אסטרולוגיה אינטואיטיבית: צמידות שבתאי ופלוטו

מאת: טאנאז צ׳אב

www.foreverconscious.com

מאנגלית: סמדר ברגמן

מהי היצמדות שבתאיפלוטו

מפעם לפעם אנו מקבלים היערכות כה מיוחדת ונדירה שהיא כמעט ומאלצת אותנו לעצור ולשים לב. אחת מההיערכויות המיוחדות הללו תתרחש ב-12 בינואר, 2020 והיא הצמידות בין שבתאי לפלוטו.

באסטרולוגיה, צמידות היא פשוט היערכות של שתי פלנטות באותה מעלה בדיוק בגלגל המזלות. צמידויות מתרחשות כל הזמן, אלא חלקן נדירות יותר מן השאר. ב-12 בינואר, 2020, הן שבתאי והן פלוטו יערכו בדיוק במעלה 22 במזל גדי, ואף על פי שהן יצמדו רק פעם אחת, האנרגיה שלהם תיצור אדווה שתורגש במשך השנה כולה ואף מעבר לה.

הפעם האחרונה שבה שבתאי ופלוטו נערכו הייתה בשנת 1982 במזל מאזניים, אבל הפעם, בשנת 2020, הם יערכו במזל גדי, דבר שאף אחד מאיתנו לא חווה ולא יחווה שנית בימי חייו. העובדה שהצמידות של שבתאי ופלוטו במזל גדי היא כה נדירה הופכת אותה למיוחדת, והיערכות שכל האסטרולוגים ואנשים הרגישים ליקום מנסים להבינה.

למה נוכל לצפות?

אחד העקרונות היסודיים של האסטרולוגיה הואכפי שלמעלה, כך למטה. כולנו מחוברים לשמים ולכוכבים, ואנו יכולים להשתמש באנרגיות, בתצורות ובהיערכויות של הפלנטות כדי לזכות ברמזים למה שמתרחש בעולם סביבנו ומחוץ לנו. האסטרולוגיה מסייעת לנו להבין אילו רטטים שוצפים בשמים הקוסמיים, אך האופן שבו נרגיש ברטטים הללו וכיצד נשלב אותם בהווייתנו תלוי בנו לחלוטין, ולכן החוויה שלנו נוטה להיות ייחודית.

היערכות שבתאי ופלוטו היא אחד מאותם דברים שכולנו נרגיש באופן שונה והחוויה שלנו אותה תהיה אף היא שונה, אולם ישנם כמה נושאים חשובים שקרוב לוודאי שנראה ושנרגיש אותם ושנבחין בהם. למעשה, האנרגיה של צמידות שבתאיפלוטו היא דבר מה אותו נראה קרוב לוודאי מתממש על במת העולם, כיוון שמדובר בהיערכות חזקה ונדירה כל כך.

כאשר אנו בוחנים את העבר כדי לראות מה התממש בפעמים האחרונות בהן הייתה צמידות בין שבתאי לפלוטו, אנו מוצאים מלחמות עולם, משברים כלכליים, ממשלות נוקשות יותר, התמוטטות של ממסדים בדרך כלשהי ומגפות.

לשבתאי ופלוטו אין בדיוק את המוניטין הנפלא ביותר. שבתאי ידוע כקר, נוקשה, קשוח, כמעט כמו אותה דמות אב לאסלחנית שאף פעם אינה מרוצה ואין זה משנה מה אתם עושים או כמה הצלחות יש לכם. פלוטו הוא פלנטת המוות והלידה מחדש. הוא רוצה להרוס דברים כדי לברוא יותר עוצמה ויותר חופש. הוא רוצה להתרומם, חזק ועוצמתי כמו עוף החול מן האפר, אבל לפעמים הדברים שמתרוממים עלולים להיות שתלטניים או רעביכוח לטובתם האישית.

שבתאי ופלוטו הם ללא ספק פלנטות אפלות יותר על פני השטח, אבל אם נסתכל מעט עמוק יותר נוכל לראות שהאפלה שלהם משרתת תכלית גבוהה יותר שמביאה פרץ של אור חדש שחזק יותר מאי פעם.

ברמות גבוהות יותר, שבתאי הוא שאפתן ויודע כיצד להציב גבולות בריאים במטרה להצליח בחיים. הוא יודע לעבוד קשה, הוא מתמיד, נאמן ולעולם לא יאכזב אתכם. שבתאי מסמל עוצמה ואת כוח הרצון להמשיך, גם כאשר אתם פוגשים באתגר אחר אתגר.

