אחדות הלב – אחדות הנשמה

יערה בויום-קפלן

פברואר 2016

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

הסִפְרָה אחת הינה סִפְרָה מקודשת. סִפְרָה של שלמות, גוף אחד הפועל כמערכת שלמה, בעלת מטרה מוגדרת – חיים. ובמקביל היא סִפְרָה שמתארת את הפרט הבודד. האחד מתוך המכלול.

בסִפְרָה זו מתקיים חוק רוחני גבוה – חוק הניגודים. הוא זה המבקש איזון עדין, היכול להתקיים אך ורק במערכת יחסים תקינה בין שני הפכים, בין שני הניגודים.

העולם בנוי כגוף כללי. כל פרטיו מרכיבים אותו כאיברים המרכיבים את גוף האדם: אנשים, בעלי חיים, צומח ודומם מרכיבים את גוף כדור הארץ. כדור הארץ ושאר כוכבים מרכיבים את הגלקסיה וכן הלאה, עד אין סוף.

יחד עם זאת, לכל גוף בקבוצה יש זהות עצמית אינדיבידואלית. הזהות העצמית כפופה לכוח הניגודי: הנפרדות. השוני בין פרט לפרט חשוב, אך אינו אמור להוות את דרך פועלנו בעולם. ברגע שהוא הופך לאחראי העיקרי על האופן שבו הבריות נוהגות ומתנהגות זו לזו, נוצרת פעולת הנפרדות ככוח היוצא מאיזונו העדין בין הניגודים אחדות-נפרדות ולא מאפשר את פעולת הגוף כמערכת אחת תקינה, העובדת בהתכללות.

ההתכללות הינה כוח חיצוני המשפיע על איברי הקבוצה לפעול ולתפקד יחדיו כגוף אחד, אך גם הוא זקוק לשיתוף פעולה פנימי של סך המרכיבים.

אנו חיים בעידן המבקש אחדות. זהו הממד החמישי, שפועל עלינו ושמשפיע רבות. הוא מציף ומקצין את כל מה שעומד בניגוד לאותה אחדות.

האחדות מבקשת חיבור אל הכלל ללא תחושה של נפרדות, זו יוצרת שריונות הגנה ואמונות של חוסר שייכות ואי אמון בסובבים ובסביבה.

הסביבה הינה השיקוף של פנימיותנו. ברגע שתסכימו לראות את כל ברואי העולם בתוך פנימיותכם ואת עצמכם בכל ברואי העולם, בהשלמה ובקבלה, תוכל להתרחש האחדות, הרב גוניות של כל ברואי העולם אחת היא. גם אלו שמפניהם ניבט מבט החרדה והפחד, האלימות והנוקשות.

התפתחות הנשמה בממדים קשורה בהשפעה הדדית של כל חלקי המערכת. עלינו להבין שגם המערכת שנקראת אדם בנויה מסך חלקים וגופים אנרגטיים האמורים לפעול בשיתוף פעולה ואחדות.

החברה האנושית ידעה במאות האחרונות נפרדות רבה שהשפיעה על כולנו רבות. בסופו של דבר, עניין זה מתבטא עד לרמת החלקיקים המרכיבים את הגוף. החלקיקים בעולם, מרכיבים את האטומים, האטומים בהתחברותם מרכיבים את המולקולות. במידה ואינם עובדים בשיתוף פעולה בהתחברותם נוצרים קשרים רופפים, שאינם מחזיקים מעמד ומתפרקים במהרה.

חיבורים רופפים אלו המתוארים בפניכם אינם משפיעים רק על רמת החומר בגוף הפיזי. השפעותיה של אותה נפרדות יצרו בכל אחד ואחת מכם נתקים רבים ואי שיתופי פעולה בין סך הגופים השונים.

הדרך לאחדות האדם, לאושרו ולבריאותו, היא ההסכמה לשנות את אנרגית החלקיקים מאי שיתוף פעולה והתנגדות לאנרגיה של הסכמה, של ערבות הדדית ושל שיתוף פעולה.

התחנה האנרגטית בגוף האחדות

הממד החמישי מתמקד בצ’אקרת הגרון. זהו מרכז אנרגטי הקשור לאותה אחדות, הוא השופר המוציא את הרעיון, המחשבה דרך השפה, דרך הביטוי, דרך המילים והקול – התקשורת אל הסביבה.

כל עוד פועלים בתוך האדם כמה מרכיבים מנוגדים בו זמנית בצורה מוקצנת לא יוכל אותו אדם לחוש אחדות, שלמות פנימית. קיים קשר הדוק בין רמת האושר ושביעות הרצון לבין רמת שיתוף הפעולה הפנימי בין סך הגופים, הן מההיבט של גופי ההכרה – המודע, התת מודע והעל מודע, והן מבחינת הגופים האנרגטיים – הגוף הפיזי, האתרי, האסטרלי (רגשי), המנטלי וגופי הרוח.

