ליקוי חמה היברידי נדיר בחודש אפריל – כל שיש לדעת

מאת: אלכס מיילס

תרגום: סמדר ברגמן

עונת הליקויים הנוכחית כבר מורגשת ורבים מאיתנו כבר מרגישים בשינוי דרמתי באנרגיה, יחד עם רגשות עזים, לנוכח התקרבות הליקוי ההיברידי הנדיר במזל טלה ב-19-20 באפריל. אירוע זה מסמל את תחילתה של תקופה בת שישה חודשים של אנרגיית ליקויים אינטנסיבית, שתגיע לשיאה בליקוי ירח עוצמתי ב-29 באוקטובר, 2023.

האנרגיה הזאת תשפיע על כולם, ללא קשר למזל האישי, אבל אלה שיש להם שמש, ירח או מזל עולה בטלה, ירגישו בהשפעות הללו בעוצמה רבה יותר.

ליקוי מתרחש כאשר כדור הארץ, הירח והשמש נערכים בדרך מסוימת. יש שני סוגים עיקריים של ליקוייםליקוי ירח, שמתרחש כאשר צל כדור הארץ נופל על הירח, וליקוי חמה, שמתרחש כאשר צל הירח נופל על כדור הארץ.

כאשר השמש, הירח וכדור הארץ נערכים, אנו יכולים לחוות סוגים שונים של ליקויים, כגון ליקוי מלא, ליקוי חלקי, ליקוי חמה טַבַּעְתִּי (ליקוי חמה חלקי, בו הירח אינו מכסה את כל פני השמש, כך שטבעת אור מקיפה את צילו של הירח), או ליקוי ירח מלא, חלקי או ליקוי חלקיצדדי (פֶּנוּמְבְּרָה).

בנוסף לליקויים הללו, קיים סוג נדיר שאותו אנו עומדים לחוותליקוי היברידי, שנובע מהיערכות קוסמית ייחודית של השמש, הירח וכדור הארץ.

המאפיין המרתק של הליקוי ההיברידי הוא טבעו משנה הצורה, המופיע לפעמים כליקוי מלא או כליקוי טבעתי, בהתחשב במיקום המתבונן על כדור הארץ. כאשר הירח ״מחבק״ לגמרי את השמש, מסתיר את אורה, הוא יוצר ליקוי מלא. אולם, אם הירח מעט בצד, הוא מותיר טבעת אש סביב השמש, והתוצאה היא ליקוי טבעתי. שילוב המאפיינים הברורים של שני סוגי הליקויים הללו הוא שהופך את ליקוי החמה הטבעתי הקרוב למדהים באמת.

ליקוי היברידי מהווה התרחשות נדירה ביותר, שמתרחשת רק כמה פעמים בכל מאה שנים, כאשר הקודם התרחש באפריל 2005.

בנוסף לליקוי ההיברידי המיוחד הזה, יתרחש בעונת הליקויים הנוכחית, ב-14 באוקטובר, 2023, אירוע מיוחד נוסף שמרגש להמתין לוליקוי החמה האמריקאי הגדול. ליקוי זה ידוע כליקוי טבעתי, משום שהירח נמצא במרחק הרב ביותר שלו מכדור הארץ, גורם לו להיראות קטן יותר מהשמש וליצור אפקט מדהים של ״טבעת אש״.

ליקוי טבעתי זה תופס מקום מיוחד בלוח השנה השמימי, כיוון שהוא מכין את הבמה לליקוי החמה הגדול והמלא של צפון אמריקה, ב-8 באפריל, 2024, שיחול בדיוק שישה חודשים אחר כך. אירוע גדול זה יתרחש מעל מקסיקו, ארצות הברית וקנדה, ישפיע השפעה מתמשכת על כל אלה שיזכו לצפות בו.

הקירבה של שני האירועים השמימיים המדהימים הללו מעצימה את האנרגיה של עונת הליקויים הזאת, יוצרת חוויה אינטנסיבית וטרנספורמטיבית עבור אלה המכווננים אל היקום. במשך ששת החודשים הבאים, בשעה שאנו חווים את מחזור הליקויים, האנרגיה תמשיך להתעצם ולהיבנות עד הליקוי האחרון של העונה.

