אמפתים – האם יש לכם הילה דולפת?

דיאן קת׳רין

מאתר: Empaths Empowered

מאנגלית: סמדר ברגמן

האם כאמפתים, ניסיתם סוגים שונים של טכניקות הגנה וקרקוע וגיליתם שדבר לא עובד? או האם שמתם לב לכך שאתם מושפעים באופן שלילי יותר ויותר ובמידה רבה יותר כאשר אתם שוהים בקרבת אנשים? האם שקלתם את האפשרות שאולי אתם לוקים בתסמונת ההילה הדולפת?

רוב האמפתים מבינים שיש להם הילה דולפת כאשר הם חווים תשישות לעתים קרובות ביותר, לאחר שהייה במחיצת אנשים. טכניקות ההגנה והקרקוע שהם מנסים לא עוזרות להרגשה שלהם או לאופן שבו הם חווים אנרגיה, הם רגישים מדי ומתקשים ליהנות מהחיים.

כל אדם ששדה ההילה שלו דחוס, בעיקר באנרגיה שלילית, עלול לפתח בסופו של דבר הילה חדירה. אך לא רק אנרגיה שלילית היא שגורמת לתסמונת ההילה הדולפת, התורמים הגדולים ביותר הם מתח רב, כאב רגשי, בחירות גרועות בנוגע לסגנון החיים, אנשים רעים, סביבה רעילה ומזונות רעילים.

לאחר תקופת חיים כאנשים רגישים, והאתגרים המתלווים לכך, הגוף של האמפתים נחלש (הדבר בולט בעיקר לאחר גיל שלושים). גוף שנחלש מחליש את שדה האנרגיה ומהווה תורם עיקרי לתסמונת ההילה הדולפת.

שדה ההילה מושפע על ידי המחשבות, הרגשות, הפעולות והמילים שלכם. ועל פי חוק המשיכה, הדרך שבה אתם חושבים ומרגישים, תקבע מה אתם מושכים אל חייכם. אם כאמפתים אתם לוקים בתסמונת ההילה הדולפת, ואינכם מודעים לכך, כמעט ואין לכם שליטה על הדברים שאתם מושכים אליכם. אתם תתאמצו להגן על עצמכם מרטטים נמוכים בסביבתכם. הם יחדרו אל תוך שדה האנרגיה שלכם גם בעת שאתם מנסים לעצור אותם. אז תרטטו באותו תדר, תמשכו עוד רטטים נמוכים.

גם ללא הילה דולפת, האמפתים קולטים אנרגיה מהאנשים שעמם הם נמצאים בקשר. הם תמיד ירגישו אנרגיה שלילית, חוסר כנות, מצבי רוח רעים, אנשים חשוכים ורטטים רעים, אבל כאשר אנרגיה זו נחווית בכמויות עצומות, זהו סימן לכך שהאדם לוקה בתסמונת ההילה הדולפת.

ההילה

ההילה האנושית עוטפת אותנו כמעטה זוהר דמוי ביצה. הרטט של מגן אנרגטי זהו הוא עדין ומעודן. הוא מגנטי ומושך הן אנרגיה חיובית והן אנרגיה שלילית.

כאשר אתם לוקים בתסמונת ההילה הדולפת, האנרגיה דולפת החוצה ואנרגיה של אנשים אחרים מחלחלת פנימה ונקשרת לשדה ההילה שלכם. זהו מצב שמתקדם ומתפתח במשך הזמן. אולם, ברגע שמתחילים לחוות את השפעותיו השליליות, תכופות ההילה כבר פרוצה.

בעיה שכיחה נוספת שעלולה לגרום לנזק היא הצטמצמות ההילה. בשל הרגישות שלהם, והדרך שבה הם חווים אנרגיה, אמפתים רבים מפתחים הילה מצומצמת. כיוון שהם חווים כאב ודחייה עמוקים, או אם משהו או מישהו גרם להם להרגיש לא אהובים ולא ראויים, תגובתם האוטומטית עלולה להיות צמצום שדה האנרגיה שלהם – בדומה לחילזון הנסוג אל תוך הקונכייה שלו – כדרך להגן על עצמם מפגיעה חוזרת. אפשר שהם מעדיפים להיות בלתי נראים ובלתי מושגים. כוונה משמעותית זו, להיות בלתי נראים, גורמת להילה לסגת, בייחוד כאשר רצון האדם להיות בלתי נראה הופכת ליותר מאשר מצב זמני. כאשר ההילה מתכווצת היא נחלשת. חשבו על כך: כאשר אתם חווים התרחבות של שדה האנרגיה שלכם, אתם מרגישים חופשיים ועוצמתיים. כאשר אתם מכונסים בעצמכם או מופנמים יתר על המידה, ההילה שלכם מתפוגגת, אתם מרגישים שבורים וחלשים. הילה מצומצמת תביא להילה חדירה.

הילה דולפת היא ״חדשות רעות״ ברמות רבות. עירוב האנרגיות התזזיתי בתוך ההילה, שמתרחש כתוצאה מספיגת אנרגיות של אנשים אחרים, הופך לעתים קרובות לרעיל. והוא סיבה נוספת לכך שאמפתים רבים מושפעים או מרוקנים במידה רבה על ידי אנשים מסוימים. כאשר לאדם יש הילה דולפת, האנרגיות של הנמצאים בקרבתו נמשכות פנימה בכוח הדומה לכוח מגנטי.

