ההבטחה

שלי שרון

פברואר 2015

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

ארבעים שנה בני ישראל הסתובבו במדבר, כך מספר הסיפור. אפופים בשקט חודרני, בצבעים המוזהבים המאירים ובעוצמה המתפרצת של הטבע הם הלכו לעבר ולקראת ההבטחה. בני ישראל, כסימבול לכלל ילדי הבריאה, הסתובבו בדרכים שהובילו אל יצירה חדשה. ושם במרחבים הדוממים, כמו במרחב שבין השאיפה לנשיפה, הזהויות יבשו בשמש היוקדת והנוכחות הוארה באור הלבנה. השאלה החשובה שמומלץ לכל אחד מכם לשאול, ברואים אהובים, היא: מהי ההבטחה? 

האם הבחנתם כי ביומיום מחייכם הארציים חולפות בכם לעתים מחשבות כגון: ״מה שקורה זה לא מה שהובטח לי״. האם אתם יודעים לתפוס את נים ההרגשה כי קיימת עבורכם הבטחה אל אותם החיים שאתם מבקשים לעצמכם? אהובים, כשאתם פוצחים בטרוניה אחר ״מה שמגיע לי״ ו״מה שהבטיחו לי״ אינכם ביצירה. אתם טועים ונוגים שוב אל העבר, אל מה שממילא התייבש וגווע במדבר. אל תבזבזו את כוחות היצירה וההנאה שלכם בחיפושי שווא של עבר. קחו את מכחול חייכם, גליון חדש ונקי והחלו ליצור כי זוהי השעה וזהו העיתוי. ההבטחה היא הדרך אל ״יצירה חדשה״. 

המספר ארבע

ארבע הוא מספר המייצג יסודות וביטוי. ארבעת כיווני הרוח, ארבעת האלמנטים, ממלכת הממד הרביעי כבית להדרכה הרוחנית שלכם ולנוכחות המלאכית שלכם. היכולת והחוכמה הפנימית להגשים רעיון בתוך תבנית (form). התדר של המספר ארבע הוא של הרמוניה ושיתוף פעולה, זוהי הדלת והפתח לחניכה ולהארה. 

בסיפור היסטורי מדברי זה, שאולי חלקכם אף טעונים ברגשות כלפיו, היסודות מוצפנים. התקופה של בני האנוש שחלפה מאז ״ההתכנסות ההרמונית: מתכנסת למספר הנומרולוגי אחד (1). כעת, לאחר שהפלנטה שלכם הסתנכרנה עם המערכת הסולארית, נרצה לתת לכם הבנה אל היסוד הראשון למימוש ההבטחה ולהסתנכרנות האנושית העכשווית. 

לתת לכם הסבר על היסודות והממד הרביעי זוהי משימה קלה ובוודאי תמצאו על כך הדרכות והסברים כתובים ומועברים על ידי מורים שונים. נרצה לתת לכם כעת הנחיה להבנה אינטואיטיבית אל ארבעת חלקי היסוד הראשון הנחשף כעת וחלקכם כבר מרגישים ומזהים אותם.

בהירות

לכל מנעול יש פתח. יש הזמנה למפתח. המנעול אינו משטח אטום ללא פתח להתמזגות אל הדרך ומה שנמצא מֵעֵבֶר. למפתח המתמזג עם המנעול יש חופש בחירה. האם להסתובב אל כיוון הפתיחה או הנעילה. יש מצב פתיחה, מצב אפשרות אל מול מצב נעילה וקיבעון. ובכן אהובים, אל תחכו אל מול הדלת ואל תבלו את ימי חייכם בחיפוש אחר המפתח הנכון. כי ברגע המפגש של המנעול והמפתח זהו מפגש כהתמזגות העילאית של הרוח והעצמי, ההאחדה של הידוע והלא ידוע, של הקיים ושל הנעלם. חופש הבחירה ניתן לכם כפי שהסיבוב פנימה או החוצה מוטבע במפתח מעצם היותו מפתח!

