פרק 1: תקשור עם הבורא האחד בנושא הבריאה

הקדמה לסדרת התקשורים המורחבים של תכנית הרדיו:

“ערי האור והמאסטרים של החכמה”

מאת המתקשרת: נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

תקשורים אלה מהווים “מהדורה מורחבת” וערוכה יותר של התקשורים שניתנו בתוכנית הרדיו שלנו “ערי האור והמאסטרים של החוכמה”, המשודרת בערוץ הרדיו האינטרנטי בכתובת: http://www.bestlife.co.il/?categoryId=70681. בתוכניות אנו שואלים שאלות את הבורא ואת המאסטרים הנעלים על נושאים שונים ועל החיים בערי האור ובממדים הגבוהים, במטרה ללמוד מכך כיצד ניתן ליישם בעולמינו מידע זה (“ליצור גן עדן עלי אדמות”). בגרסה המורחבת, התשובות עמוקות ונרחבות יותר מאלה שהתקבלו בתקשור החי שנערך בתוכנית. מקווים שתיהנו.

 נועם קורל גלעד ועמיחי ים.

פרק 1: תקשור עם הבורא האחד בנושא הבריאה

 מהי הבריאה? (מה היא מכילה)?

הבריאה מכילה את כל היש, היא כל הרבדים הגלויים והנסתרים שקיימים. הבריאה היא האחדות הגדולה, המכילה את האור והחושך, את הזכר ואת הנקבה. הבריאה היא מקום האחדות, מקום בו מתחברים כל הניגודים. הבריאה אינה תלויה במקום ובזמן. הבריאה היא מקור כל הקיום.

מהי מטרת הבריאה?

מטרת הבריאה היא קיום מתמשך ואינסופי של אהבה והכרה עצמית של הבורא את עצמו ואת ברואיו, כאחד שלם וכחלקים המממשים את הווייתו המלאה.

לשם מה (לאיזה מטרה) נבראה הבריאה?

כאשר נכח הבורא בהווייתו המלאה והיה הכול מלא בהווייתו, לא היה דבר מלבד אותה שלמות אינסופית ומוחלטת. אך בתוך כל האור המוחלט החל להיברא דבר חדש, שלא היה עוד כמותו. בתוך עצם ומהות הבורא החל להיווצר רצון, שהוא נפרד ובעל מהות פעילה וזורמת. וכך, עלה אל פני המהות של הבורא, הרצון הגדול והעמוק להכיר את מהותו. כדי לממש רצון זה, כיוון שלא היה כל קיום שהוא שיכול היה לענות על רצון הבורא ושאלתו, בחר הבורא ליצור סוג של הפרדה בתוך עצמו, כאשר הפרדה זו תיצור לו שלוחות, ודרכן ובאמצעותן יגלה את אשר ברצונו לגלות. אך גם הפרדה זו לא הייתה מוחלטת, כיוון שהרצון נשאר מחובר במהותו ובהווייתו לבורא, גם אם קיבל לבושים חדשים ושונים במקצת על מנת להתבדל מהמקור. לשם כך בחר הבורא לצמצם את אורו, על מנת לפנות מקום גם לרצון, גם לבריאה החדשה אשר מטרתה הייתה לשרת את רצונו העליון ולאפשר לו להגדיר את מהותו.

כיצד נבראה הבריאה (במפץ אחד גדול או בתהליך מתמשך)?

עליכם להבין, אנשים יקרים, כי תהליך הבריאה מורכב עד מאוד, ולכן נקודת המבט על הבריאה ועל דרך יצירתה רחבה ומורכבת מאוד. בעולמכם ובחייכם רווחת מאוד ההבנה החצויה, הנפרדת. ההבנה הקוטבית. הבנה זו מונעת מכם לראות את נקודת המבט הרחבה יותר, המכילה את השלמות, ומביאה אתכם למאבקים רבים, חסרי תועלת, כאשר הנכם רואים וממליכים מתוך בחירה צד אחד בו אתם בוחרים כאמת, ואינכם רואים את נקודת החיבור הקיימת בין הניגודים. אך בממדים הגבוהים יותר, יכולים להתקיים הדברים המנוגדים בו-זמנית, באחדות, זה לצד זה, וזה עם זה. לכן, הבריאה נבראה, ועדיין נבראת, באמצעות מפצים גדולים, המתרחשים מעת לעת ביקומים הרבים, המקיפים את היקום המוכר לכם, כאשר בו-זמנית, נוצרת הבריאה, גם מתוך תהליך עמוק של התגבשות איטית יותר. הכול נעשה בהתאם למטרה הספציפית של אותה הבריאה, ובהתאם לתוכנית העל של הבריאה האלוהית. 

