צוהר לעתיד – פרק שישי

צוהר לעתיד – גם עצים מדברים

 מאת עמיר כהן 

  

בפרקים הקודמים ההדרכה ציינה שבשנים הקרובות נגלה את אחד מסודות הבריאה – את רבגוניותה של הבריאה. היקום שבו אנו חיים הינו ריקמה אלוהית אחת חיה, הכל קשור בכל. אנו קשורים למשפחתנו, לחברינו, לשאר בני האנוש החיים על פני הפלנטה שלנו ואף לכל הסובב אותנו. אני יודע שלרבים מבין הקוראים הדבר יישמע מוזר, אך גם עצים הם ישויות חיות לא פחות מאיתנו והם קשורים בנו כשם שאנו קשורים בהם. כשאנו מכאיבים לאחר, גם אם אותו אחר הוא עץ, אנו מכאיבים לחלק אחר בגופנו שלנו. כשדבר מה הולך מעימנו משהו מת בנו.

בסופי שבוע אני נוהג לעבוד בגינת ביתי. אני אוהב להשקות את הצמחים, לגזום פה ושם, לפנות עלים יבשים שנשרו וכדומה. עבורי עבודה בגינה היא סוג של מדיטציה, כשאני שקוע כל כולי בעבודה אני חש שאני מצוי בעולם אחר שבו אני עטוף באהבת הצמחים. וכך, באחת מן השבתות, כשעבדתי בגינת הבית, נפצעתי תוך כדי עבודתי (שריטה קלה). בזמן שגזמתי את ענפי עץ הפקאן בגינה נפלה המזמרה על רגלי. כיוון שאינני מאמין במקריות, ומבחינתי לכל אירוע יש משמעות, גם אם היא אינה ברורה לי, שאלתי את ההדרכה לפשר האירוע שהתרחש ולהפתעתי קיבלתי הסבר על קיומה של מציאות נוספת, מציאות עולמם של הצמחים החשים.

ac8

*  *  *

אהובנו היקר, הבוקר הגעת כדי לפצוע את אחד מחבריך, את עץ הפקאן בגינת ביתך. אנו אומרים “אחד מחבריך”, כיוון שבעץ הוותיק קיימת תודעה מפותחת באופן יחסי. העץ מגן על ביתך, משרה אווירה של נינוחות, מקרין אנרגיה ירוקה, אנרגיית ריפוי, אנרגיית אהבה. ידידך העץ  שותף לדרך שאתה ובני משפחתך מצויים בה. זכור שהכל קשור בכל ומתוך ידיעתך זו היה זה ראוי שתסביר את מעשיך טרם ביצועם בפועל, היה זה ראוי לבקש את רשותו וסליחתו של בעל ברית טרם הליך הגיזום. פעלת בצורה אשר אינה עונה לדרכו של בעל רטט גבוה ומתוך כך יצרת בעץ רצון להגנה עצמית תוך כדי הפניית תשומת ליבך לדבר הכאב המכוון שגרמת לידיד. לא מדובר בכאב המוכר בעולמכם, אלא בכאב של צמח.

מה זה כאב של צמח?

האם תוכל לנסות להרגיש את התחושה כשקוטעים את אחת מאצבעותיך ללא כאב פיסי? האם תוכל לנסות ולהרגיש את ההרגשה שעה שהדבר קורה במהירות, ללא הכנה מוקדמת, ללא שאתה מתבקש לשתף פעולה, ללא הבעת סליחה? כך נהגת הבוקר. והצמח הגיב כפי שהגיב. בצער נאלץ הוא להגן על עצמו ולהפנות את תשומת ליבך לכאבו.

כשאתם ניגשים לקטוע חיים, יהיו אלו חיים של בעל חיים, צומח, דומם או של כל תודעה באשר היא, אנא הבינו שכל תודעה בעולמכם מהווה חלק מכם, כמעין חלק בגופכם הפיסי. כשאתם נכנסים לניתוח שבו מוסר איבר מגופכם אתם עוברים לפני כן הכנה נפשית, וכך גם ראוי שתכינו את חבריכם, את השותפים שלכם למסע, את תומכי המסע שלכם.

