השלכה אסטרלית וכיצד לעשות זאת כהלכה

מאת: כריסטינה לופז

תמלול, תרגום ועריכה: סמדר ברגמן

הקדמה

אתם רוצים לעוף, לפגוש במדריכים הרוחניים שלכם, לקבל תשובות לשאלות? אם כן, אתם צריכים שארגז הכלים שלכם יכיל את ההשלכה האסטרלית. בהרצאה הזאת, אלמד אתכם כיצד לבצע השלכה אסטרלית ומדוע היא יכולה להיות כלי שימושי עבורכם. על ידי שימוש בטבע הקוונטי שלכם, אתם תרחיבו את המודעות שלכם אל מחוץ לגופכם הפיזי ותראו את החיים ממעוף הציפור. התחילו ליישם השלכה אסטרלית היום וראו את העולם כפי שמעולם לא ראיתם אותו. הנה מה שתלמדו: מהי באמת השלכה אסטרלית; את שתי הסיבות העיקריות מדוע עליכם לשלב יישום זה בחייכם; מתי לא להשתמש בהשלכה אסטרלית והאם קיימות סכנות כלשהן המשוייכות לה; חמישה שלבים עוצמתיים שיעזרו לכם לבצע השלכה אסטרלית בדרך קלה ומהירה.

מהי השלכה אסטרלית?

שלום נשמות יפהפיות, כאן כריסטינה לופז. הנה החלק הראשון: מהי השלכה אסטרלית? ישנן דעות שונות לגבי נושא זה, יש דעה מדעית שכיחה ויש גישה רוחנית. במסגרת הגישה המדעית השכיחה, נושא זה נחקר למעשה עוד ועוד, אבל המדע לא רואה תופעה זו כתופעה רוחנית כלל וכלל. המדע רואה את ההשלכה האסטרלית כסוג של התנסות חוץ-גופית, והדרך שבה המדע מסביר אותה הוא שתאי המוח מאבדים זמנית את הקשר לגוף ולממד הפיזי. הם מאבדים זמנית את היכולת לאתר את הגוף והתוצאה היא סוג של חוויה חוץ-גופית. כך מתאר המדע את ההשלכה האסטרלית. אך לא כך רואים אותה האנשים הרוחניים, ולא זו הדרך שבה היא נחווית במסגרת הרוחניות. כעת ברצוני לעסוק במהות ההשלכה האסטרלית מנקודת המבט וההבנה הרוחנית והאנרגטית.

קיימות דרכים רבות להבין את ההשלכה האסטרלית, אפילו בתוך הקהילה הרוחנית. אנשים מסוימים סבורים שהשלכה אסטרלית היא מצב שבו הנשמה שלכם עוזבת, פשוטו כמשמעו, את הגוף הפיזי ויוצאת לנדוד במקומות אחרים. אני נוטה לראות את ההשכלה האסטרלית באופן שונה מעט. דרך אחת שבה ניתן לחשוב עליה היא מצב שבו המיקוד האנושי שלכם משתנה מפנים הגוף אל מחוץ לגוף. אתם ישות רב-ממדית אדירה בעלת היבט חומרי-פיזי. אתם מורכבים מרבדי אנרגיה רבים מאוד, והנשמה שלכם היא ישות אדירה ועצומה. בחיי היום-יום שלנו, אנו מתמקדים יותר בהיבט האנושי, בהיבט הפיזי. אך בהשלכה אסטרלית, מה שמתרחש הוא שהמיקוד שלכם מרחיק לכת אל מעבר לגוף. הוא מתרחב לחלקים שלכם שקודם לכן לא הייתם מודעים אליהם או שאינכם מודעים אליהם באופן רגיל. לכן, באופן מהותי, השלכה אסטרלית היא התרחבות האופן שבו אתם רואים את עצמכם ביקום. התודעה שלכם מתרחבת ובמקום להתמקד בגוף היא ממוקדת מחוץ לגוף. והתודעה שלכם משמעותה הנשמה שלכם, החלקים הקוונטים שלכם. אתם מתחילים לראות דברים מנקודת מבט רחבה יותר, גדולה יותר, מנקודת המבט של הרב-ממדיות שאתם, במקום רק מהשכל ומהגוף הפיזי.

