קסם החותם: כיצד לברוא סמלים שמגשימים את היעוד שלכם

מאת: אלת׳יאה לונה

מאנגלית: סמדר ברגמן

חוֹתָמוֹת (במקור, סיג׳ילים). אני מוקסמת מהפשטות ומהעוצמה של הסמלים הקסומים הקטנים הללו.

חותמות מסייעים לכם להגשים את המטרות שלכם, לברוא במשותף את המציאות שלכם, להגשים את הפוטנציאל שלכם ולממש את התשוקות ואת החלומות העמוקים ביותר שלכם.

אם אתם נמצאים במקום במסע הרוחני שלכם שבו אתם חושבים: ״עשיתי המון עבודה פנימיתאבל מה עכשיו?״ הגיע הזמן לצאת מתוך העולם הפנימי שלכם ואל העולם החיצוני.

חשבו לרגע:

מה הייתם רוצים לעשות בחייכם? אילו סיפורים לאמודעים הייתם רוצים לתכנת מחדש? אילו הרגלים הייתם רוצים לשנות? איזה חלק בכם הייתם רוצים לשנות? כיצד הייתם רוצים להשתמש ברצון, באנרגיה וביצירתיות שלכם?

קסם החותם עוזר לכם לצעוד אל תוך עוצמתכם כבוראים.

אם אתם רגילים למלא תפקיד פסיבי (ין) בנתיב הרוחני שלכם, הגיע הזמן עכשיו להתנסות בתפקיד פעיל (יאנג).

תוכן עניינים

 • מהו חותם?
 • מהו קסם החותם?
 • אחדעשרה יתרונות ביצירת חותמות
 • כיצד החותמות עובדים?
 • הצד האפל של יצירת חותם
 • כיצד להכין חותם (למתחילים)
 • כיצד להפעיל חותם?
 • האם קסם החותם עובד?

מהו חותם?

חותם הוא סמל שאתם יוצרים מתוך כוונה לשנות את המציאות שלכם בהתאם לרצונכם. כל החותמות מקודדים במטרה מסוימת, לדוגמה, למשוך בן או בת זוג רומנטיים, להציב גבולות חזקים, לשגשג יותר מבחינה כלכלית, לרפא את הילד הפנימי שלכםהאפשרויות הן בלתי מוגבלות.

אף על פי שבעבר נעשה שימוש בחותמות כדי לזמן רוחות, בימים אלה החותמות משמשים בדרך אישית כדי לייצג ולממש באופן סמלי את הרצונות שלנו.

מהו קסם החותם?

קסם החותם הוא המנהג הפורמלי של יצירת חותמות (או סמלים טעוניכוונה) שמטרתם להביא לשינוי המציאות שלכם. אלה שמתרגלים את קסם החותם משלבים חשיבה עמוקה, יצירתיות, כוח רצון וטקסיות כדי להגשים את רצונותיהם. קסם החותם מבוסס על הפילוסופיה שאנו בוראיםשותפים של המציאות שלנו. ככאלה, יש בנו את העוצמה לחולל את השינויים שאנו רוצים, כל עוד הם ערוכים עם היעוד האולטימטיבי שלנו ועם רצון החיים.

אחדעשרה יתרונות ביצירת חותמות

חותמות הפכו במהירות לאחד מחמשת הכלים הרוחניים בהם אני משתמשת יותר מכל. הנה מה שלמדתי מההתנסות שלי ושל אנשים אחרים שעסקו ביצירת חותמות:

 • אתם מרגישים עוצמתיים.
 • אתם מרגישים אחראים יותר כלפי חייכם, ההחלטות והפעולות שלכם.
 • אתם הופכים מודעים יותר לטבע ההדדי של המציאות.
 • אתם זוכים לבטא את הצד היצירתי שלכם.
 • אתם הופכים החלטיים יותר ובעלי כוונה חזקה יותר.
 • אתם מרגישים מוטיבציה רבה יותר.
 • אתם לומדים להבחין בין תאווה לבין תשוקה (עוד על כך ב״צד האפל של החותמות״, בהמשך).
 • אתם מכירים בכך שאתם בוראיםשותפים מודעים של חייכם.
 • אתם מרגישים מחוברים לחיים/לאלוהות באופן עמוק יותר.
 • אתם מפתחים תקווה רבה יותר, ביודעכם שרוב המצבים יכולים להשתנות אם תרצו בכך.
 • וכמובןהחיים שלכם יכולים להשתנות באופן דרסטי ודרמתי בהתאם לכוונה שלכם!

