנשמה שלכם מעומק לבכם. הרגישו כיצד שם, בלבכם, יש חוכמה שהמוח האנושי שלכם לא יכול להבינה באופן מלא, אך שמכילה אתכם ושתומכת בכל שאתם ושמעניקה משמעות לכל פיסת פאזל אינדיבידואלית.

יש זמן ומקום לכל דבר. לפעמים עליכם לחוות התנסויות משמעותיות מבלי להבין מדוע, ורק בשלב מאוחר יותר אתם מבינים את ערכן. אני מבקשת מכם לכבד ולהוקיר את עצמכם, כיוון שהיה לכם את האומץ לצלול בעיניים עצומות אל המעמקים. אתם אמרתם ״כן״ לחיים כאן על כדור הארץ – כעת אמרו ״כן״ לעצמכם. ובנוסף, אמרו ״כן״ לכל הכאב, לכל החוויות השליליות, לפחד ולספק שבכם – הכול חלק מהחוויה האנושית. אל תדחו את החוויות השליליות, כיוון שמעשה זה יגרום לכם להיאבק בעצמכם והדבר יפזר את האנרגיה שלכם וירחיק אתכם עוד יותר מהבית. פשוט קבלו את מה שאתם, כולל הפחדים והספקות.

+ני לוקחת אתכם עכשיו לתחילת החיים שלכם. בואו עמי לילדותכם, ודמיינו לרגע שגופכם הופך צעיר יותר, קטן יותר. ראו מה קורה כאשר הוא חוצה את גבול גיל ההתבגרות וחוזר אחורה אף יותר. הרגישו כיצד המגדר חשוב פחות כאשר אתם נכנסים לילדותכם; כאשר אתם מתחת לגיל עשר. אתם זוכרים, שאלת היותכם זכר או נקבה לא הייתה כה חשובה. זכרו את תמימותכם וחזרו אחורה אף יותר. חזרו לזמן שבו עדיין לא למדתם שפה, תפיסות, תוויות, ערכים ושיפוט.

אם תחזרו כל הדרך לילדות המוקדמת שלכם, התודעה שלכם תהפוך פתוחה אף יותר, תהיה מסוגלת לקלוט יותר. היא לא שופטת; היא פשוט מתרשמת. נסו שנית להרגיש מודעות פתוחה זו כלפי העולם הסובב אתכם. דומה שזה עתה הגעתם מגן העדן, ומשמעות הדבר שהממד הארצי עדיין לא משפיע עליכם במידה רבה. אתם משמרים עדיין הרבה מהפתיחות של נשמתכם.

כאשר אתם חוזרים עכשיו מן ההווה ואל העבר, אתם יכולים להשפיע עליו, על מי שהייתם אז. דמיינו שאתם, במצבכם הנוכחי, קדים בפני אותו תינוק קטנטן, התינוק שהייתם אז. ראו איזה גיל עולה בדמיונכם. במיוחד הרגישו במודעות שהייתה לכם ובחיבור שלכם לממד הנשמה. הייתם מעט זרים לחיים כאן על כדור הארץ; החזקתם עדיין ברעננות ובפתיחות של מי שזה עתה הגיע.

לכו לפעוט זה בצורתכם הנוכחית והביטו בו בהערצה. ראו את האנרגיות השמימיות הנוכחות בילד זה. כרעו בפני ילד זה שהייתם ושאלו: ״מה באת לכאן לעשות? מה הבאת איתך מהממד שמעבר לכדור הארץ, משהו  שמייחד אותך?״ אמרו לו: ״אעזור לך בכך; הגעתי מן העתיד כדי לתמוך בך ולהדריך אותך במעשיך״. ראו אם הילד רואה ומרגיש אתכם. או געו בו בעדינות והביטו בעיניו. ואם אתם רואים ומרגישים בעוצמה האמיתית ובתרומה המקורית של ילד זה, הניחו יד על כתפו ואמרו לו: ״תמיד אגן עליך, אתמוך בך ואוודא שתצליח במשימתך״.

בעודכם עושים זאת, הרגישו בעוצמה שלכם, בידע של החיים הארציים, בניסיון שצברתם במשך שנות העבר הרבות. הרגישו בחוכמה של העצמי העכשווי שלכם ושלחו אותה חזרה לילד הקטן שהייתם. ובעודכם מעניקים את חוכמתכם ואת ניסיון החיים שלכם לילד זה, אתם גם תקבלו ממנו דבר מה בתמורה. אתם תקבלו את המקוריות, הספונטניות, האותנטיות והאמת שבילד זה, אשר זורמת הישר אל תוך לבכם. הרגישו בלבכם באנרגיה זו שוב, שהיא נכונה לכם – זוהי אנרגיית הנשמה שלכם.

לאחר מכן, התחברו לכוח ולחוכמה שנצברו בכם, ושיש לכם עכשיו בחיים האלה. אלה הופכים למעטה מגן סביב לבכם. הילד הצעיר שבכם נושא אל תוכו את חוכמת ממד הנשמה שלכם: את הטוהר, המקוריות, התמימות, אבל גם את הפגיעות. הוא זקוק לחוכמה הארצית שלכם, לניסיון החיים שלכם, כדי שיוכל להתפתח, כדי שאפשר לאור שלו להאיר כאן.