והנה עובדה מגניבה לגבי ההשלכה האסטרלית שאולי אינכם מודעים אליה: הנשמה שלכם נודדת ללא הרף. הנשמה שלכם תמיד ״מקרינה״ את עצמה, והיא עושה זאת לעתים קרובות מאוד. אתם פשוט לא מודעים לכך. והזמן השכיח ביותר ביום שבו הנשמה שלכם נודדת הוא בעת השינה. השלכה אסטרלית מרובה מתרחשת כאשר השכל המודע ישן. היא נודדת בעת השינה ואתם יכולים לבצע השלכה אסטרלית גם בערות. כעת לחלק השני של ההרצאה:

מדוע לבצע השלכה אסטרלית?

פעמים רבות אנו נחשפים להשלכה אסטרלית במקרה. זה מה שקרה לי. אני חוויתי רגע משנה חיים, כאשר חיי התפרקו להם – הייתה זו למעשה תחילת ההתעוררות הרוחנית שלי והדבר קרה ברגע של השלכה אסטרלית. משהו התרחש בסביבה החיצונית שלי ואני חשתי, פשוטו כמשמעו, שתודעה שלי יוצאת מגופי ומרחפת מעליי, סוג של מצב פיזי התרחש. והייתה זו הפעם הראשונה שיכולתי לראות כיצד הנשמה שלי רואה את החיים בדרך יפה, ניטרלית ושלווה שכזאת. הנשמה אף פעם לא ״תקועה״ ברגשות האנושיים. זו הייתה הפעם הראשונה שזה קרה לי והדבר שינה את חיי, כיוון שברגע שאתם יכולים להתחבר לנקודת המבט של הנשמה, אינכם יכולים לחזור עוד לחיים האנושיים הקטנים. הדבר שינה לחלוטין את המודעות שלי והייתה זו תחילת ההתעוררות הרוחנית שלי. הרגשתי שהחוויה נמשכה לנצח, אך אני חושבת שהיא נמשכה רק כמה שניות, לפני שהתודעה שלי קפצה חזרה אל תוך גופי. אך הכול היה  שונה, כיוון שברגע שחוויתי את ממד הנשמה, לא יכולתי לחזור לאחור, וזה למעשה מה שהשלכה אסטרלית יכולה לעשות לחייכם. לכן יש לעשות בה שימוש; היא חשובה משום שהיא יכולה להרחיב את נקודת המבט שלכם ולהוציא אתכם מהממד השכלי המצומצם. כאשר אנו מזדהים רק עם האווטר הפיזי ועם השכל שלנו, אנו יכולים להיתקע בבעיות היום-יום הקטנות. אנו מאבדים את נקודת המבט הרחבה המקיפה את היקום ואת ראיית המציאות הרחבה. כאשר אתם מתחילים להשתמש בהשלכה אסטרלית, אתם יכולים להשתחרר מהממד השכלי המצומצם.

