תאווה ואהבה

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

(הערה: תקשור זה מתייחס למערכות יחסים אוהבות בין גברים ונשים, אך במידה שווה הוא ישים גם למערכות יחסים הומוסקסואליות).

גברים יקרים ונשים יקרות, אני מצדיעה לכולכם. לתפיסתכם אני כאן כנשמה, כאישה, כאחות. אני אחת עמכם וכיוון שהייתי בת אנוש, אני מכירה אישית את כל התחושות שאתם חווים היום. הן אינן זרות לי.

מה שמרשים אותי יותר מכל, כעת שאני מביטה בחיים על כדור הארץ מהצד הזה, הוא עד כמה יקרי ערך הם החיים על כדור הארץ. הפגיעות המתלווה להיותכם בני אנוש, הכאב והפצעים שאתם חווים שעה שאתם על כדור הארץ, וכמו כן, האומץ המדהים שלכם, התשוקה הנחרצת שלכם לאור ולאהבה, השקדנות שלכם והניצחונות המשמחים. עבורי, דברים אלה מאפיינים את החיים על כדור הארץ. אני רואה אתכם כמלאכים אמיצים שלוקחים על עצמם התנסות זו, הרפתקה זו.

כאשר ירדתם אל החיים הארציים, כמעט תמיד הגעתם מממלכה שרוטטת ברמה גבוהה יותר מאשר רמת הרטט הנוכחית של החברה האנושית על כדור הארץ. במקום עמוק כלשהו בתוככם, אמרתם “כן” למפגש עם האנרגיה הארצית. קיבלתם את ההחלטה: “אני עומד לקחת זאת על עצמי”: ריקוד החיים על כדור הארץ, שהוא בחלקו ריקוד עם חשכה, פחד, התנגדות, בדידות, ועם התחושה שהלכתם לאיבוד. אתם נוטלים סיכון זה, וכעת אני יכולה להבין מדוע. על אף כל הסבל, המאמץ והכבדות, אין מקום אחר שהוא כה עמוק, כה עשיר וכה עוצמתי, שבו אתם יכולים להתגלם בחומר ובצורה.

אולם תכופות אתם רוצים לנתק את עצמכם מהצורה ולהתעלות מעליה, להתמזג עם משהו דגול וגבוה יותר. אתם מבקשים להשתחרר ממגבלות החיים הארציים. אך אני רואה את היופי של מי שאתם, כבני אנוש ארציים: גברים, נשים, ילדים או מבוגרים. באמצעות הצורה המסוימת שיש לכם, אתם מקרינים את אור הבריאה. מסורות רוחניות רבות התמקדו בהתעלות על הצורה האנושית: “הגוף אינו טוב, הוא אינו שליח האמת; הרגשות חשודים, התשוקות מוקצות; המיניות היא מקור לפיתוי, אפילו רעילה”. הקיום הארצי כולו הוחלש ונשדד למעשה מהקדושה שלו על ידי חשיבה כגון זו, והסיבה לכך הייתה רצון לשלוט.

היו כוחות על כדור הארץ שרצו לשלוט בחיים. וכדי לרכוש שליטה באנשים ובחיים, הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא באמצעות החשיבה: באמצעות רעיונות ודימויים שאתם מטמיעים, שאתם עושים בהם שימוש כדי להקנות דעות ואידיאולוגיות. שליטה מנטלית היא הרבה יותר רחבה מאשר מניפולציה באמצעות כוח פיזי. ניתן לגעת עמוקות בנשמות האנשים ולשנות אותם כאשר אתם מציגים להם דימויים מסוימים לגבי המהות שלהם, לגבי הערך או היעדר הערך שלהם, ולגבי האופי הטוב או “הרע” (מרושע) של הדחפים הטבעיים שלהם.

הושפעתם עמוק מאוד בדרך זו, ובשל אותה התניה התחלתם לתפוס את החיים על כדור הארץ כנטולי ערך בדרכים רבות. כך לימדו אתכם ובאופן לא מודע אתם עדיין נושאים רשמים אלה. הם עדיין משפיעים על האופן שבו אתם חושבים על עצמכם, על הדרך שבה אתם מרגישים לגבי הגוף, התאוות, הרצונות, הרגשות והתשוקות שלכם.

כיום, דברים מתחילים להשתחרר; רעיונות ישנים נמצאים על סף התמוטטות. הסיבה היא שיותר ויותר אנשים מתעוררים, מרגישים בתשוקה להיות נאמנים לעצמם. גל אנרגיה חדש זה מעיר אנשים באופן אינדיבידואלי, אחד אחד, וככל שהוא מתעצם, הוא ישפיע גם על החברה ככלל. זוהי תנועה של שיבה לכדור הארץ, תוכלו לומר, ושיבה לעצמי הטבעי שלכם, כיוון שאתם חלק מכדור הארץ. הגוף שלכם הוא חלק מכדור הארץ: המיניות שלכם, הדחפים שלכם, שפת הגוף שלכם הם חלק מכדור הארץ. לא ניתן להכחיש לעד את הטבע הארצי שלכם; הוא חלק בר קיימא של הבריאה.