ממה בנויה המציאות?

המציאות בנויה רבדים רבדים, החל מהמציאות הנגלית, בממדים המוכרים והידועים לכם, וכלה במציאות הרחבה הנסתרת מעיניכם, הכוללת את הממדים הגבוהים יותר והבלתי נראים, הקיימים והפועלים בו-זמנית עם מציאות שלושת הממדים המוכרת לכם. המציאות כפי שאתם רואים אותה מהווה רק חלק קטן מהמציאות האמיתית, הרב-ממדית. בנוסף לכך עליכם לזכור כי כדור הארץ בו אתם חיים הוא רק אחד מהכוכבים השייכים לאחת ממערכות השמש הנמצאות באחת מהגלקסיות הרבות שמרכיבות את אחד מהיקומים הרבים.

לכן, יקירי, קיימות מציאויות רבות בו-זמנית, כאשר המציאות בכדור הארץ עצמו מורכבת עד מאוד. לעתים, חושבים אתם כי המציאות הנראית מציגה בפניכם מצבים שאינם נתונים לשליטתכם, ובהסתמך על אמונה זו, מסיקים אתם מסקנות לגבי עצמכם, העולם שאתם חיים בו והחיים בכללם. ומתוך כך יוצרים אמונת בסיס מוטעית, כאילו המציאות מוכיחה את אמונותיכם, ולא ההפך. אך עליכם לזכור יקירי, כי האמונות הן שבוראות את מציאות חייכם, ולא להפך. המציאות כוללת את גופיכם הפיזיים, ואת כל מהותכם שאינה פיזית, הכוללת גופים אנרגטיים שונים נוספים, גלגולי חיים שונים המתרחשים בו-זמנית, ממדים נוספים של קיום בתדרים גבוהים יותר בכדור הארץ, וממדי רוח גבוהים עוד יותר, הכוללים את היקום המוכר לנו כולו ואף יקומים אחרים.

המציאות היא שלמות המכילה בתוכה אינסוף רבדים ומרכיבים שונים, הן ברמת הנגלה והן ברמת הנסתר, הפועלים יחד בהרמוניה בהתאם לתוכנית האלוהית הגבוהה, והחיבור ושיתוף הפעולה ביניהם הם שמביאים לשלמות. ניתן להתבונן במציאות מתוך נקודות מבט שונות, שכולן יחד יוצרות את השלם האחד. ישנה המציאות הגלויה, וישנה המציאות הנסתרת. קיימת מציאות “שטוחה” תלת-ממדית הנתפסת על-ידי חושי הגוף הפיזי בלבד, וקיימת מציאות רב-ממדית, המחוברת הן למציאות הצרה יותר, והן למהות האלוהות עצמה. נוכחת גם המציאות האלוהית, המיוצגת על-ידי תוכנית הבריאה האלוהית, והמציאות הנוצרת מהבחירה החופשית של האדם. קיימת מציאות ההווה וקיימת מציאות נצחיות הנשמה. קיימת המציאות המוכרת של הכוכב עליו אנו חיים, וקיימות מציאויות אחרות נוספות, הכוללות כוכבים ויקומים אחרים, אינסופיים, שאין לבני האדם כל מושג על קיומם. אך כולן, כל המציאויות, החל מהפרח הריחני במציאות שלושת הממדים וכלה בישויות החיות בערי האור, כולן חלקים מהשלם הגדול והנסתר, כולן חלק מהאמת הגדולה של הבריאה ומהמציאות השלמה.

מהם ממדים?

ממדים הם רבדים שונים של קיום ואנרגיה, אשר הרטטים האנרגטיים ביניהם שונים ברמת דחיסותם (ככל שהממד גבוה יותר, רמת הדחיסות שלו תהיה עדינה ומטפיזית יותר, ולהפך). הם קיימים בו-זמנית ויש זרימה ביניהם. קיימת העברת אנרגיות והעברת ידע בין הממדים השונים. הממדים הגבוהים יותר אינם תלויים במקום, בזמן או במרחב כלשהו, ולכן הם קיימים ופועלים בו-זמנית ואינם תופסים מקום במרחב. יש להבין כי קיימת הקבלה עמוקה בין הממדים הפיזיים של הקיום לבין הממדים הגבוהים יותר. אפשר לומר, שהקיום הפיזי הוא מעין בבואה וביטוי ברמת החומר של הקיום המטפיזי, הגבוה יותר. לכן, יש להבין כי כפי שקיימים בני אדם בגוף פיזי בעולם שלושת הממדים, כך קיימות גם ישויות מעודנות יותר, בעלות רטטים גבוהים יותר מרטטי הגוף הפיזי, המתקיימות בגופי אור מטפיזיים, והחיות במבנים קבוצתיים של קהילות וערי אור בממדים הגבוהים.