פלוטו הוא אומן הטרנספורמציה בחיינו. זוהי האלכימיה האחראית להפיכת הזחל לפרפר והיא שמסייעת לנו להתעלות מעל לשיעורים שלמדנו בחיים כדי שנוכל לעוף גבוה יותר. פלוטו מייצג גם את הטרנספורמציה הגבוהה ביותר מכולן, והיא החזרה לאהבה שממנה באנו והאהבה שהיא מהותנו.

יהיה הדבר שהשניים הללו מתכננים עבורנו בשנת 2020 אשר יהיה, בטוח שהדבר יביא להתעוררות עזה אשר תסייע לנו להשתנות ותגרום לנו לחוות גלים חדשים של תודעה. דרך חדשה נוצרת ולכך חותרים יחד שבתאי ופלוטו.

הנושאים של צמידות שבתאיפלוטו

ברטט הגבוה ביותר, היערכות שבתאי ופלוטו תעזור לנו לנוע למקום של אהבה ללא תנאי, מקום שבו כולנו נוכל לעבוד קשה, להישאר נאמנים למטרה שלנו ולמצוא הגדרה אישית להצלחה. אנו יכולים בהחלט להתחבר לאנרגיה הזאת ולהגשים זאת למען עצמנו בשנת 2020, בחסות האנרגיות הללו, אבל קרוב לוודאי שנהיה גם עדים לנוכחותם של חומרים מן הצל.

החיים מלאים בדואליות, ואף על פי שהצמידות של שבתאי ופלוטו מביאה מתנות מסוימות, היא יכולה גם לגרום להתמוטטות ולצורך לארגן מחדש ולבנות מחדש דברים לחלוטין.

בשל האנרגיה החזקה של מזל גדי, קרוב לוודאי שהדגש יהיה על תחומים הקשורים לקריירה שלנו, לשאיפות שלנו ולהגדרת ההצלחה שלנו. ברמה הגלובלית, קרוב לוודאי שנראה את האנרגיה הזאת באה לידי ביטוי בתחומים הקשורים לממשלה, לבנקאות ולתאגידים גדולים.

תחומים אלה של החברה נועדו להיות תחת אור הזרקורים לנוכח האנרגיה הזאת, והתוצאה עשויה להיות עוצמה רבה יותר או הרס מוחלט. קרוב לוודאי שנהיה עדים להתרחשות שני הדברים הללו בדרכים שונות ובמידות משתנות.

היערכות זו גם תמקד את תשומת הלב במאבקי כוח. אנו ניקרא להחזיק בכוחנו ולתבוע אותו בחזרה לעצמנו, או אנו עלולים למצוא את עצמנו מוכנים יתר על המידה להעניק אותו למישהו שאנו חושבים שיעזור לנו או יציל אותנו.

אף על פי שזה בסדר להישען על אנשים ולקבל תמיכה, קיים שיעור אמיתי בהיערכות זו והוא להתייצב בעוצמה שלנו ממקום של אהבה.

כולנו התנדבנו להיות כאן בעת ההיערכות הקוסמית המיוחדת הזאת, וזוהי הזדמנות עבור כולנו לבחור דרך שונה לעצמנו ולדורות הבאים אחרינו.

תאריכים משמעותיים בשנת 2020

כדאי לשים לב לכמה תאריכים משמעותיים וחשובים ביחס להיערכות של שבתאי ופלוטו, משום שצדק גם הוא מעורב!

צדק מרחיב כל פלנטה שבה הוא נוגע, ולכן האנרגיה הזאת של שבתאי ופלוטו תתעצם אף יותר.

1. ה-12 בינואר, 2020: צמידות שבתאיפלוטו

זה היום שבו שבתאי ופלוטו צמודים באופן מושלם זה לזה במעלה 22 במזל גדי. רגע זה מייצג את תחילתו של מחזור חדש הן עבור שבתאי והן עבור פלוטו, אשר ימשך לעוד כ-35-38 שנים. היום שבו שתי הפלנטות הללו יצמדו, יהיה יום שכדאי לשים אליו לב אבל גם יום שבו אנו יכולים לקבל תובנות לגבי דברים שמהם עלינו להשתחרר כדי לתבוע לעצמנו עוד מעוצמתנו.

