נסיגת פלוטו 2020

מאת: אלכס מיילס

מאנגלית: סמדר ברגמן

פלוטו, הפלנטה של הדפוסים הקרמתיים, הלידה מחדש, ההתחדשות, הריפוי והטרנספורמציה, החל עתה בנסיגה ויסוג עד ה-4 באוקטובר, 2020.

טרספורמציה זו של פלוטו היא תהליך ארוך, שהתחיל להתממש כאשר פלוטו התחיל את קדםהנסיגה ב-3 בינואר 2020, ואשר יגיע להשלמה מלאה ב-25 בינואר 2012. אף על פי שאפשר והבחנו שהחיים השתנו באופן דרמתי מאז תחילת השנה, השלב האינטנסיבי והבולט ביותר יתרחש בין ה-25 באפריל ל-4 באוקטובר 2020.

במשך חמשת החודשים הבאים, הפחדים המודחקים והנסתרים העמוקים והחשוכים ביותר שלנו עשויים לעלות לפני השטח ומבחינה קולקטיבית, אנו נחווה טרנספורמציה משמעותית בעודנו לומדים כיצד להכיר בהם, להתעלות עליהם ולשחרר אותם.

בתתמודע, לרבים מאיתנו יש פחד מושרש ועמוק מפני שינוי ואף על פי שאנו מכריזים בקול גדול על רצון בשינוי בהיבטים מסוימים של חיינו ובתנועה קדימה, אנו עוצרים את עצמנו, אך ורק משום שאנו מפחדים כל כך מעתיד בלתיידוע.

נסיגת פלוטו מאלצת אותנו להתייצב מול הפחדים שלנו, משום שהם מעוררים ללא הרף את הטראומות שלנו שלא נרפאו עדיין ומעצימים אותן עד אשר אין לנו ברירה אלא להתמודד עמן בסופו של דבר, להרגיש בהן, לרפא ולשחרר אותן באופן סופי.

על אף היותו כוכב לכת ננסי, פלוטו מסוגל בהחלט לגרום לסערות רגשיות עצומות, בייחוד במסגרת מערכות היחסים הקרובות שלנו. כל הדברים הללו מתרחשים אך ורק כדי שנשחרר כל דבר או כל אדם שפוגעים בנו, שלא מהדהדים עמנו עוד או שמדכאים שוב ושוב את האנרגיה שלנו.

השחרורים הללו הכרחיים כדי שנפרק כל דבר שלא מצוי בהיערכות ואז נבנה אותו מחדש כדי לברוא דינמיקות וסגנונות חיים מאושרים, בריאים והרמוניים יותר.

פלוטו ידוע ביכולתו לסלק הצטברות של קרמה כבדה בעלת רטט נמוך, ולכן קרוב לוודאי שנבחין בניקוי פתאומי, כאילו האנרגיה שלנו עוברת כיול מחדש ואתחול. נסיגה זו ידועה ביכולתה להגיש ״תשלומים קרמתיים״, ולכן אלה שהפיצו אנרגיות טובות ושהיו בשירות בדרך כלשהי, יבחינו בשפע של ברכות הזורמות לכיוונם במשך כל הנסיגה הזאת.

פלוטו הוא פלנטה בלתי מובנת במידה רבה מאוד, דבר שבתורו עשוי לגרום לנו להרגיש בלתימובנים, בודדים או אפילו מנודים לאור ההשפעה של הנסיגה שלו. אנו עלולים להבחין ששופטים באופן מוטעה את האנרגיה שלנו או שהמילים שלנו מפורשות באופן שגוי, בכוונה או במקרה. במשך החודשים הבאים הללו, אנו עשויים להפוך מודעים להיותנו השעירים לעזאזל במסגרת המשפחה שלנו, או המעגלים החברתיים, ולזהות היכן שופטים אותנו שלא בצדק, מזלזלים בנו, מבטלים או מפלים אותנו.

במקום להיכנס פנימה ולהתחבא עמוק יותר, זה הזמן לשים קץ למנגנוני התמודדות של ההרס העצמי ובמקום זאת להשלים עם ולקבל את ההיבטים של עצמנושאנו, או אחרים, מאשימים, מבקרים או מגנים. אנו נשחרר את הצורך להיות אהובים ומקובלים ובמקום זאת נמצא את הכוח לחוש בנוח עם תכונות האופי הייחודיות שלנו, עם האמונות, האידיאולוגיות ובחירות החיים שלנו.