כאשר עונת הליקויים הזאת תגיע אל סופה, ב-29 באוקטובר, 2023, יהיו לנו אז שישה חודשים שבהם נוכל להרהר בנושאים שיעלו אולי בעת הזאת, לפני שעונת הליקויים הבאה תתחיל ב-8 באפריל, 2024.

במשך עונות ליקויים, באופן טיפוסי קיים נושא שקובע את הטון לחוויות שלנו, והוא מעניק דגש חזק להשגת איזון והרמוניה ברגשות ובמערכות היחסים שלנו. בעת הזאת, אנו יכולים להרגיש דחף חזק למצוא התאמות, לחפש אנרגיה בעלת מאפיין של הדדיות, בייחוד עם אלה עמם אנו חולקים קשרי נשמה.

הדבר שהופך את הליקוי ההיברידי במזל טלה למשמעותי, לעוצמתי ולנדיר אף יותר הוא שזהו מולד הירח השני המתרחש ברציפות במזל טלה, עובדה שמעניקה לאירוע הקוסמי הזה עוצמה ואינטנסיביות רבות אף יותר.

מזל טלה הוא מזל קרדינלי, וזאת אומרת שהוא מייצג את תחילת מחזור גלגל המזלות והאנרגיה שלו ידועה ביכולתה ליזום פעולה ולגרום לדברים להתרחש. דבר זה יכול לעודד אותנו לקחת פיקוד על חיינו, להציב לעצמנו מטרות חדשות ולשאוף לממש את חלומותינו בתחושה של חוסר מאמץ, תכלית ונחישות. מזל טלה משוייך גם לאלמנט האש, שמייצג תשוקה, יצירתיות וביטוי עצמי. דבר זה יכול לעזור לנו להתחבר לאש הפנימית שלנו ולשחרר את הפוטנציאל האמיתי שלנו. אולם, חשוב למצוא איזון בזמן הזה ולא להניח לאנרגיה הלוהטת של מזל טלה לגבור עלינו.

ליקויים הם אירועים אסטרולוגיים משמעותיים, שהם הרבה יותר מאשר סתם ירחים מלאים או מולדי ירח. האירועים השמימיים הללו מחזיקים במשמעות מיוחדת, כיוון שבעת הליקוי, האנרגיה של היקום משתנה באופן דרמתי, חושפת הזדמנויות, תגליות ותובנות חדשות.

ליקויים יכולים להפעיל רגשות עמוקים ומודחקים, להעלות אל פני השטח תחושות ואמונות שייתכן ומעכבות אותנו. תהליך זה של גילוי עצמי וחשבון נפש יכול להוביל להבנה גדולה יותר של עצמנו, של מערכות היחסים שלנו, של מקומנו בעולם, ובסופו של דבר, להדריך אותנו לכיוון התפתחות ואבולוציה.

בעזרת אנרגיית הליקוי העוצמתית, אנו פתוחים יותר לשינוי ומסוגלים לקבל החלטות נועזות שהיססנו לקבל בעבר. ליקויים מעניקים לנו הזדמנות עוצמתית לחשבון נפש ומשמשים כזרז לטרנספורמציה מתמשכת. אנו מתמודדים עם הרגשות העמוקים ביותר שלנו, ופועלים לשחרר דפוסי התנהגות הרסניים שמעכבים אותנו, תוך כדי כך שאנו מאמצים דפוסי התנהגות חיוביים שמובילים לקשרים משמעויים יותר עם הסובבים אותנו. אף על פי שהתהליך הזה עלול להיות קשה ורגשי, המטמורפוזה שהוא מביא היא בלתי נמנעת, מעצימה אותנו לצמוח ולהתפתח לגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

ליקויים יכולים לגרום לשינויים בלתי צפויים ולתהפוכות בחיינו. היקום עלול להרגיש כמקום מבולגן. המחשבות והרגשות שלנו יכולים להיות מעט מפוזרים, אנו יכולים להרגיש שאנו נמצאים על רכבת הרים. אולם, חשוב לזכור שזה חלק טבעי של התהליך, ובשעה שאנו מתכווננים לאנרגיה, הכול יירגע במהרה. אף על פי שעלולה להיות תקופה קצרה של חוסר ודאות ואי נוחות שתכביד עלינו, זהו גם זמן של שינוי משמעותי.

