שאריות אנרגיה וכיצד הן משפיעות על האמפתים

דיאן קת׳רין

מאנגלית: סמדר ברגמן

קרוב לוודאי ששמעתם את הביטוי ״שארית אנרגיה״, זהו מונח שכל האמפתים לומדים להכיר. תכופות הוא משמש כדי לתאר את שאריות האנרגיה המצויות בחפצים, במקומות או בבניינים, שהושארו על ידי אנשים שביקרו, ששהו או שהחזיקו בהם.

כאשר אירוע טראומתי מתרחש באזור כלשהו, הוא מותיר חותם רב-עוצמה שהאמפתים מסוגלים לקלוט. הדבר נכון גם במקרים שבהם מצויים במקום מסוים כעס, שנאה או רגשות לא יציבים רבים. ברוב הבתים ישנם חדרים מסוימים אשר מכילים מאגר של רטטים שונים ושאריות אנרגיה. חדרי שינה שבהם התגוררו וגדלו בני נוער מבולבלים, זועמים או מצוברחים, יכולים לאגור אנרגיה כבדה ודחוסה. חדרי מגורים שבהם בני המשפחה נפגשים בשלווה נושאים לעתים קרובות רטט רגוע יותר.

כמו אמפתים רבים, תמיד חשתי בשאריות של אנרגיה בבניינים ובמקומות. אבל לא תמיד ידעתי מה אני חשה. כאשר הייתי צעירה יותר, הרגשתי חותם אנרגטי דחוס במקומות שבהם ביקרתי, מיד הנחתי שהמקום רדוף רוחות. ככל שהאנרגיה הייתה דחוסה ואפלה יותר, כך שכנעתי את עצמי שרוח רפאים מפחידה אורבת בצללים (בילדותי פחדתי מאוד מרוחות רפאים). ככל שהאנרגיה הייתה חזקה יותר, הרגשתי אותה כנוכחות במידה חזקה יותר.

אך האמפתים יכולים בהחלט להרגיש שאריות אנרגיה אפלות כנוכחות זדונית. עבר זמן רב עד שלמדתי להבחין בין ״כתם״ שהשאירו רגשות כואבים לבין תופעות אחרות. כפי שקשה לאמפתים להגדיר את האנרגיה הרגשית של אנשים אחרים, כך גם פירוש שאריות של אנרגיה עלול להוות אתגר עבורם.

ברוב הבניינים קיים רובד של שארית אנרגיה – חיובית ושלילית. האמפתים קולטים רטטים אלה בדומה להתרשמות ראשונית מאדם. אנו שמים לב אליהם בתחילה, אך לא תמיד ממשיכים לחוש בהם במידה ואנו מבקרים במקום זה לעתים קרובות. כאשר בית מלא באהבה ובאושר, דומה שהשמש זורחת בתוכו. אולם, כאשר לבית רובדים של צער עמוק, תכופות הוא ״מרגיש״ סוער וקר. חותמות אנרגטיים אלה יכולים לשהות במקום במשך שנים רבות לאחר היווצרם ולהשפיע במידה רבה על אווירת המקום.

האמפתים מושפעים על ידי שאריות של אנרגיה אפלה בדרכים רבות. חלקם מרגישים עצובים או מדוכאים, חלקם מושפעים פיזית, סובלים מתחושות של בחילה, סחרחורת, זיעה קרה או חולשה, ואחרים עלולים לגלות שהמחשבות האישיות שלהם הופכות אפלות ושחל שינוי באישיות שלהם. התחושות שתחושו והאופן שבו תגיבו תלויים ברגישות שלכם ובעוצמת החותם האנרגטי.

שאריות אנרגטיות יכולות להשפיע במידה רבה על האיזון של האמפתים. כאשר הן חיוביות ומלאות ברטטי אהבה, תהיה להן השפעה מעצימה. אולם אנרגיה מרטט נמוך, יכולה לפגוע במצב הרוח שלכם ולהשפיע על ההחלטות שלכם. כאשר אתם מושפעים, אתם עשויים להיות מודעים לשינוי, דומה שמשהו אינו כשורה, אבל אפשר גם שלא תצליחו להתנער מהתחושה או למנוע ממנה לעצב את התנהגותכם.