מאבקי כוח יהיו נפוצים מאוד במשך הנסיגה, ואנו נזהה היכן טמונה העוצמה שלנו, היכן אנשים אחרים שולטים בנו, היכן אנו מרגישים חסרי אונים לחלוטין, ובאופן הבולט ביותר, כיצד העוצמה הקולקטיבית הכוללת משפיעה מאוד על חלקים רבים בחיינו. אנו עשויים אפילו לגלות שהגבלנו את עצמנו ושחסמנו את הברכות הזורמות אלינו, פשוט משום שאנו מפחדים מאוד מכך שאנשים אחרים יפרשו לא נכון את האנרגיה שלנו, או יוציאו את הכוונות שלנו מהקשרן.

קיימת אפשרות שנרגיש מנותקים ממצב העולם בשלבים מסוימים במשך הנסיגה, וכמו כן, שנרגיש כאילו העוצמה שלנו נתלשת מאיתנו. כדאי לזכור שפלוטו מסוגל לשנות לחלוטין פרדיגמות ושהוא ידוע לשמצה ביכולתו למוטט מבני כוח, כדי לבנות אותם מחדש באופן הוגן יותר ובדרך אתית רבה יותרלכן היו מודעים לכך שעד סוף הנסיגה הזאת, דברים מסוימים עשויים להשתנות לחלוטיןלמרבה השמחה, לטובה.

דחייה ונטישה יהיו שני נושאים עיקריים שפלוטו יחשוף בשבועות הבאים, בעיקר לגבי השאלה מדוע אפשרנו לאנשים אחרים לקבוע את ערכנו, ומדוע נאחזנו במערכות יחסים ובחברויות שידענו שאינן בריאות או שבהן האנרגיה לא הייתה שווה והדדית.

אנו נקראים להעצים את כוחנו יותר מאי פעם, ולא לפחד לתמוך באומץ בדברים בהם אנו מאמינים. נראה שאנו, ואחרים סביבנו, מתחילים באמת לקחת בעלות אמיצה על כל ההיבטים של עצמנו ולקבלם, בעת שאנו מביעים ותובעים לעצמנו מחדש את האמיתות האישיות שלנו שקודם לכן הסתרנו.

פלוטו ידוע כאל העולם התחתון ויש לו נטייה להאיר את הצדדים החשוכים ביותר של הנשמה שלנו או של נשמות אנשים אחרים. אף על פי שהדבר עלול להישמע מאיים, המטרה הבלעדית שלו מכוונת להתפתחות נשמה עמוקה, כדי שנוכל להתמיר את האנרגיות הכבדות והנמוכות ולעבור למציאות רטט קלילה יותר, גבוהה יותר וחופשייה יותר.

הדבר יהיה טרנספורמטיבי במידה מדהימה עבור מערכות יחסים, בעת שנדון סוף סוף בנושאים שהם בדרך כלל מודחקים או שמתעלמים מהם. בעת שאנו חושפים היבטים של הצדדים המוצללים שלנו או של אנשים אחרים, במקום לברוח או להתחבא, קיימת סבירות גבוהה הרבה יותר שנשב בחשכה בפתיחות ושנדבר בחמלה על פחדי העבר, ההווה והעתיד שלנו.

בזמן הזה, צפו לשיחות בנושאים של קנאה, התנהגות רכושנית וחוסר ביטחון מושרש עמוק. קיימת סבירות גבוהה שסודות שנשמרו זמן ממושך יתגלו או יחשפו, ושאנו נבין במי אנחנו יכולים לבטוח בחודשים הבאים, ושהתוצאה תהיה ריפוי פנימי נחוץ מאוד באמצעות תחושה של מתן תוקף והקשבה.

נסיגה זו עלולה להרגיש אכזרית והרסנית לעתים, בעת שאנו מטהרים דברים ואנשים שגרמו לנו לפקפק בעצמנו ולחסום את עצמנו מלברוא את הקיום שאליו השתוקקנו. תכופות איננו מזהים כלל שחלק מדפוסי ההתנהגות שלנו הם פוגעניים מאוד, ושאנו חוסמים את עצמנו באופן פעיל מלהפוך לגרסה הדגולה ביותר של עצמנו, פשוט משום ששופטים או שמנדים אותנו בכל פעם שאנו מתחילים לזהור.

תכופות אנו מדברים על שלבים טרנספורמטיבים בחיינו, ואף על פי שאנו מתמירים טראומות ומתעלים מעל לתכנות מיושן על בסיס יוםיומי מבלי להבין זאת כלל, נסיגת פלוטו מחוללת את המוות, הלידה מחדש וההתחדשות הברורים והקיצוניים ביותר. נסיגה זו תהרוס את הישן, בעיקר כדי שניתן יהיה לבנות מחדש עתיד דגול הרבה יותר.

