איך לרפא את צ׳אקרת הגרון שלכם

מאת: טאנאז

תרגום: סמדר ברגמן

כאשר צ׳אקרת הגרון חזקה ועוצמתית, היא תומכת בביטוי עצמי, באמירת האמת שלכם, בכתיבה ובשירה, ובבריאות מערכת הנשימה העליונה, הלסת, בלוטת התריס, בלוטות הגרון, האוזניים והקול.

כאשר צ׳אקרת הגרון אינה מאוזנת, הדבר עלול להקשות עליכם להביע את האמת שלכם, לגרום לחוסר ביטחון עצמי, לתקשורות לקויות, לצורך לרכל, לרצון להתלונן, לשקרים, לצרידות ולכישורי הקשבה גרועים.

עבור רוב האנשים, חיזוק צ׳אקרת הגרון מאפשר להם להפוך לאנשי שיח טובים וקשובים יותר.

תכופות אנו מקשיבים רק כדי להגיב, מפטפטים יתר על המידה או מנסים לשמור לעצמנו דברים שאנו אמורים לחלוק. התנהלות זו לאורך זמן יוצרת חוסר איזון במרכז אנרגיה מקודש זה של הגוף.

חיזוק צ׳אקרת הגרון מאפשר לנו להפוך למאזינים טובים יותר וללמוד מתי לחלוק מידע ומתי לא. הדבר גם מסייע לנו לדעת כיצד להציג מידע בפני אנשים אחרים בדרך שהיא אמיתית, אך גם חביבה.

הסופר הרוחני ויין דייר אמר שכאשר אנו מתקשרים עם אנשים אחרים: ״עדיף להיות חביב מאשר להיות צודק״. בתחילה לא הייתי בטוחה שאני מסכימה עם האמירה הזאת. אף על פי שחביבות היא חשובה, הרגשתי שאולי חשוב יותר לדבר ולחלוק דברמה שאתם מאמינים באמונה עזה שהוא נכון, אפילו אם הדבר יפגע באחרים. אבל במהלך המסע שלי, גיליתי שבמקרים רבים, עדיף להיות חביבים מאשר להוכיח שאתם צודקים.

הניסיון להוכיח שאתם צודקים, כמעט תמיד לוקח אתכם אל משעולי האגו. בעוד שגישה שמקורה בחביבות תמיד מובילה לדיון פתוח ורגיש יותר. גם אם אתם מרגישים שאתם צודקים ויש לכם הוכחות שתומכות בדעתכם, לפעמים טוב יותר לשחרר הכול ובמקום זאת, לדבר ולנהוג בחביבות.

לא תמיד קל ללמוד לתקשר באופן זה, אך לעתים קרובות הסיבה היא לא משום שאיננו יודעים מה לומר, אלא כיוון שאיננו יודעים כיצד להקשיב. כאשר אנו מקשיבים באמת, כאשר אנו באמת מניחים בצד את השיפוטים ואת התחושות שלנו לגבי מה שנכון או לא נכון, הדבר מאפשר לנו להקשיב בדרך חדשה. הוא מאפשר לנו להבין באמת את נקודת המבט של האדם האחר.

כאשר אתם מתחילים להקשיב באופן זה, טבע השיחה כולה משתנה ומאפשר לשני הצדדים לדבר בצורה פחות מתגוננת ובאופן אמיתי וחביב יותר.

בעידודכם להיות חביבים, אין משמעות הדבר שאתם מסתירים את הרגשות האמיתיים שלכם, מדובר בחיבור לאדם האחר בדרך עמוקה יותר, בדרך רחומה יותר, בדרך שרואה אותו כנשמה, כאדם שפשוט עושה כמיטב יכולתו עם מה שהוא יודע.

על ידי שילוב התאמות אלה לשיחות שלכם, בייחוד עם אנשים שאתם אוהבים, הדבר יעזור לכם לחזק את האנרגיה של צ׳אקרת הגרון שלכם ולנהל שיחות משמעותיות וקשובות יותר.

דברים נוספים שיכולים לחזק את צ׳אקרת הגרון:

  • לבשו או ענדו את הצבע הכחול, בייחוד סביב צווארכם.
  • השתמשו בקריסטלים כחולים: הניחו קריסטל על אזור הצוואר ודמיינו כיצד הוא מרפא ופותח את צ׳אקרת הגרון שלכם.
  • בטאו בכתיבה את המחשבות והתחושות האמיתיות שלכם.
  • נהלו שיחה עם עצמכם בקול רם לגבי התחושות האמיתיות שלכם או מה שהייתם רוצים לומר למישהו אחר.
  • חזרו על הצהרה או מנטרה כגון זו: ״אני פותחת את עצמי להקשבה אמיתית למה שאנשים אחרים חולקים עמי. בעודי מקשיבה, אני יודעת להשיב בעזרת המילים הנכונות ומבטאת את עצמי באופן מושלם״.
  • מדיטציה: דמיינו אור כחול יפהפה מרפא ופותח את אזור צ׳אקרת הגרון שלכם.
  • עסו בעדינות את אזור צ׳אקרת הגרון שלכם נגד כיוון השעון, בעודכם מעסים דמיינו שאתם מסלקים חסימות כלשהן, לאחר כדקה עד שלוש דקות, החליפו את הכיוון ועסו עם כיוון השעון ודמיינו שעתה אתם מגנים וחותמים את צ׳אקרת הגרון שלכם כדי שתישאר בריאה וחזקה.

צ׳אקרת הגרון היא אחד ממרכזי האנרגיה העוצמתיים ביותר של הגוף והיא ראוייה לתשומת לב ולאהבה.

אם אתם מתקשים לבטא את עצמכם או לומר את דעתכם, אם אתם מתלוננים ללא הרף וחולקים מידע יתר על המידה, יכול להיות שהגיע הזמן להטעין ולרפא את צ׳אקרת הגרון שלכם.

אל תשכחי לתמוך בעבודת התרגום