דעו בבקשה שהרוחניות לא אמורה לעסוק אך ורק בפסיביות, בכניעה ובהרס האגוהיא אמורה גם לעסוק בבריאה. כמו תמיד, אני מעדיפה ללכת בנתיב הביניים וליישם איזון ברוחניות האישית שלי.

איך החותמות עובדים?

באופן מהותי, חותמות הם כמו זרעים קטנים שנזרעים בשכל הלאמודע.

דברים רבים נכנסים לעומקי השכל שלנו, אבל לא כולם מוצבים שם מתוך כוונה או משתרשים. מה שמעניק לחותמות את עוצמתם הן האנרגיה והכוונה שמאחוריהםוזה מה שעוזר להם לנבוט ולשגשג לכדי התגשמות. הטבע הסמלי של החותם עוזר גם לעקוף את השכל הרציונלי (והספקן) ולהיכנס ללאמודע, שם האפשרויות הן איןסופיות.

כיוון שהשפה של השכל העמוק היא סמלית, החותמות, ביסודו של דבר, ״מדברים״ אל הלאמודע שלכם. מדליק, נכון?

הצד האפל של יצירת חותם

אחת מהבעיות הגדולות ביותר שהיו לי בתחילה בנוגע לחותמות הייתה שהם מנוגדים לפילוסופיה הרוחנית הידועה הגורסת ש״תשוקה שווה לסבל״.

ככל שאני קוראת עליהם, מתנסה בהם ומהרהרת בנושא, כך אני מבינה יותר שקסם החותם מבוסס למעשה על תהליך של יצירה ושחרור. במילים אחרות, יצירת חותם מעודדת כניעה ממש כפי שהיא מעודדת תשוקה. כיצד?

כפי שתקראו בקטע הבא, קסם החותם כרוך בשחרור ובשיכחה מכוונת של התשוקה ההתחלתית של האדם. לתהליך השחרור תועלת כפולה. התועלת הראשונה היא שהוא מאפשר לתשוקה שלנו לחלחל עמוק יותר אל הלאמודע ללא הפרעת האגו (הידוע גם כמבקר הפנימי).

התועלת השניה של השחרור, כחלק מקסם החותם, היא שהוא מכיר בחכמת החיים ומכבד אותה; מה שיהיהיהיה. אנו יכולים לבטא את הכוונות/החותמות שלנו, אך בסופו של דבר, הגשמתם תלויה באינטליגנציית החיים האלוהית.

יתר על כן, קיים הבדל גדול בין תשוקה לבין תאווה. תשוקה היא מה שאנו מרגישים כאשר אנו רוצים דברמה. תאווה, מצד שני, היא מה שאנו מרגישים כאשר אנו לוקחים את הדבר אליו אנו משתוקקים ונאחזים בו והופכים אובססיביים לגביו. חשוב מאוד להבין הבדל זה.

תשוקה אינה בעיה כל עוד היא לא הופכת לתאווה. ללא תשוקה, לא נצליח לזוז. לא יהיו לנו העדפות, לא נוכל לקבל החלטות או להקשיב לקול לבנו ונשמתנו. ולא רק זאת, ללא תשוקה, לא נרגיש משיכה כלפי בני הזוג שלנו, לא תהיה לנו מוטיבציה להגשים את הפוטנציאל שלנו על פני האדמה ולא יהיה לנו תמריץ להמשיך לחיות.

תשוקה היא הכרחית. היא חלק אינטגרלי מהקיום. תשוקה היא כוח החיים שלנו, האנרגיה המינית שלנו, הקונדליני שלנו.

תאווה, מצד שני, היא תשוקה שהחמיצה. תאווה היא החלק האפל של התשוקה, ועלינו להיזהר ממנה. תאווה מביאה להתמכרות, לקנאה, לפשעים של תשוקה, לשנאה ולסבל מסוגים שונים.