המפתח לא צריך לעבור טיפולי יופי וניתוחים קוסמטיים על מנת להיות מפתח ולהגשים את מהותו בחופש הבחירה לפתוח את הדלת אל המֵעֵבֶר.

וכשבחרתם לפתוח את הדלת, האור השמיימי מציף אתכם בסנוורים, כפי שאתם מכירים מהציורים, מהסיפורים השמימיים והכתובים. כי האור הזה הוא תדר נקי ומשונן. הוא תדר המכיל את הכול, כך שכולו נבלע במשוואת הנעלם, ומותיר אתכם בהשתאות ופליאה, בהערכה ובכבוד.

זהו האור שלכם, יקרים. אמצו אותו בכל הלב, כיוון שככל שתרשו לעצמכם לשהות בו כך עיניכם יפקחו. אט אט המצמוץ של הפחד והתסכול, של העיוורון ותחושת האבדון יעלמו ויתמוססו. העיניים יתרגלו לשקט ולניקיון ואתם תקבלו אור-חיים לבן חלק ונקי. כמו ״דף חדש״ עליו ניתן לכתוב קורות חיים מפוארים. אלא שאין באמת דבר כזה ״דף חדש״, רק שבאופן מדוייק ונקי יותר (נקי מבחינת תדרים) קיים דף מואר. שהוא דף בפרק חייכם המרובים. השימוש המטאפורי שהנכם עושים במושג ״דף חדש״ הינו בבחינת פסילת היסודות שבניתם, הטעיית הלב לחשוב שאלו אינם חזקים ויציבים. אך היסודות של העצמי שלכם איתנים, עליהם ניתן לבנות בנייני חיים מפוארים. כמה חדרים תוסיפו לבית חייכם? באילו צבעים תעירו את בניין העצמי שלכם? 

גם אם תליתם וילונות להסתיר או לצמצם את האור, וילונות משובצים בדוגמאות שלא אתם רקמתם או תכננתם, זה הזמן וזו העונה להסירם. כי בעת שהקולקטיב האנושי בחר באור המצמוץ ופרפור הפחד מפני האור מצטמצם. האור הופך לבהירות פרקטית ביומיום של חייכם. הבחינו ברגעים הקטנים בהם דברים נהיים פתאום מאוד ברורים, בהם החלטות מתקבלות כאילו מעצמן, הבנות נופלות כמן מהשמים והעייפות מתפוגגת לאור השלמות של הלבנה והחמה. 

דחיסות

בעוד שאתם ממתינים להתעלות בתהליך עליית הגוף אל הרוח, ההתעלות היא ההתמרה שלכם כאן ועכשיו בעודכם נושמים ובועטים. את שפת דחיסות תוכלו לדעת וללמוד על פי הצורך דרך רטט הלב. מיתרי הלב רוקדים לצליל הרגש. כשאתם מרגישים שמחים, הלב מרגיש קל וחופשי לעוף. כשאתם מרגישים פחד, אכזבה, כעס או אשמה, הלב כבד כיושב מתחת לעננה טעונה. הדחיסות של חוויה, וכן של מפגש עם הוויה, אדם אחר, מועברת אליכם דרך הרגש. הלב הוא הקולטן של הדחיסות. 

כשאתם חווים דחיסות גבוהה כגון כבדות, עייפות, תחושת דכאון ועצבות, הקיפו את עצמכם באור הבהירות. הטעינו את הגוף הרגשי שלכם באור ותנו לו להציף אתכם בסנוורים. אט אט תרגישו את נקיון הרטטים כמו ניקוי מיתרים של כלי נגינה עדין שישב שנים במרתף. הכיוונון המחודש לאחר אי-שימוש ממושך הוא החוויה שרובכם חווים כעת. העליות והירידות מובחנות יותר ומורגשות יותר – הכבד מרגיש כבד יותר והקל קליל יותר. 

