נגה בצמידות לפלוטו – 25 בדצמבר, 2021

מאת: אלכס מיילס

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-25 בדצמבר, נגה, פלנטת האהבה נמצאת בצמידות לפלוטו, פלנטת הטרנספורמציה.

בימים האחרונים, יכול להיות שהרגשנו נוסטלגיים, סנטימנטליים, מוצפים רגשית ואפילו שהמחשבות והרגשות שלנו מכלים אותנו. ייתכן ושמנו לב לכך שאנו נמשכים בתשוקה ובאופן מגנטי אל אנשים אליהם אנו קרובים מבחינה רומנטית. כמו כן, ייתכן וקשרים משמעותיים מן העבר שבו לפתע, בייחוד אלה עמם לא חווינו מעולם סגירת מעגל.

צמידות זו מביאה אנרגיות אינטנסיביות ביותר, שישפיעו באופן ישיר על הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו, כמו גם על האופן שבו אנו תופסים את מערכות היחסים האישיות והאינטימיות ביותר שלנו. כתוצאה מכך יכול להיות שהקשרים הללו ירגישו כשדה קרב או כנירוונה בעת הזאת והאנרגיות הללו תמשכנה להיות עוצמתיות בארבעים ושמונה השעות הבאות.

אחת הדרכים העיקריות בהן השפיעה עלינו אולי האנרגיה של נגה ופלוטו בשבוע האחרון הייתה באמצעות צורך גדול יותר בחיבה, בתשומת לב, במתן תוקף ובהתחייבות. יכול להיות שהשתוקקנו לתקשורת או לקרבה עם האנשים הקרובים אלינו ביותר ואולי הבחנו שהרגשנו דחויים או פגיעים כאשר לא קיבלנו את התגובה לה קיווינו.

יכול להיות שהתחלנו אפילו להבחין היכן קיים חוסר איזון, לדוגמה, היכן יש אהבה ללא גמול או היכן אדם אחד עושה מאמץ גדול הרבה יותר מן האחר. יכול להיות ששמנו לב לפתע שאנו נמצאים בדינמיקה עם מישהו שהוא מניפולטיבי, שתלטן או דומיננטי באופן קיצוני ויכול להיות גם שהפכנו מודעים לפתע לדרך ההתנהגות השתלטנית והכפייתית שלנו.

בזמן הזה אנו עשויים להפוך מודעים לכך שאנחנו, או אנשים אחרים, עושים מניפולציות כדי לקבל תגובה או תשומת לב או אפילו להעמיד במבחן את אהבתו או את נאמנותו של האדם האחר. משמעות הדבר היא שיכול להיות ועברנו באופן ברור, הלוךחזור, בין מצב שבו אנו קשובים ומלאי חיבה למצב שבו אנו מרוחקים וחסרי עניין, ללא סיבה גלויה לעין.

קרוב לוודאי שכל תחום בחיינו שבו האנרגיות אינן בריאות, שבו יש טינה מודחקת או שבו מתרחשים מאבקי כוח תמידיים יובא לתשומת לבנו שוב ושוב עד אשר נכיר באופן מלא בכך שלא בריא לנו להימצא בחברת אנשים מסוימים.

אחת הסיבות העיקריות לכך שהתמודדנו עם משחקי כוח אלה היא כדי שנבין שהפכנו תלויים מדי בדרך שבה מתייחסים אלינו או תופסים אותנו אנשים אחרים, ושיש לכך השפעה ישירה על הערך העצמי ועל הדימוי העצמי שלנו.

לעתים קרובות מדי אנו מאפשרים לאנשים אחרים להשליך עלינו את חוסר הביטחון שלהם, והדבר גורם לנו להרגיש חסרי ביטחון וחסרי ערך, גורם לנו סבל פנימי עצום, במקום להבין שאנו מגלמים למעשה את האופן שבו אנשים אחרים תופסים את עצמם.

מערכות יחסים שבהן האנרגיות אינן הדדיות מובאות לתשומת לבנו, כדי שנבין היכן אנו מסכימים לקבל מאנשים מסוימים הרבה הרבה פחות מכפי שאנו מעניקים, תוך כדי כך שאנו לכודים במעגל של תחושת נטישה ומבקשים נואשות את אישורם.

גם נגה ופלוטו יחד יכולים להוציא לאור את הצד האפל שלנו בכל הקשור למערכות יחסים, ולכן יכול להיות שנרגיש חסרי הגיון, חסרי ביטחון, קנאים ורכושניים לעתים ונקווה שאנשים אחרים ירפאו את הפצעים הללו.