אמפתים מסוימים מושפעים מאנרגיה רוחנית. אם בניין כלשהו מוגדר כ״רדוף רוחות״, תכופות האמפתים יחושו באנרגיה זו בהיכנסם אליו. אתם יכולים לזהות אנרגיה של רוח כאשר אתם חשים בנוכחות, או באנרגיה דחוסה, ובו-בזמן, חלה ירידה דרמתית בטמפרטורה (בייחוד באזור הרגליים). ככל שתהפכו מודעים יותר מבחינה אנרגטית, כך תבדילו בקלות רבה יותר בין שאריות של אנרגיה לאנרגיה רוחנית ותצליחו למנוע את השפעתן עליכם באופן טוב יותר.

חותמות אנרגטיים משפיעים על כל האנשים, לא רק על הרגישים. כולנו שמענו על מקומות שבהם ההיסטוריה חוזרת על עצמה ודברים רעים ממשיכים להתרחש, כגון מלחמות, תאונות, ויכוחים וכן הלאה. כאשר אנשים שאינם מודעים קולטים שארית אנרגיה מרטט נמוך, הם מאמצים אותה, ויכולים שלא מדעת לחזור על תסריטי העבר.

שאריות של אנרגיה שלילית מדבקות ועלולות להפוך הרסניות עבור אנשים שאינם מודעים או שאינם מאוזנים. שאריות של אנרגיה חיובית יכולות אף הן להיות מדבקות, בדרך מרוממת ביותר, אך כיוון שרוב האוכלוסיה כבר נמצאת במקום נמוך מבחינה רגשית, האנשים נוטים יותר לקלוט ולאמץ אנרגיות אפלות. דומה מושך דומה.

כבני אנוש, לעולם איננו מאושרים כאשר מצב רוחנו ירוד, אך למרבה האירוניה הרוב נותרים זמן ממושך יותר, ומתוך בחירה, במרחב מנטלי אפל מאשר במרחב חיובי. למרבה הצער, העולם שלנו מתופעל כדי להישאר במצב רוח ירוד. כאשר אנו צוללים מטה מבחינה רגשית, משימת הטיפוס מעלה היא משימה אדירה. לכן טוב יעשו כל האמפתים אם ילמדו לזהות שאריות אנרגיה שליליות ויפעלו כדי לעצור את ההשפעה שלהן (אנו כבר מתמודדים עם לא מעט דברים).

בחלק הבא שלי אבחן עד כמה הרסנית יכולות שאריות אנרגיה של אנשים מסוימים להיות עבור האמפתים (לעתים קרובות מבלי שיהיו מודעים לכך), כיצד לזהות אותן וכיצד למנוע מהן לגרום למצוקה לא הכרחית.

האם שאריות אנרגיה משפיעות עליכם מבלי שתהיו מודעים לכך

בהמשך למאמר הקודם, על האופן שבו שאריות אנרגיה משפיעות על האמפתים, אני חולקת כאן מידע נוסף. אסביר כיצד שאריות אנרגיה של אנשים אחרים משפיעות על האמפתים. כפי שציינתי במאמר הקודם, לשאריות אנרגיה יש השפעה גדולה על האמפתים. הן יכולות לחלחל אל תוך שדה האנרגיה שלכם ולהשפיע על המחשבות ועל מצב הרוח שלכם, גם ימים רבים לאחר שנקלטו. לכל אדם ואדם יכול להיות ״שובל״ של אנרגיה אפלה, שנגרר אחריו כאשר הוא מצוי במצב רוח רע, אבל אלה שמשפיעים על האמפתים בדרכים הכואבות ביותר הם אנשים שפועלים כ״טריגרים של טראומה רגשית״.

