לחוות רווחה

מאת ג’ון פאין
מאנגלית: סמדר ברגמן

רווחה היא מרכיב מהותי ביכולת לחיות חיים מספקים, קסומים ומלאים בשמחה. רווחה היא אחת מארבע תכונות הנשמה. אלה הן תכונות האהבה, היצירתיות השפע והרווחה.

מהות הרווחה משתנה מאדם לאדם, שכן לכל אחד תפיסות שונות לגבי הבריאות, וכל אדם מצפה לדברים שונים מגופו ומיכולתו המנטלית. לדוגמה, רווחה עבור אדם בן שמונים עשויה להיות היכולת לצאת לקניות במכולת ולדאוג לצרכיו האישיים ללא עזרה. עבור אדם בן עשרים, רווחה עשויה להיות היכולת לרוץ עשרה קילומטרים בקלות, אך לא כל בני העשרים דומים, ואין שני גופים שהם דומים, ואין שני אנשים שחושבים באופן דומה או שיש להם סטנדרטים דומים.

לא ניתן להפריד את הרווחה משאר תכונות הנשמה של האהבה, השפע והיצירתיות. כל ההיבטים של ישותכם קשורים אלה לאלה, יש המגדירים זאת כשכל, גוף ונשמה. הרווחה הפיזית שלכם מושפעת ישירות על ידי האמונות והרגשות שיש לכם בנוגע לעולם שבו אתם חיים. אמונות בחוסר, האמונה שעליכם לעבוד קשה, להתחרות ולהילחם בעבור דברים שאתם רוצים, גורמות למתח המוביל למחלות ולתחלואים רבים הקשורים למתח.

רווחה פיזית היא התחושה שהגוף שלכם משרת אתכם בהשגת הדברים שברצונכם ליצור, ושהוא תומך בכם בביטוי החיוניות, הזוהר והשמחה. רווחה פיזית גם מחייבת אתכם לכבד את גופכם ולדעת כיצד הוא משרת אתכם. רבים כל כך מכם תופסים את גופכם כאויב, כדבר שמאכזב אתכם. אולם, הגוף שלכם הוא הכלי המושלם ביותר שיש לכם. הוא משרת אתכם בדרכים שמעבר להבנתכם בזמן הזה, ואפילו מחלות ותחלואים משרתים אתכם ואת נשמתכם.

משמעות הפיזיות

כדי להבין טוב יותר את הפיזיות, טוב יהיה אם תשנו את נקודת המבט שלכם לגבי הקיום שלכם כאן בצורה הפיזית. רבים מכם מניחים שאתם נמצאים בגוף, שיש לכם נשמה, וכאשר אתם מתים, הנשמה שלכם עוזבת את הגוף, וזה סוף הסיפור. אין לכם נשמה, אתם נשמה. אתם נשמה החווה חוויה פיזית, התנסות שאתם יצרתם. כאשר תבינו זאת, תבינו גם שהעצמי הגדול יותר שלכם, הנשמה שלכם, הם שבוחרים ובונים את הגוף שיש לכם, כדי שישרת את הצרכים הספציפיים שלהם בתקופת החיים הזאת.

הגוף שלכם הוא ביטוי של הנשמה שלכם. הוא ביטוי של מי שאתם ברגע זה. הגוף שלכם גם פועל שליח, הוא מספק עדות למי שאתם, למה שאתם מאמינים, היכן הייתם, בתקופות החיים הרבות. כל קו בגופכם, כל קמט בפניכם, צורת העיניים, האוזניים, האף והאיברים מספרים סיפור עליכם. מה אתם מרגישים, חושבים ומה חוויתם. התאים והשרירים שלכם מחזיקים בתיעוד המסע שלכם. הם מראים לכם היכן אתם מחזיקים כאב ואבל, היכן אתם צריכים לשחרר, לסלוח ולברך, והם מחזיקים בתוכם את זיכרון האנושות כמין, את זיכרון הפלנטה שלכם. הגוף שלכם הוא ספריה חיה ומהלכת, והוא ידידכם. הוא צריך להיות יקר לכם ממש כמו נשמתכם. הוא משרת אתכם ואוהב אתכם, ממש כמו נשמתכם, והגוף שלכם ממתין שתאהבו אותו. רבים מכם מתעבים את גופם, ורואים אותו כקליפה וכאויב אשר תשליכו בסוף החיים האלה. באמצעות מחשבות אלה, אתם “מפספסים” את אחד הכלים העוצמתיים ביותר שיש לכם. הגוף שלכם מכיל ידע וזיכרון, והוא כלי שניתן להשתמש בו כדי לעזור לכם בנתיב ההארה באמצעות תרגול מיניות מקודשת.