בתקופת הליקויים הממשמשת ובאה, קרוב לוודאי שנרגיש שדוחפים אותנו אל מחוץ לאזור הנוחות שלנו ואל טריטוריה בלתי מוכרת. אנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם אתגרים שמחייבים אותנו לקחת סיכונים, לדבר את האמת שלנו ולעמוד על דעתנו כפי שלא עשינו בעבר. הסיבה לכך היא שמזל טלה, מזל הפעולה, תופס את מרכז הבמה, נותן לנו הזדמנות להיות נועזים, אמיצים והרפתקנים, מעודד אותנו לתפוס פיקוד על חיינו ולפרוץ נתיבים חדשים.

ליקויים משמשים כקריאת התעוררות מהטבע, מעודדים אותנו לאמץ את הלאידוע, לקחת סיכונים, לבטוח בתוכנית היקום עבורנו. מצוי בהם כוח קוסמי עצום שיכול לעודד אותנו לפעול ולחולל שינויים מועילים בחיינו. הם מחזיקים בכוח לשחרר אותנו מחוסר פעילות, בייחוד בתחומים שבהם הרגשנו לכודים או חסרי כיוון.

לליקויים יש יכולת לחשוף בעיות עמוקות שמהן התעלמנו או נמנענו. אף על פי שהתהליך עלול להיות מאתגר או לא נוח לפעמים, על ידי הארת ההיבטים הללו של עצמנו, ליקויים יכולים לחולל תחושת בהירות והבנה, לעזור לנו להירפא ולהשיג תחושה גדולה יותר של מודעות עצמית.

במשך הליקוי, קיימת הפרעה זמנית בזרם האנרגיה שבין השמש, הירח וכדור הארץ, שיכולה ליצור אפקט אדווה עוצמתי בחיינו. הפרעה זו נותנת לנו הזדמנות לעצור, לחשוב ולאמץ נקודת מבט חדשה לפני שאנו מתקדמים. דמיינו זאת כלחיצה על לחצן ״אתחול״ קוסמי, המאפשר לנו להשיל הרגלים ישנים, להשאיר את העבר מאחור ולהתחיל מחדש עם השקפה חדשה ותחושת תכלית מחודשת.

ליקויים משפיעים עלינו לא רק בזמן התרחשותם, כיוון שאת ההשפעה שלהם ניתן להרגיש לפחות שבועיים לפני ואחרי האירוע הממשי, כאשר האנרגיה ממשיכה לבעבע במשך כל העונה. בשבוע או בשבועיים שחלפו, יכול להיות ששמנו לב לדחף חזק לשחרר היבטי חיים שליליים, שלא משרתים אותנו עוד. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, כגון השתחררות ממערכות יחסים לא בריאות, החלפת תחום עבודה לתחום שמספק אותנו יותר, מעבר לסביבה חדשה וחיובית יותר, ויתור על הרגלים גרועים, הערכה מחדש של סדרי עדיפויות או אימוץ נקודת מבט רעננה על החיים.

אנו יכולים גם להרגיש דחף לארגן את מקום המגורים שלנו ולסלק חפצים מיותרים. על ידי סילוק דברים שלא תואמים עוד לעצמי הנוכחי שלנו, אנו מפנים מקום לכניסת אנרגיה חיובית ויוצרים מרחב לקיום חיוני ואותנטי יותר.

ליקויים מזכירים לנו את העוצמה והגבורה הפנימיות שמאפשרות לנו לפעול להשגת הדברים שבאמת מעניקים לנו אושר וסיפוק. בעת הזאת, כוח קוסמי עוצמתי מדריך אותנו ותומך בנו, מוביל לשינויים שמחוללים ריפוי וטרנספורמציה. לפעמים כמות השינויים בזמן כה קצר עלולה להציף אותנו, אולם חשוב לבטוח בתהליך ולהאמין בתוכנית האלוהית של היקום.