וכיצד נראים הדברים בהקשר זה, בין הנמוך יותר לגבוה יותר? באופן מסורתי, נאמר לכם שהרוחניות קשורה ל”גבוה יותר”, וכמו כן, תכופות היא נקשרה לשירות אידיאל – שירות שאתם מעניקים למשהו גבוה יותר – כגון שירות לזולתכם או לקהילה שלכם. והנמוך יותר נקשר לדברים הקשורים לאגו, התמקדות בעצמכם, רדיפה אחר הרצונות שלכם. אם פעלתם להשגת נטיות לבכם, “סטיתם מהדרך”; דברים הקשורים לאגו היו עטופים בחטא ובשיפוט.

אולם כעת אתם עוברים שינוי חשיבה ביחס לרוחניות. אתם חשים בקריאה זו לשינוי מכל הווייתכם, והגעתם לכאן כדי לתמוך בהתעוררות התודעה על כדור הארץ. לפני שנכנסתם לתקופת החיים הנוכחית, חשתם בפוטנציאל של שינוי משמעותי שיתרחש בזמן הזה. הנשמה שלכם נמשכה לכך ואתם החלטתם: “אני רוצה לקחת בכך חלק, אצא שוב לדרך”. הדומיננטיות של התודעה הישנה, ניתן לומר, הגיע לקצה גבול יכולתה. פני הדברים צריכים להיות שונים עתה. אפילו הימשכות ההישרדות של המין האנושי, הטבע וההרמוניה עם כדור הארץ תלויים בכך.

תהליך התעוררות וטרנספורמציה זה מפציר בכם לפנות אל החלק הנמוך יותר לכאורה שבכם ולשייך לו ערך שונה לחלוטין. ומה משמעות המילים “לפנות אל הנמוך יותר”? יצירת קשר עם הגוף, הבטן והתחושות שלכם – להכיר מחדש בטבע החייתי שלכם. כבני אדם, חייתם בתוך ראשכם ומחשבותיכם זמן רב מדי ואיבדתם את הקשר עם מה שאכנה “החייתיות” שלכם, החלק החייתי והאינסטינקטיבי שלכם. מונח זה מעורר מיד אסוציאציות מסוימות, אבל מה באמת משמעות המילה “חייתיות”? לחיות אין אנרגיה מנטלית כפי שיש לאדם. הן חיות על פי דחפים, אבל דחפים אלה הם מתוחכמים הרבה יותר, הם כלי מעודן הרבה יותר מכפי שבני האדם משערים. האינסטינקט נמצא בתוך הבטן שלכם. האינסטינקט מסייע לכם לדעת באופן ישיר מהי תחושתכם לגבי דבר מסוים: האם תחושתכם טובה לגביו או האם הוא מעורר בכם דחייה; האם יש בו משהו שאתם רוצים או האם אתם מעדיפים להתרחק. אך מה שקשה לאנשים לעשות הוא לסמוך על האינסטינקט שלהם, ולפעמים הם כלל לא חשים בו עוד. החיים המנטליים היו כה חזקים שאיבדתם קשר עם האינסטינקט שלכם, עם חוכמת הטבע החייתי שלכם.

מערכת היחסים הבעייתית עם החייתיות שלכם, בעל החיים שבתוככם, הופכת גלויה וברורה בתחום המיניות. מה קורה כאשר אנשים נכנסים למערכת יחסים מינית ואינטימית עם אדם אחר? בידידות אין מיניות, במידה מסוימת אתם יכולים להישאר מחוץ לתחום האינסטינקטים והטבע החייתי. אתם יכולים לקיים חיבור מן הראש, וכאשר החיבור מעמיק, גם מהלב. אבל ברגע שתחום המיניות נפתח בין שני אנשים, נכנסים לפעולה כוחות אחרים. קיימת משיכה אינסטינקטיבית ברמה הפיזית, משיכה בין ניגודים, שאין לה כל קשר לראש וגם לא בהכרח ללב. תכופות עוצמת התשוקה המינית שלהם מפחידה את האנשים והם עשויים להגיב בשתי דרכים. המשיכה עשויה לעורר פחד מפני איבוד שליטה, איבוד העצמי שלכם, שגורם לכם להיסגר ולסגת. או אתם עשויים “לזרום” עם המשיכה, אבל אתם מתמקדים בתחושות התאווה שבגופכם ואינכם נפתחים לאינטימיות העמוקה שהמיניות יכולה להביא לחייכם. לעתים רחוקות שני אנשים מסוגלים לחוות אינטימיות ולחוות חיבור בשתי הרמות של הטבע החייתי והלב שלהם.