נכון שרבים מכם מתעוררים לידע שאתם יותר מגופכם, ושאתם נשמה שהיא רב-ממדית, נצחית, עוצמתית ואלוהית. אולם, המטרה להיותכם על כדור הארץ אינה כדי שתכחישו את הפיזיות שלכם, היא כדי שתפתחו את הפיזיות שלכם. דבר לא התפתח מעולם באמצעות דחייה או תיעוב. ממש כפי שצמח לא יצמח ללא אור, ולא יגיע למלוא הפוטנציאל שלו, לא יפרח ויתרבה, כך הגוף שלכם אינו יכול להתפתח ללא אהבה. האנושות מתפתחת, ובדורות הבאים, הגופים שלכם יהיו מסוגלים להכיל אור רב יותר, והיכולת הזאת תגיע יד ביד עם היכולת הגוברת שלכם לאהוב, ומשמעות הדבר גם לאהוב את גופכם.

הגוף שלכם מתוכנן להיות ידידכם. להבזקים של אינטואיציה יש השפעה ישרה על גופכם. הגוף שלכם מגיב לשמחה, לסכנה, לעצבות, לאנרגיות חיוביות ושליליות. הגוף שלכם הוא בן-ברית, ידיד, ידיד שרוצה לשרת אתכם. הדבר היחידי שהוא מבקש בתמורה הוא את אהבתכם. הוא רוצה כל כך להיות נאהב על ידכם ולזכות בכבוד מצדכם, ואף על פי כן הוא ממשיך לשרת אתכם ללא אנוכיות, ללא קשר לדרך שבה אתם מתייחסים אליו או לאופן שבו אתם חושבים עליו. הוא משרת נאמן תמיד שממשיך לנסות, ואין זה משנה עד כמה קשות הנסיבות. הקדישו רגע והכירו באופן שבו שירת אתכם גופכם, והודו לו.

דימוי גוף

לדרך שבה אתם תופסים ושופטים את גופכם יש השפעה ישירה על תפקודו. ממש בדומה לכל היבט אחר של קיומכם, כל דבר שאתם מתמקדים בו, יתגבר. אם אתם מתמקדים בדברים בגופכם שהחלטתם שהם שליליים, הגוף שלכם יתחיל לציית למחשבות ולרגשות האלה, ולברוא עוד. הגוף שלכם הוא משרת נאמן, הוא מבצע כל משאלה ופקודה, ומגיב לכל מחשבה החולפת בראשכם. כל מחשבה מפיגה גירוי או מטען חשמלי, ומטען זה עובר בגוף כולו, נוגע בכל תא ותא. ומה שמתרחש בתא אחד, מתרחש בסופו של דבר בכל התאים, מכיוון שהם עובדים באופן קולקטיבי, כיחידה אחת.

החברה האנושית הכתיבה במשך השנים כיצד צריך הגוף להיראות ומה נחשב ליפה. תפיסת היופי, כמו האופנה, מתפתחת ומשתנה, ככל שהחברה מתפתחת ומשתנה. הדעות שיש לכם היום לגבי הצורה והגודל האופטימליים של גוף האדם אינם אמת אוניברסלית הכוללת את כל החברה האנושית, ואינה עקבית במשך ההיסטוריה של המין האנושי. לתעב את גופכם בגלל שאינו בגודל או בצבע מסוימים, דומה לתיעוב גופכם מכיוון שאין לכם את המכנסיים או נעלי הספורט שכולם לובשים.

כיצד אתם מרגישים בנוגע לגופכם? כיצד אתם תופסים אותו? האם הוא יפה, או האם זה משהו שלמדתם להתבייש בו? האם אתם משווים את גופכם ללא הרף לגופים אחרים? האם אתם מקללים את גופכם על שהכזיב אתכם, או משתמשים בגופכם כסיבה מדוע אינכם יכולים להיות או לעשות משהו שאתם רוצים להיות או לעשות? מה למדתם על גופכם כילדים? האם הגוף ותפקודיו נחשבו למבישים, מלוכלכים, לדבר שיש להסתירו, לכסותו, ולא לדבר עליו? כיצד אתם תופסים מחלה? האם מחלה היא משהו שפשוט קורה לכם, כאשר הגוף שלכם מאכזב אתכם, נכשל ויוצר נסיבות שנמצאות מעבר לשליטתכם? רבות מהאמונות הדתיות של החברה שלכם לימדו אתכם לשלול את הגוף, או לראותו כנכשל, כחלש, ככלי המפריד אתכם מאלוהים. כמה מהתורות הללו אומרות לכם שזוהי מחויבותכם הרוחנית לנוע אל מעבר לפיתויי הבשר. אולם, אני אומר לכם שהתורה המקורית הייתה אמורה להעביר את המסר שעליכם לפתח את עולם החומר שלכם לעולם המכיל יותר רוח, ולמזג את החומר והרוח. מעולם לא הייתה הכוונה שתתפסו את גופכם ככלא שיש לתעב, לשנוא או לדחות. אמונות אלה מושרשות עמוק כל כך, שהן הפיקו מחלות וחוסר רווחה רבים עוד יותר. לא רק במונחים של המחלה עצמה, אלא גם במונחים של הדרך שבה אתם תופסים את גופכם ומתייחסים אליו.

