משבר, מאבק והנתיב לשלווה גדולה יותר

ג’ון פאין מתקשר את אומני
מאנגלית: סמדר ברגמן

ברכות, אהובים, אני אומני. אם זו הפעם הראשונה שאתם מצטרפים לאנרגיה שלנו בעודנו מדברים, ברוכים הבאים, אם ביקרתם בעבר, אנו מברכים את שובכם.

משברים ומאבקים היו חלק מהקיום האנושי מזה עידן ועידנים, ומלאו תפקיד בעיצוב האנושות. אבני דרך חשובות בדרכה של האנושות צוינו על ידי משברים – מלחמות, רעב, שינויים גלובליים, תהפוכות פוליטיות – ואלה רק מקצתם. בחנו את ההיסטוריה שלכם, קל לראות שהאנושות ככלל השתמשה בבריאת משבר כדי להביא לשינוי. שינויים אלה היו נרחבים לעתים קרובות, ובכלל זה שינויים חברתיים, דתיים ופוליטיים.

הבה נבחן את המאה הקודמת. השינויים החברתיים שהתרחשו במאה הזאת הם חסרי תקדים. אולם, כדי לגרום לשינויים הללו, האנושות יצרה משבר אחד אחרי השני, בדרך כלל מלחמה. מלחמת העולם השניה, כפי שאתם מכנים אירוע זה, הביאה לשינויים שהיו מרחיקי לכת וקבועים. ניצבת למול השתקפות האימה, האנושות החלה להביט פנימה ולבחון את טבעה, את עצם הווייתה. דבר זה הוביל ללקיחת צעדים גדולים לקראת בריאת שלום עולמי. אף על פי שעדיין יש מלחמות פה ושם, רוב האנשים על הפלנטה שלכם רוצים שלום ושגשוג לכל, על פני פילוג. ניתן לראות תשוקה זו במפה הפוליטית המשתנה של אירופה ובאופן שבו “מעצמות-העל”, כפי שהן מכונות, מתייחסות האחת לשניה ולארצות אחרות. בנוסף לשינויים פוליטיים, שינויים חברתיים יצרו אף הם אווירה של חמלה, קבלה והבנה. זכויות האישה ומעמדה השתנו בחלקים גדולים של העולם, ואפשרו השפעה נשית בעולם התעשייה, הפוליטיקה והפילוסופיה. במה שאתם מכנים בשם “העידן החדש”, התרחשה לידה מחדש של ארכיטיפ הכוֹהנוֹת הגבוהות, כאשר נשים רבות משמשות כיום כמורות, הן בעלות השפעה רבה ומעניקות לעולם שירות. בנוסף לכל זה, קבלת המגוונות גדלה. קבלה של הבדלי גזע, צבע, תרבות ומערכות יחסים בין אנשים מאותו מין מובילים לקראת עולם רחום ואוהב יותר.

אולם, המאבק אינו חייב להיות הדרך שבה האנושות בוחרת לברוא שינויים לטובה. תבנית חדשה נוצרת, צורת מחשבה חדשה. צורת מחשבה חדשה זו גורסת שאתם יכולים לגדול וללמוד בשמחה, כן, אפילו בצחוק. רבים מכם מאמינים באמרה: “ללא כאב, אין רווח”, מכיוון שתפיסת הגדילה באמצעות כאב מושרשת כל כך בחברה שלכם מזה זמן רב, ודומה שהמציאות משקפת אמונה זו. אולם, זו רק אמונה, ואף על פי שהאמונות יוצרות את ההתנסות שלכם, ניתן לשנות אמונות, ולכן מה שאתם חווים ישתנה גם כן. בהחזיקכם באמונה זו, רבים מכם מצפים שהשנים הבאות יהיו קשות לאנושות, אולם, אין זה הכרח.

הבה ניישם זאת אפוא ברמה אישית יותר. במשך עידן ועידנים השתמשו נשמות רבות במאבק ובמצוקה כדי ליצור עוצמה. עד אשר נשמה לומדת שאפשר אחרת, הכלי היעיל ביותר שהיא מכירה ללמידה, הוא הכלי שבו יעשה שימוש. הקדישו רגע וחישבו על כמה מהמורים הרוחניים המכובדים ביותר שלכם, ומנהיגים האחרים. רבים מהם היו צריכים להתגבר על אתגרים גדולים רבים, אך כולם יסכימו שהם לא היו מי שהם ובמקום שהם נמצאים בו אלמלא החוויות הללו שעיצבו אותם. אלה המתגברים על מצוקה גדולה מפתחים כוח, אהבה וחמלה, שלעתים קרובות לא ניתן למצוא כדוגמתם בסובבים אותם. אין כאן הכוונה לומר שבמידה ולא היו לכם מצוקות בחייכם, אזי אתם חסרים תכונות אלה. המשמעות היא שכאשר אתם מתמודדים עם הפחדים העמוקים ביותר שלכם, כפי שהם מתגלמים בהתנסות שלכם, אתם אינכם יכולים שלא לצאת מהתנסויות אלה חזקים ורמים בהרבה.

אם אתם נמצאים במשבר, או חשים מפוחדים בגלל משבר מן העבר, אל תתייחסו אל עצמכם כאל קורבן של הנסיבות. במקום זאת, בחרו לחפש אחר הזדמנויות לגדול. אתם הבוראים של ההתנסויות שלכם, ודבר אינו יכול לבוא אליכם אלמלא ביקשתם, ברמה מסוימת כלשהי, את ההתנסות או האירוע. ברגע שתחדלו להתייחס אל עצמכם כאל קורבן של נסיבות, אלא כאל הבורא של ההתנסויות שלכם, אתם תהפכו מועצמים לא רק כדי להבין את המתנה שבאירוע, אלא גם מועצמים כדי לברוא את השינויים שאחריהם כבר חיפשתם ברמה עמוקה יותר. משבר יוצר שינוי. לעתים קרובות, כאשר אתם חשים צורך בשינוי, אבל אינכם יודעים כיצד לברוא אותו, יגיע משבר אשר יעודד אתכם לפעול. לא ניתן להתעלם ממשבר, ולכן הם כה יעילים בכוונתם לעזור, לרומם ולהאיר את האדם שאותו הם פוקדים.

על ידי השימוש ברגשות האינטואיטיביים שלכם, אתם יכולים למנוע משבר. בהיזכרם במשבר, רוב האנשים יכולים לראות שהם כבר ביקשו שינוי, אבל לא ידעו כיצד לברוא אותו. משבר הגיע אז וסייע להם לברוא את השינויים הדרושים. הימנעות ממשבר משמעותה שאתם מקשיבים לרגשות שלכם, ומכבדים אותם. המשמעות היא שאתם בוראים חופש בחייכם להיות מי שאתם, להיות חופשיים לבטא את עצמכם ואת כשרונותיכם. בין אם המשבר שלכם היה רגשי, פיזי או כלכלי, הוא בא כשהוא נושא מתנות. לפעמים המשמעות היא לבחור כיוון חדש בקריירה, או לעזוב מערכת יחסים ששוב אינה משרתת אתכם. הוא גם יכול להיות המניע שמאחורי שינוי אמונות שעיכבו אתכם מלהיות כל מי שאתם רוצים להיות וכל מי שאתם מסוגלים להיות.

היזכרו במשבר כבידיד, שכן אתם יכולים להשאיר מאחוריכם רק את מה שאתם אוהבים, מקבלים וסולחים.