הצד האפל של קסם החותם הוא הנפילה אל בור התאווה. לכן הישמרו. בדקו את המניעים שלכם. זכרו שחשוב שתוותרו על החותם שלכם ושתשחררו אותו כדי שיוכל להתממש (או שלא) על ידי רצון החיים האלוהי.

הצד האפל העיקרי הנוסף של קסם החותם הוא שניתן להשתמש בו כדי לנסות ולשלוט, לאלץ או להפריע לחיי אנשים אחרים. בבקשה אל תעשו זאת. פשוט אל תעשו זאת, בסדר? זה לא שווה את זה. כל כוונה מניפולטיבית שיש לכם תחזור אליכם כמו בומרנג. אפילו אם דומה שהכוונות שלכם חיוביות (למשל, יצירת חותם כדי לגרום לאדם אחר להתאהב בכם), היקום יוודא שהצדק מתקיים בשל הניסיון להפריע לרצון החופשי של אדם אחר.

השיעור? התמקדו בעצמכם. שמרו את הכדור בצד המגרש שלכם. אל תנסו להפריע לחיים של אחרים. פשוט.

כיצד להכין חותם (למתחילים)

כעת כאשר אתם מבינים שחשוב להתמקד בצרכים ובתשוקות שלכם, בואו נלמד כיצד ליצור חותם.

יש דרכים רבות ליצור חותם. להלן מדריך פשוט ולאמורכב המתאר את השיטה הפופולרית ביותר שקיימת. זו השיטה שבה אני משתמשת גם כיוון שקיבלתי באמצעותה תוצאות נפלאות.

תזדקקו לדברים הבאים:

 • עט
 • ניר

0. בדקו את המניעים שלכם

במילים אחרות, האם אתם באמת צריכים ליצור חותם? היזהרו מללקות בשיגעון החותמות ויצירת סמלים מורכבים כדי למגנט אליכם מחשב חדש (כאשר אתם יכולים פשוט לתקן את הישן) או חברות חדשה וטובה יותר (כאשר אתם יכולים להיות נחמדים יותר לחברים שיש לכם).

חותמות אינם תחליף לפעולה. כן, חותמות יכולים לעזור לכם להגשים כמעט הכולאבל עליכם גם להשקיע בכך עבודה. אל תהיו עצלנים. חותמות יוצרים שינויים פנימיים, אבל עליכם להיות אחראים לביצוע שינויים חיצוניים תחילה.

אם דרושה לכם דרך אובייקטיבית להעריך את המניעים שלכם, אני ממליצה על שימוש בקלפי טארוט וקלפי אורקול. ישנם קלפים מסוגים שוניםאתם לא צריכים לחבוש כובע קטיפה כדי ליהנות מהתועלת שלהם. קלפי טארוט ואורקול הם כלים נפלאים העוזרים לכם לבחון את עצמכם ולראות דברים מזוויות שונות.

1. כתבו את הכוונה שלכם

הימנעו מכתיבה מעורפלת או מורכבת מדי. היו ספציפים. דוגמה טובה לכוונה ברורה וספציפית היא ״ביטחון עצמי רב יותר בנוכחות הבוס שלי״.

דוגמאות גרועות לאותה כוונה יכולות להיות ״ביטחון עצמי רב יותר״ ו״ביטחון עצמי רב יותר בנוכחות הבוס שלי בשבוע הבא בזמן פגישת העבודה בשעה שתיים בצהריים״. אחת מהכוונות הללו מעורפלת מדי (חותמות עובדים טוב יותר כאשר אתם ספציפים), והשניה מורכבת מדי.

אתם יכולים לנסח את הכוונה שלכם בכל דרך שמוצאת חן בעיניכם. למשל:

 • אני
 • אני צריכה
 • אני רוצה
 • אני מבקשת
 • אני משתוקקת
 • עוד

או פשוט כתבו את התכונות של התשוקה, כגון ״הגנה עצמית ובגרות בנוכחות ההורים שלי״אני מוצאת שהגישה הזאת יעילה יותר מאשר כוונה המתחילה במילים שהוזכרו למעלה.