ההסתנכרנות של מצבי דחיסות שונים וחדשים מביאה אתכם למצבי רגישות כמי שנמנע מתיבול האוכל במלח. או אז כל גרגיר מורגש בכל המערכת החושית והרגשית, כי הוא מקפיץ אל פני השטח את שאר הטעמים והתבלינים המתבלים את תבשיל חייכם.

התעלמות מרמת הדחיסות ההולמת את גופכם לא תתאפשר כפי שהתאפשרה בעבר. היא תהיה בבחינת הקשבה לתחנת רדיו לא מכווננת לגל הנכון. השירים יתנגנו על רקע רעשים צורמניים וחורקים שלא ניתן להתעלם מהם. 

היו עדינים עם הגופים שלכם. הגופים הפיזי, הרגשי, המנטלי והרוחני זקוקים לעדינות ולחמלה שלכם במפגש עם התדרים החדשים. שאלו את עצמכם: האם רמת הדחיסות של דרמה או של חדשות טעונות בפחד היא מה שאתם צריכים לחוות ברגע זה? האם רמת דחיסות אחרת תרגיש מתאימה יותר לגופים שלכם? האם אתם מרגישים את ההתמזגות המתאימה בין הארוע לחוויה כמפגש מושלם בין המפתח למנעול?

איזון

האיזונים, כמו גם התשובות, יגיעו מתוך האחדת השדות. בין שדות ידע והתמקצעות, שדות פעילות, שדות אנרגטיים, שדות חברתיים ועוד. שנים עמלתם על פיצול ופירוק עד שלא נותר בכם שבריר של התבוננות מאוחדת וקולקטיבית. המרוץ אחר הפרטים הקטנים, בין אם בחייכם האישיים ובין אם בשדות מדעיים, סגר אתכם בתוך מסגרות קופסה, וכעת אתם נעים באי נוחות כשההוויה שלכם מבקשת להתרחב.  

חפשו את האיזון בחייכם, במקומות שבהם מה שהוצאתם מחוץ למשוואה, מה שפסלתם על הסף כלא ראוי ולא רצוי, יצא מחייכם מתוך אשליה שיצרתם שלום ואיזון ביומיום שלכם. מה הוא ומי הוא זה שאתם מוציאים מחייכם מתוך מחשבה שיצרתם איזון ודרך להשלמה. אולי זה בן משפחה שהקצנתם לפינה, שתופס לפתע חלק ברור במשוואה הגדולה והשלמה. אין מה להילחץ ולהכריח את עצמכם לפעול כנגד, משום שבני האנוש חוששים שמסרים מהרוח לוקחים מהם את הבחירה לגרש את ״ההוא״ מהמדינה או להתייחס לשכן כמוקצה ומחוץ לתמונה. אך אתם, בבחירתכם להוציא מהכלל, נטלתם במו לבכם את חופש הבחירה שלכם לחוות אחדות ולהבין שלמות. 

שאלו את עצמכם: מה יש לכם לתת? לא רק מה ניתן לקחת או לקבל. כי המקור לאחדות הוא בנתינה. לעתים כל מה שנדרש או כל מה שיש, זה לתת מקום. לחלוק מרחב. חדרון קטן בלב. 

השורש של השלמות הוא בנתינה. היא משרישה את השלמות כפי ששאיפה נותנת מקום לנשיפה ונשיפה נותנת מקום לשאיפה. ונשימה שאינה מאוזנת היא נשמה שאינה מאוזנת. לפיכך, דרך נפלאה למצוא את האיזון היא דרך הנתינה. לשם כך לא נדרש ממון, סטטוס חברתי יוקרתי או אפילו כישורים מיוחדים. כי הנתינה היא השפע המדויק, זהו השפע של הלב שיכול למצוא ללא מאמץ את המרחב להקשיב, להבין, לאהוב. לתת. 

