תשעה סימנים שאתם נשמות עתיקות

אלת׳יה לונה

מאתר: www.lonerwolf.com

מאנגלית: סמדר ברגמן

קיים סוג מיוחד של אדם בעולמנו שמוצא את עצמו לבד ומבודד, כמעט מיום היוולדו.

קיומו הבודד אינו נובע מהעדפה או ממזג אנטי-חברתי – הוא פשוט זקן. זקן בלבו, זקן בתודעתו, זקן בנשמתו, אדם זה הוא נשמה עתיקה שמגלה שהשקפת עולמו שונה מאוד ובוגרת יותר מהסובבים אותו. כתוצאה מכך, אדם בעל נשמה עתיקה חי את חייו פנימה, צועד בנתיב הבודד שלו, שעה ששאר האנשים שסביבו מתקבצים ללכת בעקבות מישהו אחר. אולי חוויתם זאת בחייכם, או הייתם עדים לכך אצל אדם אחר? אם כן, המאמר הזה מוקדש לכם, בתקווה שתלמדו להגדיר את עצמכם או להבין אדם אחר טוב יותר.

הנשמה העתיקה

כך כונו, בין השאר, רוברט פרוסט, אקהרט טולה ואפילו ניק ג׳ונס. אולי גם אתכם כינו כך? גם אותי. כמו רבים מהם, גילוי עצמי זה התרחש לאחר שפגשתי בסול, שסיפר לי על ילדותו כילד מפותח לגילו וחכם שהתיידד עם המורים במקום עם התלמידים, רק כיוון שהם היו שונים מדי ממנו. כאשר הוא סיפר על אי יכולתו למצוא עניין באנשים בני גילו ולהתחבר עמם, גיליתי שאני הרגשתי ועדיין מרגישה כך גם כן.

אם עדיין לא גיליתם האם אתם נשמות עתיקות, עיינו בכמה מהסימנים המאפיינים שלהלן.

תשעה סימנים שאתם נשמות עתיקות

1. אתם נוטים להתבודד

כיוון שאנשים בעלי נשמות עתיקות לא מתעניינים בתחומי העניין והתעסוקה של אנשים בני גילם, הם חשים חוסר סיפוק ביצירת חברויות עם אנשים שעמם קשה להם להתחבר. זו אחת מהבעיות העיקריות שנשמות עתיקות חוות. התוצאה היא… נשמות עתיקות נוטות למצוא את עצמן לבד רוב הזמן.

2. אתם אוהבים ידע, חוכמה ואמת

כן… זה נשמע גרנדיוזי ונאצל למדי, אבל הנשמה העתיקה מוצאת את עצמה נמשכת באופן טבעי לצד האינטלקטואלי של החיים. נשמות עתיקות מבינות באופן מולד שידע הוא עוצמה, שחוכמה היא אושר ושאמת היא חירות, ולכן מדוע לא לחפש אחר הדברים הללו? התעסקות זו משמעותית עבורן יותר מאשר קריאת הרכילות האחרונה או תוצאות משחקי הכדורגל.

3. אתם רוחניים

אנשים בעלי נשמות עתיקות רגשניים יותר ונוטים להיות בעלי טבע רגיש ורוחני. התגברות על מגבלות האגו, חיפוש אחר הארה ואימוץ אהבה ושלווה הם תחומי העניין שלהם, בדומה לאימא תרזה. עבורם זו הדרך החכמה והמספקת ביותר לבלות את זמן.

4. אתם מבינים שהחיים הם בני חלוף

נשמות עתיקות מקבלות תזכורות חוזרות ונשנות לא רק להיותן בנות תמותה, אלא גם שהכול וכולם סביבן הם בני תמותה. הדבר הופך את הנשמות העתיקות לזהירות ולפעמים למכונסות בתוך עצמן, אך מגדיר בחוכמה את הדרך שבה הן חיות את חייהן.

5. אתן נוטות להרהורים ולהתבוננות פנימה

נשמות עתיקות נוטות לחשוב הרבה… על הכול. היכולת שלהן להרהר וללמוד מפעולותיהן ומפעולות אחרים היא המורה החשוב ביותר בחייהן. נשמות עתיקות מרגישות זקנות כל כך בלבן משום שהן למדו שיעורים רבים מאוד באמצעות תהליכי החשיבה שלהן, ויש להן תובנה רבה כלפי מצבי החיים, בשל יכולתן להיות שקטות ולהתבונן בקפידה במה שקורה סביבן.