סיבה פופולרית נוספת לשימוש בהשלכה אסטרלית, ולמעשה זו הסיבה מדוע אני עושה בה שימוש רוב הזמן, היא להשיג מידע חשוב. ומשמעות הדבר היא שכאשר הפכתי מיומנת בביצועה, הייתי נכנסת למצבי התודעה האחרים הללו, לאותו מצב רחב יותר המזוהה יותר עם הנשמה, ועשיתי זאת כדרך להשגת מידע, ידע או מידע חשובים, או לשם ריפוי חשוב לחיי היום-יום שלי. כעת ברצוני להעיר כאן הערה חשובה: אל תשתמשו בהשלכה אסטרלית כדרך לעקוף את המציאות העכשווית שלכם. במשך השנים הייתי עדה לכך פעמים רבות: אנשים מגלים את ההשלכה האסטרלית והם הופכים מכורים לה והם עושים זאת כדרך לברוח ממה שקורה בחיי היום-יום שלהם. אם העניין שלכם בהשלכה אסטרלית קשור לרצונכם לברוח מרגשות או מקשיים או מנסיבות בחיי היום-יום – אני רוצה שתנשמו נשימה עמוקה ותתמירו אנרגיה זו, כיוון שזה לא רעיון טוב לתרגל תרגולת רוחנית כלשהי כצורה של אסקפיזם (ברחנות). לכן, לפני שאתם מתחילים לתרגל השלכה אסטרלית, שאלו את עצמכם את השאלה הזאת. חשוב שתבצעו השלכה אסטרלית מתוך מניע טהור ולא כדי לברוח. וכעת לחלק השלישי של ההרצאה:

האם היא מסוכנת?

האם השלכה אסטרלית מסוכנת? והתשובה הקצרה היא לא, היא לא מסוכנת כלל. אנשים מסוימים חוששים שכאשר הם יתחילו לתרגל אותה, התודעה שלהם תרחיק לכת אל המרחב והם לא יצליחו לחזור אל גופם הפיזי. אך דבר זה לא קורה כלל. זכרו שכאשר אתם מתרגלים השלכה אסטרלית, אתם לא הולכים לשום מקום. אתם רק נכנסים למצב תודעה אחר שמאפשר לכם לראות מבעד לעיני הנשמה שלכם. אתם לא מתנתקים מהגוף הפיזי. ולאלה מכם שהם ״מדיומים״ או בעלי ״יכולות על-חושיות״, אנשים רבים אומרים שכאשר הם רואים את האנרגיה, קיים למעשה משהו שקרוי ״חוט הכסף״, וזהו כבל אנרגיה שמחבר את הנשמה לגוף הפיזי. חוט כסף זה לא ניתק אף פעם כאשר מתרגלים השלכות אסטרליות. הפעם היחידה שחוט כסף זה ניתק היא כאשר הנשמה רוצה לעזוב. כאשר הנשמה רוצה לעזוב, חוט הכסף ניתק והגוף הפיזי מת. הדבר לא קורה בעת השלכה אסטרלית ואתם לא תלכו לאיבוד. הגוף שלכם עוד כאן, התודעה שלכם פשוט נדדה למישור אחר, אבל אתם יכולים לחזור לגוף בקלות רבה מאוד. וכעת לחלק הרביעי של ההרצאה:

כיצד לבצע השלכה אסטרלית

לפני שאציג בפניכם את חמשת השלבים העוצמתיים, ואלמד אתכם כיצד לעשות זאת, ברצוני לתת כאן אזהרה חשובה: כאשר אתם מבצעים השלכה אסטרלית, ודאו שאתם עושים זאת למען עצמכם בלבד. הדבר חשוב מאוד. אל תנסו להתחכם. אל תעשו זאת כדי ״לרגל״ אחר ילדיכם המתבגרים או אחר אנשים אחרים – זוהי דוגמה לשימוש לרעה, לשימוש שלילי בהשלכה האסטרלית ועלולות להיות לכך השלכות קרמתיות חמורות. אין לתרגל תרגולים רוחניים כלשהם באופן שמפר רצון חופשי של אדם אחר. אם אתם עושים השלכה אסטרלית, ודאו שאתם עושים זאת למען עצמכם בלבד. כעת לחמשת השלבים:

שלב ראשון

השלב הראשון הוא להכין את המרחב. מדובר ביצירת מרחב מקודש המכבד את אומנות ההשלכה האסטרלית. אתם יכולים לעשות זאת בדרך פשוטה, להדליק נרות, לשבת מולם ופשוט לעצום את העיניים, להתמקד בנשימה, לפתוח את המרחב ולהביע כוונה שהיום, ברצונכם לצאת למסע אסטרלי לטובתכם ולטובת נשמתכם. אתם יכולים לזמן את המדריכים הרוחניים שלכם, אם אתם רוצים שהם יבואו לסייע לכם. אבל הנקודה כאן, בשלב הראשון, היא ליצור את האווירה המתאימה, אתם רוצים ליצור אווירה רגועה ונוחה עם המדריכים שלכם, אתם רוצים ליצור ריכוז של אנרגיה. וככל שתשקיעו יותר בשלב הזה של יצירת המרחב, כך האנרגיה תהיה מרוכזת יותר ותיצור וורטקס אנרגטי וככל שהאנרגיה במרחב תהיה חזקה יותר, כך תהיה ההשלכה האסטרלית קלה יותר. צרו מרחב מקודש, יש אנשים שאוהבים להדליק קטורת, לומר תפילה, לזמן מדריכים, למדוט – כל דרך שמתאימה לכם היא הדרך הנכונה. ודאו שאתם מבצעים שלב ראשון זה, פותחים את המרחב ויוצרים מרחב אוהב ורגוע כהכנה למסע.

שלב שני

השלב השני הוא להירגע. רגיעה זו היא לא רק של הגוף, אלא גם של השכל. פשוט הרגיעו את הגוף ואת השכל כאשר אתם מתכוננים לצאת למסע אסטרלי. והסיבה מדוע השכל והגוף צריכים להיות רגועים היא שכאשר אתם חשים פחד או חרדה, אתם למעשה משאירים את עצמכם מקורקעים בפיזי. ככל שקיים פחד רב יותר במערכת שלכם, ופחד הוא רגש עוצמתי, התודעה שלכם תישאר תקועה בגוף. ככל שאתם מפוחדים יותר, כך תהיו מסוגלים פחות לצאת ולנדוד מחוץ לגופכם. גם המחשבות שלכם צריכות להיות רגועות, עליכם להשקיט את המחשבות ולהאט אותן. נשמו נשימה עמוקה ובקשו מהמחשבות שלכם להירגע , נסו לא לחשוב על מה שעשיתם אתמול ועל מה שתעשו מחר. יחד עם הגוף, המחשבות יתחילו להתנקות ולהירגע. הדבר חשוב מאוד, כיוון שאתם רוצים להתמקד בתודעה שלכם וככל שהתודעה שלכם נקייה וממוקדת, כך יהיה לכם קל יותר לצאת מגופכם. דרך אחת לעשות זאת היא להשתמש במנטרות, לחזור על מנטרות כגון: ״אני בטוחה, הכול בסדר, השלכה אסטרלית בטוחה״. פשוט השתמשו במנטרות מרגיעות כדי להרגיע את הגוף ואת המחשבות. לכן, אם היו לכם חששות בנוגע למסע אסטרלי, אני מקווה שלאחר שקראתם זאת, גם הבנתם שאין כלל סכנה ותוכלו באמת להרגיע את עצמכם. ככל שתרגיעו את עצמכם, את המחשבות שלכם, כך ייקל עליכם לבצע השלכה אסטרלית. בנוסף למנטרות ניתן לנשום נשימות עמוקות ואיטיות. ברגע שאתם מתמקדים בנשימות עמוקות ואיטיות, הגוף שלכם מתחיל להירגע וכך גם המחשבות.