אני אישית מוותרת על ניסוח כגון ״אני באמת רוצה עוד״ כיוון שקשה מאוד ליצור חותמות שכאלה. נסו לפשט את הכוונה שלכם ככל האפשר.

כמו כן, ודאו שאתם בוראים חותם אחד עבור כל כוונה. אל תערמו תשוקות רבות על גבי חותם אחד. לדוגמה, אל תכינו חותם עבור ההצהרה: ״אני רוצה משפחה גדולה עם שבעה ילדים ואחוזה ליד הים״. בראו חותם אחד עבור כל אחת מהכוונות האלה.

עליכם גם להיות מציאותיים ולהשתמש בהגיון בריא. אל תבראו חותם במטרה להפוך למיליונרים אם אין לכם כוונה לעבוד קשה או להתאמץ במציאות הפיזית. אל תצרו חותם כדי להפוך למנכ״לים, אם אין לכם מיומנויות לשם כך. באופן דומה, אל תטרחו ליצור חותם למשהו שקרוב לוודאי יתרחש גם כך. בחרו משהו שיש לו סיכוי של 50/50 להתרחש.

לבסוף, (אני מבטיחה שזה הכי מורכב שהנושא יכול להיות), ודאו שהכוונה שלכם מנוסחת באופן חיובי, כיוון שקל יותר לשכל הלאמודע להבין אותה. לדוגמה, במקום לכתוב: ״לא ארגיש מפוחדת וחרדה בסביבת אנשים אחרים״, נסחו את הכוונה שלכם באופן חיובי: ״אני מרגישה רגועה ועוצמתית בחברת אנשים אחרים״.

2. מחקו אותיות

לאחר שיש לכם משפט שמבטא היטב את הכוונה שלכם, הגיע הזמן למחוק את אותיות האהו״י ואת האותיות החוזרות על עצמן.

לדוגמה, אם הכוונה שלכם היא: ״אני בטוחה ומוגנת בתוך עורי״, עליכם למחוק את האותיות: יו״ד, ה״א, ו״ו ואל״ף.

לאחר מכן, מחקו את האותיות שחוזרות על עצמןותשארו עם האותיות נבטחמגתכער.

3. צרו סמל

לאחר שצמצמתם את המשפט שלכם, יהיה עליכם לקחת את האותיות שנשארו וליצור סמל:

אל תחששו שמא אתם לא יוצרים סמל נאה למראה בהתחלה. המשיכו לשחק עד אשר תמצאו משהו שאתם אוהבים. אינכם צריכים להיות אמנים והסמל שלכם לא צריך להיראות כמו חותםפשוט צרו משהו שמדבר אליכם. אם זה מוצא חן בעיניכםזה מספיק.

סדרו את האותיות שלכם בכל דרך רגילה או בלתי רגילה שאתם רוצים. לדוגמה, אתם יכולים להפוך חלק מהאותיות, לסובב אותן, להגדיל אותיות אחרות ולהקטין את השאר, או למזג שתי אותיות יחד. נסו ליהנות מהתהליך!

לאחר שסיימתם, קחו רגע וטפחו לעצמכם על השכם. הרגע יצרתם את החותם הראשון שלכם!

כיצד להפעיל חותם?

הפעלת חותם כרוכה במילויו באנרגיה ובדחיפתו אל תוך השכל הלאמודע. ישנן דרכים רבות בעזרתן ניתן להגשים שלב אחרון זה בקסם החותם.

אנשים מסוימים מעדיפים להיכנס למצב תודעה נעלה באמצעות ריקוד, שירה, מדיטציה, סקס, מניעה חושית או הצפה חושית, הדמייה והן הלאה.

אנשים אחרים אוהבים להשמיד פיזית וסמלית את החותמות שלהםלמשל, לשרוף, לקבור, לקרוע אותם או להשליך אותם למים.

לקבלת דרך דינמית באמת להפעיל את החותם שלכם, נסו לשלב את שתי השיטות הללו.

הנה שיטה פשוטה בה תוכלו להשתמש:

תזדקקו לדברים הבאים:

 • כלי או קערה חסיני אש.
 • גפרורים או מצית.
 • את הניר עליו מצוייר החותם שלכם.

