ארבעת עקרונות הבריאה – ראיון עם ג’ון פאין

מראיינת: מרסי בראון
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

מרסי: ג’ון, מי הוא אומני?

ג’ון: אומני הנם קבוצה של 343 ישויות היוצרות גשר של תודעה על ידי השימוש בגופי ובקולי הפיזיים כדי להעביר את המסר שלהם.

מרסי: מהם ארבעת העקרונות?

ג’ון: ארבעת העקרונות מבוססים על תודעת המשיח ותודעת הבודהה. תודעת המשיח היא תודעת אחדות הלב, אהבה לעצמנו ולאחרים והפיכתנו למאסטרים של אהבה. תודעת הבודהה היא התודעה המאוחדת, הגורסת שכל הקיום קיים בהכרת האלוהים ושאנו יכולים להפוך למאסטרים של חכמה.

ארבעת עקרונות הבריאה עוסקים תחילה באהבה, אשר מכילה את חוק האפשור. כאשר אנו יודעים שאנו אהובים ומקובלים מעל לכל שיעור, אנו יכולים להתחיל להפוך מיומנים בחוקי ההתגשמות האוניברסליים ולברוא את החיים שאנו רוצים, את החיים להם אנו ראויים.

העיקרון השני הוא רווחה, באמצעותו אנו למדים שהתחלואים והמחלות הם תוצאה של תודעה קולקטיבית, פרשנות אישית ופחדים שחוסמים את הזרימה הרגשית שלנו. אומני מלמדים אותנו שעל ידי הבנת הפחדים שלנו, וההבנה שהפחד אינו המציאות שלנו, אנו יכולים לשחרר את עצמנו מהגורמים המקוריים של התחלואים והמחלות.

העיקרון השלישי הוא שפע, בו אנו מגלים שאף על פי שההתנסות במחסור יכולה להיות רבת-ערך במונחים של למידת שיעורים מסוימים בזמנים מסוימים, המחסור אינו הכרחי ככלי למידה. אומני אומרים לנו שעוני, מחסור וצמצום נובעים ישירות מהפחד הראשוני שלנו, הפחד שאנו נפרדים מהמקור. אומני מלמדים אותנו שאנו מקור כל השפע שלנו ושעל ידי חשיפת האמונות שלנו הקשורות למחסור ולצמצום, אנו יכולים להתחיל לברוא שפע בכל תחום בחיינו, ובכלל זה חירות כלכלית.

העיקרון הרביעי הוא יצירתיות. בעזרת היצירתיות אנו בוראים התנסות כדי לגלות מי אנחנו, אך רובנו שכחנו את היצירתיות שלנו כיוון שאנו מאמינים שהדרכים שבאמצעותן אנו יכולים לבטא את עצמנו מוגבלות על ידי משרות, תפקידים ותפקודים בחיים. אומני מלמדים אותנו כיצד לגלות כשרונות ותשוקות נסתרות וכיצד לשחרר את האנרגיות החסומות על ידי מחשבה מגבילה.

מרסי: מהי המטרה של אומני?

ג’ון: המטרה של אומני היא לספר לנו מי אנחנו, להזכיר לנו ולהדריך אותנו. אנו לומדים שאנו המורה הטוב ביותר של עצמנו ושאנו יודעים מה טוב ביותר עבור עצמנו ושכל התשובות כבר מצויות בנו. אומני אומרים לנו שאנו כבר בעלי ערך ואהובים. איננו צריכים להוכיח את עצמנו, אנו כאן רק כדי לחוות.

אומני אומרים שכדור הארץ הוא מערכת האמונה שלנו ואם ההשערות שלנו היו שונות, היינו יכולים לשנות את מערכת האמונה שלנו ואת המציאות שלנו. אנו ביטויים של הפלנטה והכל כשורה על הפלנטה, היא נמצאת במצב התפתחות רגיל. אין היררכיות ביקום, זו תפיסה פיזית ותו לא, זו אינה המציאות. אין גם היררכיות בהתפתחות שלנו, אנו כאן כדי להביא את אור הנשמה שלנו אל תוך המבנה התאי ואת תודעת הנשמה שלנו אל תוך הפיזי.

אומני אומרים שחוק הקרמה אינו קיים בדרך בה לימדו אותנו. הוא אינו קיים. היקום אינו בעל אוריינטציה לפעולה, זהו יקום חושב ומרגיש. האמונות הבסיסיות שלנו בוראות הצדקה לפעולות ואם הפעולות הללו אינן עולות בקנה אחד עם האמונות שלנו, אזי אנו מרגישים אשמים ונטולי עוצמה. יש לנו רצון חופשי ובחירה חופשית ואנו נמשיך לברוא נסיבות בחיינו עד אשר נרגיש עוצמתיים לשנותן.

אומני מלמדים אותנו כיצד לשמוח בבריאות שלנו. כאשר אומני יוצאים לחופשה, הם חוקרים את ממלכות הצבעים, את המקום בו ממציאים את הצבעים. אומני הולכים למקום של משחק כדי להשתתף ולצפות. אומני מלמדים אותנו כיצד להיות אוהבים, ישרים, כיצד לצחוק ולחייך הרבה. אומני אומרים לנו שתכונות האלוהי הן גם התכונות שלנו.