מה השוני בין הממדים וממה הם בנויים?      

השוני בין הממדים קיים בעיקר בעוצמת ובדחיסות הרטטים המרכיבים אותם, וביחס בין הרוח לבין החומר, בדרגת מיצוק החומר לעומת דרגת הרוח. למעשה, ההפרשים הגדולים ביותר בין הממדים נמצאים בעיקר בין הממד השלישי – בו אתם חיים בגופי החומר ובו קיים פער של זמן בין הסיבה לבין התוצאה, בין בריאת המציאות בהתאם לרצונכם לבין מימושה המלא – לבין הממד החמישי, בו קיימות ערי האור, בו חיים האנשים בגופי אור אנרגטיים ובוראים את המציאות שלהם באופן מידי בהתאם לרצונם. הפער בין ממדים אלו נוצר בעיקר בעקבות השוני הגדול ברמת הרטט והדחיסות של האנרגיה, וביכולת ההתמרה והמימוש של האנרגיה לצורת החומר וההפך. ניתן לומר כי הפערים בין הממדים הגבוהים יותר לבין עצמם, מתבססים על שינויים קטנים יותר בעוצמת הרטטים, באורכי הגל שלהם וברמת הדחיסות שלהם.

לשם מה נבראו הממדים?

הממדים נבראו כתוצאה מהצורך להעביר את הבריאה על כל פניה. כל ממד הוא ביטוי שונה של הבריאה, ולכל ממד הייחודיות שלו. ככל שהבריאה נפרטת ליותר ויותר חלקים וליותר ויותר ממדים, כך גדלה היכולת שלי לחוות וללמוד את הבריאה ואת עצמיותי ומהותי בצורה אמיתית ורחבה יותר. הממדים השונים מהווים גם דרגות ביניים למימוש התוכנית האלוהית הגבוהה מהרוח אל החומר, ומימוש הדרגתי של הרוח באמצעות החומר. דרך ההפרדה וההשוואה, ניתנת לי ולחלקיי האפשרות לרדת אל החומר ולהתחבר בחזרה אל הרוח, ממקום אחר, נקי יותר ושלם יותר.

מה הקשר בין הנשמות של בני האדם לבין הבורא?

הו יקירי, שאלה עמוקה וחשובה שאלתם. נשמות בני האדם, נצרפו כולן במקור הנשמות, מתוך אהבתן הגדולה אליי, כאשר עלה בי הרצון הראשוני של ההפרדה, לדעת מה מהותי. נשמות אלה, נפרדו מתוכי כחלק ממהותי, מהמהות הבוראת שבי, והן כחלק מהמהות הנבראת. אך גם כאשר יצרו הן את ההפרדה הראשונית, כאשר בחרתי לצמצם את אורי בהתאם לרצוני הראשון, נותרו נשמות אלה מחוברות אליי במהותן. חלקים מוארים ואהובים אלה התנדבו להיות חלק ממעשה הבריאה, ולממש את רצוני בצורה ובדרך העמוקה ביותר האפשרית.

על מנת שאוכל להכיר את מהותי בדרכים כה רבות, נפלאות ומורכבות, עלה בי הצורך והרצון לחוות דברים שלא ניתן לחוותם בדרך אחרת, אלא באמצעות כלי שיממש עבורי את ההתנסות ואת החוויה, וכך נוצרו המחשבה והדרך לבריאת החומר הרוחי האתרי, ואף החומר הפיזי, בשלב נוסף. על מנת לאפשר את כל תנאי הלימוד החשובים ביותר, נוצר הצורך בבריאת כיוון, דרך ומקום מסוים שיאפשרו זאת. כך החלה בריאת היקומים האינסופיים, וכך היו נשמותיכם היקרות והאהובות מוכנות לקחת על עצמן את התפקיד ולהוביל בדרך.

יקומים רבים נוצרו, ונשמות רבות לקחו על עצמן תפקידים מתפקידים שונים באותם יקומים ועולמות שנוצרו. אך מכיוון שנוצרה הפרדה, ונוצרה גם קוטביות, נוצרה גם אפשרות ההשוואה, הלמידה והבחירה. ומתוך כך, כהמשך ישיר להתנסות וללמידה, הוחלט באהבה גדולה ומתוך שיתוף פעולה עמוק ביני לבין הנשמות, ליצור כר של התנסות עבור הבחירה החופשית. ולצורך זה, לברוא תוכנית ענק אלוהית שתאפשר את הבחירה החופשית והלמידה באמצעות כלי זה ודרך זו.

