דוח אנרגיה לחודש אפריל 2024

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום מאנגלית: סמדר ברגמן

זה חודש חדש ואם אתם עדיין תוהים מה קרה במרץ, לא יהיה לכם הרבה זמן לחשוב על כך, כיוון שאפריל מביא רטט חדש ופעולה רבה, למרות העובדה שהחודש מתחיל עם תחילת נסיגת מרקורי נוספת. מעניין לציין ששנת 2024 מתחילה עם הסיום של נסיגת מרקורי האחרונה בשנת 2023. נסיגת מרקורי קשורה לבחינה מחדש, לשיקול מחדש, לשחרור, לאתחול ובואו לא נשכח, למנוחה ולהירגעות. יש לנו חודש חדש, ליקוי גדול, ואנו נמצאים כבר בשער הליקוי ורואים פעולת התעלות סביבנו, למרות שהיא נראית מוזרה מאוד עכשיו.

אפריל הוא חודש שמספרו 4 בשנה שמספרה 8 ולכן אנו מקבלים רטט של 12 או של 3 שהוא רטט יצירתי מאוד, תקשורתי ומחובר. המספר 3 מייצג את השילוש האלוהיגוף, שכל ורוח או אדם, עצמי גבוה ומקור, את השילוש הקדוש בנצרות שהם האב, הבן ורוח הקודש. כפי שניקולה טסלה אמר: ״אם אתם מבינים את חשיבות המספרים 3, 6 ו-9, אתם מבינים את המפתח ליקום״. יכול להיות שזה לא יקרה החודש באופן מלא, אבל זו התחלה טובה.

המתנה הראשונה של אפריל היא נסיגת מרקורי, שהתחילה ב-1 באפריל. היא מתרחשת במזל טלה, דבר שיכול להיות מעצבן מאוד לכל בני מזל טלה או לכל מי שרוצה לפעול, אבל מאדים, השליט של מזל טלה, נמצא במזל דגים, דבר שיוצר פורטל אלפאאומגה והווה מקור של השראה ולא תסכול וכעס. מצב זה יאפשר לנו להאט ולשקול את כל הפעולות, להתבונן בכל מצב מכל הכיוונים, במקום להביט במה שנמצא הישר מולנו או לנסות לברוח ממה שרודף אחרינו, ולא רק לשקול דרכי פעולה רבות אלא גם פוטנציאלים שונים. אם יש לכם אפשרות לשחררעשו זאת. אבל אם זו לא האופציה היחידה שלכם, חשבו על פוטנציאלים חדשים ושונים כפתרון. 

נסיגת מרקורי היא גם הזדמנות עבורנו להשתמש באינטואיציה שלנו, להיוועץ בהדרכה הפנימית שלנו ולהעניק לעצמנו את האנרגיה, הזמן והמרחב לשקול מחדש, לחשוב מחדש, להתחדש ולהירגע כאשר אנו מתמודדים עם בחירות והחלטות. נכון, בדרך כלל אנו צריכים לעשות שוב דברים שנעשו בעת נסיגת מרקורי, אבל הסיבה לכך היא משום שאנו ממהרים מדי ולא מקשיבים לאינטואיציה שלנו או מתעלמים מסימני האזהרה שמבקשים מאיתנו להאט ולחכות.

נסיגת מרקורי וכל שאר הפעילות החודש הופכים תקופה זו לזמן שבו תוכלו למצוא את היצירתיות שלכם ולתכנן כמה תוכניות חדשות לביטוי האנרגיה שלכם. לכולם יש כישרון יצירתי, אנו צריכים רק לבחון מהו ואז לתת לו ביטוי בעוז וללא פחד. שתי האנרגיות הללו, תעוזה וחוסר פחד, הן תכונות של מזל טלה והאנרגיה הזאת שופעת החודש. 

בהמשך לנסיגת מרקורי בתחילת החודש, אנו מגיעים ל-8 באפריל, התאריך של ליקוי החמה המלא הגדול. היה לנו ליקוי דומה ב-8 באפריל, 2005, אבל הנתיב של הליקוי ההוא היה צר מאוד. לליקוי השנה יש נתיב רחב מאוד וזהו ליקוי ארוך מאוד. ליקויים יוצרים שערים לשינוי ולטרנספורמציה והם מהירים, נועזים, החלטיים ועם חלון פעילות ארוך מאוד. אנו יכולים לחוות את השפעות הליקוי שישה חודשים עד שנה (ויותר) לאחר שהוא מתרחש.

אם ניתן להשוות את מרקורי לחזרה על נתיב, אפשר להשוות ליקוי לפגיעה בקיר במהירות. אל תחשיבו ליקויים למשהו רע, הם לא. הם מחוללים שינוי דרוש ממנו נמנענו, ומשמעות הדבר יכולה להיות סיום פתאומי של מצב שלא יכולנו או שלא רצינו לסיים, או שינוי פתאומי בנסיבות, כגון זכייה בלוטו, שיניעו אותנו לרמות חדשות של פרסום, תהילה ומזל, וכל העניינים שמתלווים לסוג זה של אירוע. 

