אינטואיציה – גשר הממד הרביעי לחיי הממד החמישי

ג׳ניפר הופמן

אוגוסט 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

כאשר מישהו משתמש במילה ״אינטואיציה״, אנו חושבים על אדם על-חושי שיכול לקרוא את האנרגיה של העתיד ולספר לנו מה עומד להתרחש, או על קול פנימי שאומר לנו מה עלינו לעשות. אף על פי שישנם אנשים בעלי רמת אינטואיציה שמאפשרת להם להיות מקור אינטואיטיבי עבור אנשים אחרים (אני יכולה לעשות זאת וכך יכולים רבים מכם), מדובר בחלק קטן של האינטואיציה ולא בשימוש הטוב ביותר בה, בייחוד במסגרת ההקשר של המעבר שלנו מהממד השלישי לממד החמישי. האינטואיציה היא הגשר שבין הממד השלישי לממדים הגבוהים יותר והיא עובדת באופן הטוב ביותר כאשר אנו משתמשים בה כדי לבחון את הפוטנציאל הנרחב יותר שלנו. בשל כך, עלינו להגדיר מחדש את האינטואיציה ולהרחיב אותה כדי שנוכל להשתמש בה עתה בהקשר של המציאויות החדשות שלנו בממד החמישי.

אינטואיציה מוגדרת היום כ״ידיעה פנימית״, אבל נכון יותר להגדיר אותה כ״שיקול פנימי״ או כהתעמקות. מה קורה כאשר אנו מתחילים במסע שלנו אל שיקול או התעמקות פנימיים? תחילה אנו זוכרים את העבר שאנו רוצים לשכוח. אם נוכל לנוע צעד אחד מעבר לכך, אנו יכולים למצוא חלומות ותשוקות שנשכחו מזמן ושהזזנו הצדה כיוון שהם לא התממשו. ואם נוכל לנוע צעד נוסף מעבר לכך, נראה פוטנציאלים והזדמנויות חדשים שאפשריים עתה משום שאנו פתוחים אליהם. המישורים הפנימיים מגלים את הפוטנציאל שלנו שיכול אז לנוע אל הממלכות החיצוניות בעזרת היערכות, אינטגרציה ופעולה.

אנו משתמשים לא נכון באינטואיציה שלנו כאשר אנו חושבים שהיא יודעת יותר או טוב יותר מאיתנו. אין זה כך, משום שהיא חלק מאיתנו. לכן היא לא יכולה אף פעם לדעת ״יותר״ מאיתנו, אבל כן יש לה נקודת מבט על האפשרויות השונות, משום שהיא לא שופטת מה אפשרי או לא אפשרי.

אנו משתמשים לא נכון באינטואיציה שלנו כאשר אנו מבקשים את התשובה בה״א הידיעה במקום לשקול מגוון אפשרויות כתשובות שונות. ביקום אינסופי שבו הכול מתקיים בו-זמנית, רק לעתים נדירות יש תשובה אחת בלבד לשאלה. במקום זאת, יש אפשרויות רבות שקשורות למידה שבה נהיה מוכנים להרחיק לכת בהתמרה שלנו, עד כמה אנו מוכנים לשחרר ולכמה דברים אנו מוכנים לאפשר להיכנס לחיינו. האינטואיציה שלנו יכולה להראות לנו היכן מקום החניה הטוב ביותר או היא יכולה לחשוף חזון לעתיד שבו נהיה עשירים, מאושרים ומצליחים – הדבר תלוי בשאלות שנשאל, באופן שבו נשאל אותן ובתשובות שאנו מצפים לקבל.

האינטואיציה שלנו חשובה מאוד עתה משום שהיא קיימת במישורים הפנימיים שלנו, בהיבטים האנרגטים שמופעלים עכשיו, כחלק מההשתלבות שלנו בממד החמישי. המידע מהמישורים הפנימיים שלנו או שמדגדג את מודעותנו ברגעי הייאוש העמוקים ביותר (כיוון ששוב לא עומדות לרשותנו האפשרויות לפחד או להתמהמה) או שנבחן כל אפשרות כיוון שאיננו רוצים לבטל שום דבר בשעתנו הקשה. האינטואיציה שלנו היא הגשר ה-4-ממדי שבין המישורים הפנימיים של הווייתנו לממלכות החיצוניות שהן המציאות שבראנו בעבר ושאנו בוראים במשותף בכל רגע וללא הרף.

ללא הפסקה, מידע נכנס אל ויוצא ממצבי ההוויה שלנו על פני גשר האינטואיציה. המחסום החזק ביותר לשטף זה הוא השיפוט – השיפוט הוא האופן שבו אנו מגבילים את זרמי האנרגיה. וכאשר אנו עוברים לממד החמישי, אנו זקוקים למידע שמכילה האינטואיציה שלנו, משום שהיא יכולה לענות על שאלות כגון: ״מה אוכל לעשות כדי להיות מאושר״, ״כיצד אכניס תדר גבוה יותר למצב זה״. אלה הן דרכים עוצמתיות לשאול שאלות. שאלות נטולות עוצמה כוללות: ״למה זה קורה לי״ ו״תגידי לי מה לעשות״.

אף על פי שאנו רוצים תשובות לשאלות הללו, הצגתן באופן זה לא תעניק לנו את התשובות שאנו רוצים. היקום רואה אותנו כעוצמתיים עד אינסוף, לכן תודעת הקורבן שלנו לא מרשימה אותו והוא גם לא ממהר להשיב כאשר אנו שואלים בדרכים נטולות עוצמה, ואין זה משנה כמה נואשים אנו לדעתנו. קבלת גישה לאינטואיציה שלנו היא תהליך שבו אנו מתעמקים בפוטנציאלים חדשים, מהרהרים באפשרויות אחרות ומאפשרים למגבלות הווה להפוך לקרש הקפיצה אל שמחה והגשמה גדולות יותר. אין זה משנה כמה קשה המצב, אפשרות טובה יותר תמיד קיימת עבורנו.

איך תתחברו אל האינטואיציה שלכם? אתם מתחילים בכך שאתם זוכרים שהיא ההדרכה הפנימית שלכם, החיבור שלכם לאור המקור שתמיד קיים בתוככם. וזכרו שאתם שואלים את השאלות כיוון שהתשובות שאתם מוכנים לשמוע נמצאות בהישג ידכם.