לשם כך, הוחלט על בריאת כדור הארץ. אז, הכינו הנשמות היקרות והאהובות את עצמן להתפצלות נוספת, כאשר חלק ממהותן החליט להגביל את מהותן האלוהית, להתלבש בגוף, לרדת ולהתנסות עבורי ועבור עצמן בחיי הגבלה וקושי, בכוכב הבחירה; כאשר החלק השני שבהן נותר מחובר למקור הנשמות ולמהותי, כחלק מהבריאה הגדולה, כצופה וכלומד.

לשם מה נוצר האדם?

האדם נוצר על מנת לממש בצורה הסופית ביותר האפשרית את הווייתי האינסופית, על מנת ללמוד וללמד כיצד יכולה האינסופיות להצטמצם לדבר סופי ועדיין להתקיים. על מנת לאפשר את הלמידה ללא כוונה מוטה לכיוון זה או אחר, באמצעות הבחירה החופשית. בני האדם נבראו בגוף פיזי, על מנת לאפשר התנסויות מסוימות שלא ניתן היה לכלול אותן בכל דרך אחרת, מלבד כנשמה הנתונה בגוף העוברת התנסויות שונות, שיעורים, ויוצרת לקחים באמצעות סיבה ותוצאה. האדם נוצר על מנת לממש את הווייתי האלוהית על פני השטח, במקום בו רב הבלבול והטשטוש על הידע ועל הזיכרון. באמצעות החיבור שבין החלק האלוהי שבנשמת האדם לגופו הפיזי ולגופיו השונים, נלמדת ומועברת החוויה ישירות אל מהות הבריאה, באמצעות מקור כל הנשמות.

מי הן הישויות במסדר האלוהים ומה תפקידן בבריאה? מה המהות שלהן? מה זה מסדר האלוהים ומה הקשר בינן לבין הבורא העליון? מה הקשר בינן לנשמות האנושות? האם יש קשר בינם לבין הלורדים של אמנטי?

אור יקר, ילדים אהובים, אושר גדול ממלא את ליבי כאשר עולים אתם ועושים את תפקידכם נאמנה. ברוכים תהיו. אכן, קיימים מסדרים שונים ואחד החשובים שבהם הוא מסדר האלוהים. מסדר האלוהים היה קבוצת נשמות עוצמתית במיוחד, אשר לקחה על עצמה חלק מתפקידי הבריאה באופן פעיל ומעשי. קבוצה זו נשלחה על-ידי בחוזה נשמתי משותף, על מנת להכשיר ולבנות את התנאים למימוש התוכנית האלוהית הגדולה. תפקידן של נשמות אלה היה לממש מהכוח אל הפועל, להגשים באופן מעשי, את הדברים כפי שנבראו בתוכנית האלוהית. למעשה הן היו הבנאים שעבדו לפי התוכנית ויצרו את כדור הארץ על כל הממדים שבו, והתאימו אותו לצורך תפקידו ככוכב הבחירה החופשית, עבור הבורא ועבור בני האדם שנשלחו אליו. מתוך מטרת הלימוד העמוקה, מתוך השירות שבחרו לעשות.

האם אלה הם הלורדים של אמנטי?

הלורדים, חלק מהנשמות שלקחו תפקיד במסדר האלוהים, יועדו לברוא את כל הקשור לאדם, למחזורי החיים והמוות. חלק זה של מסדר האלוהים אכן היה קבוצת הלורדים המרכיבים את הקבוצה בהיכלי אמנטי. אלה היו הנשמות שהופקדו לעבוד עם נשמות בני האדם, לעבוד על בריאת האנושות, ועל התנאים להווייתה ולקליטתה. לאחר שנברא כדור הארץ, בחרו הלורדים של אמנטי לשים את משקלם בבטן האדמה יחד עם אותו פרח חיים בו השתמשו ככלי יוצר, ככלי בורא, במהלך עבודתם עם הנשמות, עם האנושות, בכדור הארץ. למרות שקבוצת מסדר האלוהים תפקדה כקבוצה בפני עצמה, לכל אחת מהנשמות החברות בה היה תפקיד מיוחד ומסוים השונה מהתפקיד של האחרים.

מה הקשר בין מסדר האלוהים לאנושות? האם ניתן לומר שהם האבות הקדמוניים של האנושות? האם ניתן להגיד שהם הבוראים של האנושות?

כן.