הגשמה

וכאן אנו מסכמות ומקנחות בהדהוד שאנו תמיד מבקשות להדהד בקרבכם, בכל מסר ובכל מפגש. כשהשתמשתם בחופש הבחירה ופתחתם את הדרך לבהירות ולאיזון בחייכם, יקרים אתם על מסלול ההגשמה. 

אם נתינה מרגישה למי מכם כמילה טעונה או אף קשה, בייחוד כשאתם מעלים בדמיונכם את מי שפגע בכם ואת מי שלא פעל כמיטב הגיונכם, הצעתנו היא: תנו קודם כול ובראשית לעצמכם. כי בראשית נוצר האדם והוא נוצר מתוך נתינה, מתוך איזון של נסיבות ושל מאגרי התהוות, מתוך ספירלת השתכללות של חומרים על-אנושיים, אלוהיים, שהסתנכרנו עם בקשה להגשים. 

זכרו שאנושות מותמרת היא שלמות של הוויות אינדיבידואליות, מסונכרנות והרמוניות. זכרו שהיקום מהדהד אתכם – כל אחד ואחד מכם ובאופן אישי – ואתם מהדהדים אותו חזרה. הנתינה לעצמכם היא נתינה מקודשת. כמה חדרים בלב הקצתם היום עבור עצמכם? המתנה הנעלה ביותר שקיימת עבורכם היא חופש הבחירה. באיזה אופן פעלתם היום להגשים את המתנה שלכם?

הבנתם שזוהי ההגשמה? בהפעלת חופש הבחירה ללכת אחרי מאווי העצמי, לפעול על פי התשוקה האישית ועל פי הלכות הלב, יצרתם הגשמה, התמרה של רוח אל חומר וחומר אל רוח. 

בכל פעם שתעמדו בפני בחירה, התלבטות או שאלה, שאלו את הלב: מה היית רוצה? והקשיבו לתשובה. גם אם בתחילה תפסלו אותה, לא תאמינו לה או תחשבו שהתשובה שקיבלתם מגוחכת או בלתי אפשרית. המנעו מהתניית התשובה בסיפורי זמן ומעשיות עבר, שחררו את התשובה מכבלי נסיבות. הקשיבו לתשובת הלב ובעת הנכונה תגיע הבהירות והתגובה המאוזנת. וזו לא תאחר לבוא. 

הדרכה היא עבודה משותפת של אנרגיות מקבלות ונותנות. זהו מפגש בלתי אמצעי של המקום שמבקש לתת והמקום שמבקש לקבל. כשיש רצון וצורך בהדרכה, זהו רצון למפגש תודעתי של הרחבת ושכלול החוויה, מהמפגש השטחי והפשוט של מה שנראה לעין, למה שמורגש על ידי הלב. זהו תהליך ההתמרה של אמצעי אל מטרה, זוהי הגשמה. 

היסודות להתפתחות האנושית טמונים בחופש הבחירה. זוהי הבטחה שניתנה לכל נשמה שבחרה להתגלם בגוף האנושי. כשאתם פורעים את שטר ההבטחה אתם עושים מעשה של נתינה עבור עצמכם ועבור האנושות כולה. הבטחה ממומשת של חירות אנושית מתנהגת כמו אור. והרי האור הוא נקודה וגל השפעה, שני היבטים בו-זמנית של האור האנושי. 

הבהירות כלפי וההסתנכרנות עם רמת הדחיסות הרצויה יתמכו במעברים מאוזנים ויתרמו לביסוס חווית האיזון בחייכם. כשאתם מחפשים בחייכם את השינויים הרצויים והחידושים המיוחלים זכרו את המעברים ההרמוניים בין היום והלילה, ושלל הצבעים והגוונים הנוטרים את הרקיע והאופק ומרמזים על סגנון מעבר תומך וראוי, לקראת הגשמה של חופש הבחירה.

וזוהי ההבטחה.