אסטרולוגיה אינטואיטיבית: נסיגת מרקורי אוקטובר-נובמבר 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

נסיגת מרקורי האחרונה של השנה הגיעה. מרקורי ייסוג במזל עקרב, מזל מים, ב-13 באוקטובר, ויסיים במזל מאזניים, מזל אוויר, ב-3 בנובמבר, 2020.

נסיגתו של מרקורי במזלות מים הייתה נושא חוזר במשך השנתיים האחרונות. מרקורי לא יסוג במזל מים שוב עד חודש ספטמבר 2022, דבר שהופך את הנסיגה הנוכחית להזדמנות האחרונה שלנו להיפתח לאנרגיות האינטואיטיביות שאנו יכולים לקבל.

נסיגת מרקורי במזל מים מאפשרת לנו לצאת מן השכל שלנו ולהיכנס אל קול לבנו. אנו מסוגלים להקשיב לאינטואיציה שלנו ולקבל תובנות שאחרת אנו עלולים לפספס.

נסיגת מרקורי היא תמיד זמן להיכנס פנימה, אך בשל הנוכחות של מזל המים, מתווסף לה גוון רוחני, יצירתי ואינטואיטיבי יותר.

נכון לעכשיו, רובנו כבר יודעים מה יכולה להביא נסיגת מרקורי. היא נוטה להאט את האנרגיה של העולם החיצון, מאלצת אותנו להאט גם כן.

אנו עשויים לגלות שאנו מתמודדים עם עיכובים, מכשולים ואפילו תקשורת לקוייה.

המטרה שלה היא לגרום לנו לשים לב, להבחין בפרטים הקטנים יותר, ולהקשיב לרמזים המעודנים שסביבנו.

נסיגת מרקורי היא גם זמן שבו מחשבות נסתרות יכולות לעלות לפני השטח. אנו עשויים לגלות שאנשים או מצבים מן העבר שלנו צצים ושבים, כדי שנוכל להתמודד עמם פעם אחת ולתמיד.

כאשר אנו שבים ומתמודדים עם דרכי העבר, ניתנת לנו הזדמנות לשנות, לבצע מחדש דברים, ולבחון שוב דברים, ולהרגיש בטוחים יותר בבחירות ובהחלטות שלנו לנוע קדימה.

בואו ניתן מבט עמוק יותר באנרגיות של נסיגת אוקטוברנובמבר 2020 זו ולמה אנו צריכים לשים לב.

מאדים ונסיגת מרקורי

אחד מהמאפיינים העיקריים של נסיגת מרקורי זאת הוא שמאדים נסוג אף הוא באותו זמן.

באסטרולוגיה, ככל שפלנטה קרובה יותר לשמש, כך נרגיש במידה רבה יותר את השפעת הנסיגה שלה בחיים המיידיים והיוםיומיים שלנו.

העובדה שגם מרקורי וגם מאדים נסוגים יחד תעצים את האנרגיות שלהם ותהפוך את ההשפעות הבולטות כבר שלהם לבולטות אף יותר.

מאדים ומרקורי נסוגים יחד, והדבר עלול לגרום לתחושות של תשישות ובלבול גובר. אנו נרצה אולי להתקדם (מאדים), אבל נרגיש מבולבלים בכל הקשור לצעדים שעלינו לבצע (מרקורי).

מאדים מושל ביכולת שלנו לפעול, בעוד שמרקורי מושל בשכלנו. אנו עשויים לגלות ששתי הדינמיקות הללו של הווייתנו אינן מתואמות או שקשה להן להסתדר זו עם זו.

אם הפעולות שלנו לא היו ערוכות עם המחשבות שלנו, אנו עשויים גם להבחין שהנסיגות הללו מעוררות דברים, בתקווה שנוכל לבצע כמה התאמות.

משום שמרקורי מושל בתקשורת שלנו ומאדים יכול לגרום לנו לנטייה לומר דבר מה אגרסיבי או מתלהם, ייתכן ויהיה עלינו להתנהל בזהירות ולמצוא איזון בין הבעת הדעה שלנו לבין צנזורה עצמית.

אם עלינו לנהל שיחות קשות, יש תמיד דרך מתחשבת לעשות זאת. זה המקום שבו הקשבה ללב וסבלנות יכולות לעזור.

מרקורי והבחירות בארצות הברית

הדבר המעניין הנוסף לגבי נסיגת מרקורי היא שמרקורי נעצר ביום הבחירות.

משמעות הדבר היא שהאנרגיה של נסיגת מרקורי תשפיע על תהליך הבחירות. אנו עשויים להבחין בעיכובים, בבלבול ובתקשורת לקוייה.

אף על פי שמרקורי נעצר ב-3 לנובמבר, יידרש לו עד ה-20 בנובמבר כדי להגיע למהירותו הקודמת. אולי בזמן הזה הדברים יתחילו להיות ברורים יותר.

אלה הן בחירות מיוחדות מבחינת האסטרולוגיה, משום שכל מי שייבחר לנשיא ידריך את ארצות הברית בעת ״שיבת פלוטו״ הראשונה שלה בשנת 2022.

זוהי תקופת טרנספורמציה אדירה שבה כל מה שקשור למדינה משתנה ועובר ״שיפוץ״. פלוטו הוא פלנטת המוות והלידה מחדש, ואלה הם הנושאים להם נהיה עדים, קרוב לוודאי.

(מידע נוסף על שיבת פלוטו של ארצות הברית)

אף על פי ששיבת פלוטו יכולה לגרום לשינויים מהותיים, היא עושה זאת כדי לרומם את אנרגיות המדינה למצב תודעה נעלה יותר.

בינתיים, המשיכו להחזיק בתדר גבוה על ידי כך שתהיו נאמנים לעצמכם.

הותירו את המחשבות שלכם ערוכות עם הדברים שאתם רוצים למשוך אל חייכם. החזיקו במרחב לא רק עבור מה שאתם רוצים להגשים, אלא למען החיים שאתם רוצים לראות עבור כל בני האדם על הפלנטה הזאת.