עלה תאנה

תמר קפואנו

אוגוסט 2014

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

שלום לכולם, אני מפרסמת את מאמר שיועד לאוגוסט לפני תחילת החודש, כיוון שהימים אינם פשוטים לכולנו ואנו זקוקים לרשת תמיכה רחבה ככל שניתן.

פיתוי ושינוי

אנחנו נמצאים באזור צומת אנרגטי משמעותי ובעל פוטנציאלים רבים. למשמע המילה פוטנציאלים מתעוררת חוויה של התרגשות, אך שימו לב שפוטנציאלים יכולים למשוך לכל כיוון אפשרי.

זה צומת מתעתע ובהיר מאוד. הפרדוקס האלוהי מתקיים בכל תהליך של מוות ולידה מחדש. מצד אחד, מתקיימים בגוף הרגשי שלנו תעתועים רגשיים עוצמתיים מאוד, הקוראים לנו לשוב על עקבנו אל הדפוסים הישנים שלנו, ומן הצד השני, מהבהב בתוכנו גרעין בהירות שעמלנו לחשוף במשך שנים ארוכות. זו היא האמת הרוחנית שלנו, ההצהרה הרוחנית שלנו על מי אנחנו ומי אנו בוחרים להיות.

בחירת הפוטנציאלים בצומת העמוס אינה פשוטה, אלא אם כן, אנחנו מצליחים לעצור את הדרמה הרגשית ולהיזכר מי אנחנו ומה אנחנו עושים על הפלנטה. מנגנוני ההתנהגות הישנים שלנו רועמים בקולות גדולים, הם אינם רוצים לפנות את מקומם. הם אינם רוצים לשנות את הסיפור, כיוון שאז יפסיקו להתקיים. כך שהשכל שלנו, בשילוב מצבים רגשיים קיצוניים, מפעיל אותנו באמצעות תמרונים, שבעבר תפקדנו לפיהם, מפני שלא הבנו אחרת וכוחות אשליית הפחד היו חזקים יותר עבור התודעה שלנו, מכוחות האמת של התשוקה.

אך במשך השנים האחרונות, כל אחד בדרכו, התוודע לעצמו מזוויות ראיה ותחושה שונות מבעבר. הבשלנו לתוך היכולת לחוות את נקודת האור הפנימית המהבהבת בתוך הכאוס הרגשי. אל תיבהלו מהכאוס, הוא מייצר כרגע מערבולות אנרגיה ישנה חזקות מאוד, אך זו היא מעין מערכת פיתוי הבאה לשנות ולרפא ולא לעכב.

הפיתוי מושך אחורה, אל אשליה הנובעת משורש הפחד המרכזי. כאשר אתם מרגישים שאתם נשאבים אחורה, עצרו וכתבו לעצמכם את שורש הפחד שלכם במילים פשוטות ואז שאלו את עצמכם האם זו האמת?

ואם זו אינה האמת הרוחנית שלכם, ערכו לעצמכם טקסים. שרפו את הכתוב וכתבו הצהרה חדשה ובהירה של האמת הרוחנית שלכם. רקדו את השינוי, שירו אותו, פסלו אותו, ציירו אותו. ערכו את הטקס המתאים לאישיות שלכם, הצהירו בפני עצמכם על השינוי אותו אתם בוחרים, מול הפיתוי הישן.

זהו את הפיתוי. זהו בדיוק אותו פיתוי איתו התמודדתם במשך כל חייכם, זהו שורש הפחד שלכם. קראו לו בשמו ואז חפשו את ההכרה הבהירה בתוך המערבולת. זהו היכן ומול מי אתם מתפתים לחזור אחורה, אל שחזור הסיפורים האנרגטיים הישנים שלכם. השתמשו ברשת תמיכה רגשית המחזקת את הקול החדש אותו אתם בוחרים לבטא. זהו את המעבר בתוך המבוך המתעתע. התקדמו צעד אחר צעד, גם אם אינכם מזהים את הצעד הבא. זהו את הצעד הנוכחי, כאשר תצעדו אותו, הצעד הבא יחשוף את עצמו.

עלה התאנה ~ הבושה והאשמה

הנה פרדוקס רוחני נוסף: ההארה כרוכה, כמובן, בחשכה. על מנת להאיר את עצמנו ואת העולם, עלינו לקבל את הצל שאנו מטילים. אין הדבר מרמז על בחירה ופעולה מתוך התכנים הציליים שבתוכנו, המזיקים לעצמנו ולאחרים, אלא קבלה של הרגשות הנושאים מטען של פחד ומתוכו כאב וזעם.

