אסטרולוגיה אינטואיטיבית: השמש בצמידות לאריס 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-12-13 באפריל, 2020 השמש תיערך עם פלנטת האלה אריס.

אריס התגלתה רק בשנת 2005, ולכן האנרגיה שלה באסטרולוגיה חדשה מאוד, אך בעודה נערכת בצמידות לשמש, חשבתי שזה זמן מצויין להציג אותה.

אריס חיה מעבר לפלוטו ונחשבת לכוכב לכת ננסי. מעניין לציין שהגילוי של אריס הביא לכך שפלוטו הורד בדרגה אף הוא לכוכב לכת ננסי, משום שהתגלה ששתי הפלנטות הן, פחות או יותר, באותו גודל.

פלוטו הוא אדון העולם התחתון בעוד שאת אריס כמעט וניתן לראות כאלת העולם התחתון. האם הגילוי שלה יכול להיות סימן לכך שאנו סוללים את הדרך לאיזון רב יותר בכל הקשור לאנרגיות הנשיות והגבריות?

אף על פי שאני סבורה ש״אלת העולם התחתון״ הוא שם טוב לאריס, למעשה היא ידועה כ״אלת הקושי והסכסוך״. האנרגיה שלה דומה מאוד לזו של פלוטו משום ששניהם מביאים נושאים עמוקים וחשוכים יותר. האנרגיה של שניהם מעודדת אותנו לאמץ את הצד המוצלל שלנו כדי לבצע טרנספורמציה אל האור.

אריס במיתולוגיה

במיתולוגיה היוונית, אריס הייתה אחותו של מאדים. כאל המלחמה, מאדים היה מחולל פחד והרס, אבל אריס הייתה ידועה בכך שהיא העצימה זאת. היא נהנתה ליצור סבל והפעולות שלה הובילו לתחילת מלחמת טרויה.

ברור לגמרי שלאריס אין מוניטין טוב כל כך, אבל אני מודעת מאוד לכך שזה קשור באופן חלקי לאופן שבו נשים, אפילו נשים מיתולוגיות, הוצגו מבעד לעיני הפטריארכיה. אריס יכולה לחולל צלילים צורמניים וסכסוך, אבל היא לא עושה זאת ללא כל סיבה.

ממש כמו פלוטו, אריס מאתגרת ו״מקפיצה לנו את הפיוזים״ כאשר קיים צורך בטרנספורמציה ובשינוי. היא מחוללת סכסוכים כאשר היא יודעת שהגיע הזמן ליצירת הרמוניה רבה יותר.

חשבו על תזמורת. כאשר כל הנגנים מנגנים באחידות, מוזיקה יפהפייה נוצרת. אבל אם מוזיקאי אחד מתחיל לנגן לאט או מהר יותר, הדבר יוצר צלילים צורמניים. ייתכן שהמוזיקאי עושה זאת כיוון שלא תרגל מספיק, אבל יכול להיות שהסיבה היא שהוא משועמם ומוכן לאתגר חדש.

הדבר יכול לקרות גם בתוכנו כאשר אנו לא ערוכים עם השכל, הגוף והנשמה שלנו. הסיבה יכולה להיות שאנו צריכים להקדיש זמן להתחבר מחדש ולהיכנס פנימה, אבל היא יכולה גם להיות משום שאנו מוכנים לעלות רמה ולהגיע למצב היערכות חדש.

״צלילים צורמניים״ נכנסים לחיינו כדי להדריך אותנו בנתיב זה. הם נכנסים לחיינו כדי שנוכל למצוא דרכים להסתגל מחדש ולהציב עדיפויות חדשות בחיינו. הם מאלצים לעלות רמה או מדריכים אותנו להיכנס פנימה כדי למצוא תחושה גדולה יותר של הרמוניה ואחדות.

אריס, הלוחמת האמיצה

אריס היא גם לוחמת אמיצה ומורדת. היא למדה להתגבר על שיפוטים של אחרים ולא אכפת לה מה אחרים חושבים עליה. היא תעשה מה שהיא רוצה ומה שנכון עבורה, ללא קשר לאופן שבו היא עשויה להיתפס.

אנו יכולים לאמץ את האנרגיה הלוחמנית של אריס על ידי כך שנסיר את מעטה חוסר הביטחון שלנו ונמצא דרכים להתגבר על שיפוט או על החשש ממה שאנשים אחרים חושבים עלינו.

כה רבים מאיתנו, ובכלל זה אני, למדנו לצנזר את עצמנו ולעצור את עצמנו בגלל הפחד. אבל אריס מלמדת אותנו שאיננו צריכים לעשות זאת עוד.

הגילוי שלה בא להזכיר לכולנו שאנו ראויים להשמיע את קולנו ולהיראות.

כל אחד ואחד מאיתנו חשוב, ולכל אחד ואחד מאיתנו יש סיפור לספר ומהות שצריכה להיות כאן על הפלנטה.

אלת ההוויה

בנוסף להיותה ידועה כאלת הקושי והסכסוך, אריס ידועה גם כאלת ההוויה.

זה המקום שבו אנו יכולים להתחיל באמת להבין את הפוטנציאלים ואת האנרגיה שהפלנטה הזאת יכולה להעניק.

האנרגיה של אריס הפכפכה ביותר, היא מביאה תוהו ובוהו, היא בוחשת במצב העניינים. היא אוהבת לנער דברים ולנענע את הכלובים שלנו, אבל באמצעות תהליך זה אנו נאלצים לראות את הדברים באופן שונה. באמצעות תהליך זה אנו מסוגלים למצוא דרך פשוט להיות.

כאשר החיים הופכים קשים, כאשר דברים כה רבים משתנים, נעים וגועשים סביבנו, תכופות אין לנו ברירה אלא להיכנע.

בעודנו נסחפים אל הים, ככל שנלחם יותר בגלים, כך גם נטבע מהר יותר. לא כיף להיסחף לים, אבל באותו רגע אנו לומדים את אמת הכניעה. אנו לומדים את אומנות ההוויה.

ברגעי התוהו ובוהו, המסכות שחבשנו נעלמות, חושפות את המהות האמיתית שלנו.

זו ההשראה שאריס מנסה להעניק לנו. האנרגיה שלה מעודדת אותנו לשחרר את השיפוטים, לאמץ את התוהו ובוהו של החיים, ולמצוא את הכוח להיות פשוט מי שאנחנו.

אריס והשמש

כאשר אריס נערכת עם השמש ב-12 וב-13 באפריל, ראו אם אתם יכולים להתכוונן לאנרגיה הזאת.

ראו אם אתם יכולים למצוא דרכים להיכנע ופשוט להיות. ראו אם אתם יכולים להתכוונן ל״צלילים צורמים״ כלשהם בחייכם ולמצוא דרכים יצירתיות להפוך אותם להרמוניה גדולה יותר.

אף על פי שאריס והשמש נפגשות בכל שנה, בשנת 2020 האנרגיה שלה מופעלת ומועצמת לרמות חדשות, משום שהיא נמצאת גם בזווית של 90 מעלות הן לצדק והן לפלוטו.

הנוכחות שלה כאן יכולה לחזק את האנרגיות של צמידות צדק ופלוטו, שמורגשת אף היא עכשיו. תוכלו לקרוא עוד על כך בקישור הזה.