האם הם בראו גם את הנשמה ואת הרוח של האנושות או שהם רק יצרו והכשירו את התנאים כדי שיהיה כדור הארץ ויהיו גופים אנושיים? לפי מה שנאמר, הנשמות יצאו מהבורא דרך מקור הנשמות? מה הם בראו בעצם?

הם בראו יותר מהרוח לחומר. למעשה הם בראו את כדור הארץ עצמו על הממדים שבו. הם מימשו את התוכנית האלוהית, בחלק בו נעשה מעבר מהרוח לחומר. תפקידם היה לברוא את החלקים הגשמיים יותר, את הכלי לביטוי.

כי בספר של ליידי עמנואלה כתוב שהם בראו את פרח החיים, וגם את מה שנקרא האדם הקדמון, את סידור האורות הראשוני בצורת גוף האדם.

כן ,אבל לא את הנשמות. הנשמות הגיעו ממקור הנשמות. הנשמה של האנושות הגיעה ממקור הנשמות. איש יקר ואהוב, כאשר הסברתי לגבי הממדים השונים ולגבי המטרה שלשמה נבראה האנושות ולשמה נברא כדור הארץ, הסברתי כיצד עלה מלפני הרצון לברוא ולהכיר את עצמותי. כאשר עלה בי הרצון היה זה הניצוץ הראשון של ההפרדה. למרות שהפרדה זו לא הייתה מוחלטת, הפרדה זו יצרה את מקור כל הנשמות שמחובר אליי במהותו. אך החל את שרשרת ההפרדה שבסופה נוצרו בני האדם ונוצר כדור הארץ, לצורך הגשמת התוכנית האלוהית העמוקה, ולצורך התוכנית העמוקה יותר, הגבוהה יותר, של הכרת ולידת כל הבריאה כולה. 

אני רוצה לעשות סדר במושגים קצת. אני מכיר מקריאה בספרים של המאסטרים (“עקרונות של עידן הדלי” מאת ליידי עמנואלה ולורד לנטו ו”מעבר להתעלות” של ג’ושוע דויד סטון), את ארבעת המושגים: אלוהות (בורא), רוח (מונאד – נוכחות ההנני), נשמה (Soul) ואישיות (פרסונה). חלקים אלו של העצמי מסבירים את הקשר בין האדם לאלוהות.

אני רוצה להבין את מה שאתה מספר על עצמך כבורא, על מקור הנשמות, על נשמות האנושות והגופים והעולם שבראו מסדר האלוהים בקשר למושגים שאני מכיר. שניהם נשמעים לי כאמת, אבל במילים אחרות. אפשר לעזור לי לחבר ביניהם?

למעשה, איש יקר ואהוב, התמונה אשר אני מראה לאישה המתקשרת אותי כעת, דומה במהותה ליצירת והתפצלות תאי האנוש בתאי העובר הראשוניים שבגופכם. עליכם להבין, אנשים יקרים, כי הביטוי המתאר את העולמות התחתונים (עולמות החומר) כהשתקפות של העולמות הגבוהים (עולמות הרוח) הינו אמת [הביטוי שהוא מתכוון אליו הוא “כפי שבעליונים, כך בתחתונים”, מאת ת’ות’-הרמס טריסמגיסטוס.] אף מעבר למה שיכול דמיונכם לתפוש. הם אכן מקבילים זה לזה, כאשר הרטט בעולמות התחתונים פשוט דחוס יותר לחומר.

אכן איש יקר, שני הדברים הם אמת, כפי שקיימות חלוקות שונות של הגופים (ל-4, 7, ו-12) וכולן נכונות כפי שידוע לך. למרות החלוקות השונות, הגופים עדיין נשארים אותם גופים. אך החלוקה שונה בהגדרתה. כך האמת היא אותה אמת. ולהלן יבוא הפירוט: למעשה, כאשר עלה ברצוני לברוא את מקור כל הנשמות, היה הדבר דומה ואף מקביל לשלב הראשוני ביותר הקיים בהתחלקות של הביצית המופרית (זיגוטה) , כאשר עדיין מדובר באותו תא, באותה ביצית מופרית, המתחיל ליצור לאורך כל מרכזו הפרדות והתרחקות בין הכרומוזומים שבתא. שלב זה היה מקביל לתחילת ההפרדות של רחם מקור כל הנשמות מתוכי. לשלב של יצירת מקור כל הנשמות.