הסירו את עלה התאנה, מנגנוני ההסתרה וההימנעות שלכם, איתם אתם מסתירים את הצל שלכם, בו אתם מתביישים, אותו אתם מאשימים. כאשר אתם מאשימים את הצל, אתם מאשימים את עצמכם, הצל הוא חלק מכם. החלק הפגוע, הפצוע, אשר אינו מוצא נחמה וריפוי. כאשר אתם מאשימים את עצמכם, אתם נסגרים ועל ידי כך, מענישים את עצמכם.

אם פגשתם במסע שלכם, אדם שמושך אתכם דרך מנהרת התודעה, אל תוך תהומות הצל, אינכם קורבנות שלו. אתם מבורכים, כיוון שבחרתם בהארה. כיוון שבחרתם להתבונן בצל שלכם, לקבל אותו ולהתמיר את הכאבים של הפצעים הישנים שלכם, על ידי שהות עם הצל. הכירו אותו בתוככם, כאבו את כאביו, חושו את זעמו, נשמו אליו ברכות, מבלי להסגר ושחררו אותו.

דעו היכן להניח גבול ולא לפעול מתוך מנגנוני ההגנה הציליים, פעולות מלחמה שמונעות מתוך פחדים, רכושנות, קנאה ונקמה. אם אינכם קורבנות, אין לכם צורך בנקמה. אם אתם מזינים את עצמכם ויוצרים מתוך המעיין הפנימי והתשוקה, אין לכם צורך ברכושנות והצרכים שלכם נענים.

זהו את הצרכים שלכם והעניקו לעצמכם מענה. כאשר תסכימו לקבל מענה לצרכים החומריים, הנפשיים והרוחניים שלכם, הרי שבחרתם לאפשר לעצמכם לחיות ללא שליטה, לפתוח את עצמכם שוב לעולם, לקבל חיבוק, תמיכה, שותפות, הגנה ושייכות. הרוח משתוקקת להעניק את מתנותיה, השתוקקו לקבל אותן.

הסירו את השריון והחומה המפרידה, את החשדנות וההסתרה. סמכו על עצמכם, כיוון שאתם ספריה של מידע, חכמה ויצירה. כאשר תסירו את צעיפי ההסתרה ותעמדו עירומים, רוחנית, הידע הייחודי שלכם ינבע מתוככם. איזה ידע קוסמי אתם נושאים? איזו מתנה פורצת מכם אל העולם, כאשר אתם מסכימים לקבל את מתנות השפע של העולם?

גוף האדם ~ מערכת סולארית

למערכת גוף האדם שש זוגות של זרועות (ראש, ידיים, רגליים ועצם הזנב) סביב המרכז, כמו למערכות סולאריות אחרות. לגלקסיה שלנו שש זרועות סביב המרכז שלה, וגופנו, כמוה, הוא מערכת סולארית קטנה. שש הזרועות הללו הם שישה זוגות זכר ונקבה של שישה היבטים, ארכיטיפים ויסודות התומכים במערכת הקוונטית שהיא אתם. כל זוג מייצג את האור והחומר השחור אשר במיזוגם, הם מחוללי בריאה.

כל חוש הוא בעל תכונות פנימיות וחיצוניות, קליטה ושידור. חוש השמיעה, הראיה, המגע, הטעם, הריח והיצירה. האם ידעתם שהיצירה היא חוש? היא אינטואיציה ותשוקה, המושפעת מההשראה סביבה. זהו חוש המקבל השראה ומשדר ביטוי מקורי של עצמו. זהו המרכז האלוהי הפנימי, הקולט את העולם ומעביר אותו חזרה החוצה דרך “טביעת האצבע” הרוחנית הייחודית שלכם.

לדוגמה, העיניים מציגות את החיבור בין החומר השחור לאור, אמנם באופן ליניארי ותלת ממדי, אך הולם להבנה. האישונים הם החומר השחור, הכלי, המוקף באור, הלבן. גם העיניים מציגות את הניגודיות והאינטגרציה. את הקליטה והשידור.

שימו לב, שללא מילים, אתם יכולים לחוש ברגשותיו וברצונותיו של אדם אחר, פשוט ממבטו. ניתן לחוש בנוכחות אדם, או יצור חי שאינו נמצא בטווח הראיה שלנו. לעיניים כוח יצירה אדיר כיוון שהן משדרות נוכחות, בלי מניפולציות של דיבור והסחות דעת. העיניים קולטות אור, אך גם מקרינות אור. הן אינן פנס ואין כאן שום אחיזת עיניים, המקור המקרין את האור משלב בין האלמנט השחור לבין האור. זהו האיבר היחיד בגופכם המציג בצורה צפופה, אף על פי שעדיין לא ממוזגת, את החומר השחור והאור, ועל כן הוא מקרין את קצה הליבה של נשמתכם, שהיא ממוזגת בהווייתה הקוונטית.