ליקויים כן גורמים לשינוי לאנוח ולכיול מחדש של מצבים שיצאו מאיזון לפני זמן רב. הדבר נכון לגבי הרמה האישית והרמה הקולקטיבית, וכולל גם רמות חברתיות וגאופוליטיות. אם אתם תוהים איך נוכל לתקן את השיגעון שאנו רואים בעולם, הליקוי הזה יבוא לעזרתנו.

דבר מעניין אחד לגבי הליקוי של ה-8 באפריל, 2024 הוא המעלה, 19 במזל טלה, שהיא הסמל הסאביאני של ״מעלת מרבד הקסמים״. מה עושה מרבד קסמים? הוא עף גבוה מעל לאדמה ומעניק נקודת מבט של ציפור על הנוף שמתחתיו. נקודת מבט גבוהה זו מעניקה יכולת הבחנה, פרספקטיבה חדשה ונקודת בחירה חדשה. מעלת מרבד הקסמים יכולה גם לייצג אשליה ורמייה. דיברתי רבות על השרלטנים הרוחניים שאני רואה ברשת, וישנם רבים כאלה, שמבטיחים כל מיני סוגים של ריפוי, דרכי התעשרות ותהילה, אם תפעלו על פי השיטות שלהם, תתמכו בעבודתם ותקנו את הקורסים היקרים שלהם. רבים מהם משווקים את סגנון החיים היוקרתי שלהם, אף על פי שאני יודעת על כמה שלא באמת מנהלים סגנון חיים יוקרתי ולמעשה מרמים את הקהל שלהם. 

שמתי כבר לב לכך שכמה וכמה מהם מאבדים את הקהלים שלהם והטרנד הזה יימשך. אם נמנעתם מלחלוק את היכולות שלכם עם קהל רחב יותר, כיוון שחשבתם שהשוק מוצף או לא אהבתם צורת התנהלות שכזאת, חשבו על כך שנית, כיוון שהאנרגיה של התעשייה הזאת, שמושרשת בממד השלישי, משתנה במהירות והגיע הזמן שאנרגיות חדשות יעלו לראש הרשימה ויקבלו את הפרסום והקהל הראויים, מבלי להרגיש כאילו התעשייה נפלה בידיים של אנשים לא אתיים, שקרנים ולא אמינים. הם אכן נמצאים שם, אבל הם כבר לא פופולריים. קומו והעזו, זה זמן טוב להתחיל.

הנושא של אפריל הוא תְּחִיַּת הַמֵּתִים. סיימנו את מרץ בחג הפסחא, החגיגה הגדולה ביותר של תְּחִיַּת הַמֵּתִים, ונכנסנו לחודש שתמיד משוייך לאביב, עונת הלידה מחדש וההתחדשות. בחייכם האישיים, אפריל הוא הזמנה לתחיה חדשה וללידה מחדש, אבל מבלי לנסות לתקן בעיות ישנות בדרכים הישנות. זהו רגע עלום שמזמין אתכם למתוח את המודעות שלכם לממלכת הלאידועאבל לא הבלתי אפשרי. זכרו ששדה הפוטנציאלים שלכם מכיל את ממלכת הפוטנציאלים והאפשרויות האישית שלכם, ולכן אינכם מתחילים מאפס, אתם פשוט מתחברים לרמות פוטנציאל חדשות שתואמות לרמות האנרגיה החדשות שלכם, בעודכם עוברים ממגבלות הממד השלישי להתרחבות הממד החמישי. אינכם צריכים להתחייב לשום דבר עכשיו, רק היו מוכנים לאמץ פרספקטיבה חדשה ולנסות משהו חדש. 

באפריל חל גם מקבץ גדול של פלנטות במזל טלה והוא יקיף בסופו של דבר את כל הפלנטות האישיות, את כירון ובנוסף, את ראש הדרקון, הנתמך על ידי פלוטו במזל דלי. מאדים, המושל של מזל טלה, נמצא במזל דגים כל החודש. יש לכך משמעות, כיוון שאחד הדברים שמזל טלה ידוע בהם, ואני מזל טלה ולכן מדברת מניסיון, הוא ללכת בכיוונים שונים מבלי לקחת בחשבון את התוצאות. 

תכונה זו יכולה לגרום למזל טלה לחיות חיים מעניינים מאוד ולפעמים כאוטיים ביותר. אבל עם מאדים במזל דגים, למזל טלה יש פרספקטיבה חדשה, הוא עף כל החודש על מרבד קסמים ויכול לצפות מלמעלה בנוף לפני שהוא מחליט, ולראות את כל האופציות והפוטנציאלים לפני שהוא מתחייב.