כאשר תחילת ההפרדות כמעט ואינה מורגשת, ועדיין מחוברת ויונקת מאותו מקור של הווייתי. (רחם מקור כל הנשמות נקרא גם רחם הבריאה). בשלב זה, החלוקה הראשונית של מהותי והווייתי נעצרה. מכאן, המשיכה החלוקה בתוך רחם מקור כל הנשמות כבתוך תא שלם נפרד, לתאים שלמים גדולים בתוכו, כאשר הוא נשאר בשלמותו. כמו רחם גדולה, המכילה בתוכה מספר רחמים נוספות, שלמות, אך קטנות יותר. וכל אחד מהתאים הגדולים שנוצרו בתוך מקור כל הנשמות (כל אחת מהרחמים הקטנות), התפצל בתוך עצמו לקבוצה של תאים קטנים יותר היונקים ממרכזו.

כמו הרחם הגדולה (רחם מקור כל הנשמות), המכילה בתוכה מספר גדול של רחמים (מונאדים), שבכל אחת מהן מספר עוברים (נשמות, Souls). כאשר למעשה, אני, הבורא, הוא האלוהות, השלב השני הוא הרחם של המונאדים, קבוצת הרחמים שבתוך הרחם הגדולה הן המונאדים עצמם, והעוברים שבכל אחת מהרחמים הקטנות (בתוך המונאדים), הן הנשמות (souls).

כאשר מדובר על מקור כל הנשמות, מדובר על הרחם הגדולה המחוברת לעצמותי ויונקת ממני, המכילה את כל המונאדים בתוכה. רמת האישיות או הפרסונה, נבראת בתוך הנשמות (souls), ומהן מוקרנת החוצה אל הדנ”א הפיזי שבגוף הפיזי של העובר הנוצר. הנשמה מקרינה פרסונה שונה בכל גלגול, בהתאם לשיעור הספציפי אותו בחרה לחוות באותו גלגול חיים. כמובן שקיימים גם שיעורים ברמת המונאד, שבהם כל אחת מהנשמות הכלולות באותו המונאד לוקחת על עצמה חלק שונה בתפקיד, בשיעור ובאחריות. כפי שנאמר לך, אדם אהוב, האמת היא אותה אמת, רחבה ועמוקה, אך יש לה דרכים שונות ורבות לבוא לידי ביטוי ולהתגלות בהן. ברכת אהבה לנשמתך, לעצמיותך, ולכל הווייתך.

שרטוט המחשה (צויר ע”י המתקשרת – נועם קורל גלעד):

image002

אני רוצה לשאול שאלה נוספת: מהאדם ברמת האישיות מהו התהליך ההפוך? כלומר מהאישיות לחיבור לנשמה, לרוח ולאלוהות? מהו הקשר שבין האלוהי שבתוך האדם לאלוהות? וכיצד ניתן לחבר ביניהם? איך האדם יכול להתחבר אל הבורא דרך כל השלבים החל מהמקום שבו הוא נמצא דרך החיבור לנשמה, למונאד, למקור הנשמות ולבורא?

איש יקר ואהוב. ראשית, דרכים רבות נבראו וניתנו עבור האדם על מנת להתחבר עם האלוהות. עמי קדם ידעו זאת היטב, כאשר ראו בכל דבר חי, צומח או דומם בסביבתם ביטוי של האלוהות השלמה, הבלתי מוגבלת. הם השתמשו בעונות השנה, במחזורי החיים והמוות ובטקסים שיצרו, השתמשו בכוחות הטבע, על מנת ליצור באמצעותם את הקשר עם האלוהות.

ככל שהתרחק האדם מטבעו האמיתי, כך התרחק מהאלוהות וראה בה גורם רחוק, זר, קר ומנוכר, שיש לרצות אותו על מנת לזכות ברחמיו או בעזרתו. למעשה, זה היה ערש לידתן של הדתות המוכרות. פעמים רבות, עבור האדם המחפש את דרכו, הקשר לאלוהות עובר דרך הרמזים ונקודות האור אשר ניתנו לאדם כיכולות, כתשוקות וכחלומות או שאיפות שברצונו להגשים.

כיוון שבמצב הקיים, בו המסך מעמעם את החיבור הראשוני והבלתי אמצעי בין האדם לחלק האלוהי שבתוכו ודרכו את החיבור הישיר לאלוהות, קיים צורך במניע פנימי (כפי שהוזכר קודם לכן) או חיצוני כלשהו (מאירוע חיצוני המערער את סדר החיים הקבוע, שיעור משמעותי החוזר על עצמו, התמודדות, קושי בחיי היום-יום), שיערער את המצב הרגיל הקיים ויגרום לאדם להתחיל לנוע, להתחיל לשאול ולבדוק, ושיאפשר לו להיפתח לאפשרות להתבונן במציאות חייו מנקודה חדשה.