אחד הסימנים הגדולים ביותר לתסמונת ההילה הדולפת הוא אם אתם זוכרים זמן שבו לא הושפעתם במידה כה רבה על ידי נוכחות של אחרים. כאשר ההילה שלכם קרועה, תכופות אתם סופגים יותר מדי. דבר שיכול להשפיע עליכם פיזית ומנטלית.

בבואכם לרפא את תסמונת ההילה הדולפת, עליכם לחשוף את מקור ההפרעה הראשונית. אם מדובר פשוט בבעיה של עומס אנרגיה, שהפך את ההילה למחוררת יתר על המידה, אזי אחת מהטכניקות הרבות לאיזון אנרגטי תצליח לתקן את הבעיה. כולנו יודעים שמה שמחזיר איזון לאמפת אחד לא יעזור בהכרח לאמפת אחר, אבל אם ניסיתם כמה שיטות והן לא הביאו לשיפור משמעותי באופן שבו אתם חווים אנרגיה, או מתנהלים כאנשים רגישים, קרוב לוודאי שהחולשה מופעלת מתוך הגוף.

השכל, הגוף והרוח מחוברים. כאשר אחד מהם יוצא מאיזון, הוא נוטה לשבש גם את האחרים. חשיפת הבעיה הגורמת לתסמונת ההילה הדולפת מחייבת חקירה. אם לא תטפלו בשורש הבעיה, יקשה עליכם להשיב את ההילה שלכם לאיזון, ותמיד תתקשו לשהות במחיצת אנרגיות של אנשים אחרים ובקרבת שליליות מכל סוג שהוא.

כל אמפת חווה זאת באופן שונה, אבל תסמונת ההילה הדולפת אינה משהו שנעים לחוות. אם אתם סובלים, אתם נוטים להרגיש מתוסכלים כל העת, תשושים ועצבנים, עד אשר אתם נרפאים, קשה להפוך עוצמתיים, כאמפתים (לשפר).

הנה כמה תסמינים נוספים:

 • האם אתם מרגישים עומס מכריע לאחר שהיה קצרה בנוכחות אנשים?
 • האם השהייה במקומות הומי אדם גורמת לכם תחושת עומס, עייפות או תופעות לא נעימות אחרות?
 • האם אתם קולטים אנרגיה של אנשים אחרים גם לאחר זמן קצר במחיצתם?
 • האם רמות האנרגיה שלכם נמוכות תמיד, ואין זה משנה עד כמה טובה התזונה שלכם או המנוחה שלכם?
 • האם המחשבות שלכם מעורפלות ואיטיות?
 • האם יש לכם מכאובים וכאבים קבועים ללא סיבה נראית לעין?
 • האם הייתם מתארים את האנרגיה הכללית שלכם כמעורפלת?
 • האם קשה לכם למצוא מוטיבציה?
 • האם אתם עייפים לאחר התעמלות קצרה?
 • האם אנשים מתלוננים שהם עייפים לאחר שהייה במחיצתכם?
 • האם אתם מאמצים בדרך קבע מחלות או בעיות מאנשים אחרים?
 • האם אתם מושפעים על ידי מחשבות של אחרים עד כדי כך שאתם משנים את דעתכם?
 • האם תכופות אתם מרגישים מצוברחים ואפתיים?
 • האם אתם סובלים מתנודות במצב הרוח?
 • האם הלכתם להיבדק אצל הרופא והתברר שכל הבדיקות שלכם תקינות?
 • האם החושים שלכם (ראייה, שמיעה, ריח) רגישים יותר מבדרך כלל?
 • האם אובחנתם כמי שלוקים בצ׳אקרות לא מאוזנות?
 • האם אתם מרגישים שלעתים קרובות דומה שאתם נושאים עמכם אנרגיה לא מוכרת?
 • האם אתם סובלים מדפוסי שינה לא רגילים ותכופות מתעוררים עם תחושות רגשיות מוזרות?
 • האם החלומות שלכם מוזרים או אלימים יותר מבדרך כלל?
 • האם אתם סובלים מתחלואים חוזרים ונשנים כגון בעיות בעור ובמערכת העיכול?
 • האם אתם מתעצבעים בקלות אם אנשים עומדים קרוב מדי אליכם?
 • האם הייתם אומרים ששדה האנרגיה שלכם מרגיש פתוח יותר מהרגיל?
 • האם אתם זוכרים זמן שבו לא הרגשתם את תכונות האמפט שלכם באופן כל כך לא נעים?

אם השבתם בחיוב לכמה מהשאלות הללו, הרי שמדובר באינדיקציה חזקה לכך שאתם סובלים מתסמונת ההילה הדולפת (בעיות בריאות חוזרות ונשנות מחייבות פניה לרופא כדי לוודא שלא מדובר בבעיה רפואית משמעותית).

כיוון שאמפטים רבים כל כך מגלים שהילה חלשה היא שגורמת להם לקשיים בחיים, כתבתי ספר בנושא זה – How to Heal Leaky Aura Syndrome: A Guide for Empaths (הספר בשפה האנגלית). הוא נכתב עבור אמפטים במטרה לעזור להם לחשוף את הגורם ולמצוא פתרון לתסמונת. בבלוג שלי יש פוסטים רבים שמטרתם לסייע לאמפטים למצוא איזון, ואמשיך לכתוב ולפרסם מאמרים שמטרתם ״העצמת אמפטים״. אבל ממש כפי שאיננו יכולים ללמוד לשחות רק מקריאה על שחיה, איננו יכולים למצוא איזון מבלי ליישם באופן פעיל את מה שלמדנו.

תסמונת הילה דולפת מהווה את ההבדל בין אמפטים בעלי עוצמה לאמפטים נטולי עוצמה.