שמש חדשה

מאת: עמיר כהן

יוני 2013

אהובים יקרים,

שמש חדשה זורחת בימים אלו ברחבי עולמכם, עידן חדש מתחיל, אך פעמים רבות אתם שואלים את עצמכם היכן הוא אותו שינוי שאתם כה מייחלים לו, היכן המפנה החשוב שהעולם אמור לעבור?

במסגרת תקשורת זו נשמח להצביע על השינוי העמוק שחל בעולמכם ולהראות לכם שגם אם הדברים אינם כפי שהם נראים, או כפי שאתם חושבים שהם אמורים להיראות, שינוי דרמטי מתרחש בעולמכם:

 שינוי מגנטי:

אמא אדמה משתנה – אתם אמנם מתייחסים בעיקר לאירועי טבע עוצמתיים כמו סופות הוריקן, גלי ענק המציפים מידי פעם את החופים, רעידות אדמה עוצמתיות, התפרצויות הרי געש ועוד, אך אלו הם רק הסימפטומים, תוצאה של שינוי אנרגטי שעולמכם חווה בתקופה זו.

כידוע לכם, אתם יצורים ביולוגיים המורכבים מתאים בעלי מוליכות ומטען חשמלי, ומשעה שאנרגיה חדשה מגיעה לעולמכם משתנה המגנטיקה המוכרת לכם. בכל תא מתאי גופכם קיים קוטב צפוני וקוטב דרומי אך מיקומם בתקופה האחרונה השתנה וכך מתאפשר לכם לשנות את רמת תודעתכם ונסביר:

האם שמתם לב לכך שמיקומו של הצפון המגנטי השתנה? במאה השנים האחרונות חלה האצה בתנועתו של הקוטב המגנטי הצפוני והוא נע מערבה בלא פחות מאלפיים קילומטרים. בנוסף, עוצמתו של השדה נחלשת – משעה שנקודת הקוטב המגנטי השתנתה, גם קצב זרימת החלקיקים החשמליים השתנה; הוא הפך איטי יותר, ובשעה שהשדה נחלש מתאפשר לצפון ולדרום המגנטיים להתאחד בקלות. הצפון והדרום פחות עוצמתיים משהיו בעבר, פחות “מקובעים” במקומם, יותר זמינים לשינוי, והכוחות המנוגדים לכאורה מתאחדים.

מה שלמעלה הוא שלמטה וקיומו של שדה מגנטי איננו ייחודי רק לכדור הארץ עצמו, אלא שלכל תודעה המצויה בעולמכם קיים שדה בעל מטען חשמלי, תבנית אופיינית שהשתנתה בשנים האחרונות. אם תמתחו בתאי גופכם קו המחבר בין הצפון המגנטי לדרום המגנטי תמצאו שהוא אינו עומד עוד ניצב כפי שהיה בעבר, אלא נוטה על צידו באופן שהקטבים התקרבו זה לזה.

ac12

 

תהליך השינוי במיקומו של הצפון המגנטי מאז שנת 1900 (שימו לב לקצב השינוי המואץ שמתרחש בעשרות השנים האחרונות. 2015 = הערכה. מקור: British Geological Survey , Copyright Permit No. IPR/121-61CY)

שינוי תודעה:

משעה שהקטבים מתקרבים זה לזה התודעה משתנה. אם תביטו ביקום כולו תמצאו שבעלי תודעה רחבה מאוזנים יותר ויש להם תאים בעלי קוטביות שונה מאשר לבעלי תודעה מצומצמת. ברמה הקוסמית, כשהצפון והדרום מתאזנים, ואינם ניצבים זה מול זה, התודעה בשיאה, ובתקופה זו עולמכם משתנה – הצפון המגנטי מתקרב אל עבר הדרום, הקוטביות מתקהה, רמת התודעה עולה.

