סמלים סאביאנים: תאימות מערכות יחסים

אני מביאה כאן שוב מידע שכללתי בקבוצה וזאת כדי שיהווה הקדמה מסייעת למאמר חדש זה: ״סמלים סאביאנים: תאימות מערכות יחסים״מאת ג׳יימס בורג׳ס, כאן בהמשך.

מה הם סמלים סאביאנים?

מידע מהרשת

מאנגלית: סמדר ברגמן

הסמלים הסאביאנים נוצרו בשנת 1925 על ידי שיתוף פעולה בין מארק אדמונד ג׳ונס והמדיום אלסי וילר. ג׳ונס היה אסטרולוג ידוע. הוא רצה ליצור מערך חדש של סמלים שיעזור לאנשים להבין את המשמעות האסטרולוגית. הוא לקח את גלגל המזלות וחילק אותו ל-360 מעלות והעניק לכל קבוצת כוכבים 30 מעלות. המעשה חילק כל מזל לשלושים אפשרויות שונות. לדוגמה, אם נולדתם במזל דגים, על פי המעלה שבה נולדתם במזל דגים, הסמל יכול להעניק מידע נוסף על האופי שלכם. כך גם לגבי מיקום הפלנטות במפת הלידה שלכם, תיאור המעלה המסוימת עשוי להוסיף הבנה ולפתוח פתח לגילוי עצמי עמוק יותר.

כאשר הסמלים הסאביאנים נוצרו, ג׳ונס הכין 360 כרטיסיות, כאשר כל אחת הייתה מסומנת במזל ובמספר סידורי. טלה מספר 6 היה מציין את המעלה השישית במזל טלה. כאשר אלסי הייתה מודטת במטרה לגלות ולחשוף את משמעות המעלה המסוימת, היא לא הייתה מודעת למזל ולמעלה. משפט מתאר קצר היה נכתב על גבי הכרטיס, ואז היא הייתה עוברת לכרטיס האקראי הבא ומתחילה שוב. לדוגמה, המעלה השישית במזל טלה קיבלה את המשפט: ״ריבוע המואר באור זוהר בצדו האחד״, בעוד שהמעלה השמינית במזל מאזניים היא ״אח בוער באש גדולה בבית נטוש״. משום שיש צירופים כה רבים של מעלות, ניתוח האופי יכול להיות ספציפי למדי כאשר כל הסמלים (המשפטים) מאוחדים יחדיו.

ג׳ונס חש שהחזיונות של אלסי מודרכים על ידי סוכנות בלתינראית מהאחווה המֶסוֹפּוֹטָמִית העתיקה. לכן הוא קרא לשיטה זו ״סמלים סאביאנים״. הסאביאנים היו קבוצה עתיקה של אלכימאים במסופוטמיה. הם חקרו את תחומי האסטרולוגיה, הקסם הטליסמני והרמטיקה*. הוא הרגיש שהדרכה זו סייעה להביא את הסמלים הנכונים לכל מעלה ומעלה בגלגל המזלות.

ג׳ונס סבר שהסמלים הם הדרך הטובה ביותר להתחבר למידע זה עבור כל מי שמעוניין בו. הסמלים מסייעים לנו להתחבר לחוכמה הפנימית שלנו. בשנים שג׳ונס המשיך לעבוד עם הסמלים הסאביאנים שלו, הוא זנח אותם כמה וכמה פעמים, רק כדי לחזור אליהם עם אנרגיה והבנה מחודשות. בסופו של דבר הוא פרסם את ״הסמלים הסאביאנים״.

כיום, אסטרולוגים ושאינם אסטרולוגים גם יחד עושים שימוש בסמלים הסאביאנים. הסמלים/המשפטים יכולים לסייע לנו להבין את עצמנו כמו גם להפיק את מירב התועלת מאירועים ומנסיבות ספציפיים. הסמלים מסוגלים להעניק תובנות למציאות הרגילה ולהגיון האוניברסלי. בעת השימוש בסמלים הסאביאנים, רצוי לבוא בגישה של ראש פתוח ומתוך כוונה להרחיב ולהעצים את החזון המקורי. ייתכן ותצליחו בסופו של דבר לראות את האפשרויות הטמונות בסמלים, אפשרויות שהשקפת עולם צרה לא תהיה מסוגלת לראות. המשפט המדויק המשויך לכל סמל הוא רק מדריך, אפשרו לעצמכם להיפתח לאפשרויות חדשות ולהתאים אותו אליכם, כדי שתוכלו לקבל את התשובות שאתם מחפשים.