2. ה-29 במארס, 2020: צמידות פלוטוצדק

ביום זה, פלוטו נצמד לצדק או נערך עם צדק במעלה 24 במזל גדי. צדק ירחיב את האנרגיות של פלוטו ויעצים ממש את הדברים שעלינו לשנות בחיינו ובעולם כדי להגיע לרמת התודעה או ההתעלות הבאה. זהו גם זמן שבו נראה קרוב לוודאי חדשות הקשורות לבנקאות ולכלכלה. ברמה האישית, בזמן הזה אנו עשויים גם לחשוב על נושא הכספים האישי שלנו.

3. ה-24 באפריל עד ה-4 באוקטובר, 2020: נסיגת פלוטו

ב-24 באפריל, פלוטו מתחיל לסגת וישוב ויעלה כמה מהנושאים שהעלה באוקטובר 2019. אם פספסנו משהו בפעם הראשונה או אם אנו זקוקים למידע נוסף לגבי משהו שהתממש מאותו זמן, קרוב לוודאי שנקבלו בעת תקופת הנסיגה הזאת. הימים בהם שפלוטו מתחיל לסגת (ה-24 באפריל) ואז כאשר הוא מתיישר שוב (ה-4 באוקטובר) יהיו הימים המשמעותיים ביותר לבחינה.

4. ה-11 במאי עד ה-29 בספטמבר, 2020: נסיגת שבתאי

ב-11 במאי, שבתאי שחלף כבר ויצא ממזל גדי ונכנס למזל דלי, מתחיל בנסיגה. משמעות הדבר שאנו גם צריכים לחזור ולבקר אירועים שהתרחשו בערך סביב ספטמבר 2019 ולרכוש תובנות נוספות או מידע נוסף ביחס לצמידות שבתאיפלוטו שהתרחשה בינואר. התאריך שבו שבתאי מתחיל בנסיגה (ה-11 במאי), התאריך שבו שבתאי נכנס שוב למזל גדי (ה-1 ביולי), ואז מתיישר שוב (ה-29 בספטמבר) הם התאריכים המשמעותיים ביותר שיש לשים אליהם לב.

5. ה-30 ביוני, 2020: צמידות בין פלוטו הנסוג לבין צדק הנסוג

ביום הזה, צדק הנסוג נצמד לפלוטו הנסוג, מעורר נושאים מחודש מארס 2020. נושאים שהתרחשו במארס עשויים להופיע שנית בדרך כלשהי כדי שנוכל לרכוש מידע נוסף או לעבד עוד מהשיעורים. נקבל תובנות חדשות וידע חדש.

6. ה-12 בנובמבר, 2020: צמידות צדקפלוטו

ביום הזה, צדק ופלוטו נצמדים שוב בפעם האחרונה. האנרגיה הזאת נדירה ביותר ותסייע להביא לסגירת מעגל לאירועים שהתרחשו במארס וביוני 2020. פלוטו וצדק העובדים יחד יכולים גם להביא מתנות של שפע ולסייע לנו לתבוע מחדש את עוצמתנו בדרך כלשהי. הם גם עשויים לשנות את האופן שבו אנו תופסים שפע וכסף.

7. ה-21 בדצמבר, 2020: צמידות שבתאיצדק

ביום הזה, שבתאי נצמד לצדק במזל דלי. הדבר מסמל את שלב הבנייה מחדש וכל דבר שלא הצליח לצלוח את השנה יקבל מהפך רענן. שבתאי וצדק המתאחדים במזל דלי הם גם אות חיובי להתקדמויות טכנולוגיות ולדרך חדשה של עשיית דברים.

***

אף על פי שהתאריכים הללו משמעותיים, קרוב לוודאי שלא נצליח להבין לגמרי את השפעות הצמידות של שבתאי ופלוטו עד שתסתיים שנת 2020.

הסיבה לכך היא טבען האיטי של הפלנטות והעובדה שלעתים קרובות מאוד הן עובדות ברמת התתמודע במקום ברמת המודע.

צמידות שבתאיפלוטו היא משהו שלא רק שיעצב את שנת 2020, אלא גם את העשור החדש שהתחיל, ותנחה את הלידה מחדש של כולנו בדרך כלשהי.

~*~*~*~*~*

עוד מאמרים והסברים של טאנאז מתפרסמים בבלעדיות בקבוצת הפייסבוק.