ממרכז הגלאקסיה שלכם מגיע כיום גל אנרגטי השוטף אתכם ומשנה סדרי בראשית. באופן ציורי ניתן לומר שנכנסתם למקלחת של אנרגיה קוסמית, אתם מועשרים בחלקיקי אנרגיה חדשים והדבר יוצר שינוי ברמת תודעתכם. תפיסת עולמכם משתנה, ראייתכם את פני הדברים מתרחבת, הוויית חייכם ברורה יותר.

בשעה שכקולקטיב אינכם מתנגדים ומקבלים את האנרגיה החדשה כמות שהיא, כשאתם מאפשרים לעצמכם להשתנות, האנרגיה זורמת בקלילות ומעלה את הבנתכם באשר למציאות חייכם דרגה אחת מעלה. כשאתם מתנגדים – האנרגיה נתקעת ונוצר “פקק אנרגטי” המשתחרר ומתפרץ בדמות אירועי טבע עוצמתיים.

כשאתם מקבלים את השונות, את הקוטביות שקיימת בין בני האדם, כדבר מובן מאליו, כשתראו את האחדות שבשונות, כשתבינו שהאחדות מקורה בחלקים השונים המרכיבים אותה, כי אז תשרה בעולמכם אהבה רבה יותר ולא יהיה עוד צורך באירועי טבע עוצמתיים, כיוון שאיזון רב יותר ישרה במקומותיכם.

 איזון דרך מהפכות:

כיכר טקסים או כיכר תחריר, דמשק או תל אביב – אין כל הבדל, האנרגיה החדשה שמגיעה נושאת בחובה שינוי רטט לכל. האור החדש שמגיע לעולמכם גורם לכם לרטוט באופן מוגבר, רמת הרטט שלכם עולה וכאמור, משמעות הדבר היא שאתם משתנים. כשברמה הפיסית אינכם אותם בני האדם שהייתם תמול שלשום, הרי שגם תפיסת עולמכם והלך מחשבתכם משתנים.

באופן סמלי אתם מכנים את התקופה הנוכחית אביב (כמו “אביב ערבי”), ואכן אביב מסמל תקופה חדשה המפנה מדרכה את החורף האפרורי, ובאזורכם משטרים ישנים מפנים את מקומם לדרך חשיבה חדשה.

אתם ממוקדים בעימות הפיסי המתרחש בין תפיסות ורצונות ישנים לחדשים, אך אנו רואים אור חדש מגיע, רמת תודעה צעירה ורעננה. דור צעיר מפנים את האנרגיה החדשה בקלות יתר. דור צעיר, שמבקש איזון רב יותר, קרי חלוקה מאוזנת יותר של עוגת ההכנסות (“צדק חברתי”) אל מול דור ותיק המגן על עצמו, דור שהשינוי קשה לו.

עקרון האחד מדבר על כך שכולכם קשורים אלו באלו ושהמערכת כולה עובדת ומתפקדת כגוף אחד, לכן כשלאחד מכם לא טוב, בסופו של דבר גם לאחר לא יהיה טוב. כשאיבר חולה הגוף כולו חולה.

כשם שבמערכת של כלים שלובים מתקיימת כל העת זרימה, מהפוטנציאל הגבוה לנמוך, מהמקום בעל השפע למקום שבו השפע מצוי בחוסר, כך גם עושר אמור לזרום לצדדים החלשים יותר במערכת.

איזון רב יותר מגיע בימים אלו למערכות הכלכליות/ חברתיות בעולמכם ומזעזע תפיסות עולם ישנות. ראו את הדברים כמהפכה שבה משתחרר מאגר אנרגיה הזורם לכיוונם של הצדדים החלשים. עוגת העושר מתחלקת באופן שוויוני יותר ומביאה אושר רב יותר לכולכם.