שלב 1 – מצאו מקום שקט

ודאו שלא יפריעו לכם כיוון שיהיה עליכם להתמקד. אתם לא צריכים תפאורה מפוארת. שבו בפינה שקטה ונעימה בביתכם.

שלב 2 – עצמו את עיניכם

קרקעו את עצמכם על ידי התמקדות בנשימה. תרגלו מעט מדיטציה קשובה על ידי כך שתהיו מודעים לנשימה שלכם. כאשר אתם מוכנים

שלב 3 – קחו את החותם שלכם

התבוננו בחותם שלכם במשך כמה דקות. אתם יכולים להחזיק בו קרוב אל פניכם או להניחו במרחק. בכל מקרה, התבוננו בחותם שלכם עד אשר הראייה שלכם תהפוך ״חלומית״ (אם זה לא קורה, התבוננו בו למשך כמה דקות והרהרו במשמעות שלו.)

שלב 4 – שרפו את החותם שלכם ודמיינו

כאשר אתם קוראים, קרבו את הגפרור/המצית, החזיקו בניר החותם מעל לקערה חסינת האש שלכם, והדליקו אותו. כאשר הניר נדלק, חכו כמה שניות ואז הניחו אותו בקערה. לחילופין, קמטו את החותם שלכם לכדור, הניחו אותו בקערה ואז הדליקו אותו (זוהי אופציה בטוחה יותר).

בעודכם צופים בחותם שלכם נשרף, דמיינו שהלהבות בוערות בתוך ראשכם גם כן ויוצרות פתח אל השכל הלאמודע שלכם. רוקנו את הראש ממחשבות בעודכם מתבוננים בחותם שלכם נשרף.

לאחר שהחותם שלכם הפך לאפר, דמיינו את הפתח בלאמודע שלכם נסגר ושב למצבו הרגיל.

שלב 5 – לשכוח ולשחרר

מרבית העבודה נעשתה. מה שיקרה הלאה לא בידיכם. אך הדבר המהותי שיש לזכור הוא לשכוח ולשחרר. אל תחשבו על החותם שלכם. אל תהרהרו בו באובססיה. אל תתעסקו בו. הניחו לרצון היקום לפעול. ככל שתחשבו עליו יותר, כך אתם מערבים את השכל הלאמודע שלכם. הדבר דומה לזריעת זרע באדמה ולאחר מכן, להוצאתו בכל יום כדי לוודא שהוא נובט. עזבו אותו לנפשו!

וזהו זה.

המשיכו בשגרת היוםיום שלכם.

האם קסם החותם עובד?

יהיה עליכם להבין זאת בעצמכם. אבל מהניסיון שלי, כן הוא עובד. אבל, אני גם מבינה שיצירת חותמות אינה מתאימה לכל אחד, לכן עשו ניסיונות ובדקו את הנושא בעצמכם.

דרך נפלאה לעקוב אחר האפקטיביות של החותמות שלכם היא לכתוב יומן חותמות. שימו לעצמכם תזכורת בטלפון או ביומן לבדוק מה קרה עם החותם שבראתם בעוד 2-3 חודשים, ותעדו את הממצאים שלכם.

קסם החותם הוא כלי נפלא, מפתיע ומעצים הראוי להימצא באוסף הכלים הרוחניים שלכם. זכרו לשלב את הילד הפנימי שלכם וליהנות! כן, זה מנהג רציני, אבל הוא לא חייב להיות משעמם או מורכב.

מה אתם חושבים על קסם החותם? האם התנסיתם בו בעבר? אשמח לשמוע מה היו החוויות שלכם. אנא שתפו אותנו.

אל תשכחו לתמוך בבלוג – תודה

 

אלת׳יאה לונה

אלת׳יאה לונה היא כותבת רוחנית רבת השפעה שעבודתה שינתה את חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולםלאחר שנמלטה מכת דתית בה גדלהלונה חוותה משבר קיומי עמוק שהוביל להתעוררותה הרוחניתכיועצת פסיכורוחנית וסופרת מקצועיתהמשימה של לונה היא לסייע לאנשים אחרים להפוך מודעים למלכודת בה הם חייםולמצוא שמחההתעצמות וחירות בכל הנסיבותראו עוד מעבודתה באתרwww.lonerwolf.com