החושים שלנו יתעצמו ואנו נחווה כיוונון עדין לאנרגיות מעודנות בעת הנסיגה הזאת, עם אמיתות שתחשפנה, בין אם על ידי כך שאנשים יודו סוף סוף בתחושות האמיתיות שלהםבדרך חיובית או שליליתובין אם על ידי הסרת מסכות וחשיפה של כוונות ומניעים אמיתיים.  בכל מקרה, זו תהיה תקופה בת חמישה חודשים של חשיפות, תובנה ובהירות, ומשמעות הדבר, בסופו של דבר, ששוב לא נהיה מסוגלים להעלים עין או להתעלם מהאופי האמיתי של האנשים.

פלוטו פותח את עונת הנסיגות, כאשר פלנטה אחת אחרי השניה יתחילו לסגת בחודשים הבאים. החיים נעו, באופן כללי, במהירות מופרזת שעה שכל הפלנטות נעו קדימה, אבל עכשיו נהיה עדים לעצירה פתאומית של אנרגיות, שתעניק לנו הזדמנות להאט, לנוח, להתחדש ולהתחיל מחדש.

כאשר פלנטה מתחילה לסגת, האנרגיה שלה משתנה, והאנרגיה שלנו משתנה בהיערכות עמה. לפתע נחוש באופן שונה, והאיכויות המשוייכות לפלנטה המסוימת יתעצמו, בעודן מתחילות למלא תפקיד חיוני בחיינובייחוד ברמה התתמודעת.

כאשר הפלנטה נחה, אנו נחים עמה, אולם, כפי שנגלה, כאשר אנו שקטים ודוממים, אנו מתחילים להבחין היכן האנרגיה צורמתבייחוד בחלקים שגרמו לנו את הקושי ואי הנוחות הרבים ביותר.

נסיגות מפנות את האנרגיה שלנו פנימה ומעצימות אותה, ולכן רבים מאיתנו מתכנסים והופכים מהורהרים ומופנמים הרבה יותר כאשר פלנטה מתחילה לסגת.

אף על פי שנסיגות עשויות להיראות קאוטיות, הן ברכות בתחפושת. הן מזיזות את המיקוד שלנו כדי שנהפוך מודעים לכל דבר צורם בחיינו, ושנשים לב לפצעים שלא נרפאו ולרגשות שלא יושבו שמנסים נואשות למשוך את תשומת לבנו.

כאשר אנו מפנים את הזרקור פנימה, אנו מסוגלים לראות היכן שגינו, היכן אנו נמצאים עכשיו, ולאן אנו הולכים. בסופו של יום, הדבר מסייע לנו לקחת אחריות כלפי המסע האישי שלנו, כדי שנוכל להימנע מלחזור על אותן שגיאות.

נסיגות ידועות בכך שהן גורמות לנו להרגיש אינטואיטיבים מאוד. אנו עשויים לגלות שאיננו מסוגלים לישון, שאנחנו עצבניים, שאנו בהילוך גבוה מבחינה אנרגטית, ושהחיים שלנו סובלים מתהפוכות הרבה יותר מהרגיל. כאשר אנו לא ישנים טוב, אנו עלולים להרגיש מבולבלים ועצבניים יותר, כאילו אנו פועלים על אדרנלין, הגורם לנו להרגיש כואבים, רגשנים יתר על המידה ולא הגיונים.

בעת שאנו חווים תקופה זו, נרצה לנקות את הבתים שלנו, את חשבונות הרשתות החברתיות שלנו, את החברויות שלנו, כמו גם לשקול מחדש התחייבויות ולחדול מהרגלים רעים. טיהור זה יהיה חמור לעתים, בעודנו מטהרים אנרגיות ישנים ומסירים כל דבר או כל אדם, שמונעים מאיתנו לנוע קדימה ולהשיג שלווה.

אף על פי שקשה מאוד להרגיש בכך בזמן שהן מתרחשות, נסיגות הן תמיד בעלות תועלת. זוהי תקופה של חשבון נפש והרהור, ותקופה של הבנה מי ומה אמורים להיות בחיינו ואז שחרור בחמלה של מי ומה שלא אמורים להיות בחיינו.

רצוי להתנהל בקלילות ובזהירות בזמן הזה, ולא מומלץ, אלא אם הכרחי לחלוטין, לקבל החלטות משנותחיים בעת נסיגה. זהו זמן לחשיבה מעמיקה, לחשבון נפש ולזהירותלא לתגובות נמהרות המתודלקות על ידי הרגש.

נסיגות הן זרזים לטרנספורמציה חיובית והן מקרינות גלים של אנרגיה קוסמית שמנערים ושמשנים את חיינו, מעניקים לנו הזדמנות לנקות את דף הקרמה לחלוטין ולבצע בחיינו מהפך לטובה.