כנס ישראל:

אנו רואים אור חדש בוקע מכנסת ישראל. אמנם דעת רובכם על הפוליטיקאים היא שהם מושחתים, דואגים לעצמם, עסוקים בחלוקת תיקים ג’ובים וכדומה, אך האם שמתם לב לכך שבבחירות האחרונות לא פחות מ- 52 חברי כנסת חדשים הוחלפו בבית המחוקקים שלכם? קרוב למחצית חברי הכנסת הקודמת פינו את מקומם לחברי כנסת חדשים, ומשמעות הדבר היא רמת תודעה שונה. הגיל הממוצע של חברי הכנסת ירד ועימו הגיעה למשכן תודעה גבוהה יותר.

תודעה גבוהה יותר משמעותה הבנה טובה יותר של העקרונות הקוסמיים ועקרון האחד מדבר על אחדות כגורם דומיננטי חלף הנפרדות והקוטביות. האור שאנו רואים כיום בכנס ישראל מציין אחדות רבה יותר ודאגה הדדית גבוהה יותר. כולכם כפאזל משלימים אלו את אלו, אינכם טובים מהאחרים אלא שונים, ובכנס התודעה הנוכחי רמת האור גבוהה יותר, והצבע הבוהק שאנו רואים מצביע על שינוי.

אל תטעו, תודעה ישנה עדיין מצויה כאן, אך זהו קרב מאסף, האור תמיד “מנצח” את החושך, האין- אור תמיד מפנה את מקומו לאור וכך גם בכנס ישראל.

מה שבפנים הוא שבחוץ, וכנס ישראל מביא לידי ביטוי את השינוי שחל באוכלוסיה. רמת התודעה עלתה וזו באה לידי ביטוי בקבוצה שמייצגת את נבחרי העם. כמראה צלולה נבחרי העם מייצגים אתכם, תמונת ראי לתודעתכם החברתית הקולקטיבית. שינוי מתרחש בימים אלו במקומותיכם וימים יגידו כיצד הפוליטיקה הישנה תפנה דרכה לפוליטיקה חדשה.

אחדות המדע והרוח:

בשעה שהתודעה משתנה גם אמונות משתנות ואחת החשובות שבהן עוסקת בתפיסת האלוהות: במרוצת הדורות המדע נהפך בעיני חלק מכם לסוג של “אל חדש”. רבים מכם מאמינים אך ורק למה שמבשר לכם המדע המודרני, אלא שבימים אלו המדע והרוח נפגשים. המדע איננו נפרד, אלא מגלה הבנה באשר לתהליך שבו הרוח הפכה עצמה לחומר.

מקורו של החומר מרוח (שימו לב שהמילה “חומֶר” בשינוי סדר אותיות היא “מֶרוח”). הרוח צמצמה את עצמה לכדי מופע של חומר ובאותו חומר הפיסיקה המודרנית עוסקת.

המדע עובר תהליך של שינוי ויוצא אל החומר המצוי בחלל הבין-חלקיקי, הבין-מולקולארי, הבין-פלאנטארי, ומגלה אט אט גם את ה”אין” שמצוי בין היש, את הרוח הקושרת את הכול בכול, את האור המחבר את חלקי הקיום השונים.

קרב היום שבו איש דת, או איש רוח, ישבו עם המדען וכאיש אחד יבינו שהם מדברים במילים שונות על דברים זהים. לא ירחק היום שבו אנשי המדע, הדת והרוח יאמצו את הגישה שהמציאות, אותה מציאות בדיוק, ניתנת להיחוות באינסוף צורות.

לא תתחרו עוד אלו באלו באשר לתפיסות עולם “צודקות” יותר, או על הגדרת אלוהות “נכונה” יותר, אלא תברכו על כך שתגלו תפיסות שונות המשלימות זו את זו לכדי תפיסה כוללת רחבה יותר. תגלו את האחדות שבשונות, תמצאו את עצמכם אומרים איש לרעהו משפטים כמו: “כמה נפלאה תפיסתך את המציאות, שאותה אני חווה אחרת ממך” וחמלה רבה תצמח מכך.