[*מערכת של אמונות פילוסופיות ודתיות המבוססת בעיקר על כתבים פסאודואפיגרפיים המיוחסים להרמס טריסמגיסטוס. אמונות אלה השפיעו רבות על המסורת האזוטרית המערבית, ויוחסה להן חשיבות רבה בתקופת הרנסאנס וברפורמציה. כאשר מדברים על כתבים הרמטיים (ראו: קורפוס הרמטיקום) או על חכמות הרמטיות, הכוונה בדרך כלל היא לעיסוק בתחומים: כישוף, אלכימיה, אסטרולוגיה ואף על עיסוק בקבלה כתחוםדעת השייך לתחומים הללו.״מורפיקס]

בתגובה הראשונה אשים קישור לאתר שבאמצעותו תוכלו לגלות את הסמלים הסאביאנים שלכם, יש להכניס תאריך לידה, שעת לידה ומיקום. לאחר מכן, ניתן ללחוץ על כל משפט ומשפט כדי להיכנס להסבר מעמיק יותר.

הנה מה שמצאתי על עצמי:

השמש שלי היא במעלה החמישית במזל עקרב, והסמל או המשפט הם: ״חוף סלעי עצום עומד בפני מהלומות הים״.

הירח שלי נמצא במעלה השביעית במזל דלי, והסמל או המשפט הם: ״ילדה הנולדת מתוך קליפת ביצה״.

מרקורי נמצא אצלי במעלה ה-25 במזל עקרב, והסמל או המשפט הם: ״תמונת רנטגן״.

נגה נמצאת במעלה השמינית במזל קשת, והסמל או המשפט הם: ״עמוק בתוך עומקי האדמה, אלמנטים חדשים נוצרים״.

מאדים נמצא במעלה ה-16 במזל סרטן, והסמל או המשפט הם: ״גבר בוחן מנדלה הניצבת למולו, בעזרת ספר עתיק״.

צדק נמצא אצלי במעלה 1 במזל גדי, והסמל/המשפט הם: ״צ׳יף אינדיאני תובע עוצמה מהשבט שהתכנס״.

שבתאי נמצא במעלה ה-14 במזל גדי, והסמל/המשפט הם: ״תבליט שטוח החקוק בגרניט, נותר כעד לתרבות שנשכחה זה מכבר״.

אורנוס, במעלה 26 במזל אריה: ״לאחר סערה גדולהקשת בענן״.

נפטון, במעלה 9 במזל עקרב: ״רופא שיניים בעבודה״.

פלוטו, מעלה 8 במזל בתולה: ״נערה בשיעור הריקוד הראשון שלה״.

***

הראשון שגרם לי להרים גבה הוא כמובן ״רופא שיניים בעבודה״, אז נכנסתי לסמל כדי לקרוא עוד קצת:

כותרת: הרס ותיקון

תתכותרת: ליקויי סגנון החיים המונע על ידי האגו גורמים לנו למצוא דרכים מקוריות להתמודד ולמצוא איזון מחדש.

הסבר: אדם רגוע נוטה להיות זהיר יותר לגבי סגנון חייו, להתייחס בכבוד רב יותר לגופו ומודע יותר למזונו. המתחים המתלווים ללחץ החברתי מובילים אותנו לאכול מזונות הפוגעים בשינינו (תודה רבה, לא מוותרת על שוקולד ועל גלידה!); הן לא אמורות לעבד כל כך הרבה סוכר, מלח ושומן. רופאי השיניים הומצאו כדי להתגבר על בעיה זו, שנובעת מהתנהגות לא טבעית. הדבר מרמז על היכולת של כולנו למצוא פתרונות לבעיות שאנו פוגשים בכל פעם שאנו סוטים יתר על המידה מהנתיב של מה שטבעי עבור הגוף. ברמה מסויימת, מחזור כל החיים הוא מחזור של הרס ותיקון.

עד כאן המידע מהרשת והמידע האישי. ועתה, למאמר.

****

סמלים סאביאנים: תאימות מערכות יחסים

מאת: ג׳יימס בורג׳סמהאתר של טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

מאמר זה נכתב על ידי ג׳יימס בורג׳ס, סופר ומורה לאסטרולוגיה. אתם יכולים לקרוא עוד על הסמלים הסאביאנים ועל הגישה שלו לאסטרולוגיה באתר שלו Sabian Mysteries.

מערכות יחסים ושאלת ההתאמה נידונות רבות בתחום האסטרולוגיה. אסטרולוגיה פופולרית, שעוסקת בהורוסקופים יומיים ובהתאמה של מזל השמש, היא בעלת מטרות תקפות משלה.