אם אין ביכולתכם לשוחח עם אותן התודעות בקשו בליבכם רשות, אם אינכם חשים בתשובה הביעו כוונה כנה של צער, חמלה, אהבה לאיבר שיש לקטוע אותו. אינכם בעלים של דבר בעולם זה, הינכם שותפים, ומתוך כך התייעצו, או לפחות הביעו כוונה כנה של סליחה, חמלה ואהבה.

היה זה ראוי, אהוב, להתנצל לפני העץ טרם הליך הגיזום, להסביר את סיבת הגיזום, לשלוח אהבה, להודות לעץ על התפקיד שהוא ממלא במרקם חייך. גם אם אינך מבין את הדברים, אין מניע שלא להסביר כך את הדברים. בצורה זו הינך מעניק כבוד והערכה לזה המסייע בהתפתחותך, בהתפקחותך. איננו מעבירים ביקורת, אלא מנסים להסביר את מה שמקובל בעולמות אחרים, באותם עולמות שבהם הקשר הקוואנטי, זה הקושר הכל בכל ברור לכל, שבהם הקשר בין סיבה לתוצאה ברור אף הוא, ועולמכם נע כיום לכיוון של הפנמת אותן התובנות.

נפנה אותך לאימרה אינדיאנית עתיקה האומרת: “כדור הארץ הוא יצור חי. הרים מדברים, עצים שרים, יָמות יכולות לחשוב, בחלוקי נחל קיימת נשמה, לאבנים יש עוצמה”.(1) אימרה זו הייתה תקפה בדורות קודמים ותהיה תקפה גם בדורות הבאים. בעבר נהגו בעלי ברית בעלי רמת תודעה גבוהה לבצע כמעין טקס קטן של הודיה בטרם ביצוע הליך של גדיעה כפי שביצעת הבוקר, כך גם נמליץ לכולכם במקרים כאלו.

זכרו  –  כולנו רקמה אלוהית אחת חיה. אם חלק מהאחר נגדע, הרי שדבר מה בנו נגדע. כשאנו גודעים דבר מה אנו גודעים משהו בתוכנו, מעצמנו. כיום, עדיין נמשך בעולמכם תהליך הלימוד שבו אתם לומדים שלא ניתן להשמיד את אלוהים, אינכם יכולים להשמיד את עצמכם. הכל אחד ומשמעותו של דבר, שכשאתם קוטעים חיים של מישהו אחר אתם קוטעים את חיי עצמכם. כשבעולמכם אתם נלחמים האחד בשני אתם נלחמים נגד עצמכם, כשאתם מפציצים את האחר  –  המפציץ מופצץ.

תודה לכם, נראה שיש לי עוד הרבה מה ללמוד…

יש לכולכם עדיין הרבה במה להיזכר. הידע קיים, דבר אינו חדש לכם. אתם נזכרים באשר הוא שלכם, זהו המסע שבחרתם בו, מסע ההיזכרות באשר למהותכם האמיתית.

מהי מהותנו האמיתית?

אור.

מזמן לא זכיתי מכם לתשובה קצרה כל כך.

אמת אינה דבר מסובך, וברמה הבסיסית האמת פשוטה. ככל שהדברים פשוטים יותר כך בדרך כלל הם אמיתיים יותר.

מבחינה פיסיקאלית אור הוא הפרעה במרחב, ויברציה (רטט). מזווית ראייה נוספת נוכל לומר שאור הוא ידע, וידע מלא הינו אלוהות מלאה. אור הינו רצף של ויברציות מתרחבות בתדרים שונים, שאותו אתם צוברים עם התקדמותה של החוויה. אור הינו מגוון של רטטים שאותו הינכם צוברים.