רמה גבוהה יותר של אהבה מגיעה לעולמכם, המדע והרוח מבינים אט אט שהם אותה גברת בשינוי אדרת.

נציג האל:

וכשם שעולם המדע עובר שינוי ומגלה את הרוח שבחומר, כך גם עולם הדת. העולם הנוצרי לדוגמה משנה את דגשיו, לא עוד אמונה באיש, אלא אמונה בדרך שהאיש מייצג. לא עוד אפיפיור כנציג האל עלי אדמות, אלא אדם בשר ודם המצביע על דרך, והאפיפיור החדש שנבחר (פרנציסקוס), זה הצעיר מקודמו, מסמל דרך חדשה.

הנביא ישוע הצביע על דרך, אך הכנסייה ברבות השנים טיפחה את דמותו ופחות את דרכו. במובן הפיסי ישוע לא היה שונה מכל אחד מכם – הוא הגיע כמוכם בדיוק עם משימה ייחודית, עם מתנה שאותה בחר כחלק מהחלטה קולקטיבית להביא לעולם.

כשאנו מסתכלים על דמותו של ישוע אנו רואים ניצוץ נשמה אשר בחר להביא לידי ביטוי חזק יותר את הרובד המלאכי שבו. ישוע בחר להראות את דרך האחדות, אלא שהנפרדות, הקוטביות, היא תכונה שלטת בעולמכם, ולכן בחרתם להתמקד באיש שהעביר מסר שונה. התמקדתם בזה אשר הביא את הבשורה במקום בבשורה עצמה.

ישוע העביר מסר עמוק. בדרשותיו הרבות ובמעשיו הוא הצביע על דרך האהבה, על תפיסת עולם רחבה יותר, על תפקידו של הפרט בתוך הכלל כדרך ליצירת חמלה גבוהה יותר. כזה היה האיש. הוא לא ביקש שתעבדו את האל, הוא לא ביקש שתשלטו בהמונים בדרך של הקמת בתי תפילה מפוארים (כנסיות) “לכבודו”, הוא לא ביקש שתצאו לשדות הקרב (“מסעי הצלב”) כדי להפיץ את דמותו ומשנתו.

נביא הנצרות גם לא הצביע על אפיפיור, על נציג יודע-כל המקושר כביכול לתודעה שונה, נהפוך הוא, ישוע הדגיש את האלוהות המלאה הזהה, המצויה בכל, את היופי שבשוני הקיים בין תפיסות עולם כגורם מחבר ולא כגורם מפריד. יצאתם למסעי צלב כדי לכפות אמונה באל, אך שכחתם שלכובש ולנכבש אל זהה. יצרתם נפרדות והאפיפיור הנוכחי ער לדברינו אלו.

ישוע היה אלוהי כשם שכל אחד מכם אלוהי, אלא שהוא היה מודע לכך ולכן הצביע על הדרך לגלות את האלוהי שבכם. בכל אחד מכם מצויה אלוהות מלאה, האל במלואו, אך כל אחד מכם בחר להביא לידי ביטוי מקטע צר מאותה אלוהות שלמה. זו המשימה, המתנה שעליה אנו מדברים.

כל אחד מכם שונה מהאחר, אך יחדיו אתם מרכיבים אחדות נפלאה, והגעתם לעולם זה כדי לחוות ולגלות את השונות שמרכיבה את האחדות, זוהי הבשורה שעליה ישוע דיבר כה רבות – אחדות פנימית כאחדות חיצונית, אחדות ביניכם לבין עצמכם, אחדות ביניכם לבין הסובב אתכם.

 התקרבות ערב למערב:

רוח חדשה מנשבת גם בעולם הערבי המוסלמי שמבקש שינוי ובין היתר בקשתו מופנית אל עבר תרבות המערב. העולם הערבי מבקש תשומת לב רבה יותר, מבקש להתקרב.