לדוגמה, רבים מאיתנו התחילו להתעניין באסטרולוגיה לאחר שקראנו דבר מה שמאשר את המחשבות והציפיות שלנו לגבי האופן שבו אנו יכולים ״להסתדר״ עם מישהו שפגשנו לאחרונה.

אולם נושא מערכות היחסים מורכב הרבה יותר מכפי שניתן יהיה להסבירו על ידי אסטרולוגיה של מזלות השמש; יש הכרח בניתוח מעמיק יותר, אותו מכנים האסטרולוגים בשם Synastry (אסטרולוגיה השוואתית בין שתי מפות לידה, לטובת בירור התאמה של מערכות יחסים).

במאמר זה, נבחן את הרעיון שהסמנים האסטרולוגים למשיכה מיידית ולאינטראקציות מעניינות וקצרותטווח אינם זהים לסמנים של מעורבות מסורה, מוצלחת וארוכתטווח.

עם התלקחות הרומנטיקה, קיימת נטייה חזקה להתמקד בתכונות המשוייכות למאדים, לנגה, לנפטון, למזל השמש ומזל האופק.

אלה יכולים בהחלט להיות הגורמים המשמעותיים במשיכה מינית, משום שהם עוסקים בדחף הגברי, בדחף הנשי, בפנטזיה ובהשלכהוכמו כן, בהופעה פיזית ובאישיות חברתית.

אולם לאחר תקופת החיזור ולאחר תקופת ירח הדבש, כאשר יש צורך להתמודד יחד כזוג עם ילדים צורחים וחשבונות שלא שולמו, מה קורה אז?

אז עדיף שנבחן את המרכיבים העמוקים יותר של האישיות והאינטראקציה, דברים המשוייכים לשבתאי ולירחי הדרקון, המתארים את תחושת הבגרות והשאיפות הרוחניות שלנווכמובן השמש והירח, שהם סמנים לרצונות ולצרכים המהותיים שלנו וששולטים, באופן בלתי נמנע, במאפיינים שלנו לטווח הארוך.

מחשבון תאימות

מחשבון פשוט קיים לצורך זה בדיוק, באמצעותו אתם יכולים לבדוק כיצד אתם ובן או בת הזוג שלכם עשויים להסתדר בטווח הארוך.

מחשבון זה מציע משוב לגבי ההשפעה הכוללת של מערכת היחסים, וכמו כן, האם היא תומכת באופן כללי בהנאה ובשלווה רבות יותר, או האם יש לבני הזוג את היכולת להתמודד יחדיו כזוג עם אתגרי החיים הגדולים.

המחשבון גם מזהה היבט פלנטרי ספציפי שהוא אולי החיבור החשוב ביותר בין שני האוהבים הללו.

היבט מיוחד זה מחזיק בהבנה של מה שהוא, בסבירות גבוהה, המפתח לעתיד, שמאחד שני אנשים יחד כזוג במשך השנים.

לאחר סקירה ברמה הראשונית, אנו יכולים אז לבחון היבט מיוחד זה לעומק על ידי שימוש בסמלים הסאביאנים, שמעניקים הסברים עמוקים יותר לגבי הפירושים האפשריים של שתי הפלנטות המקיימות ביניהן אינטראקציה. מכאן, אנו יכולים להבין כיצד לנהל את החיבור שלהן.

דוגמה זו עשויה לסייע: מריגולד ופרננדו יודעים שהם רוצים ללמד יוגה ומדיטציה יחד, אבל לא מצליחים להבין כיצד לעשות זאת ללא מתח וחיכוך גדולים הצצים ועולים ביניהםאף אחת מהשיחות שלהם על נושא זה לא מצליחה להימשך זמן רב מבלי שהם יתחילו להתווכח.

הנושא חשוב לשניהם. על ידי שימוש במחשבון, הם רואים שהחיבור החשוב ביותר שביניהם הוא זה של מאדים וירחי הדרקון שלהם.

אילו רק היו לומדים את האסטרולוגיה הבסיסית של המפה, בני הזוג היו יכולים להבין שהאסרטיביות שלו יכולה להיות הדחף ההכרחי שיניע אותה לכדי ביטוי גדול יותר של הטבע הרוחני שלה.

אף על פי שהוא מעניק הדרכה מועילה מסוימת, הוא אינו עמוק ומעודן מספיק; ולכן הם בוחנים את הסמלים הסאביאנים כדי לרדת לעומק הקשיים שביניהם.

המאדים שלו: מעלה 20 במזל שור: ״רוח, עננים וחפזון״.

ראש הדרקון שלה: מעלה 24 במזל דלי: ״אדם מתעלם מתשוקתו ומלמד מניסיונו״.