שלב שלישי

השלב השלישי הוא להרחיב את המודעות שלכם. לאחר שביצעתי את השלב הראשון ואת השלב השני ואני רגועה, כעת אתחיל לתרגל כיצד להרחיב את המודעות שלי. ההמלצה שלי היא לבצע את השלב הראשון, השני והשלישי במשך כמה ימים לפני שתמשיכו לשלבים הבאים. פשוט אמנו את התודעה שלכם להתרחב ולהתכווץ ולמדו כיצד לשלוט בתהליך. אחת הדרכים בהן אני אוהבת להרחיב את התודעה היא פשוט לשבת בעיניים עצומות, ובתחילה יהיה עליכם להתמקד במשהו בגופכם. אולי בפעימות הלב, אולי בנשימה, משהו בתוך גופכם. התמקדו בכך לזמן מה, המודעות שלכם ממוקדת בגופכם, ואז הזיזו את המודעות מעט החוצה, אולי אל תחושות העור שלכם… ולאחר מכן, הרחיבו את המודעות אל החדר שבו אתם נמצאים. תוכלו לדמיין את החדר שבו אתם יושבים הופך מואר והתודעה שלכם מתרחבת באופן זה. ואז תמשיכו אל מעבר לו, ואחת הדרכים האהובות עליי להתרחב אל מחוץ לחדר היא להיעזר בחלון פתוח. אשב ליד החלון הפתוח ואקרין את עצמי החוצה אל משהו שאני שומעת מחוץ לחלוני. נאמר לדוגמה ששמעתי שירת ציפורים היושבות על העץ שמעבר לרחוב, אתמקד בהאזנה לציפורים. או אם אשמע מכונית חולפת, ארחיב את תודעתי אליה. נסו לשמוע צלילים רחוקים מאוד וראו אם אתם יכולים לעקוב אחרי השמיעה שלכם כך שתרחיבו את המודעות שלכם אל השכונה, או אל העיר או אל הכפר, אולי אל הפלנטה כולה. המשיכו עד אשר האנרגיה שלכם תתרחב למרחק שמרגיש לכם נוח ואתם מסוגלים עדיין להחזיק במודעות שלכם. ואז החזירו את המודעות שלכם אל גופכם. חזרו על התרגול כמה פעמים, במשך כמה ימים לפני שתעברו לשלב הרביעי.

שלב רביעי

בשלב הרביעי אתם תתמקדו בהשלכה. בשלב זה עליכם לקבל שתי החלטות חשובות. ההחלטה הראשונה היא לבחור מקום פיזי אליו ברצונכם להגיע. מה זאת אומרת? עליכם לבחור מקום שאליו אתם רוצים להגיע, למשל, אם אתם רוצים להגיע לירח, להקרין את עצמכם אל הירח, אין בעיה, אבל הדרך שבה אני אוהבת לעשות זאת היא באמצעות התמסרות. משמעות הדבר היא שאני מאפשרת לנשמה שלי להחליט לאן עליי ללכת. אני אומרת בפשטות לנשמה, אני מוכנה ללכת לכל מקום שאליו תרצי לקחת אותי, לטובתי הנעלה ביותר. כך אני אוהבת להשתמש בהשלכה אסטרלית. לא אבחר במיקום אקראי, אלא אפתח את נשמתי ואנדוד לכל מקום שאליו היא רוצה לקחת אותי. ואני אוהבת להשתמש במנטרה לשם כך, ואפשר לחזור עליה שוב ושוב בתחילת המסע שלכם. אם גם אתם רוצים למסור את המיקום לידי הנשמה שלכם, אתם יכולים לומר: ״אני מבקשת מהרוח לקחת אותי למקום אליו עליי לנדוד היום״. אתם יכולים לומר אותה בהתחלה. התכווננו לעוף לכל מקום שאליו רוצה הנשמה שלכם לקחת אתכם.