עם כירון, המרפא הפצוע, וראש הדרקון, שמייצג את נתיב החיים ומשימת הנשמה שלנו, שנמצאים שניהם במזל טלה במעלה של הליקוי או בקרבתה, יש לנו הזדמנות פז לטרנספורמציה משמעותית שתתחיל בנתינת מבט בוחן מאוד בפצעים שלנו, במטרה לראות אילו משרתים אותנו ואילו אנו מוכנים לשחרר ולאפשר להם להירפא ולהיסגר. כירון מייצג את הפצעים שאף פעם לא נרפאים, הטראומה והסבל ברמת הנשמה שאנו מחזיקים במשך תקופת החיים. 

צער זה הופך למיקוד שלנו ואיננו יכולים לעולם להתגבר עליו, כיוון שהשחרור שלו מחייב רמת ריפוי שמשנה את כל נקודת המבט שלנו ואת תכלית החיים, ללא ההגשמה שאנו רוצים. הדבר דומה למצב שבו אנו רודפים אחר זנבנו במשך כל תקופת החיים ובו בזמן, מקווים שאף פעם לא נתפוס אותו, וממשיכים בכל זאת לרדוף אחריו משום שאנו מאמינים שברגע שנתפוס אותו, נקבל את כל התשובות, ההגשמה, הסיפוק וסגירת המעגל.

הדבר נכון לא רק לגבי מזל טלה. בחנו את מפת הלידה שלכם וגלו היכן נמצא הבית של מזל טלה ומאדים וזה המקום שבו האנרגיה הזאת תשפיע עליכם יותר מכול.

כעת בואו נעבור לתְּחִיַּת הַמֵּתִים, הנושא של אפריל. בדרך כלל משתמשים במונח כדי לתאר מישהו שקם לתחיה לאחר המוות, אבל כאן מדובר במובן של ״לחזור ולהשתמש״, כדי שנוכל להחיות את החלומות, המטרות, התוכניות, הרעיונות, הרצונות והנסים שלנו החודש. 

אנו יכולים להחיות חלק זה של עצמנו ששמנו בצד בשל החיים, המשפחה, אנשים, דברים והיעדר די בהירות או ביטחון לממש אותו עד הסוף. אנו יכולים להחיות חלק שלנו ששמנו בצד כדי לרצות אנשים אחרים, כאשר עמעמנו את האור שלנו כדי לא לשים מישהו אחר בצל, כאשר שמנו בצד את מה שרצינו כדי לשרת אחרים, מתוך מה שהאמנו שהיא חובתנו הקרמתית. 

כל זה הסתיים עכשיו. איננו צריכים לעשות זאת יותראתם יודעים זאת, כיוון שאני אומרת זאת כבר הרבה זמן. אך אף על פי שהמצב הגיע אל קצו, אנו קשורים עדיין אל אותן אמונות ישנות ועדיין מפחדים שאם נעבור גבול מסוים, דברים רעים יקרו לנו או למישהו אחר. זו תפיסה שגויה לחלוטין.

שוב איננו אחראים לתוצאות של אנשים אחרים, לא שאי פעם היינו אחראים, אבל לקחנו אחריות זו על עצמנו ונשאנו אותה כדגל במשך גלגולים שלמים. עכשיו עלינו להחיות את כל ההיבטים של עצמנו שאמרו לנו או שחשבנו שהם לא ראויים, לא נוחים, לא מתאימים ולהכין אותם לחשיפה באפריל. הם לא חייבים להיות נועזים או הזויים מדי, אבל לכולנו יש תוכניות וחלומות נסתרים וזה הזמן המושלם לשלוף אותם ממחבואם.

ברגע שאנו משתחררים מאשליית הממד השלישי, אנו רואים את הקוטביות ולעולם לא נראה עוד את הממד השלישי באותו אופן. הדבר יוצר פער אנרגיה אליו נכנסת עוד אנרגיית הממד החמישי והמחזור ממשיך לנוע קדימה. כל מרכיב של הממד השלישי שזז ושמתפוררנעלם כלא היה ולא חוזר לעולם. כל מרכיב של הממד החמישי שתופס את מקומו הוא בעל השפעה מתעצמת על האנרגיה שסביבו. לכן, כל צעד אינו עוד צעד אחד, אלא כעוד עשרה או מאה או אלף צעדים. והכול מתרחש עכשיו.