תאר לעצמך שליקומנו לדוגמה רטט כללי רחב, הנע מהמספר 1 ועד למספר 100. בעולם מסוים תחווה עד לכדי מיצוי החוויה טווח רטטים שנע לדוגמה מהמספר 10 עד למספר 12 ובמקום אחר ביקומנו תחווה טווח אחר, לדוגמה בין 20 ל-25. כל חוויה שהנשמה צוברת נשמרת בנשמת העל. כשהנשמה צברה את כל טווח הרטטים, לאחר גלגולים רבים, היא מסיימת את תפקידה ביקומנו, שיש לו טווח רטטים מוגבל (בדוגמה בין 1 ל- 100), וממשיכה הלאה לחוויות אחרות ביקומים אחרים.

מה שלמעלה הוא שלמטה, גם חייכם שלכם עובדים במחזוריות מסוג זה. לדוגמה: תהליך המעבר מגן הילדים לבית הספר היסודי, לבית הספר התיכון, למכללה/ אוניברסיטה, או לדוגמה במערכת צבאית: מטירונות למסגרת מחלקתית, לפלוגה, לגדוד וכן הלאה. כשאתם מסיימים מסלול לימוד אקדמי, או מסלול התנסות צבאי, אתם ממשיכים הלאה, אל עבר חוויות נוספות. מדובר בצבירה של חוויות על בסיס התנסות, ניסיון מצטבר.

איך זה קשור לעניין האור?

אהוב יקר, אתם צוברים אור נוסף בדרך של התנסות. אור הוא ידע, הינכם צוברים ידע נוסף ככל שהינכם צוברים התנסויות רבות יותר. בעולמכם הינכם עשוים להגדיר את הדבר כוותק  –  ככל שאתם ותיקים יותר, בעלי ניסיון רב יותר, הינכם בעלי ידע רחב יותר. ברמת הנשמה מאומה אינו הולך לאיבוד. תארו לעצמכם שכל הרגשות, החוויות, האירועים, הזיכרונות, המראות, התחושות, הצבעים, הריחות, הטעמים וכך הלאה נצברים, נשמרים ומתועדים לעולמי עד בספרייה כל שהיא. תארו לעצמכם שספרייה זו היא אתם עצמכם.

כל השלמה של התנסות הינה צבירה של אור נוסף, של ספקטרום/ טווח נוסף. כשאתם מסיימים ללמוד מסלול לימודים אקדמי, או כשאתם מסיימים מסלול התנסות במערכת צבאית, אתם צוברים ידע נוסף וממשיכים הלאה אל עבר התנסויות נוספות, וכך גם הנשמה. מה שנראה לכם כאירועים חד פעמיים מצטרפים בנשמת העל שלכם לאלו שקדמו להם. גלגולי עבר, גלגולי הווה וגלגולי עתיד הם מקשה אחת בנתיב התפתחותה של הנשמה בדרכה אל עבר ידיעת האלוהות. במסגרת התפתחותכם אתם מעשירים את עצמכם, אך בו זמנית גם את הכלל, הידע שייך לכלל בדיוק כשם שהוא שייך לכם.

נחזור בבקשה לנושא העץ. כיצד עץ מסוגל לבצע מעשה של הגנה עצמית? הרי הוא “כמעט דומם”, גדל רק מספר סנטימטרים בשנה?

אהובנו היקר, לעץ תודעה משל עצמו כחלק מהתודעה הכוללת ולכל תודעה באשר היא ישנה יכולת ליצור מציאות. כצופים מן הצד נוכל לומר לך שלצמחים, בעיקר לגדולים שבהם, אלו בעלי תודעה מפותחת, יש יכולות לבצע בסביבתם מניפולציות אנרגטיות. יש ביכולתם ליצור סוגי אנרגיה שונים במקומות שונים סביבם. אתה יכול לדמות את הדברים להבדלי לחץ אוויר שקיים בין שני מקומות. כשם שיש במקום אחד שקע ברומטרי ובמקום שני רמה ברומטרית והאוויר זורם ביניהם, כך גם לעצים יש יכולת לעשות מניפולציות ולשנות עוצמות של אנרגיות, בין עוצמתיות יותר לעוצמתיות פחות.