ההחלטה השניה שעליכם לקבל היא להתמקד בשיטה או באופן המסע. מה זאת אומרת? לא כולנו מבצעים השלכה אסטרלית באותו אופן. ישנן דרכים שונות לבצע אותה. לדוגמה, אני למדתי לבצע אותה באופן מודע, חשבתי עליה כמו על סופרמן או סופרוומן העפים אל השמיים והייתי עפה, עפה, עפה… וכך לימדתי את עצמי לבצע אותה. אבל אז התחלתי לקבל הדרכה ספציפית מהמלאך הנעלה מיכאל שלימד אותי לבצע אותה בעזרת קפיצות. הוא הראה לי דימוי של צפרדע והוא אמר שאני יכולה לקפוץ. שאוכל לבצעה מהר יותר אם אלמד לקפוץ דרך הממלכות במקום לעוף, שמהר יותר לקפוץ. וזה היה מגניב מאוד, משום שכאשר למדתי לעשות זאת, זה היה הגיוני הרבה יותר. יכולתי לעשות זאת כהרף עין במקום להתמקד במעוף. לכן, לבסוף למדתי כיצד לקפוץ ממש מתוך הגוף הפיזי שלי, לכל מקום אליו רצתה הנשמה שלי לקחת אותי. וברגע שהייתי נוחתת באותו ממד, הייתי מביטה מטה אל כפות הרגליים שלי כדי לאתר את מקום הימצאי ואז הייתי נושאת את מבטי מעלה לראות היכן אני נמצאת. ייתכן שתרצו להתחיל בעזרת השיטה שלי או לפתח שיטות משל עצמכם. אולי הנשמה שלכם רוצה שתעופו, אולי היא רוצה שתקפצו. אולי היא רוצה שתבצעו זאת בדרך שונה לחלוטין שלא הוזכרה כאן. היו פתוחים ללמוד אופן או שיטה שונים שהנשמה שלכם רוצה ללמד אתכם והיו פתוחים פשוט לבצע זאת באופן שונה מכפי שאני מלמדת כאן.

שלב חמישי

השלב החמישי והאחרון הוא לחזור באיטיות. לפעמים אנשים לא מתמקדים בשלב הזה והוא באמת חשוב. חזרה איטית מהמסע האסטרלי שלכם היא החלק החשוב ביותר, כיוון שזה הזמן שבו אתם משלבים את האנרגיה והחוויה אל הגוף הפיזי שלכם. השילוב חשוב – כל שראיתם, כל המידע שקיבלתם צריך להשתלב באווטר הפיזי שלכם, אחרת הוא לא יסייע לכם. לכן חשוב מאוד לחזור באיטיות לגוף. אתם יכולים לעשות זאת בכמה דרכים, אך אחלוק אתכם את הדרכים הקלות ביותר. אחת מהן היא להתמקד בגוף הפיזי שלכם. כאשר אתם חוזרים, החזירו את המיקוד שלכם אל הריאות ואל הנשימה. תוכלו גם ללטף מעט את עורכם, את גופכם כדי להחזיר לאט ובבטחה את המודעות שלכם אל הגוף. דבר נוסף שטוב לעשות הוא לשתות הרבה מים לאחר ששבתם ממסע אסטרלי. מים מוליכים אנרגיה והדבר מסייע מאוד לשלב את האנרגיה של המסע. לאחר המסע, אני יושבת בשקט במשך כמה דקות, פוקחת את עיניי ופשוט מביטה סביב. אני מביטה בגופי ויושבת מבלי לעשות דבר. לאחר כמה דקות אני רושמת את רשמיי ביומן. אני תמיד מחזיקה את היומן לצדי ואני רושמת בו הערות וחוויות, את הדברים שראיתי ואת המידע שקיבלתי. אשב כך למשך עשר דקות לפחות. והנה טיפ של אלופים: הישארו כך לפחות עשר דקות לאחר סיום המסע, כדי שתוכלו לשלב את האנרגיה לאט ובבטחה. הדבר הגרוע ביותר שתוכלו לעשות הוא לשוב ממסע אסטרלי ואז לקום מיד ולהמשיך בסדר היום שלכם. ודאו שכאשר אתם מחליטים לצאת למסע אסטרלי, שיש לכם מספיק זמן ושאינכם צריכים למהר לשום מקום. ודאו שכאשר אתם מסיימים, שיש לכם די זמן לשלב הכול חזרה אל גופכם. אשמח לשמוע מכם, האם יצאתם אי פעם למסע אסטרלי? שתפו בהערות. זהו, נשמות יקרות, סיימתי, אני אוהבת אתכם.

תמורה נתת?