אתם מאמינים כי השמש או כל מקור אור אחר, הם המרכז במבנים התלת ממדיים, אך למעשה החומר השחור הוא חלק מהמרכז, אשר מתוכו נובעים הפוטנציאלים, המוגשמים על ידי בחירה והשלכה של האור. האפלה הזוהרת, בדיוק כפי שנראית במבנה העין, היא חלק מהתבנית היצירה, סביבה מתחוללת ספירלת האור.

האור

האור הוא חומר הגלם של החומר ואתם רגילים להגדיר את עצמכם לפי תכונות האור והביטוי הפיזיקלי שלו, החומר. אפילו הזהות שלכם מוגדרת על ידי תכונות האור-חומר. אתם מגדירים את עצמכם לפי תכונות הגוף שלכם, זכר או נקבה, צעיר או מבוגר, גבוה או נמוך, יפה או מכוער. אתם מגדירים את עצמכם לפי כמות החומר שיש לכם, שאספתם כחפצים, לפי הידע שאספתם והחוויות הגופניות אותן חוויתם. אתם מגדירים את עצמכם לפי היחסים שיש לכם, אתם מתייחסים אליהם כדבר מה השייך לכם ואתם אליו. אתם מגדירים את עצמכם על פי האמונות והדעות שלכם, הנוצרות מהחוויות הרגשיות שלכם ומושתתות על ניסיונות העבר שלכם, וזאת לפי עולם התופעות המתגלם במציאות החומר אותו מקרין האור.

הגוף שלכם הוא שדה של חומר-אור, שמהירות הסיבוב של האטומים המרכיבים את רקמות הגוף, והמולקולות המרכיבות את רקמות השדה, קובעות את דחיסות המסה של גופכם. אך אין קיום הגוף שלכם עצמאי, כיוון שיש לו יחסי גומלין עם החומר השחור. לכל דבר או ערך שאתם מגדירים יש יחסי גומלין עם החומר השחור, שהוא במהותו כאוטי ואינו ניתן לתחזית או להגדרה מבנית, אלא נענה לתשוקה יצירתית.

האור הוא שדה אנרגטי שנמצא ביחסי גומלין עם החומר השחור, שדה אנרגטי אף הוא. בעצם, לא קיימת כל הפרדה בין השדות, כאשר הם נמצאים במצב תודעה קוונטי, אך כאשר חווים אותם במצב תודעה דואלי, לא זו בלבד שהשדות נפרדים, הם אף נמצאים במתח של מאבק.

אין מאבק מוביל לניצחון, כיוון שניצחון הוא מושג של תודעה דואלית ונפרדת, וההפרדה היא אשליה המסתירה את אמת האחדות. על כן, אל תחפשו דרכים לניצחון, או אפילו הגדרות ודרכים לפתרונות. פשוט הרשו לעצמכם לחוש חמלה. בעיקר כלפי עצמכם. החמלה מעוררת את התודעה הקוונטית וזו תודעה מאוחדת שאיננה זקוקה לפתרונות. היא קיימת. ועצם קיומה הוא הפתרון לכל אתגר.

לפני שאתם משחררים את עצמכם מאשליה של אמונות היוצרות פחדים, עליכם להכיר בכך שהחיבור שלכם אל האור הוא חיבור של הצמדות. אתם נצמדים לאור על צורותיו השונות. בין אם אתם מבקשים להימנע מביטוי חומרי מסוים או להשיג אותו, אתם מותנים מולו. כך אתם בונים עבור עצמכם תבניות המורכבות מהתניות. המוח שלכם יודע לעבד את התופעות המתגלמות בביטוי החומרי שלהן. כך שההתניות שלכם הן תוצר של הבנת החומר. המטרות שלכם הן מטרות אור-חומר. אפילו הפחדים שלכם, אותם אתם מכנים חשכה, הם פחדים הנובעים ממחסור או עודף של אור-חומר. שימו לב שכל חומר שיש לכם, הוא ביטוי של יצירה ותשוקה של מי שיצר אותו. והיצירה היא התהליך הרוחני הטבעי לנו בעולם, על כן אנו מסוגלים להמשיך וליצור כל עוד פועמת בתוכנו תשוקת היצירה.

החומר השחור ~ שורשי עץ התודעה

על מנת להבין את החומר השחור אשתמש בדימוי. חישבו על כל אחד ואחד מכם, על הפלנטה, על כל הפלנטות במערכת השמש, על הגלקסיה וכל מערכות הגלקסיות ביקום כפי שאתם מכירים אותו, כעל תאים. חישבו על החלל המקיף אתכם כעל הרחם המחזיק ואוחז בעובר, כמורכב מתאים. זוהי מערכת היחסים בין האור לחשכה, לחומר השחור.

בחוויה הליניארית אתם תופסים את עצמכם כנפרדים האחד מהשני, מהפלנטות ומהיקום, אך כולכם איברים של תודעה אחת שמתפשטת בתוך רחם תודעה אל חוויה קוונטית.