הבוקר חווית שינוי אנרגטי קיצוני בעוצמתן של האנרגיות, הדבר התרחש כהרף עין, דבר שגרם לך לאבד לשבריר שנייה את שיווי המשקל וכך המזמרה נפלה עליך. כן, אהוב, לרובכם הדבר נשמע מוזר, אך עצים הם יצורים חשים בעלי תודעה, שותפים, יוצרים ותומכי מסע.

זה חומר חדש, לא ידעתי שלעץ יש ממש יכולת הגנה עצמית, תוכלו לפרט יותר?

עץ הוא תודעה בדיוק כשם שאתם תודעה. לעצים תודעה מפותחת, אך באופן שונה מאשר אצל בני האדם. לעצים תודעה קולקטיבית מפותחת, כשהם מתגלמים הם עושים זאת כקבוצה. בעתיד תבחינו בצבעים, וכשתִצפו בחורשת עצים תבחינו בזרימתה של האנרגיה על צבעיה השונים בין כל העצים, כשתביטו בחורשה היא תיראה לכם כמסך אנרגטי אחיד ללא הפרדה כל שהיא ליחידות נפרדות.

אנרגיה היא כוח. היה זה איינשטיין שהגדיר את הקשר שמתקיים בין אנרגיה לחומר בנוסחה הידועה E=MC2, המסבירה את הקשר שקיים בין אנרגיה לבין המסה שלה. שינוי אנרגטי הוא שינוי במסה, בכוח וההיפך. אם מסה של אנרגיה נעה ממקום למקום הרגישים שבכם ירגישו זאת כרוח וכשמסה גדולה של אנרגיה נעה ממקום למקום ישנו כוח שעשוי ליצור שינוי נראה בחומר, וכך אירע הבוקר. נוצרה תנועה רבה ופתאומית של אנרגיה ממקום למקום והדבר בא לידי ביטוי במישור הפיסי כמכה שהתקבלה בחלקה העליון של המזמרה שנפלה כשאבד לך שיווי המשקל. נוצר זעזוע שעה שעברה כמות אנרגיה רבה באופן מִיידי מממד 5 לממד 3. כבר כיום אתם יכולים למקד אנרגיה, לצבור כמות גדולה ממנה, ולשלוח אותה למקום כל שהוא, שבו תשתנה המציאות הפיסית. כך הדברים עובדים וכשתראו את הצבעים הדברים יובנו היטב.

האם תגובתו של העץ הייתה עשויה להיות שונה לאנשים שונים במצב שכזה?

אכן כן, לכל אחד מכם רמת רטט שאותה רואים אלו הרואים את הצבעים. רמת הרטט מספרת את הסיפור האישי שלכם בעולם זה ואת הקשרו למציאות הכוללת יותר. כיוון שהתודעה שקיימת בעצים חשה אתכם, “רואה” אתכם, היא מודעת לזה אשר ניצב למולה.

ישות בעלת רמת רטט נמוכה אינה מודעת לתודעה שקיימת בעץ ומתוך כך אין לעץ יכולת לתקשר עם אותה הישות. במקרה זה כל תגובה של העץ לא תובן על ידי בעל הרטט הנמוך ומבחינתו של העץ כל פעולה שינקוט תהיה בזבוז של אנרגיה. וכך אתם עשוים לבער שטחי יער עצומים בעולמכם מבלי שהעצים יגיבו כלל, שכן אלו הכורתים והמבערים את אותם השטחים לא יבינו תגובה שכזו אם העצים יגיבו, כיוון שאין ביכולתם של שותפיכם העצים לשוחח עם הכורתים, אלו אינם מגיבים.

