הדלת הזאת נסגרה


ג’ניפר הופמן
מאנגלית: סמדר ברגמן

כעת, יותר מאי פעם בעבר, דלתות למציאויות מסוימות נסגרות ושוב אינן נגישות לנו. בין אם זו מערכת יחסים שהסתיימה, דרך חשיבה ששוב איננו יכולים לסבול, קריירה שכבר קטנה למידותינו או מיקום שאל האנרגיות שלו איננו יכולים עוד להתחבר ~ הדלתות נסגרות ועלינו למצוא דלתות חדשות, אפשרויות והזדמנויות חדשות לכישרונות, לכישורים, לזמן ולאנרגיות שלנו. אך לפעמים איננו מוכנים לכך שהדלת נסגרת ואז אנו מרגישים אי נוחות, תקועים וחסרי אונים.

כל דבר שאנו בוחרים מבוסס על הרטט שלנו באותו רגע. יכול להיות שאנו אומרים שאנחנו מוכנים לטרנספורמציה מבלי להבין את כל המשתמע מכך. ההזדמנויות החדשות הן אתגר והדרכים הישנות לא איבדו לגמרי ממשיכתן, אפילו אם אינן נוחות. לכן אנו מנסים לשוב ולפתוח את הדלת שנסגרה, מקווים שנחוש בנוח, שנמצא שלווה ושנהיה מסוגלים לתקן את מה שגרם לדלת להיסגר. אך הרחקנו לכת אל מעבר לשיעורי העבר וניסיון לשוב ולברוא את העבר בהווה שוב לא עובד ברגע שאנו מחליטים לנוע קדימה.

דלת סגורה היא סיום שמופיע משום שהתחלה חדשה וזוהרת נמצאת מאחוריו. הממדים השונים מייצגים מציאויות חלופיות, שלכל אחת רטט משלה. אנו מתחברים אל המציאות אליה אנו יכולים להתחבר ובתהליך זה יש רגע שבו אנו נמצאים בין שני ממדים. ברווח זה עדיין לא החלטנו לגמרי לעזוב את העבר ~ הדלת שנסגרת, ולקבל את ההתחלה החדשה ~ הדלת שנפתחת. הדבר הטוב ביותר שנוכל לעשות הוא לא לעשות דבר ולהישאר שקטים. אנו עושים זאת בדרך כלל משום שאנו מרגישים תקועים ולא יודעים מה לעשות. לפעמים שקט הוא האופציה היחידה והטובה ביותר, עד אשר ניישב את העבר.

אף אחד מאיתנו לא באמת אוהב שינוי ואין זה משנה כמה אנו עלולים לסבול, יש בנו חלק שיקבל את המצב הנתון ואפילו ימצא נחמה כלשהי בכך שהוא מוכר וידוע. אבל כאשר אנו מבקשים שינוי, אנו מקבלים את כל שאנו צריכים כדי לאפשר לו להתרחש. אז עלינו לצעוד לעבר הדלתות החדשות, להתרחק מהישנות, ולקדם בברכה את המציאות החדשה שלנו. אנרגיות חדשות ומרגשות נגישות לנו, אך הן אינן בהכרח הדרך הקלה, הן פשוט שונות. כאשר אנו מוכנים לקבל שדלתות מסוימות נסגרות ולהניח להן להישאר סגורות, אנו פתוחים לאור של מציאות חדשה, אנו יכולים למצוא שמחה בשינוי והזדמנויות חדשות ולצאת מן העבר ואל עתיד שונה.