עליך להבין, איש יקר, כי הדרך האמיתית ביותר להתחבר למהותי דרך הנשמה והרוח, היא באמצעות הלב. כפי שהלב מהווה במהותו את מרכז הגוף הפיזי שלכם, כך הוא מהווה מרכז לכל הגופים האנרגטיים והרגשיים שלכם. למעשה קיימת זרימה בין כל הצ’אקרות העליונות והתחתונות שלכם, ובין כל הגופים הגבוהים והנמוכים שלכם, אשר עוברת דרך הלב בצורה של הספרה 8, המייצגת את האינסוף. זרימה זו שנעשית בין הגופים הגבוהים יותר לנמוכים יותר, מתבצעת באיזור הלב ומותמרת בו ודרכו. לכן, מרכז הלב עבורכם הינו מרכז הגוף הפיזי והרגשי, אולם כל הגופים כולם נוגעים בו ועוברים דרכו.

גם הקרן היוצרת את אישיותכם, הנובעת מתוך נשמתכם, מתחברת לאותה זרימה העוברת במרכז לבכם. עליך לדעת כי כל אנרגיה משתנה ומותמרת לצורות כאלה ואחרות באמצעות מעבר בין הגופים השונים, ובין הרבדים השונים ברמת התדר, הדחיסות והתבנית שלה. מלבד אנרגיה אחת, מרכזית, הקיימת בכל הצורות ובכל הרבדים כולם ואינה עוברת שינוי או התמרה כלשהי. אנרגיה זו, הנובעת מתוכי, היא אנרגיית האהבה. גם כאשר יורדת היא אל הרבדים הדחוסים יותר, נותרת מהותה זכה ואמיתית, כפי שהייתה בתחילה. זו האנרגיה היחידה שאינה מותמרת לאנרגיה אחרת כלשהי, ואשר כל האנרגיות האחרות מותמרות אליה.

לכן, איש יקר, אדם הרוצה לעבור את תהליך ההתעלות בצורה האמיתית והעמוקה ביותר הניתנת, צריך תחילה להתחבר לליבו, למהות האהבה על כל דרגותיה והתפתחויותיה השונות, ומשם הדרך עולה כצינור ישר אל מהות האהבה, אל מהות ההכלה, אל תוכי.

שאלת, בני, לגבי החיבור שבין המהות האלוהית שבאדם לביני, וכיצד ניתן לחבר בינינו. ובכן, בני, קשר זה אינו ניתק לעולם. מכיוון שהמהות האלוהית שבכל אדם מחוברת למהותי. אמנם, פעמים רבות נסתר קשר זה מעיניכם בגלל אותו צעיף המכסה את עיניכם מלראות את פני הדברים כפי שהם באמת. החלק האלוהי שבאדם הוא תמצית מהותי. הוא השלם הנמצא בתוך החלק הכולל אותו, כמו הולוגרמה. הוא הייעוד האלוהי של אותו אדם, המחובר לתוכנית האלוהית הגבוהה בשלמותה.

זהו אותו חלק באדם היודע מהו ייעודו האמיתי, מהו הרצון האלוהי האמיתי, הן עבור אותו אדם והן עבור האנושות בכלל. החלק האלוהי הוא המנחה מבפנים את הנשמה ואת האישיות בדרכן, אם רק מוכן האדם להיות קשוב לקולות אלה הנשמעים בתוכו. אדם יקר, אין כל קושי לחבר בין השניים, כיוון שמחוברים הם מעצם מהותם. הקושי טמון בהסתתרות הוא אותו צעיף אשר אוטם את עיניכם מלראות את חיבורכם כאישיות וכנשמות למהות האלוהית שבכם ולהיפתח להדרכתה הפנימית.

ככל שמפנה האדם יותר מחסומים מליבו, מאישיותו, בכוח האהבה הבלתי מוגבל, כך פתוח הוא יותר לשמוע את אותו קול פנימי ולקבל את הדרכתו. ככל שמבקש האדם את החיבור ממקום טהור יותר, מתוך התכוונות עמוקה ואמיתית יותר, ומפנה את הטפל על מנת להגיע לשורש העיקר, כך יוכל בקלות רבה יותר להתחבר לעצמות האלוהית שבתוכו. דומה הדבר לסילוק אבנים החוסמות את הדרך ומונעות את המעבר. כאשר הדרך פנויה ונקייה, אין דבר שיחסום את האדם מלהגיע אל אותו חיבור עמוק ומשמעותי. 

מה ההבדל בין מצב ההוויה בערי האור לעומת כדור הארץ?