מצבך שונה, הינך בעל רמת רטט גבוהה יותר ולכן העץ מגיב כיוון שהוא יודע שיכול הוא להגן על עצמו בעזרת הפניית תשומת ליבך. האנרגיה שהעץ העביר מממד 5 לממד 3 הייתה במקומה, שכן העץ ידע שקיים סיכוי שתשים לב לכך.

זה נשמע כאילו עצים הם ישויות חיות לחלוטין?

אכן, עצים הם בעלי תודעה, “חיים” בשפתך. בכל דבר הקיים בעולמכם קיימת תודעה, כל דבר חש ברמה זו או אחרת. אתם נמצאים בעולמכם בממלכת בעלי החיים בראש סולם רמות התודעה החשות, אך השרשרת כולה חשה או חיה.

כשאתם מסתכלים על צמח הוא נראה לכם כלא זז ממקומו, אך אם תציבו מצלמה שתצלם אותו לאורך זמן, ואחר כך תריצו במהירות את סרט הצילום וברצף תבחינו בתנועות, כך גם כל הקיים סביבכם חי ונושם, אם כי עדיין אינכם מבחינים בכך. מושג הזמן עשוי להיות שונה בין תודעות שונות.

כשאתם מקבלים את החָיות הקיימת בכל, כשאתם מבינים שהסובב אתכם הינו רקמה עדינה חשה, הרי שהינכם מבינים טוב יותר את עקרון האחד. הינכם מכבדים את כל הנקרה בדרככם, שכן הוא חלק מרקמה כוללת שאתם חלק ממנה.

למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים ש”מושג הזמן עשוי להיות שונה בין תודעות שונות”?

מושג הזמן כפי שהוא מוכר לך שונה בעולמות האחרים וגם מושג הזמן שאתם מכירים בעולמכם שונה בין תודעות שונות. לכל רטט סוג זמן משלו ומתוכו מאופיינת החוויה. מה שלמעלה מיוצג גם כאן למטה וכך כשאנו אומרים שלכל תודעה בעולמכם חָיות כל שהיא, אך אינכם מבחינים בה, הדבר נובע בין היתר מכך שאתם חשים על פני צירי זמן שונים.

עצים, הרים, נהרות ואגמים חווים חוויות שונות מכם על פני לוחות זמנים שונים. כשאתם צופים בהר, מבחינתכם הוא דבר מה חסר חיים, שאין לו חשיבות, שאין לשים אליו לב. ובכן, הראייה שלנו שונה משלכם ומראה לנו גוף בעל תודעה, גוף שבו קיימת חישה, כזה שניתן לשוחח עימו, זה המכיל בתוכו היסטוריה רבה, שכן מצוי הוא במקומו מאז קדמת דנא. הזמן של הר שונה מזמנכם שלכם, אך כשם שבדוגמה של הצמח, אם תריצו את סרט הצילום (ובקצב מהיר הרבה יותר מזה של צמח), תקבלו על פני המרקע תמונה של ישות בתנועה. וכך ניתן לדמות את עולמכם כמכיל בתוכו חוויות נוספות רבות, המתקיימות על פני קווי זמן שונים שאותם תגלו בתקופה הקרובה.

צמחים והרים מוכרים לנו. האם תוכלו לתת דוגמה של חיים בלתי מוכרים?

בוודאי, אתם חולקים את אותה פיסת קרקע לא רק עם המוכר לכם כממלכת הצומח, ממלכת הדומם וממלכת בעלי החיים, אלא שאחיכם, ישויות ממש כמותכם, מן הרובד הגבוה יותר, חיות איתכם באותו העולם. אנו מדברים על ישויות אור אחרות, שונות מכם מעט במראה, אשר חיות בעולמכם אך בממד אחד גבוה מכם. זכור שהתפיסה ההוליסטית מדברת על כך שהכל מוכל בכל כל העת ולכן עולמכם מכיל, בנוסף למוכר לכם, גם רבדים נוספים. אתם מכנים את אחיכם “חוצנים”, אך הם אינם כה חיצונים לכם, הם חיים ממש לידכם, במרחק נגיעה מכם, אם כי ברמת רטט גבוהה יותר. כשתתעלו תגלו אותם והם ישמחו לחלוק עימכם ראיית עולם שלמה יותר באשר למציאות הנחווית וכך תזכו להעשיר את עצמכם בתובנות נוספות באשר למהותכם האמיתית.