רבים תופסים את הסביבה ואת הגוף כמלאים סכנות. הטלוויזיה מלמדת אתכם כיצד להגן על עצמכם מפני חיידקים, מסכנות של מחלה האורבות בכל פינה. הגוף הופך להיות אויב מספר אחד. ראשית עליכם להכניס אותו למשטר של דיאטה, לאמן אותו, להריץ אותו, להרים משקולות, הכל כדי שתהיה לכם תחושה של יופי חיצוני. אז אתם פונים כנגד אותו גוף עצמו שרצונכם שיהפוך אובייקט של יופי, על ידי כך שאתם מפקפקים בכל תנועה טבעית שהוא עושה, ועל ידי כך שאתם תופסים אותו כאויב הפוטנציאלי הגדול ביותר שלכם. אתם שולחים מסרים סותרים לגוף שלכם. קונפליקט זה גורם למתח בגוף, והוא לא יסייע לכם לזכות בבריאות אמיתית. מצד אחד אתם דורשים את דימוי היופי שלכם, ומצד שני מחביאים את גופכם בבושה, ותופסים אותו כאויב, כחלש, כמלוכלך וכאובייקט שיכול לאכזב אתכם בכל רגע.

דמיינו שהגוף שלכם הוא ילד קטן, מלא באהבה ומשתוקק לרצותכם. דמיינו שהשתוקקתם מאוד שילד זה יהיה יפה, שהופעתו תהיה תמיד יפה ונקייה. דמיינו שילד זה נמצא אתכם עשרים וארבע שעות ביממה, והולך אתכם לכל מקום. הוא חש בכל מצב רוח שלכם, רואה אתכם מכסים את מערומיכם בבושה, והוא חש בכעס שלכם כאשר לא ציית בדיוק לכל רצונותיכם. במהרה ילד זה לא יהיה ישות אוהבת וזוהרת כפי שהיה. הוא ילמד שיש דברים שיש להתבייש בהם, ושהאהבה שאתם מוכנים לתת היא אהבה על-תנאי. לאחר זמן מה, הוא לא יתאמץ ללבוש בגדים נקיים ויפים, או להיראות במיטבו, ככלות הכל, מה הטעם, אתם רק תבקרו אותו.

בסופו של דבר, הילד יאבד כל עניין בחיים ויתחיל להתרחק לתוך עולם חשוך מלא בחוסר תחושה. אולם, מכיוון שעדיין פועם בו כוח החיים, הוא ינסה כמיטב יכולתו לעשות את מה שהוא יכול לעשות, למרות כל הנסיבות הפועלות כנגדו. הוא אוהב אתכם מאוד, סובל את ההתעללות, ומנסה כמיטב יכולתו לזהור, מעולם לא מוותר עד אשר הוא פשוט חלש מדי מכדי להיאבק עוד. הילד הזה הוא הגוף שלכם. הוא רוצה להיות בריא וזוהר, אבל הוא צריך שתאהבו אותו כפי שהייתם אוהבים ילד קטן. אהבה ללא-תנאי היא המרפא הטוב מכל, וזוהי המתנה הגדולה ביותר שאתם יכולים להעניק לגופכם. הקדישו רגע והכירו בכל מה שגופכם עשה עבורכם. אפשרו לו להראות לכם עד כמה הוא אוהב אתכם. אתם יכולים לחשוב על גופכם כעל בשר ועצמות ותו לא, אבל מודעות נמצאת בכל, בכל תא. כל המודעות הזאת, כוח האלוהים הזה, מצטרפים יחד כתאים כדי לתת לכם את הכלי, את הכלי שהוא גופכם, והדבר נעשה מתוך אהבה ללא-תנאי כלפיכם. חוו זאת לרגע.