האם אתם יודעים שגופכם מורכב ממיליארדי אטומים וחלל ביניהם, כאשר החלל תופס מרחב ניכר הרבה יותר מאשר האטומים? אתם מורכבים מחלל ומסיבוב האטומים המקרין את אורכם. זהו המיקרוקוסמוס המלמד אתכם על המקרוקוסמוס. החומר השחור הוא הכלי המכיל אתכם, רק שאינכם יכולים לראות אותו.

הקוונטיות מייצגת מערכת של ממדים, הוויה השוכנת בתוך הוויה וכן הלאה. בתוככם יקום שלם ואתם חלק מיקום שלם, שהוא עוד חלק מיקום גדול ורחב יותר. מסביב לכל אחד מכם בועת חיים קוונטית, הגביע הקדוש וכולכם מתמזגים לרשת בועות קוונטיות. אל לכם לפחד מאיבוד האינדיבידואליות, כיוון שהייחודיות היא חלק מהאחדות. הרי האלוהות היא הפרדוקס בהתגלמותו. אתם ייחודיים ומאוחדים. תאי תודעה ייחודיים שהם חלק מגוף אחד מאוחד.

ככל שאתם ניזונים מהחומר השחור, ״מי השפיר״ שלכם, הוא אינו מצטמצם, אלא מתרחב ומתפשט. “מי השפיר”, החומר השחור, הם הגוף הקוונטי המגן עליכם ומזין אתכם.

כל חלל, כל מולקולת חמצן שאתם נושמים, היא אהבה. המדענים שלכם מנסים לתפוס את ״מי השפיר״ בכלים ליניאריים. מתוחכמים ככל שיהיו, רקמת ״השפיר״ היא קוונטית וניתן יהיה לתפוס אותה רק באמצעים קוונטיים. היא נסתרת, כי כך בחרנו כולנו, חלק מאיתנו יסתתר מעצמנו עד שיתגלה לנו.

הקוונטיות אינה מתפשטת רק קדימה ואחורה, פנימה והחוצה, היא מתרחבת באופן אותו אינכם יכולים לתפוס בחושים הביולוגיים, אך נסו לחוש את הממדים, פנימה-פנימה, החוצה-החוצה. זהו אלמנט בחזקת אין סוף של עצמו.

כשתסיימו לקרוא מסר זה, עצמו את עיניכם והניחו לאנרגיית האהבה להתרחב בכם, להתפשט ולהתפתל בתודעתכם וראו מה יקרה אז. כשתצליחו ״לתפוס״ בחוויה שלכם קור קוונטי ולעקוב אחריו, תתחילו לחוש ברקמת החומר השחור.

כאשר אתם בוחרים בריפוי של עצמכם, אתם נדרשים לחשוף את החומר השחור שלכם, שבכם, להוציא לאור את הלא מודע הצלי שלכם, לקבל אותו כחלק אינטגרלי מכם ולהביא על עצמכם שלום. לקבל את הרגשות שלכם שאתם פחות אוהבים ומעריכים לפי סקלת הקבלה החברתית. לחשוף את כל מה שהשלכתם מאחורי עצמכם כלא שייך לכם. לנשק את הצפרדע המכוערת השוכנת במעמקי ההכרה שלכם, כי היא גם הנסיך או הנסיכה שאתם. היא האני הנני שלכם מתחת לשכבות התדמית שעטיתם במשך עידנים. היא האני האותנטי שלכם שכושף בקללה של מעשי ביקורת ודחייה.

שילוב האלמנטים הזכרי והנקבי של הגביע הקדוש ומטה האור קיימים בכל מערכת חיים בוראת. ראו את העובר שברחם כעמוד האור, דמיינו (כיוון שעדיין אינכם יכולים לראות שדות קוונטיים) את ההילה של האפלה הזוהרת סביבו וכיצד התבנית הזו שטה בתוך גביע קדוש גדול יותר שהוא הרחם, והיא חלק מתוך כלי גביע קדוש גדול יותר שהוא האם וכך הלאה עד אין קץ. האם אתם מסוגלים לתפוס את עוצמתה של האהבה? את תהליך הלידה והיצירה, שהוא אין סופי?

הרחיבו את רשת התמיכה שלכם. תמכו בעצמכם ובאחרים. אמרו את האמת שלכם. ויחד עם הכאב והפחד, פעמו את עצמכם פנימה והחוצה בעזרת התשוקה שלכם. חזרו הביתה, אל תשוקתכם, כיוון שזוהי הרוח וכזהו הבית.

שזרתי תשובות למספר שאלות במאמר עצמו, אתם מוזמנים להפנות אלי שאלות נוספות.

מאחלת לכולנו מעבר רך ונחוש, חומל ואמיץ.

שלכם, תמר קפואנו

tamar.capuano@gmail.com