אמרתם ש”ישות בעלת רמת רטט נמוכה אינה מודעת לעצמה”, אנשים בעולמנו תופסים משפט כזה כסוג של התנשאות.

אהובנו היקר, התנשאות מקורה בחוסר ידע. אין הכוונה שאחד מכם טוב באופן כל שהוא מהאחר, אלא אם כן אתם תופסים זאת כך. כל אחד מכם מהווה חלק ייחודי מהמכלול והגיע כדי לבצע מלאכה ייחודית בעולם זה. עולמכם לא היה יכול להתקיים ללא בעלי רמות האנרגיה והתודעות השונות, הגבוהות יותר והנמוכות יותר. אתם צומחים מתוך השוואה ולמדתם שפעמים רבות בעולמכם גבוה טוב יותר מנמוך, אך מנקודת המבט שלנו אין הדברים כך. האם יד ימין חשובה, טובה או גבוהה יותר מיד שמאל? האם הבוהן חשוב יותר מהאגודל? האם הכליות חשובות יותר מהלב? התשובה ברורה וכך גם ההבדלים הקיימים ביניכם אינם משקפים אלא חוויות שונות, תפקידים ותפקודים שונים. כולכם הכרחיים לצורך קיומו של המארג בעולם זה, כולכם טובים וחשובים באותה המידה. גנו של הבורא הראשוני מלא בסוגי רטט שונים המשלימים זה את זה לכלל יצירה מושלמת.

לא כולכם אמורים להיות מודעים לכל דבר. אם כולכם הייתם זהים המשחק היה משעמם. הגיוון בתפיסה האנושית מעניק לכם יופי ואתגר. שונות היא תמציתו של המכלול, זה המורכב מפרטיו. בחברה המערבית אתם תופסים פעמים רבות, לדוגמה, את אלו המנקים את רחובות הערים כחשובים פחות ממנהלים בכירים ולא כך הוא. בהתאם לתפיסה ההוליסטית, ברמה הבסיסית המנהל מכיל בתוכו את עובד הניקיון כהיבט רדום, כלומר עובד הניקיון הוא גם המנהל והמנהל הוא גם עובד הניקיון, אלא שמעבר לכך, עולמכם לא היה יכול להתקיים ללא קיומם של עובדי ניקיון ומנהלים בכירים. תארו לעצמכם שכולכם הייתם מנהלים, מי היה מנקה אז את הרחובות, המנהלים? תארו לעצמכם כיצד רחובות הערים היו נראים אז, הרי ברור שמבנה גופם הפיסי והמנטאלי של עובדי הניקיון בנוי לצורך ביצוע עבודות פיסיות קשות. וההיפך מכך נכון גם הוא, תארו לעצמכם שעובדי הניקיון היו מנהלים, הרי ברור שהניהול היה כושל ביותר, חוסר סדר ואנדרלמוסיה היו שוררים בכל.

המנהלים זקוקים לעובדי הניקיון כדי שרחובות הערים יהיו נקיים, כשם שעובדי הניקיון זקוקים למנהלים לצורכי ניהול תקין. הינכם משלימים אלו את אלו בדרך אשר פעמים רבות נסתרת מעיניכם. האחד מאפשר את קיומו של האחר ומתוך כך חייהם של אחרים הכרחיים לקיומכם שלכם. חייו של עץ, או חייו של סלע, זהים בחשיבותם לחייכם שלכם, לא הייתם יכולים להתקיים ללא זה האחר והוא לא היה יכול להתקיים לולא הייתם אתם כפי שאתם.