הנשיא האמריקאי, ברק חוסיין אובמה, בנאומו לפני שנים אחדות בסמוך לכיכר תחריר שבמצרים, הגדיר את הקשר המחבר את כולנו במלים הבאות (ההדרכה מפנה אותי לטקסט – ע.כ): “כשמערכת פיננסית נחלשת במדינה אחת, הצמיחה נפגעת בכל מקום. כששפעת חדשה פוגעת באדם אחד –  כולם נמצאים בסכנה. כשאומה רודפת אחרי נשק גרעיני, סכנת המתקפה הגרעינית מאיימת על כל המדינות. כשקיצונים אלימים פועלים באזור הררי אחד, אנשים מעבר לים מצויים בסכנה…” *

כמה סמלי הוא שנשיא אמריקאי שחום עור, בעל שורשים מוסלמיים, מבטא כך את פני הדברים ואכן, אתגר הניצב בפני המערב הוא כיצד להתקרב אל עבר ערב, והמרחק בין ערב למערב אינו כה גדול כפי שרובכם נוטים לחשוב.

תרבות המערב אימצה לאורך התקופות אורח חיים פתוח, המאפשר ומכבד צורות חשיבה וביטוי שונות. אתם מכנים זאת דמוקרטיה, אך אנו רואים את הדברים כקרבה למהותכם האמיתית, לרוח הרבגונית. אתם, בני תרבות המערב, מטפחים כחלק מהדמוקרטיה שלכם דרכי חשיבה מגוונות.

איננו אומרים את הדברים כדי להציב תרבות כל שהיא מעל אחרת, אלא שכך התפתחו הדברים במהלך ההיסטוריה של עולמכם. היום, עם בואה של אנרגיה חדשה, זו אשר מבקשת איזון רב יותר, אחדות רבה יותר, הינכם צועדים אל עבר תקופה שבה עולמכם יהיה תא חברתי אחד. לא עוד חברות בודדות ומסוגרות בתוך עצמן, אלא תרבות אנושית רב גונית, אך מאוחדת יותר, ובהתאמה בתקופה הקרובה תרבות מערב מתקרבת אל עבר תרבות ערב, מזרח מתמזג עם מערב, זה מפרה את זה לכדי יצירת זהות אנושית אחידה יותר ויותר ברחבי הפלאנטה כולה. הגיוון האנושי יישאר, אלא שאתם, כבני אנוש, תעדיפו את המאחד על פני המפריד ותתמקדו בו.

כפי שבין המילה חומר למילה רוח מפרידה אך ורק האות “מ”, כך גם בין ערב למערב. האנרגיה של האות “מ” מייצגת מעבר, שינוי, טרנספורמציה. המערב עושה את דרכו אל עבר ערב, שינוי המוביל לאיזון רב יותר מגיע לעולמכם.

אחיכם בני הדת המוסלמית מתעוררים, ומשעה שהתעוררות אוחזת בהם דרכי החשיבה מתערערות, ישן מפנה את מקומו לחדש. אנרגיה חדשה מערערת תפיסות עולם ישנות, מעוררת לתפיסות חדשות. משטרים ישנים מוחלפים בחדשים, תודעה חדשה באה לאוויר העולם.

*  *  *

אהובינו היקרים, עולם חדש נולד בימים אלו לנגד עיניכם, שמש חדשה זורחת, המערב מגלה את ערב, צפון מתאחד עם דרום, הקוטביות מתקהה. אתם צועדים אל עבר נקודת איזון חדשה וטכנולוגיה מודרנית, זו המביאה אינפורמציה עדכנית לכל פינה, מסייעת בידכם בתהליך שבו אתם מגלים עד כמה אתם דומים אלו לאלו, עד כמה לכולכם שאיפות דומות לאושר המושג מתוך הבנה טובה יותר את טיב המציאות הכוללת.

תודה לכם,

הבית, אתם עצמכם בזמן ובמרחב אחר

 *מקור: THE WHITE HOUSE, OFFICE OF THE PRESS SECRETARY (CAIRO, EGYPT) JUNE 4, 2009