עבור אנשים רגישים, עצם הזכרת שם הטריגר של הטראומה הרגשית, די בו כדי להצית תגובה רגשית לא נעימה. אך התגובה הגרועה ביותר מתרחשת כאשר האדם שהה זמן רב במחיצתם והחותם שלהם נטמע בשדה האנרגיה של האדם.

טריגרים של טראומה רגשית (לעתים קרובות אלה הם בני משפחה, ידידים או עמיתים וכן הלאה) הם כרעל עבור האמפתים. הנוכחות שלהם עלולה לגרום לתגובות פיזיות ורגשיות. וכאשר שאריות האנרגיה שלהם אינן טובות, הדבר משליך את הגוף והנפש לאי-סדר, גם למשך ימים ושבועות לאחר ״ההדבקה״. שאריות אנרגיה של אנשים שמהווים טריגר לטראומה, נחוות כדבר שלילי ומדבק.

אלה שמותירים את חותם השארית האנרגטית האפלה ביותר על האמפתים, נוטים להיות אנשים בעלי אגו גדול, שתקועים במנטליות הקורבן או שיש להם תכונות נרקיסיסטיות. כאשר אנשים הנשלטים על ידי האגו חיים בקונפליקט פנימי – אלה שיש להם בעיות גדולות עם אנשים אחרים אבל הם מעמידים פנים שאין זה כך, אלה שמספרים לעולם עד כמה החיים שלהם מדהימים, אף על פי שהדבר אינו נכון (בעודם מרמזים שחיי כל שאר האנשים חסרי ערך), אלה שבסתר נוטרים טינה עמוקה ומפגינים אנוכיות, התנהגות פסיבית-אגריסיבית, נרקיסיסטית או התנהגות דעתנית ביותר – הם בעלי אנרגיה מכבידה ביותר והם מותירים שובל שלה בכל מקום (אנרגיה שהאמפתים תמיד יקלטו). הם עשויים לנסות ולהסתיר את התכונות האפלות שלהם מאחורי חיוכים ונימוסים, אבל האנרגיה שלהם לא משקרת והאמפתים יקלטו אותה תמיד (מזהים את הטיפוס?).

לא רק ששארית האנרגיה שלהם מורידה את מצב הרוח שלכם, היא גם מורידה את הרטט שלכם ומחלישה את ההילה שלכם (כאשר הדבר קורה הוא יכול להוביל ל״תסמונת ההילה הדולפת״), דבר שבתורו פותח אתכם לקליטת שאריות אנרגיה נוספות.

אתם יכולים להגן על עצמכם מפני טריגרים של טראומה רגשית בדרכים שונות, אך שמירה על הלך רוח חיובי ואי ״השבת מלחמה״ לכל הערה לא הוגנת יסייעו ללא ספק. כאשר אתם שומרים על כוונה גבוהה ומדברים במילים חיוביות ומלאות עוצמה בנוכחותם, הדבר יעזור לכם לשמור על עוצמתכם ולחזק את הנחישות שלכם. הדבר גם מגונן עליכם, אבל לרוע המזל, שמירה על הלך רוח מרומם וחיובי לא מגינה עליכם תמיד משאריות אנרגיה שיכולות ״להתגנב״ אל תוך שדה האנרגיה שלכם.

בדרך כלל, אתם חווים את שארית האנרגיה מטריגרים של טראומה רגשית במשך כמה שעות ועד יום או יומיים לאחר השהייה במחיצתם. התסמינים זהים לאלה של התקפה על-חושית: אינכם יכולים להתמקד ומגלים שדעתכם מוסחת ללא הרף ממשימות היום-יום, אתם חושבים שוב ושוב על דבריהם ועל הכוונות האמיתיות שמסתתרות מאחורי המילים שלהם, ואתם עלולים לחוות כעס, טינה ואי נוחות רגשית. תכופות הדבר נגרם על ידי שארית אנרגיה אפלה שנצמדה לשדה האנרגיה שלכם. כיוון שאתם קשורים עדיין אנרגטית, באמצעות שארית האנרגיה שלהם, אתם מרגישים את השפעתה כאשר אתם חדלים להתגונן.

