דברים שיש להרפות מהם לפני הירח המלא ב-6-7 במרץ

מאת: אלכס מיילס

תרגום: סמדר ברגמן

האם אתם מרגישים כבר בעוצמת הירח המלא הממשמש ובא? אם כן, אין זה משנה מהו המזל שלכם, אתם יכולים לרתום את האנרגיה של מזל בתולה כדי להשתחרר מכל דבר שמעכב אתכם. אנשים שהשמש או הירח שלהם במזל בתולה, או שהמזל העולה שלהם הוא בתולה, יכולים להרגיש באנרגיה זו בעוצמה רבה יותר מן האחרים.

הירח המלא בבתולה, ב-6-7 במרץ, הוא זמן מצויין לשחרר ציפיות נוקשות כלשהן שיש לכם לגבי עצמכם ולגבי אחרים, ולהשיל דפוסים ישנים שלא משרתים אתכם עוד. זהו זמן עוצמתי לשחרר כל דאגה או חרדה לא הכרחית שחוסמת אתכם מלחיות את חייכם הטובים ביותר.

האנרגיה של מזל בתולה ידועה כבעלת טבע מעשי, אנליטי ואשר יורד לפרטים. אולם, התכונות הללו עלולות גם להוביל לפרפקציוניזם ולביקורת עצמית, והדבר עלול לגרום לכם לפספס הזדמנויות או להעמיס על עצמכם מתח רב מדי.

אם תנצלו הזדמנות זו להרהר בדברים ששוב לא נחוצים בשלב הזה ולנקותם, אתם יכולים להציב את עצמכם בעמדה שתקדם הצלחה רבה יותר והגשמה בעתיד.

הנה כמה דברים שניתן לשחרר לפני הירח המלא בבתולה, במהלכו ולאחריו:

 1. פרפקציוניזם: מזל בתולה ידוע בתשומת הלב המוקפדת שלו לפרטים, דבר שיכול לפעמים להפוך לאובססיה לשלמות. אולם, פרפקציוניזם עלול גם לשתק ולמנוע מכם לפעול. שקלו לשחרר את הצורך שהכול יהיה מושלם, ומקום זאת התמקדו בהתקדמות במקום בשלמות
 2. דיבורעצמי שלילי: האנרגיה של מזל בתולה עלולה להוציא מכם את המבקר הפנימי, ולהוביל לדיבור עצמי שלילי. שימו לב למחשבות חבלהעצמית כלשהן ונסו לנסח אותן בדרך חיובית יותר.
 3. בלגן: מזל בתולה אוהב סדר, ארגון וניקיון ולכן השתמשו בירח המלא הזה כדי לארגן את המרחב הפיזי שלכם ולשחרר כל דבר שלא משרת עוד תכלית או מביא לכם שמחה.
 4. חשיבת יתר: האנרגיה של מזל בתולה יכולה לפעמים להוביל לאנליזה משתקת, מצב שבו אתם חושבים יתר על המידה ונתקעים בתוך ראשכם. נסו לשחרר חשיבתיתר ובטחו במקום זאת באינטואיציה שלכם.
 5. הרגלים לא בריאים: השתמשו בירח המלא הזה כזמן להתחיל לשחרר הרגלים לא בריאים מהם ניסיתם להיפטר.
 6. הימנעות או הסחת דעתנסו להפוך מודעים למצבים בהם אתם משתמשים בהסחות דעת כדי להימנע מהתמודדות עם בעיות או עם אתגרים.
 7. ביקורת עצמית: הטבע הביקורתי של מזל בתולה עלול להיות מופנה גם פנימה, להוביל לביקורת עצמית ולשיפוט עצמי קשוח. נצלו ירח המלא הזה כדי לשחרר דיבור עצמי שלילי וכדי לאמץ אהבה עצמית וקבלה עצמית.
 8. דאגה מוגזמת: תשומת הלב של מזל בתולה לפרטים יכולה לפעמים להוביל לדאגה ולחרדה. שחררו כל דאגות או פחדים שמעכבים אתכם אולי ובטחו שהכול יבוא על פתרונו בבוא העת.
 9. התחייבות יתר ועומס מוגזם: מצב זה עלול להוביל למתח, לשחיקה ולחוסר הגשמה.
 10. דחיינות: הדבקות של מזל בתולה בשלמות יכולה לפעמים להוביל לדחיינות ולהימנעות. נסו לשחרר נטיות כלשהן לדחות דברים ולנקוט בפעולה המובילה להגשמת המטרות והשאיפות שלכם.
 11. פחד מפני כישלון או הצלחה: טבעי לפחד מהצלחה או מכישלון, אבל חשוב לא להניח לפחד הזה לחסום אתכם.
 12. אמונות מגבילות וחבלהעצמית: אמונות מגבילות וכאלה שפג תוקפן עלולות לגרום לנו להימנע מלהגשים את מטרותינו ולא לנצל הזדמנויות חדשות.
 13. תרעומת וטינה.

