רגע ה״אה-הה״ – עזרה וסיוע אלוהי

ג׳ניפר הופמן

9 לאוגוסט, 2017

מאנגלית: סמדר ברגמן

אתם יכולים בוודאי לזכור את כל הפעמים שבהם נשאתם את עיניכם אל השמים ברגעי פניקה וחוסר אונים וביקשתם עזרה. ואז חיכיתם שמשהו יקרה. לפעמים משהו קרה ולפעמים לא. באותם רגעי ״אלוהים, עזור לי״ אנו רוצים נואשות שהשמים יפתחו, שהמלאכים יושיעו אותנו, ושרביט קסמים הוא ללא ספק תוספת חיובית מצוינת. אך למרות שאנו מקבלים תזכורת לכך שאנו הריבונים של המציאות שלנו וצריכים לפעול בדרכים עוצמתיות יותר, לפעמים אנו מקבלים רגע של ״אה-הה״ ורואים את הנתיב אל מחוץ לתוהו ובוהו. ובאותו רגע אנו מבינים מה המשמעות האמיתית של ״אה-הה״ (AHA)

יש הבדל בין בקשת עזרה לבין קבלת סיוע אלוהי, שהוא רב משמעות ומשפיע על מה שמתגשם ברגע הבא. כאשר אנו מבקשים ״עזרה״ אנו מאשרים את חוסר האונים שלנו. כאשר אנו מבקשים ״סיוע אלוהי״, אנו מעניקים תוקף למקום שלנו כבוראים-שותפים עם היקום. וכאשר אנו מקבלים את אותו רגע ״אה-הה״, אנו זוכים בחתיכה שלישית בפאזל – היערכות.

היערכות היא האות הראשונה ב״אה-הה״ (A = Alignment), והיא הדרך שסללנו שאליה זורמת האנרגיה. לעולם איננו יכולים להיות ״ללא היערכות״, כיוון שאנו תמיד ערוכים עם הדברים שמתרחשים בחיינו בכל רגע. תכופות, ההיערכות שלנו עם התוצאות, התקוות, הרצונות, החלומות והציפיות שלנו היא שיוצרת תוהו ובוהו בחיינו, בייחוד כאשר אותה היערכות לא מקורקעת בעוצמה שלנו. כאשר נבין עם מה אנו ערוכים, אז תפתח הדלת להבנה מה אנו עושים, מדוע ומה עלינו לעשות כדי להשתנות.

עזרה היא האות השניה (H = Help) והיא מתרחשת לאחר שאנו מבינים שההיערכות שלנו היא שגורמת לבעיה ומחליטים שתיקונה נמצא מעבר ליכולתנו, שאנו זקוקים לעזרה אלוהית, משמע שהיקום יתקן אותה עבורנו. אבל כפי שגילינו, היקום לא עובד באופן זה. השיעור אינו נפתר כאשר אנו מבינים את בעיית ההיערכות שלנו וחושבים שהתרופה היא לבקש עזרה, להעביר הכול לידי היקום לשם פתרון.

יש שלב אחד נוסף והוא שינוי הדבר שעמו אנו ערוכים לפני שנוכל לעבור לשלב הבא, ההבנה שאנו זקוקים לעזרה ולהתחברות עם סיוע אלוהי. לא בצורת ״שרביט קסמים״, מלאכים היורדים משמים, או יד האלוהים היוצאת מהעננים ומוציאה אותנו מהתהום, אלא כבוראים-שותפים עוצמתיים שמתחברים עם היקום כדי לברוא במשותף את התוצאה הגבוהה והטובה ביותר עבור עצמנו.

סיוע אלוהי הוא האות האחרונה (A = Divine Assistance), זו התמיכה שאנו מקבלים כאשר אנו זוכרים שאנו בוראים-שותפים, שותפים שווי-ערך ליקום. קשה לזכור זאת כאשר אנו נואשים באמת, מרגישים שהגענו לקצה גבול היכולת, חשים שאין אופציות אחרות ושאנו זקוקים ליקום שיתערב ויפתור את הבעיה. בקשת עזרה היא דרך אחת באמצעותה אנו מעניקים את עוצמתנו ליקום, כיוון שאנו חשים חסרי יכולת, עייפים מדי וחלשים מדי מכדי לפעול. אבל אנו מקבלים סיוע אלוהי כאשר אנו מוכנים להשתמש בה כדי לעזור לעצמנו לצעוד בנתיבי היערכות חדשים שאנו יודעים שהם הרמות הבאות של ההתעלות וההארה. אז רגעי ה״אה-הה״ (AHA) שלנו הופכים לשינויים אמיתיים במודעות, שמוציאים אותנו מן העבר ומכניסים אותנו למציאויות חדשות של שמחה.