וחבל כל כך, כיוון שהמיניות יכולה באמת להיות שער למיזוג רב עוצמה של אהבה רוחנית ואנושית. מדוע כה קשה לגברים ולנשים לחוות את ההיבט המקודש והמרפא של המיניות? בכל הקשור לפיזיות, לדחפים המיניים, אתם גדלתם עם איסורים ומגבלות מסוגים שונים. דבר זה החל להשתנות בעשורים האחרונים, אבל לא קיים עדיין חופש אמיתי בתחום. האם אתם יכולים לחוש בנוח עם תחושות התאווה שאתם חווים? האם אתם יכולים ליהנות מהן? או האם למעשה הן דבר מה שמטריד אתכם ושהייתם מעדיפים להיפטר ממנו, על ידי יחסי מין פיזיים (דבר שהופך את יחסי המין דומים לגירוד היכן שמגרד), או על ידי אטימתכם מפניהם באמצעות מאמץ מנטלי? עדיין קשה לאנשים לאמץ את התשוקות המיניות שלהם בשמחה ובעליזות. הם נתקעים בשיפוטים או בפחדים שקשורים למיניות. או שהם שוקעים בתאוותם בדרך סודית המלווה בתחושות אשמה, הופכים את המיניות למשהו שמתרחש בחושך. בשני המקרים, לא קיים קשר בין הלב והחיה, בין הגבוה לנמוך יותר, בין תאווה לאהבה. חוסר היכולת להעריך את החלק החייתי, מרחיק אתכם גם מהחלק האוהב והרוחני.

כיצד תוכלו לשוב ולחבר את שהופרד ולחוש חופשיים יותר עם טבעכם החייתי והמיני? ראשית כל, כבדו את הגוף ושחררו את כל השיפוטים הישנים בנוגע לתאווה ולמיניות. תאווה היא זרימה טבעית של אנרגיה שנוצרת על ידי הגוף. היא תמימה ולא מסוכנת או הרסנית מיסודה. נסו לקדם את פניה בשמחה ובהנאה. בכל פעם שאתם חשים תאווה, נסו ליהנות מתחושות הדגדוג והעקצוץ שבגופכם, ראו אותן כמהנות בזכות עצמן, גם ללא הצורך לממש אותן. קיימת חושניות בסיסית בגופכם, שקיימת כזרם תת-קרקעי, והיא מאפשרת לכם ליהנות מסוגים שונים של תחושות גופניות, כגון אכילה, שתייה, מגע, ריקוד, רחצה או הליכה בשמש. המיניות – קיום יחסי מין עם בן או בת זוג – היא ביטוי אחד של החושניות הבסיסית הזאת ששייכת לכם כבני אנוש. יש ליהנות ממנה, לא להתבייש בה. הטבע החושי והחושני שלכם הוא דבר מה יקר ערך ונפלא. אם תאמצו את הטבע החושי/חושני שלכם ותברכו את תחושות התאווה בראש פתוח, תוכלו ליהנות ממנו! תוכלו לחלוק אותו עם אדם אחר ואם קיים קשר עמוק יותר בין שניכם, אתם תבחינו כיצד זרימת התאווה אף תקרב ביניכם, ותאפשר ללבכם להיפתח זה לזה ולהתמזג לא רק ברמה הפיזית אלא גם ברמה הרגשית והרוחנית.

תאווה יכולה להוביל לאהבה ולאינטימיות אמיתית. הדבר שברצוני להדגיש הוא שהתאווה אינה הניגוד של האהבה המקודשת והשלווה בין שני אנשים. תאווה ואהבה יכולות לצעוד יחד ותאווה יכולה למעשה לעזור לכם להגיע למצב עמוק של אינטימיות עם בן או בת הזוג, אם אתם נכנעים לה ללא בושה, אשמה או הסתייגות. קיים בכם רעיון מושרש שאם תיכנעו ותזרמו עם גל הרגשות או התשוקות שלכם, אתם תאבדו שליטה. אך תכופות ההפך הוא הנכון. אם אתם מנסים לרסן משהו או לשלוט בו, כגון תשוקה מינית, אתם פועלים כנגד כוח טבעי שהוא כה עוצמתי שאתם תפסידו בכל מקרה. על ידי הריסון שלו, אתם יוצרים ביטויי מיניות מעוותים ואפילו מסולפים. דרכי מיניות מבזות ומשפילות תמיד מתלוות לשיפוטים חולניים ונוקשים לגבי טבע האדם. מסיבה זו להט דתי וסוטות מינית הולכים תכופות יד ביד.