אולם, במיוחד בשבוע הזה, עבור חלקנו, אין זה משנה עד כמה מנסה מישהו אחר למלא את כוסנו, אנו נרגיש עדיין ריקנות פנימית. לכן חיוני שנבין כמה חשוב שנלמד שהיכולת שלנו להעניק תוקף לעצמנו ולהעריך את עצמנו אינה תלויה בנוכחות של אף אחד אחר או שום דבר אחר

נגה מאפשרת לנו לבחון את הדרכים שבהן דעות של אנשים אחרים משפיעות על הערך העצמי שלנו, או באמצעות השאלה האם אנו יציבים כלכלית או לא, כמו גם גורמים שטחיים אחרים. בדרך כלל, היא מסייעת לנו לראות כיצד משאבים חיצוניים קובעים האם אנו מרגישים בעלי ערך או חסרי ערך, ראויים או לא ראויים ועד כמה חיוני שתחושות היותנו בעלי ערך וראויים תגענה מבפנים.

פלוטו, הפלנטה המרוחקת ביותר במערכת השמש, יכול לגרום לנו להרגיש מבודדים ובודדים, ולכן הוא יכול לגרום לנו לרצות להתכנס לתקופת זמן כדי לעבד את האנרגיות האינטנסיביות הללו. פלוטו גם עוזר לנו לנקות ולטהר התנהגויות, מערכות אמונה ודפוסים ישנים ולאבריאים ולראות היכן יש לנו צפיות גבוהות ולא בריאות, בעוד שנגה מסייעת לנו לראות היכן אנו זוכים להערכה וכמו כן, היכן אנו מאפשרים למילים ולפעולות של אנשים אחרים להשפיע על הערך העצמי שלנו. בעזרת האנרגיה של נגה נבחין גם היכן הביטחון העצמי שלנו נמוך וכיצד אנו יכולים לבנות מחדש ערך עצמי ולהפוך מסופקים בעזרת אהבה עצמית.

צמידות נגה ופלוטו תגרום לנו לחוות טרנספורמציה דרמתית שבה נרכוש הבנה רבה יותר לגבי האהבה ונתחיל לראות בברור כיצד לכל אחד יש שפת אהבה ייחודית משלו. אנו נקבל תובנות בנוגע לאופן שבו אנו רוצים להיות נאהבים וכמו כן, כיצד אנו מראים אהבה לאחרים.

כולם מעניקים ומקבלים אהבה בדרכים שונות, ולכן מה שיכול להיראות כאהבה על פני השטח עלול למעשה לא להיות אהבה כלל וכלל, ובמקום שבו אנו חושבים שלא אוהבים או מעריכים אותנועשויה להימצא אהבה עמוקה. ויותר מכל, אנו נלמד שיכול להיות שאנו לא מרגישים אהבה מאנשים אחרים, אך ורק בגלל שאנו לא אוהבים באופן מלא את עצמנובייחוד אם נפגענו קשות בעבר.

זה זמן לשחרר את כל התפיסות הקודמות ביחס לאהבה ולהשקיע את עצמנו באהבה אלוהית וחסרת תנאים לעצמנו. פלוטו אומר לנו לשחרר את העבר ולהירפא, ונגה אומרת לנו שהגיע הזמן לבטוח באהבה ולדעת שאנו טובים, בעלי ערך ושאנו ראויים לכל הדברים.

מערכות יחסים מכל הסוגים יחוו טרנספורמציה, באמצעותה או שהן תהפוכנה עמוקות, מספקות ומשמעותיות יותר או שנבין היכן אנו נאחזים בפנטזיה ובאשליות או היכן הפכנו מעורבים בדינמיקה הרסנית, לאבריאה או לאמספקת.

בימים הבאים נתחיל לראות באופן ברור לגמרי היכן אנו מוערכים, מי מעריך ואוהב אותנו ללא תנאי, ממי הגיע הזמן להשתחרר ואת מי צריך סוףסוף לשחרר.

באופן כללי, תפיסת האהבה שלנו עומדת להשתנות באופן קיצוני ואנו נתחיל לראות כיצד אי יכולת לתת אמון ופחד מפני אובדן ודחייה הרחיקו אותנו מהאהבה במשך זמן רב מדי, לא רק בנוגע לאנשים אחרים אלא גם, בסופו של דבר, מהיכולת לתת ולקבל את אותה אהבה בתוך עצמנו.

תמורה, חברים וחברות, תמורה – אל תשכחו