בעוד ששני הסמלים עוסקים במציאת דרך לביטוי רוחניות, הראשון מציע שעלינו לפנות להדרכה מ״ישויות רוחניות״, בעוד שהשני מציע שעלינו להסתמך על הניסיון האישי שלנו במקום על חכמה מקובלת או חכמה שניתנה לנו.

הם מחליטים שבמקום להסתיר את השוני שביניהם, הם יגלמו אותו. ולכן הם בונים שיעור במסגרת הסדנאות שלהם שבו היא והוא מציגים את הויכוחים הפילוסופיים השונים משתי נקודות המבט השונות שלהםומאפשרים לתלמידים להחליט: האם עלינו לבטוח בהתנסות החיים המעשית שלנו, או האם עלינו להסתמך על האמונה שלנו ביכולתנו לזמן מדריכים רוחניים ולהיוועץ בהדרכה אינטואיטיבית ממקורות פנימיים?

אנו רואים שכאשר הזוג לא הכיר את הסמלים הסאביאנים, הם לא הצליחו להתקרב מספיק כדי להבין את הבעיה האמיתית. אולם כאשר יכלו לראות את שני ההסברים הסאביאנים, הם יכלו לזהות בקלות מה מתרחש, ובאופן זה, להתמודד עם הבעיה בדרך יצירתית.

במושגים קצרים, התיאורים הללו מעניקים תחושת רלוונטיות לכל פלנטה בעת שהיא פועלת במסגרת מערכת היחסים, מנקודת המבט האישית שלנו (במקום זו של בן או בת הזוג):

  • ירחהאם אני מרגישה בנוח, האם אני רגועה ובטוחה?
  • שמשהאם אני יכולה להיות נאמנה לעצמי ולהיראות כפי שאני באמת?
  • מרקוריהאם אני יכולה לתקשר בקלות, בברור ובאופן מלא?
  • נגההאם אני מרגישה שאנו חברים טובים שאוהבים את אותם הדברים?
  • מאדיםהאם אני יכולה לעמוד על דעתי?
  • צדקלאורך מערכת היחסים הזאת, האם אני מתפתחת ומרחיבה את אופקיי?
  • שבתאיהאם קיימת מציאות רצינית, מעשית, בעלת טווח ארוך למערכת היחסים הזאת?

לשאר הפלנטות יש גם כן השפעה נכבדה, אף על פי שקשה יותר לתאר את המשמעויות שלהן משום שכולנו חיים את הארכיטיפים היותר אוניברסליים והפחות אישיים הללו בדרכים שונות מאוד.

כל מערכת יחסים שמאופיינת במידה עוצמתית על ידי אורנוס, נפטון או פלוטו, או דרקוני הירח וכירון, תעביר אותנו קרוב לוודאי דרך כמה התנסויות עמוקות שיגדירו את חיינו.

אלה יכולות להיות מופלאות או נוראות, על פי הגישה הרוחנית שלנו והנכונות שלנו לקבל את הדברים שבהם איננו יכולים לשלוט.

אף על פי שרומנים וסרטים היו רוצים שנאמין ש״האהבה מנצחת הכול״ ושאנו יכולים ״לחיות לעד באושר ועושר״, קרוב לוודאי שמציאותי ומסייע יותר להכיר בכך שמערכות יחסים הן מאתגרות ולעולם לא הרמוניות לחלוטין.

התחושות העמוקות ביותר של אותנטיות, אמון, יציבות, שיתוף ובטחון, צצות לעתים נדירות בין שני אנשים שתמיד נמצאים בהרמוניה. אבל כאשר אנו מתגברים על קשיים יחד, שוב ושוב, במשך שנים, אז אנו יכולים לפתח את עומק התקשורת והאמפתיה שמאחדים אותנו לכדי יחידה מיוחדת, לכדי זוג.

לכן, לסיכום, אנו נגלה שמערכות היחסים שלנו מתממשות בוודאי טוב יותר כאשר אנו תופסים אותן כבעלות תרומה מאתגרת וחשובה להתפתחות האישית והרוחנית שלנו, ושניתן להבין זאת לפרטי פרטים כאשר אנו בוחנים את הסמלים הסאביאנים ההולמים ביותר.

תמצאו עניין אולי לבחון את הדרכים האחרות שבהן אנו משתמשים בסמלים הסאביאנים, או לבקר את האתר של רובי פומיזקי, האישה שיצרה את הקוד למחשבון הזה ושיש לה מחשבונים אסטרולוגיים נוספים באתר המקסים שלה Sabian calculator.com.