6. רואות את התמונה הגדולה יותר

רק לעתים רחוקות נשמות עתיקות הולכות לאיבוד בפרטים השטחיים של השגת תוארים, קידומים בעבודה, הגדלת שדיים וטלוויזיות גדולות יותר. לנשמות עתיקות יש נטייה להתבונן בחיים ממבט הציפור, ולראות מהי הדרך החכמה והמשמעותית ביותר כלפי החיים. כאשר עליהן להתמודד עם בעיות, נשמות עתיקות נוטות לראותן כמכאובים זמניים וחולפים שפשוט משמשים להעצמת כמות השמחה שתורגש בעתיד. בשל גישתן זו לחיים, נשמות עתיקות נוטות להיות בעלות טבע יציב ורגוע.

7. אתם לא חומריים

עושר, מעמד, תהילה והגרסה האחרונה של האייפון… פשוט משעממים אנשים בעלי נשמות עתיקות. הנשמה העתיקה לא רואה את התכלית שברדיפה אחר דברים שבקלות יכולים להילקח מהן. בנוסף לכך, נשמות עתיקות לא משקיעות זמן ועניין בדברים קצרי הטווח שבחיים, כיוון שאין בהם משמעות רבה או סיפוק ארוך טווח עבורן. 

8. הייתם ילדים מוזרים ולא הסתדרתם היטב מבחינה חברתית

זה לא תמיד נכון, אבל אנשים בעלי נשמות עתיקות מפגינים סימני בגרות בגיל צעיר. תכופות, ילדים אלה מתוייגים כמפותחים לגילם, כמופנמים או כמרדנים, ולא מתאימים להתנהגות המקובלת. בדרך כלל, ילדים אלה הם סקרנים ואינטליגנטיים מאוד, רואים את חוסר התכליתיות ברבים מהדברים שהמורים, ההורים ובני גילם אומרים או עושים, ומתנגדים להם באופן פסיבי או אגרסיבי. אם אתם יכולים לדבר אל ילדכם כאילו היה אדם בוגר – קרוב לוודאי שילדכם הוא נשמה עתיקה.

9. אתם פשוט ״מרגישים״ זקנים

לפני שכיניתי בשם את מה שהרגשתי, התחושות שלי היו פשוט שאני ״אישה זקנה״ בפנים. התחושות המתלוות להיותכם אנשים בעלי נשמות עתיקות הן בדרך כלל: תחושה של עייפות מהעולם, עייפות מנטלית, סבלנות זהירה ושלווה מרוחקת. לרוע המזל, תכופות תחושות אלה גורמות לתיוג הנשמות העתיקות כקרות וכמנותקות, וזה רק אחד מהמיתוסים המתלווים לנשמות העתיקות.

ממש כפי שאנשים זקנים מתארים את עצמם כ״צעירים בלבם״, כך גם אנשים צעירים יכולים להיות ״זקנים בלבם״.

הביוגרפיות שלנו

אלת׳יאה לונה

אלת׳יאה לונה היא כותבת רוחנית רבת השפעה שעבודתה שינתה את חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. לאחר שנמלטה מכת דתית בה גדלה, לונה חוותה משבר קיומי עמוק שהוביל להתעוררותה הרוחנית. כיועצת פסיכורוחנית וסופרת מקצועית, המשימה של לונה היא לסייע לאנשים אחרים להפוך מודעים למלכודת בה הם חיים, ולמצוא שמחה, התעצמות וחירות בכל הנסיבות. ראו עוד מעבודתה באתר: www.lonerwolf.com

מטאו סול

מטאו סול הוא יועץ ומנטור פסיכורוחני ידוע שעבודתו השפיעה על חייהם של אלפי אנשים ברחבי העולם. משום שנולד למשפחה בעלת היסטוריה של התמכרות לסמים, סכיזופרניה ומחלת נפש, מטאו למד על קשיי המצב האנושי מגיל צעיר. כיועץ ומנטור רוחני, משימתו של מטאו היא לסייע לאנשים אחרים לחוות חופש, שלמות ושלווה בכל שלב בחיים. ראו עוד מעבודתו באתר: www.lonerwolf.com