ליקויים יכולים להעיר את האינטואיציה שלנו ולעזור לנו לבצע שינויים שתואמים לתכלית האמיתית של נשמתנו. בזמן הליקוי, ההחלטות שאנו מקבלים לא תמיד ייראו משמעותיות, ומידת ההשפעה המלאה שלהן לא תהיה מידית בהכרח. אולם, ידוע שההחלטות הללו מודרכות על ידי עוצמה נעלה יותר ושיש להן השפעה חיובית ביותר על חיינו.

האנרגיה האינטנסיבית של הליקוי עלולה לגרום לנו להרגיש מוצפים ומרוקנים, ולכן מומלץ להיות סבלניים ולהמתין יום או יומיים לאחר תום הליקוי לפני נקיטת פעולה, אפילו אם אנו יודעים מהם השינויים שעלינו לבצע. המתנה ותשומת לב לקרקוע יכולות לעזור לנו לקבל החלטות חשובות מתוך הלך רוח שקול וזהיר יותר.

אם סטינו מהתכלית האמיתית שלנו, ליקויים יכולים להחזיר אותנו למסלול בדחיפות קלות ובאמצעות סימנים. אלה יכולים להיות צירופי מקרים בלתי מוסברים, מפגשים מקריים, רצפים של מספרים שמופיעים לעינינו כגון 11:11 או חלומות צלולים בעלי מסרים עוצמתיים. הרמזים הקוסמים הללו משמשים כתזכורות עדינות המאפשרות לנו להיערך מחדש עם נתיב חיינו ולהישאר מחוברים לייעוד העמוק יותר שלנו.

ככל שהליקוי ההיברידי של ה-19-20 באפריל קרב, אנו עשויים לחוש בפרצי אנרגיה עוצמתיים, ולכן חשוב שנקדיש זמן לחשבון נפש ולהתחברות מחדש עם העצמי הפנימי שלנו, כדי שנהיה פתוחים להדרכה, לאפשרויות ולרגעים משמעותיים שהיקום מתכנן עבורנו. זה זמן להביע כוונות ברורות לחלומות חיינו ולפעול להגשמת המטרות והשאיפות שלנו, תוך שאנו משחררים מחשבות מגבילות שאולי פוגעות בהתקדמות שלנו.

כדי להיות מוכנים לליקוי, אנו יכולים להתמקד במה שמרגיש טוב, הן בפנים ובחוץ, על ידי טיפול בבריאות הפיזית שלנו באמצעות פעילות גופנית ותזונה מאוזנת, כמו גם על ידי הזנת הרווחה המנטלית והרגשית שלנו. זו יכולה לכלול טיפול עצמי, הירגעות, קשר עם אנשים שמרוממים את נפשנו, מדיטציה, הטענת הסוללות שלנו, כתיבה, תרגול הודייה, שהייה בטבע, מציאת תחביבים חדשים, הצבת גבולות בריאים, תרגול מיינדפולנס, האזנה למוזיקה מרוממת ועיסוק במעשים טובים.

ליקויים מעוררים תחושת פליאה ופוטנציאל, והם יוצרים אווירה קסומה של כישוף ואפשרויות אינסופיות. כאשר השמש, הירח וכדור הארץ נערכים בשמים, הדבר יוצר מראה מהמם שמושך את תשומת הלב שלנו, והאירועים הנדירים הללו יכולים לאחד אנשים, לגרום לכולם תחושת פליאה והתרגשות כלפי המתרחש ביקום. ליקויים גורמים לנו לחשוב על מיסתורי החלל ועל מקומנו בו, ולהזכיר לנו שאפילו כאשר הדברים נראים חשוכים, תמיד יש סיכוי לשובו של האור.

ליקוי יכול להרגיש כאילו היקום לוחץ על לחצן השהייה ופותח שער לאפשרויות חדשות. על ידי התחברות לאנרגיה הקוסמית והיערכות עם האינטואיציה שלנו, אנו יכולים לאמץ את הקסם שהיקום תכנן עבורנו ולבצע צעדים גדולים להגשמת כל הדברים עליהם חלמנו ושאליהם אנו משתוקקים.

מוזמנת לתמוך בעבודתי