אני רוצה לומר לכם עכשיו משהו על ההיסטוריה האנושית. על הסיבה מדוע כה קשה לאנרגיית הנשמה שלכם לרדת אל תוך החיים הארציים שלכם ולהיכנס אנרגטית אל תוך הבטן שלכם – מהלב, מושב הנשמה, מטה אל הבטן שלכם, מושב העצמי הארצי והאישיות. בהיסטוריה של כדור הארץ, הוטל טאבו כנגד האינדיבידואליות. כוחות חזקים התממשו, בייחוד בדתות הגדולות, והכוחות הללו פועלים כדי למחוק ולדכא את האינדיבידואליות. נחשולי פחד אדירים זרמו בהלך הרוח של הקולקטיב על כדור הארץ, והרבה מאוד מהפחד הזה הוא הגורם לשונות בין בעלי הכוח לחסרי הכוח.

בעלי הכוח רוצים שהנחותים להם יצייתו להם. בשל כך, הם חוששים מאוד מהאינדיבידואליות, מהמקוריות, של אלה ששונים כיוון שיש להם רצון משלהם. בעלי הכוח לא רוצים לתמוך בהתפתחות החופשית של האינדיבידואל. בקצרה, מאבק בעלי הכוח נגד חסרי הכוח היווה את ההיסטוריה של האנושות במשך מאות רבות בשנים. יכול להיות שתיאור זה מוגזם מעט, אבל אני משתמשת בו כדי להבהיר דבר מה. הכוח שלט באנשים באמצעות השקפות ודעות מסוימות בנוגע למהות היותם בני אנוש; לדוגמה, שבמהותם, בני האדם הם חוטאים, רעים, נחותים ולא ראויים.

דעות אלה מכתיבות שרק באמצעות דבר מה חיצוני, האדם יכול להיגאל מחטאו ומהחוב שטמון בו מלידה. ומה שיכול לגאול בני אנוש היא סמכות גבוהה יותר מבני האדם; לדוגמה, אלוהים שמציב כללים מסויימים. וכמו כן, שקיים אדם מסוים שמייצג את אותו אלוהים, שיש לו גישה מיוחדת לכללים הללו; אליטה שיש לה ידע מיוחד בנוגע למוסריות. תפיסה זו נכפתה על האנשים והסיבה שהם אפשרו לדבר להתרחש היא הפחד שהושרש בהם קודם לכן. פחד הישרדות אמיתי: פחד מפני רעב, מוות, מחלה, אלימות, שהותיר את חותמו על ההיסטוריה האנושית.

אבל עכשיו, פרק חדש נכתב על כדור הארץ ובאמצעותו אנרגיה מנוגדת נולדת. ובאנרגיה זו, האינדיבידואליות לא מוכחשת, ואין בה דגש על הסתגלות וקונפורמיות, אלא זוהי אנרגיה אשר בה האינדיבידואליות זוכה להערכה מוצדקת וכך גם אנרגיית הנשמה המקורית. הסיבה שהחיים על כדור הארץ השתבשו בדרכים רבות כל כך – הפכו אלימים, באופן שבו אנשים נלחמים אלה באלה ובטבע – היא שהחיבור לנשמה אבד, הלב נסגר, הפחד שלט.

הרגישו בכובד משקלה של ההיסטוריה הזו. אף על פי שההשפעה שלה פוחתת, עדיין יש לה השפעה על האופן שבו האנשים חושבים ומרגישים. החיבור אל נשמתכם והאמונה האמיתית ביכולות ובכישרונות האינדיבידואלים שלכם, עדיין אינם דבר שבשגרה. ההתייצבות שלכם לצדכם והאמירה ״כן״ לעצמי המקורי שלכם מחייבות כוח פנימי עמוק.

אתם אלה שבוראים פתח שיאפשר שוב גישה לממד הנשמה. משמעות הדבר גם שאתם הופכים רגישים ביותר: הלב שלכם נפתח ואתם לומדים לרדת אל תוך הרגשות והאינטואיציה שלכם, במקום לפעול על פי מה שאומרים קולות הפחד והכפייה שבראשכם. אתם בראתם פתח זה מבפנים, ולא רק בחיים הללו, אלא גם בגלגולים קודמים. אתם עובדי אור, עובדי מודעות, ועכשיו הגיע הזמן שתפיצו אור זה, פתח זה שבראתם – לפעמים מתוך הכרח בשל חיי בדידות – כדי שיוכל לנבוט על כדור הארץ, בקרב אנשים ובחברה.