מדוע הדבר מתרחש?

ההילה של האמפתים (שדה האנרגיה או גוף האנרגיה), שמצויה בתוך הגוף ומסביבו, קלה מאוד לחדירה. חדירות זו גורמת לבעיות מנטליות ופיזיות אצל האמפתים, וככל שהיא נותרת ללא השגחה, נגרם נזק רב יותר. כאשר ההילה ניזוקה, האמפתים עלולים לסבול מ״תסמונת ההילה הדולפת״. הדבר מותיר את האמפתים ״פרוצים״ מבחינה אנרגטית ורגישים לאנרגיה של אנשים אחרים, הדבר גם גורם לתוהו ובוהו במערכת האנרגיה ובצ׳אקרות.

כאשר שדה האנרגיה של האדם דולף או פרוץ, שאריות אנרגיה מאנשים או ממקומות מחלחלות פנימה ומתמזגות עמו. אם האדם לא ינקה אותה, אנרגיה זו תשאר אצלו זמן רב ותגרום להפרעות רבות.

ההילה מחוברת לגוף הפיזי. כל דבר שלילי שמחלחל אל תוך שדה האנרגיה מפריע לגוף ולנפש – שולט במצבי הרוח ובמחשבות. אם אתם יודעים או חושדים ששאריות אנרגיה פגעו בכם, לאחר ששהיתם במחיצת אנשים מסוימים או ביקרתם במקומות מסוימים, עליכם לחפש דרכי הגנה טובות יותר (ראו ״לחיות בעולם״). אולם, אם אתם נמצאים בשלב בחיים שכל דבר שאתם מנסים לא מצליח להגן עליכם מפני טריגרים של שאריות אנרגיה, שקלו להימנע לחלוטין מטריגרים שכאלה. לכל הפחות עשו זאת עד אשר תאזנו את שדה האנרגיה שלכם. אם הדבר אינו אפשרי, שהו במחיצת טריגרים לטראומה רגשית יחד עם עוד אנשים. היו נעימים תמיד והישארו במרחב מנטלי חיובי, אבל נסו לא להיכנס לשיחות עמוקות. הדבר יעזור לכם להגן על עצמכם מפני שאריות האנרגיה שלהם.

החלק העצוב בסיפור זה הוא שאלה שהופכים לטריגרים לטראומה עבור האמפתים, הם תכופות האנשים שנושאים עמם את חוסר הביטחון והכאב הנסתרים והעמוקים ביותר, ולא מוכנים להתמודד עמם. לעתים קרובות, כאב זה בא לידי ביטוי בהתנהגות אנוכית או יהירה. למרבה הצער, עד אשר הם יהיו מוכנים להתמודד עם חוסר הביטחון והבעיות שלהם, אף אדם לא יוכל לסייע להם. כיום קיים סיכון גדול יותר שאתם תושפעו על ידי שארית אנרגיה אפלה. אנו נמצאים בזמנים של שינוי. העולם משתנה ואנשים סובלים ממשבר!

סופו של המשבר לא נראה באופק. אנשים מתמודדים עם בעיות בלתי פתורות רבות, חוסר ביטחון וכאב רגשי עולים לפני השטח; יש לנקותם כדי שכולנו נוכל לנוע פנימה ומעלה. רבים בוחרים להימנע מההתמודדות עם הכאב ובמקום זאת מנסים להטביע אותו באמצעות הסחות דעת כגון מזון, אלכוהול וסמים, או הם תוקפים ומאשימים אחרים בכאבם. הדבר יוצר אנרגיה בלתי נעימה רבה עבור האמפתים. חיי האמפתים הם מסע מתמשך של התפתחות. האמינו לי כאשר אני אומרת, הוא הולך ומשתפר, בייחוד כאשר אנו מתכווננים אל האינטואיציה שלנו ומאזנים את הגוף, הנפש והרוח שלנו.

מזכירה לך לתמוך