איש יקר, אין כאן לעומת, לעומת פירושו עימות. עליך להבין כי כדור הארץ כפי שהוא כיום בממד השלישי, הינו פשוט ברמת התפתחות נמוכה יותר ביחס לממד החמישי, בו נמצאות ערי האור. כאשר חלק מערי האור נמצאות אף בממדים גבוהים יותר ומגיעות אף לממדים גבוהים יותר, כמו ירושלים של מעלה.

לדוגמה, למעשה מדובר ברמת רטטים שונה בין החומר לבין הרוח, לרמת התפתחות שונה של התודעה האנושית, של התודעה הרוחנית, והיא זו שעושה את ההבדל ביניכם לבין ערי האור. כאשר רמת דחיסות הרטט הקיימת בכדור הארץ אינה מאפשרת לכוח הבריאה הקיים בתוככם לממש באופן מיידי את רצונותיכם, את המציאות אותה אתם רוצים לברוא, כיוון שבממד השלישי רמת הרטט כה נמוכה, עד כי קיים שימוש בממדים נוספים של זמן, מרחב ומקום שאינם קיימים בממדים הגבוהים יותר, כיוון שבממדים הגבוהים אין בהם כל צורך, כי רמת הרטט גבוהה, ואין מחסומים הקיימים כפי שקיימים בכדור הארץ. מיד ארחיב גם על הסיבה לקיום הפער הזה בכדור הארץ. ברמת הממד החמישי ומעלה, הרטטים גבוהים, אין כל התנגדות קיימת ולכן אין כל פער בין רמת הבריאה, בין רצון הבריאה, בין מחשבת הבריאה לבין המימוש המלא שלה באותו ממד, כיוון שהן רטט המחשבה והן רטט המעשה, נמצאים באותו התדר.

כאשר, בכדור הארץ, על מנת לאפשר רגשות, על מנת לאפשר בחירה חופשית, על מנת לאפשר שינוי, ניתנו לכם ממדי המקום, הזמן והמרחב, כדי שתוכלו לשנות את דעתכם. כדי שתוכלו ליצור את הדברים הראויים באמת, מתוך התכווננות. מתוך עבודה מסוימת, וכדי שהדברים שאינם ראויים להיברא, לא יבראו. למעשה בתדר של רמת הממד החמישי, ברגע שחושבים על דבר מסוים, הוא נוצר וקיים.

בכדור הארץ אנשים עדיין נמצאים בתדר נמוך וכך גם הרגשות והמחשבות שלהם. כך גם הרגשות נמצאים בתדר נמוך יותר, וגם המחשבות נמצאות בתדר נמוך יותר ועלול להיות מצב שגם אם אדם חושב על דבר חיובי, פתאום מתגנבת מחשבה שלילית למוח שלו. אם התדר בשלושת הממדים היה באותה הרמה כמו בממד החמישי, היו עלולים להיווצר דברים מאוד שליליים והרסניים בכדור הארץ. לכן, עצם זה שיש הפסקה, יש את ההתנגדות הזאת של המרחב, המקום והזמן, הדבר מאפשר לאדם מצד אחד לזכך עוד יותר את הרצון שלו, להתכוונן עוד יותר ליצירת הדבר בו הוא רוצה, ובאמת לתת לו את האנרגיה החיובית על מנת שהוא יתחיל להיווצר ולהתממש, ומצד שני, הדבר מונע קטסטרופות.

אבל מה קורה עכשיו לקראת 2012?

התדרים של כדור הארץ והתדרים של בני האנוש מתחילים לעלות יותר ויותר ברמתם ובעוצמתם, כך שגם הפער בין הרצון לבין המעשה מתקצר יותר ויותר. למעשה, כיום קיימות אפשרויות עצומות שלא היו קיימות מספר שנים קודם לכן. הן כידוע לכם גם הזמן הוא חלק מהאשליה, הוא חלק מהמתנות שנתנו לכם בממד השלישי כדי שתוכלו להתעלות. כדי שתוכלו להשתמש בזמן, במרחב ובמקום על מנת לעבד מחשבות, לעבד רגשות, על מנת ללמוד. הזמן והמרחב מאפשרים לכם למידה בצורה עמוקה יותר. כאשר בממד החמישי אינכם זקוקים יותר ללמידה זו, כיוון שכאשר אתם מגיעים לרמת התדר של הממד החמישי, רמת הידע שלכם נמצאת ברובד הרבה יותר גבוה ואינכם זקוקים יותר ללמידה של אותה בחירה חופשית הניתנת לכם בממד השלישי.

כל הזכויות שמורות.