תחושה נוחה ביחס לטבע המיני שלכם היא הצעד הראשון בדרך לחיבור אינטימי עם אדם אחר. אתם מעריכים את גופכם ואת סוג החוויות שהוא מציע לכם. כמובן, כדי ליצור קשר אינטימי עם אדם אחר יש צורך ביותר מכך. מדובר באדם אחר, שהיסטוריה ורקע שונים יצרו ועיצבו אותו. כדי ששניכם תרגישו מוגנים ובטוחים, הלבבות שלכם צריכים להיפתח זה לזה. שניכם בניתם הגנות כדי לגונן על עצמכם כנגד כניעה לאחר, כנגד מתן אמון. כולכם נושאים בתוככם פצעים רגשיים ישנים. כל אחד מכם פיתח הגנות שכאלה, וחשוב שתכירו בהן. אינטימיות רגשית צומחת כאשר אתם מוכנים להתמודד עם הפחדים שלכם וכאשר אתם מוכנים באמת להבין זה את כאבו של זה. נכונות זו תביא לכם שמחה ותאפשר זרימה של ריפוי ביניכם. אתם תתקרבו זה לזה, הן ברמת הגוף והן ברמת הנשמה. לאמתו של דבר, בדיוק בתהליך התקרבות עדין זה עוסקת אמנות מעשה האהבה. הוא כרוך במסירות, בסבלנות, בכנות ובאומץ; הוא מלא תשוקה ורוחני מאוד גם יחד.

כאשר דיברתי קודם לכן על הערך הרב של ההתנסות האנושית על כדור הארץ, התייחסתי גם לאמנות מעשה האהבה. כנשמה, אתם לא קשורים לצורה. במהות שלכם, אינכם גבר או אישה, ילד או מבוגר, חולים או בריאים – כל אלה הם התגשמויות זמניות. אף על פי כן, צורות זמניות אלה מציעות מגוון התנסויות שהן נפלאות ורוחניות ביותר באופן פוטנציאלי. דמותכם כגבר או כאישה מציעה לכם את האפשרות לחוות מעשה אהבה אנושי וליהנות ממנו פיזית, רגשית ורוחנית.

קיים בלבול רב לגבי המיניות בחברה האנושית. במפגש בין גבר ואישה, יכול להתקיים איחוד מקודש, מרחב שבו אתם מרגישים נישאים לכדי שלמות שמתעלה אל מעבר היות שניכם בני אנוש. אתם יכולים לכנות זאת נשמה, או אלוהים, אבל הדבר המדהים הוא שהתנסות מקודשת זו כלל לא דומה לתאווה, אף על פי שתאווה – המגע הפיזי – יוצרת את השער לחוויה. הטבע הארצי שלכם אינו שפל או נתעב; מיניות ורוחניות יכולות לצעוד יחד. לכן אני מעודדת אתכם לחוש בנוח עם התשוקה שלכם, עם רצונות הגוף שלכם, עם המיניות שלכם. חקרו אותה בקצב שלכם.

ברצוני להזמין אתכם עכשיו לאפשר למודעות שלכם לרדת אל תוך הבטן. חוו כיצד אזור זה מרגיש, ושקעו עמוק אף יותר אל אזור איברי המין וצ’אקרת עצם הזנב (השורש) שלכם. רדו מטה אל אזור זה של גופכם בעזרת תשומת לב אובייקטיבית וניטרלית. זהו חלק נפלא של גופכם, וחושו כאן במקור כוח החיים – אתם עשויים לראות צבע או לחוש בו. חוו כיצד אתם יכולים לאפשר לזרם כוח החיים הזה, של החושניות, החושיות והפיזיות לרדת מטה דרך רגליכם וליצור חיבור עם האדמה. הרגישו כמה מועיל וטבעי לחוות זרם זה של גופכם.

אם אתם יכולים, הבחינו האם גופכם זקוק למשהו כעת, האם אתם מאפשרים לגוף שלכם לחוות את כל שהוא רוצה לחוות. אולי יש משהו שגופכם רוצה לחוות לעתים קרובות יותר בחיי היום-יום שלכם? דבר זה עשוי להיות פשוט, משהו שאתם עוקפים באמצעות הלב. התייחסו לצרכים הללו ברצינות; הגוף רוצה להביא אתכם הביתה. הגוף אינו מנוגד לנשמה, זו הנשמה בצורה החומרית. ראשכם, ולאו דווקא גופכם, הוא שמרחיק אתכם מנשמתכם. התפייסו והשלימו עם גופכם ומצאו הנאה במתנותיו הרבות.