מהותה של צ’אקרה זו היא טוהר המחשבה. הטוהר אינו במובן הרגיל בו אתם נוטים לראות את העולם הנחלק לטוב או רע, אין הכוונה למחשבה טהורה שלא קיים בה רגש או תחושה הנחווית בעינכם כשלילית. הכוונה היא לטוהר המחשבה האחדותית, כך שמתקיימת אנרגיה בגוף העובדת בשיתוף פעולה ללא כוחות התנגדות פנימיים, מתוך חיבור ואי ניגודיות בין סך הגופים השונים.

חשבו כמה עוצמה יש לכוח ההתכללות, כך שאף על פי ולמרות ההתנגדויות הפנימיות הוא עדיין מאפשר למערכת שנקראת אדם בתקופת הזמן הנוכחי ושסועה מבפנים להתנהג כאחד. אפילו במונחים של הפעלת המערכת ותנועתיות ממקום למקום על ידי הרמת הרגל, כמה דרוש כוח התכללות, אף על פי ולמרות ההתנגדויות. על כן, חשבו איזו עוצמה תבוא באדם כאשר תעלה רמת שיתופי הפעולה וכך בהתאם עוצמת ההתכללות וטוהר המחשבה האחדותית.

בימים אלו, כוחות הבריאה והיצירה אינם עובדים לרבים מכם כתיקנם, כיוון שקיימים כוחות פנימיים סותרים. זהו מסע ארוך של פרימה והסרת ההתנגדות. על כן, תחילה, חשובה ההצהרה בנכונות הפנימית לשתוף הפעולה. היא הצעד המשמעותי.

אני מסכימ/ה לחיות בבריאות.

אני מסכימ/ה לחיות באהבה ובשיתוף פעולה.

אני מסכימ/ה להסיר התנגדויות.

אני מוכנ/ה לבטא את הסכמתי בקול.

אך למעשה לא די בכך. נדרשים עבודת התבוננות וחקר פנימי על מנת לאזן את הניגודיות שחיה בקרבכם. לאפשר לכוחות המנוגדים לפעול יחדיו, כדרך הבריאה, כדרך הטבע.

ממש כפי שהים פועל בגאות ובשפל, ושתי הפעולות הללו הן חלק מנשימת היקום והן נדרשות זו לזו, כך כל הניגודים וההפכים נזקקים זה לזה ותומכים זה בזה.

הניגוד העיקרי שיצא מאיזונו ושמשבש את פעולת האחדות בגופיכם הינו תפיסת הטוב אל מול הרע. החומר אל מול הרוח.

אדם או קבוצה הנחווים עבורכם בפרץ של התנגדות והתעוררות של רגשות שליליים קשים, מבקשים להאיר את צדכם האפל, השופט והבוחן את הדברים מנקודת מבט של הפרדה בין טוב לרע.

תקופה זו מזמנת ציפה של המושחת, הלא אנושי והמוסרי. מציפה בתנודות גדולות על בסיס יום-יומי את אי הצדק והעוולות בעולם. אלה הם סמני הנפרדות, כוחות הנפרדות שהבריאה מתקשה להכיל ומבקשת לרפא על מנת לחזק את החיבורים המולקולריים ברשת האנושית וברשת הבונה את כדור ארץ.

התבוננו היטב אילו רגשות מתעוררים בכם. אילו תחושות. כמה כאב, צער, איבוד תקווה.

זוהי קריאה להשכין שלום עם הצד האפל שבנשמתכם. להסכים לשחרר את אמות המידה והמוסר שקיבעתם בתוככם ושהפכו נוקשים ושיפוטיים. וזאת לא כיוון שמדובר במעשים ראויים כלשהם, נהפוך הוא. הכמיהה היא לחזור לאותה אחדות שמשפיעה זה על זה בחברה. האחדות והאיזון ישתקפו בחברה ככל שירבו האנשים הפועלים באחדות פנימית, בשיתוף פעולה ובהדדיות.

נדרשת עבודת שלום פנימית עם כל הפנים הרבות של הבריאה. חלקם יצאו מאיזון עד כדי שימוש לרעה בכוחם ועשיית מעשים פוגעניים באחר, ביחידים ובקבוצות, במינים ובסוגים שונים.

הרגשות המתעוררים בכם מתוך מעשים ואירועים שונים הם אצבע המורה לכיוון החקירה הפנימית. לכל אחד ואחת נושא אחר או אירועים שונים שמזעזעים את נשמתו. הסכימו להיכנס עמוק פנימה ולחקור את אותה זעקת לב. היא המבקשת מכם לרפא את עצמכם, לרפא את הזולת בחמלה ובחסד.

דעו כי נדרשת רק עשירית מאוכלוסיית האנושות על מנת להזיז ולהניע נסים בהסטת המסלול מכוחות הנפרדות לכוחות האחדות. הסכימו להשכין שלום פנימי למען תוכלו להשפיע על ולהרחיב את כוח ההתכללות על פני כדור הארץ.

~~

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג, מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים. ליצירת קשר: 0526770273 yaarabk@gmail.com