האם אתם מדברים בשפת האנרגיה שלי?

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

האם ניסיתם אי פעם לדבר עם מישהו שאת שפתו לא ידעתם? או לתקשר עם מישהו שלא הקשיב או העניק לכם תשומת לב? מה קורה כאשר שפה או תשומת לב אינן הבעיה, אך עדיין אינכם יכולים ליצור קשר אישי ולתקשר? ככל שננוע אל מודעות גדולה יותר של עצמנו כישויות אנרגטיות, נהפוך מודעים יותר לאנרגיה של האנשים הסובבים אותנו, אלה עמם אנו יכולים ליצור קשר אישי בקלות ואלה שלא. האנרגיה היא הדרך שבה אנו יוצרים קשרים עם כולם תחילה, והכול זורם מאותו קשר אישי כאשר הוא מתרחש או לא כאשר הוא אינו קיים.

פשוט וסתמי ככל שזה נשמע, כל הקשרים האישיים שלנו מבוססים על אנרגיה. כל הרגשות שאנו מרגישים בחברת אנשים אחרים מקורם בסוג האנרגיה שמגדיר את הקשר האישי שלנו אליהם. כאשר אנו חולקים תדר ורטט, אנו יוצרים קשר אישי ומתקשרים היטב. במידה ולא, אנו יכולים לדבר, אך למרות שאנו שומעים את המילים, אין לנו מושג מה הם אומרים. אם איננו יכולים לעבד את האנרגיה שלהם, אז הקשר האישי לא יכול להתרחש ולא משנה עד כמה אנו מנסים לאלץ אותו, הוא לא יקרה. יכול להיות שהם דוברים את שפתנו אבל אנו לא נהיה מסוגלים להבין מילה שהם אומרים כיוון שברמה האנרגטית, אנו לא מדברים כלל את אותה שפה.

אנו מניחים שאנו יכולים לתקשר בקלות עם כל אדם הדובר את שפתנו וזה לא תמיד נכון. בהתחשב במבטא, בהיגוי ובמהירות הדיבור, הם עשויים להישמע כדוברי שפה זרה. אף על פי שאנו יכולים לשמוע אותם, איננו יכולים להבין אותם בקלות רבה. הדבר נכון גם מנקודת מבט אנרגטית. כולנו בני אדם ולכן אנו אמורים להבין אלה את אלה ברמה בסיסית. אילו התחלנו את כל האינטראקציות שלנו בשאלה האם אנו ערוכים ומהדהדים אנרגטית, היינו מונעים חוסר תקשורת רב. אף על פי שאנו משערים שהם שומעים ומבינים אותנו, פעמים רבות אין זה כך. ואם אין חיבור אנרגטי חזק, איננו נוכחים או ממוקדים לגמרי, ואי לכך גם אנו איננו שומעים אותם באמת.

כאשר אין לנו היערכות או חיבור אנרגטיים חזקים עם מישהו, השיחות שלנו מבוססות על השערות – אנו מנחשים מה הם יאמרו ומקשיבים רק לחצי ממה שהם אכן אומרים. או אנו עוסקים בכמה דברים פיזיים או מנטליים אחרים תוך כדי השיחות שלנו, קולטים רק חלק ממה שנאמר וממלאים את החסר. או שאיננו רוצים לקחת חלק בשיחה הזאת והשכל והלב שלנו סגורים לכל דבר לבד מצליל קולם. האם אנחנו באמת מקשיבים לכל דבר שהאנשים אומרים או האם אנו מקשיבים באופן חלקי וממלאים את החסר במה שאנו חושבים או יודעים שהם יאמרו?

אבל עכשיו האנרגיה שלנו מכווננת כיוונון עדין יותר והצרכים שלנו מדויקים יותר, ולכן שוב לא קל ליצור קשר עם אנשים באותן רמות בסיסיות שאפיינו את רוב השיחות שלנו. עכשיו אנו מחפשים אחר היערכות ותהודה אנרגטיות, אחר התאמות ממדיות וחיבור רב-ממדי. כאשר אנו מקשיבים עכשיו, אנו עושים זאת עם כל ההוויה שלנו ואם איננו יכולים למצוא את אותן נקודות היערכות, אין לנו הרבה מה לומר כיוון שנקודות החיבור שלנו חסרות.

אינטראקציות ומערכות יחסים שאין להן היערכות אנרגטית הן מנקזות אנרגיה וכדי להתאים להן אנו חייבים לתפעל את האנרגיה שלנו, דבר שגורם לנו לתחושה רעה ולא תואם ליושרת הכוונות שלנו. במקום להקדיש זמן לניסיון להיערך עם כל הקשרים האנושיים שלנו עכשיו, אנו מחפשים אחר אלה שהם מספקים יותר, קלים יותר לניהול, ושמעניקים תחושה טובה יותר. במקום לנהל שיחות עם כל אחד שרוצה לשוחח איתנו, אנו מחפשים אחר אנשים שהם מקור להשראה, להארה ושעמם אנו חולקים היערכות אנרגטית. התפתחנו משמיעה והקשבה לתקשורת מחוברת מלאה. שוב איננו מסתפקים במצב שבו אנו פשוט דוברים את אותה השפה, אנו צריכים לדבר באותה האנרגיה.

עכשיו, לפני שאנו יוצרים קשר אישי עם מישהו, אנו שואלים את עצמנו שאלות רבות יותר לגבי ההיערכות והאינטגרציה, בוחנים את האנרגיה שלו, ומחפשים נקודות חיבור חזקות. אם לא נמצא התאמה טובה, נמשיך הלאה. אף על פי שבתחילה ייתכן ויהיו לנו פחות קשרים אישיים, אלה שכן יהיו לנו ירגישו נכונים ועוצמתיים יותר. אחרת, הם יהיו כבדים ומעייפים, ויהיו קצרי-טווח. יושרה והיערכות הן חלק גדול מהפרדיגמה החדשה שלנו והיא פועלת בשני הכיוונים. איננו יכולים ליישם יושרה עם אלה שעמם איננו ערוכים ואיננו יכולים ליישם יושרה כלפי עצמנו כאשר אנו מנסים ליצור קשר עם אנשים שלא ערוכים עמנו בקלות. הענקת תשומת לב למה שמשרת אותנו משמעותה הבעת כוונה להיות בשטף החסד והקלילות, בכל תחומי חיינו. וכאשר אנו נוהגים ביושרה כלפי האנרגיה שלנו, אנו מזמינים קשרים אישיים שמעצימים ומרוממים אותנו, עם אנשים שגם אנו מעצימים ומרוממים אותם.