הדבר מעורר פחדים ישנים אצל רבים מכם: זכרונות שבהם שלטו בכם הפחד והשימוש לרעה בכוח. במובן זה, אתם צועדים צעדים ראשונים בטריטוריה חדשה, ושולחים שורשים אל תוך כדור הארץ. כאשר אתם מתחברים לנשמה שלכם, מדברים ופועלים ממקור זה, הדבר עלול לעורר ענני פחד וספק המסתחררים בתוככם, אפילו פחד מוות. אז הדיבור מתוך עוצמת הבטן הופך הכרחי, והוא התוצאה האמיתית של הירידה של אנרגיית הנשמה שלכם. לדבר לא רק מהאנרגיה שנובעת מהלב, אלא גם מהאנרגיה שהיא ליבת ההוויה הארצית שלכם, בפיזיות שלכם כגבר או כאישה.

ברצוני להסביר כמה דברים על האנרגיה הזו. האנרגיה שבבטן שלכם, אותה אנרגיה ראשונית – כאשר היא באיזון – היא אנרגיה מקרקעת מאוד. כאשר אתם נוכחים לגמרי עם התודעה שלכם באזור הבטן, אתם מקורקעים היטב. אתם מרגישים יציבים; אתם מרגישים שאתם יכולים להיות מי שאתם, ולכן אתם מרגישים בטוחים, מוערכים. מבסיס זה, אתם מקשיבים למסרי הלב שלכם, למסרי הנשמה שלכם, ואתם מטמיעים מסרים אלה.

לעתים קרובות, אתם מקבלים מסרים מנשמתכם או מהאינטואיציה שלכם, אבל אינכם יודעים כיצד להישאר מקורקעים היטב. דומה שהגישה לאזור הבטן שלכם נחסמה בפניכם והדבר קשור במידה רבה להיסטוריה אשר בה לא הרשו לכם לחשוב ולפעול באופן עצמאי, או לסטות מהנורמה ולהיות שונים. זה בדיוק המקום שבו האנרגיה הגברית, העוצמה הגברית, דרושה כדי להשתחרר מהמסורת, לומר ״לא״ למה שמצופה ולסרב להתאים לתבנית. התחושה שאתם חופשיים לפעול מחוץ לכללים, לבחון ולחקור – זה המקום שבו האנרגיה הגברית מסייעת לכם להיכנס עמוק יותר אל אזור הבטן. כך האנרגיה הגברית מזנקת לפעולה כדי לסייע לאור הנשמה המקורי שלכם: ״הוא״ בורא מרחב עבורכם.

האנרגיה הגברית חשובה ביותר; הרגישו שהיא משרתת אתכם כאשר זוהי אנרגיה גברית מקורקעת. בעבר, האנרגיה הגברית השליטה סמכות וכפייה, וזרעה פחד באנשים. זוהי אנרגיה גברית לא-מקורקעת, אנרגיה מנותקת שאינה מחוברת ומרגישה, ואי לכך רוצה לווסת את החיים ולשלוט בהם. אבל האנרגיה הגברית האמיתית היא כמו מגן, הגנה עוצמתית עבור אנרגיית הלב שלכם. וכאשר הגנה זו נמצאת שם, אתם יכולים לרדת עמוק יותר, מהנשמה שלכם ואל תוך הבטן. אתם מרגישים שכדור הארץ עצמו נושא אתכם.

הרגישו בקצב שמתאים לנתיב החיים שלכם. היכולת להיות אינטואיטיביים באמת קשורה ליכולת לחוש בקצב החיים. ״מה טוב עבורי, מה אני צריכה באמת?״ אין זה משהו שאתם יכולים לחוש רק מלבכם. יש צורך בהיערכות אינסטינקטיבית ופיזית כמעט ברמת הבטן שלכם: היותכם מקורקעים ומשם לקבל החלטות.

לסיכום, אני מבקשת מכם לדמיין שהילד הקטן שראיתם בהתחלה נוכח כעת בבטן שלכם, עם האנרגיה הפתוחה והספונטנית שלו, וכיוון שכך, יש לו חיבור ישיר ללב ולנשמה שלכם. ובו בזמן, הרגישו במעטה הגנה יציב סביב עצמכם. הדבר יוצר מרחב עבור הילד, כדי שלא ישכח את עצמו וילך לאיבוד בכל התמריצים וההשפעות שמגיעות מבחוץ: רעיונות ישנים, מוסר וכיצד היו פני הדברים. המגן שבכם הוא האנרגיה הגברית שאומרת ״לא״ להשפעות הללו, בעודה מקשיבה קשב רב למקור החוכמה האישי שלכם.

הרגישו בהגנה העמוקה של האנרגיה הגברית המקורקעת באזור הגב ועצם הזנב שלכם, ברגליים ובכפות הרגליים שלכם, בזרועות ובכפות הידיים. עכשיו הילד השתרש בכם והוא גדל מוגן, כדי שיוכל לפתח את אנרגיית הנשמה הטבעית שלו. הרגישו כיצד הוא מתחיל להתעורר לחיים תחת מעטה ההגנה ומתחיל לשחק בתוך אזור הבטן שלכם.

אתם נושאי הלפידים של העת החדשה. הגנו על עצמכם כדי שתוכלו לאפשר לאור לזרום וכדי שתוכלו לזרוע זרעים. בדרך זו אתם מאפשרים לפירות מטרות החיים שלכם להבשיל.

******

התמיכה שלכם חשובה – לחצו על הלב