אחד הדברים שיזניקו את מחזור ההתעלות הזה באפריל הוא צמידות צדק ואורנוס במזל שור. זהו היבט נדיר, שור מייצג ערך ויש שאומרים כסף, אבל מדובר על נוחות חומרית בעיקר. המזל שנמצא ממול לשור הוא עקרב, הידוע כבעל תכונות של חבלה עצמית, טינה, מוות ונקמה. צרפו זאת לפלנטת ההתרחבות, צדק, ולפלנטת ההפתעות והתוצאות הבלתי צפויות, אורנוס, ומי יודע מה יכול לקרות. במזל שור, אורנוס נמצא בסביבה אותה הוא מתעבכזאת שמקדמת פינוק עצמי, עקשנות, ראייה צרה, חוסר נכונות להשתנות, אנוכיות ומיקוד בעצמי. שור נמצא בזווית של תשעים מעלות למזל דלי בו מושל אורנוס.

אני חושבת שזה דבר טוב, אלא אם אתם אדם שמאז אפריל 2005 היה אנוכי, חסר התחשבות, צר מחשבה וממוקד בעצמו, ופעל באופן לא ישר, כמו מרבית התאגידים הגלובלים והבנקאות ברחבי העולם.

ועם צמידות צדק ואורנוס יחול ירח מלא במזל עקרב ב-23 באפריל, שיביא אנרגיה עקרבית לצמידות זו. אף על פי שניתן להגזים בנטיות של מזל עקרב, שילוב האנרגיה בזמן הזה יביא רובד פעולה נוסף בתקופה שכבר מתאפיינת באנרגיה פעילה מאוד.

בסוף החודש, מאדים ייכנס למזל טלה, המזל בו הוא מושל, בדיוק כשכל פעולת מזל טלה מסתיימת. אך אין זה דבר רע, כיוון שהימצאות מאדים במזל דגים בזמן שחווינו את כל הפעלתנות הזאת של מזל טלה, תמכה בשימוש יעיל ומועיל הרבה יותר בכוח של מזל טלה, דבר שהוא משמעותי, אך לא במידה רבה כאשר הוא מפוזר ולא ממוקד.

נושאים עיקריים לאפריל הם תחיית המתים (התחדשות), נקיטת פעולה, אימוץ פרספקטיבה חדשה, ניסוי דברים חדשים ויותר מכל, קבלת החלטות לגבי הקרמה, נתיב החיים, הבחירות והכיוון שלנו. אנו נמצאים במוד מעבר חזק עכשיו ומשמעות הדבר היא בחירות והחלטות שיש לקבל, ולפעמים הן מתקבלות עבורנו. 

ההחלטה לעזוב את שותפי הקרמה שלנו היא אולי ההחלטה הקשה מכול, כיוון שזוהי הסיבה להיותנו כאן, זו הסיבה שבחרנו במשפחות, בחיים ובסגנון החיים שלנו, במקום בו נולדנו, ובכל היבט של חיינו. ועכשיו אנו נקראים להשאיר כל זאת מאחור. לא משום שנכשלנו, אלא משום שעלינו לבחור בין הממד השלישי לממד החמישי, בין קרמה לבריאה, בין היותנו תקועים ומוגבלים לבין היותנו חופשיים ונרחבים, בין קוטביות לבין דואליות. וכל דבר אחר שמתרחש בחיינו יהיה תלוי בבחירה זו, לכן שקלו את האופציות שלכם ועשו את מה שמרגיש לכם נכון ואת הטוב ביותר עבורכם בזמן הזה. אם מדובר בניצול ״תחיית המתים״ וההתרחבות של אפריללכו על זה. ואם אתם עדיין לא מוכנים, חכו והניחו ליקום לשלוח לכם את הסימנים ואת התמיכה שנכונים לכם.

אין זה הזמן לחכות עד שהכול ייגמר ויסתיים, וכל האורות ירוקים, לפני שננקוט בפעולה. אני יודעת שרבים מכם, כמוני, חוו זמנים מאתגרים בשנים האחרונות ושהחיים לא היו קלים. בעת שאתם עושים שימוש באנרגיה של אפריל ובנושא ״תחיית המתים״ שלו כדי לשקול אלטרנטיבות ואופציות, זכרו שיש לכם ברירות ושיש לכם פוטנציאלים ואפשרויות לחייכם. הדרכים הישנות, והתנהלות כפי שתמיד התנהלתם, לא יביאו לכם עוד הגשמה או סיפוקאנו נרצה לחשוב על אפשרויות חדשות ושונות, להיכנס לטריטוריה שעדיין לא נבחנה. 

אמצו את הרוח החלוצית של מזל טלה והיו הראשונים במשפחה, בקבוצת הקרמה או בקבוצת הנשמה שלכם, לחקור ולאמץ פוטנציאלים חדשים וליצור אפשרויות חדשות לחייכם, ובכלל זה את אפשרות ההצלחה וההגשמה, חופש הביטוי העצמי, רמת מודעות עצמית חדשה וחיים חופשיים מקרמה ומלאים בשמחה. 

שיהיה לכם חודש נהדר.