קריון בישראל – תקשור שנים עשר

האות ה״א – באנגלית E
קריון בישראל
לי קרול מתקשר את קריון מול קהל
תקשור שנים עשר
7 באוקטובר, 2015
תורגם מקובץ האודיו על ידי סמדר ברגמן


ברכות יקרים, אני קריון מהשירות המגנטי.

למען אלה שאינם נמצאים כאן, אנו יושבים בחלקה הדרומי של ישראל, במרחבי מדבר עצומים למול נוף מדהים. נוף שהיה כאן במשך עידנים, בדומה לאנושות. אנשי קדם ראו את המקום הזה, שנהנו ממנו ממש כמותכם. היום יוגשו שני תקשורים והם יאייתו את שתי האותיות האחרונות של המילה ״שלום״ (peace). אנו עומדים לבחון את האות ה״א (E) ואת המשמעות שלה בהקשר למקום שבו אנו יושבים, ביום הזה. ה״א מייצגת ״הארה״. וייתכן שהיא לא בדיוק מה שאתם חושבים, כיוון שהגדרת ההארה תינתן. ואני רוצה שתשימו לב, כיוון שהמשמעות עשויה להיות שונה מכפי שאתם סבורים.

האם אתם ״נאורים״? ואיך תגדירו אז את ההארה האישית שלכם? אז מתוך כבוד לארץ זו, נשתמש בכמה חידות. אולי לא ממש חידות אלא מטפורות ואלגוריות. אנו עומדים לשאול יהודי אורתודוקסי אדוק: ״האם אתה נאור?״ והנה תשובתו: אני נאור, יותר מכול תושבי הארץ הזו. כיוון שאני מקיים את החוקים המקוריים כלשונם, אין חוקים טובים יותר, קרובים יותר לאלוהים, מאלה. המסורות שלנו ברורות ואני וכל השאר עושים כמיטב יכולתנו. אני בן אנוש נאור. כעת אם תשאלו אותו על הסובבים אותו, שלא מאמינים כפי שהוא מאמין, הוא יאמר שהם אינם נאורים, כיוון שהם לא יודעים את האמת שהוא יודע.

אם תשאלו מוסלמי: האם אתה נאור? האיש יאמר: בוודאי! אני מחזיק באמונה המקורית. ויותר מכך, מההיסטוריה המקורית של האזור והארץ, כל הדרך חזרה לישמעאל, אבל עם נביא שהוא עכשווי, בן פחות מאלף שנים – לנביא שלי יש את ההארה הרבה ביותר שאותה הוא מעניק לי כאדם נאור. אני ממלא את דברי הנביא כלשונם. זה לא יכול להיות טוב יותר מכך, לי יש את המידע המודרני ביותר. אם תשאלו אותו על אחרים, הוא יאמר – הם לא מקיימים את הדברים שאני מקיים. אין להם הארה שלמה.

מי נאור כאן? ומי מהם צודק? והאמת של מי מהם נכונה? אם תקשיבו להצדקת ההארה שלהם – היא הגיונית והם חיים אותה בדרך טהורה, שניהם משביעים את רצון האלוהים ככל שהם יכולים. בואו נדבר אל אדם אזוטרי, זו אחת מכם. האם את נאורה? והיא תענה… היא תגיד: כן, כיוון שאנחנו מצאנו אלוהים פנימי, ללא כל החוקים והמלכודות של הפרוטוקולים התלת-ממדיים. האלוהים שלנו אמיתי, משום שהנביא שלנו הוא נמצא בתוכנו. וזה הדבר המודרני ביותר שקיים. המדיטציות שלנו עמוקות ועוצמתיות, אנו מרגישים את האלוהים הפנימי – אנו נאורים. ואם תשאלו אנשים אזוטרים מה בנוגע לאחרים? הם יאמרו, אין להם את מה שיש לנו, אנו מתפללים למענם, אבל אין להם את מה שיש לנו. המאמינים האורתודוקסים יאמרו, אנו מתפללים למענם, הנה, בוא נתפלל למענך, כדי שתוכל להיות כמונו. המוסלמי, נכון כל כך לברך אתכם ואת משפחתכם, להתפלל איתכם, נכון כל כך להביא אתכם לזרועות אלוהים אוהב, בדומה לו.

עכשיו בואו נשאל ישראלי חילוני מהרחוב, נניח שאנחנו מדברים עם בנקאי, שלא רוצה שום קשר לדת או לרוחניות או כל דבר שהוא שיש לכם היום. האם אתה נאור? ואיש זה יביט בכם, יחייך ויאמר: אני ממש נאור! משום שלי יש הגיון בריא להיות שונה מהאחרים, לא תתפסו אותי לובש דברים מוזרים, משתחווה, עושה מדיטציות ואת כל הדברים הללו שאין בהם שום שימוש בחיים. אני בנקאי, אני יודע איך לדאוג למשפחתי ולעבוד במסגרת המבנה של העולם הזה היום, בהווה – לא באתמול. אני גאה, אני לא מטופש כמו האחרים.

מי צודק כאן? מי מהם מחזיק באמת? תחילה נשאל, האם הם באמת אומרים את שבליבם? והתשובה היא כן. אלה שמאמינים באלוהים האחד, האם הם מרגישים זאת בתוכם? והתשובה היא כן. אז איך נגדיר הארה? איך תעשו זאת? אומר לכם מהי ההגדרה מהבורא, שחי בכם, הוא חי בתוך כל אחד מהאנשים הללו שזה עתה שאלנו. אהבת האלוהים עמוקה ועוצמתית עבור כל האנושות. אדם שלא מאמין באלוהים אהוב ממש כמו זה שכן מאמין. האם אתם יודעים זאת? תפארת משפחת הרוח היא יפהפייה, גם אם אינכם רואים אותה. מי נאור כאן?

הגדרת ההארה, כפי שהרוח רואה אותה היא זו: אדם נאור הוא אדם שמכבד את ההארה של כולם. שיכול להקשיב לאורתודוקסים ולראות את האלוהים שבתוכם, ולראות שהוא אמיתי ומושלם עבורם. שיכול לראות את המוסלמי ולהבין את היופי הטמון במה שהוא מאמין. שיכול להתבונן באדם האזוטרי ולהבין עד כמה הוא מרגיש קרוב לרוח, שיכול להביט בבנקאי ולראות זאת גם כן. זו הארה.

אדם נאור הוא אדם שקרוב יותר לתכונות האלוהים יותר מכל מערכת, או כל אדם. זוהי תכונת הרוח – שתביט בכל אדם ואדם ללא דעה מוטה, ללא תנאים מוקדמים ותראה רק משפחה. הגענו כמעט לתחילת הסיור, משום שזה מה שאמרנו בהתחלה, נכון? אמרנו לכם שלא משנה מה תראו בימים הבאים, חפשו אחר האלוהים הפנימי. זה היה רמז ביחס לאות ה״א (E). מה אתם חושבים? האם תוכלו באמת לעשות זאת? באמת?

וכך הוא.

קריון