שחרור דברים שכאלה הוא תהליך, ולא מתרחש בן לילה. היו חביבים וסבלנים כלפי עצמכם, והאמינו שאתם עושים את דרככם להוויה בריאה ומאושרת יותר של עצמכם.

לאחר שהחלטתם על מטרה, חלקו אותה לשלבים אותם ניתן לנהל ולהשיג. תרגלו מודעות עצמית ושימו לב למחשבות ולהתנהגות שלכם, כדי שתוכל להבחין מתי אתם עוסקים בחבלה עצמית או באמונות מגבילות. הכירו בהישגים שלכם וחגגו אותם, אפילו אם הם קטנים. הדבר יעזור לבנות ביטחון עצמי ומומנטום רבים יותר להגשמת המטרות.

שחרור דבר מה אין משמעותו שאתם שוכחים או מוחקים אותו לגמרי. המשמעות יכולה להיות שחרור אנרגיות ורגשות שליליים המשוייכים לאותו דבר, כדי שתוכלו להתקדם בעזרת בהירות וחופש רבים יותר.

מחשבות, ביקורת ופחדים לא רציונלים עלולים להוות מחסום ממשי בדרך לצמיחה אישית ולהישגים, ויכולים למנוע מכם מלרדוף אחר חלומותיכם ומחיים מלאי הגשמה.

מהותי שתהיו כנים עם עצמכם לגבי הדברים שמעכבים אתכם מלהגשים את מטרותיכם ומהשגת החיים שאתם רוצים. זיהוי המחשבות וההתנהגויות הפוגעות והמחבלות שלכם הוא הצעד הראשון בדרך לשחרורן. יכול להיות מאתגר להכיר ולזהות דפוסים אלה, אבל חיוני שתהיו מודעים אליהם אם ברצונכם לחולל שינויים חיוביים.

לאחר שזיהיתם את האמונות המגבילות שלכם, קראו עליהן תגר באמצעות הצהרות חיוביות וחשיבה רציונלית. לדוגמה, אם אתם מאמינים שאינכם טובים מספיק כדי להגשים את מטרותיכם, החליפו מחשבה שלילית זו בהצהרה חיובית, כגון: ״אני בוטחת ביכולות שלי ומאמינה בעצמי״, ״אני בוחרת להתמקד בצד החיובי ולשחרר שליליות״ או ״אני ראויה להצלחה״. חשיבה רציונלית תסייע אף היא לנטרל מחשבות שליליות, שאלו את עצמכם: ״האם המחשבה מבוססת על עובדות או האם זה הפחד שלי שמדבר?״

אם אתם מוצאים את עצמכם מוצפים על ידי הצורך בפרפקציוניזם, קחו צעד אחד לאחור והעריכו את המצב באופן אובייקטיבי. שאלו את עצמכם האם הציפיות שלכם הגיוניות והאם הן תואמות לערכים ולסדרי העדיפויות שלכם. שחרור מחשבות, התנהגויות ורגשות שליליים אינו תמיד מהיר וקל, הדבר יכול לקחת זמן, זהו תהליך שמחייב סבלנות, חמלה עצמית, חשבון נפש ומאמץ עקבי. זכרו תמיד להיות חביבים כלפי עצמכם ולתרגל חמלה עצמית.

חשוב להבין ששאיפה לשלמות יכולה לפעמים להוביל למתח מיותר ולאכזבה. במקום זאת, נסו להתמקד בהתקדמות ובצמיחה, ולאמץ את תהליך הלמידה שמתלווה לביצוע טעויות. קחו כמה דקות בכל יום וחשבו על הדברים בחייכם עליהם אתם אסירי תודה. הדבר יכול לעזור לכם להסית את הלך הרוח להשקפת עולם חיובית יותר.

שבירת דפוסים שליליים ויצירת שינוי חיובי לוקחים זמן ודורשים מאמץ, אבל חשוב לזכור שאפילו צעדים קטנים מחוללים הבדל גדול. על ידי ביצוע שינוי קטן אחד בכל יום, אתם יכולים בהדרגה לשנות את הלך הרוח ואת ההתנהגות שלכם ולכוונם לחיים חיוביים, שלווים והרמוניים יותר.