חמישה סימנים לכך שאתם מקבלים סימנים

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

זה לא סימן (אני עומדת להשתמש במילה הזאת הרבה במאמר הזה) של ספקנות או היעדר אמונה מצדנו לבקש סימנים או אישור לצעד הבא הטוב ביותר, להחלטות בנתיב שלנו, או לכך שאנו בוחרים בפוטנציאל או באפשרות הטובים ביותר שלנו. בייחוד אם אנו חושבים שבעבר קיבלנו הרבה החלטות או בחירות נטולות עוצמה שמייצגות את העצמי הפחות עוצמתי או הלא עוצמתי שלנו, אנו רוצים שיראו לנו שאנו יכולים לקבל תוצאות שונות הפעם.

לכן אנו מבקשים לקבל סימן, ואז בדרך כלל אנחנו מפספסים את הסימן בגלל שאנו חושבים שהוא יהיה משהו מדהים, דגול, אלוהי וברור. ובדרך כלל הוא משהו כגון איבוד מפתחות המכונית, או הפלת ביצה על הרצפה, או אנו מקבלים מתנה בלתי צפויה, זוכים בלוטו, מישהו מהעבר מחדש את הקשר (הדבר מייצג גם זיכרונות שמחים וגם זיכרונות עצובים), או שיש לנו תקר בצמיג המכונית.

מה המסר של הסימנים הללו? תלוי בשאלה ששאלנו.

אחד מהסימנים האהובים עליי ביותר אירע לפני כמה שנים, כאשר שקלתי יצירת שותפות עסקית עם אדם כלשהו. השותפות לא הצליחה, היו הרבה בעיות, האדם שעמו עבדתי היה מאתגר, ואני התחלתי לתהות האם עליי לוותר על העניין. יום אחד, שמתי ביצים להרתחה כיוון שהתכוונתי לאכול ביצים קשות לארוחת הצהריים, וחזרתי למשרדי כדי לעבוד כמה דקות, שעה שהן התבשלו. דומה היה שלא חלף זמן רב אבל אני הרחתי את ריח הביצים השרופות בדיוק כאשר שמעתי קול פיצוץ עז. רצתי למטבח שהיה מלא בעשן שחור ומסריח ושמעתי עוד כמה פיצוצים כאשר מכסה הסיר החל לקפץ. כיביתי את הגז ואמרתי תודה על כך שכיסיתי את הסיר, כיוון שלביצים נגמרו המים והן החלו מתפוצצות בתוך הסיר. לקח קצת זמן להכין כמות נוספת של ביצים ולנקות את הסיר, והפעם נשארתי במטבח בעת הבישול. קיבלתי את הסימן שלי וסיימתי את השותפות.

איך תדעו שאתם מקבלים סימן? התחילו בכך שתשאלו את סוג השאלות הנכון? כגון:

האם הדבר יברא את התוצאה שאני רוצה (תמיד צריכה להיות לכם תוצאה רצויה)?

איך זה משרת אותי? (אתם באמת רוצים לדעת אם הדבר משרת את שמחתכם או יהפוך את חייכם לקשים יותר.)

האם זה הנתיב שבו אני רוצה ללכת אם אני רוצה להתפתח ולהתרחב?

האם יש משהו שאיני רואה, שעליי להיות מודע אליו?

האם זו החלטה רבת עוצמה עבורי או האם יש לי פחד סמוי?

האם אני באמת רוצה בתוצאה הזאת או האם יש משהו אחר שנגיש עבורי?

הנה חמש דרכים באמצעותן תוכלו לדעת שייתכן ואתם מקבלים סימן, שהוא התשובה לשאלה שלכם:

האם קורה משהו בחייכם שהוא בלתי רגיל? לפעמים תמצאו כסף, מטבעות או נוצות, או תראו זוגות מספרים החוזרים על עצמם. תכופות המלאכים מתקשרים עמנו באמצעות מטבעות ונוצות.

האם אתם רואים את אותם מסרים על לוחות המודעות, על לוחיות רישוי, שומעים אותם בשירים ברדיו, והם מתייחסים כולם לנושא עליו שאלתם? אם אתם צריכים לבחור או להחליט ואתם רואים או שומעים כל העת ״כן״ או ״לא״ בכל מקום – זה סימן.

האם אתם מקבלים מסרים דומים מאנשים, שכולם דומה שאומרים את אותו הדבר או מדברים על השאלה שלכם (מבלי שידעו מהי) והם עשויים להיות זרים לגמרי או לא מודעים לחלוטין לנושאים עליהם אתם חושבים? אם אתם תוהים אם יש לכם בעיה בריאותית וכל הסובבים אתכם מתחילים לדבר על אותה בעיה, אפילו אנשים שאינכם מכירים, קרוב לוודאי שעליכם ללכת להיבדק, אלה הם סימנים שעונים על השאלה שלכם.

האם אתם מקבלים ברכות בלתי צפויות מאחרים, או האם אתם מפילים או שוברים דברים? לקוחה אחת חשה ספק לגבי מערכת יחסים חדשה ולפתע הגבר עמו הייתה בקשר החל לשבור דברים בביתה (לא בכוונה). הוא הרים את קומקום התה והידית נשברה, הוא פתח את דלת הארון והידית נשרה, הוא שבר את ברז המטבח שלה, צלחת שהייתה ברשותה במשך עשור זינקה מידו והתרסקה על הרצפה. לאחר כמה אירועים דומים, היא הבינה את המסר וסיימה את מערכת היחסים.

האם יש לכם תחושה שמשהו לא נכון לגבי המצב? יש לכם חלומות מוזרים עליו או הדאגה לא מאפשרת לכם לישון בלילה? האינטואיציה שלנו היא המדריך העוצמתי ביותר והיא תעניק לנו סימנים פנימיים אליהם עלינו לשים לב. אם יש לכם חלום חוזר, נעים או לא נעים, לגבי מצב, זו האינטואיציה שלכם שמדריכה אתכם לגבי ההחלטה שלכם. הקשיבו לה, כיוון שמטרתה היא לעזור לחבר אתכם לנתיב ולתוצאה הגבוהים ביותר שתוכלו להשיג, שלעתים נסתרים מעיניכם, אבל אינם נסתרים מהנשמה ומההדרכה הפנימית שלכם.

זה היה נחמד אילו הסימנים שלנו היו מוגשים אישית הישר מהשמים, על כנפי מלאכים, קשורים בסרט זוהר ונוצצים באבקת פיות. אך בדרך כלל הם מגיעים בצורת מצבי חיים יום-יומיים ואף על פי שהמסר ברור, אם אנחנו מחפשים אחר כנפי מלאכים ואבקת פיות, יכול להיות שנפספס אותם. לכן שאלו שאלות עוצמתיות, בקשו סימנים, ואז חפשו אחריהם. הם יהיו שם עבורכם ויעניקו לכם את התשובות שאתם צריכים. לא תמיד זו תהיה התשובה שרציתם לשמוע, אבל זה כבר עניין אחר. הישארו מכווננים וממוקדים, כיוון שהתשובה בדרך כלל נמצאת הישר מולכם, בצורת סימן שנשלח במיוחד עבורכם, שיראה לכם עם מה אתם ערוכים וכיצד לברוא את הפתרון המושלם באותו רגע, לאותו מצב.