אף יצירה מוסיקלית אינה מושלמת אם התו דו חסר בה, כשם שאף יצירה אינה מושלמת אם התו סי חסר בה. תווים שונים, רטטים שונים, אך משלימים, בגנו של הבורא הראשוני. רטט גבוה או רטט נמוך, תודעה גבוהה או נמוכה, אלו מילים המשקפות יחסיות ולא דבר מעבר לכך. אינסוף שבילים בגנו של הבורא הראשוני וכל אחד מכם מחזיק בשביל ייחודי משלו, כל אחד מכם פנינה ייחודית בגן אינסופי.

מהו השביל הייחודי של עץ? לשם מה הוא נמצא בעולמנו?

לעצים כמוכם ישנה משימה שהיא תכלית התגלמותם. להבדיל מבני האדם, שלהם, לכל אחד מהם, נשמה בודדת, לעצים ישנה נשמה אחת, נשמה קולקטיבית אחת. כלומר, עץ אינו יחיד אלא רבים, עץ אינו הוא אלא הם. לעצים נשמת על המצויה ברובד הגבוה, הרובד ה-12, וממנו הם מתגלמים בהתאם להסכמים שונים ממש כמוכם.

העצים הם תומכי מסע, כלומר הגיעו כדי לסייע לכם לחוות חוויה. ללא ממלכת הצומח עולמכם לא היה יכול להתקיים כפי  שהוא מתקיים. העצים, כידוע לכם, הופכים את דו תחמוצת הפחמן לחמצן ואתם זקוקים לחמצן כאוויר לנשימה. לכן אנו מכנים את העצים תומכי מסע  –  יצרני החמצן הללו מסייעים במסעכם על פני האדמה, ללא התקיימותם מסעכם לא היה מתאפשר.

לעצים נשמה קולקטיבית אשר שולחת כמוכם שלוחות לעולמות אלו ואחרים ונשמתם של עצים עוברת כמוכם תהליך של הפחתה מהרטט הגבוה של הבית לרטט הנמוך של העולמות האחרים, כולל זה שלכם. צורת צמיחתם של העצים בעולמכם אופיינית לרטט המצוי בעולמכם, ובעולמות אחרים העצים שונים, בדיוק כמוכם. לדוגמה, בממד החמישי העצים מפותחים יותר, עוצמתיים יותר, גמישים יותר, בעלי רמת תודעה גבוהה יותר. הם עשוים להיות גדולים יותר מאשר בעולמכם, בעלי פרחים גדולים יותר, עלים בשרניים יותר, צבעוניות רבה יותר, ויכולת התקשורת עימם גבוהה יותר.

כשאתם פוגעים בעץ אחד, כל שאר העצים מרגישים בכך מיידית, אף אם אלו נמצאים במרחק של קילומטרים רבים האחד מהשני. קיימת רשת אנרגטית המחברת את כל הצמחים זה לזה, כשם שקיימת רשת שכזו הקושרת בין כל בני האדם, אלא שהעצים רגישים וחשים את אותה הרשת וכל זעזוע ברשת מורגש למרחוק. וכך, שעה שתשוחחו עם העצים, אלו יוכלו לספר לכם על אירועים המתקיימים במקום אחר בעולם. כשהר געש מתפרץ באיסלנד הרחוקה העצים בישראל ידעו על כך לפניכם, כשיער נשרף בברזיל העץ בגינת ביתך יודע על כך הרבה לפניך, הוא פשוט חש בכך. לכן יהיה זה אך טבעי שבעתיד תיעזרו בתומכי המסע שלכם לצורך ליקוט אינפורמציה באשר למתרחש בעולמכם. העצים הם כסיסמוגרף למתרחש סביב וכאמור  –  אף רחוק מאוד מכם.

כשם שאתם יודעים מניסיונכם שחלק מבעלי החיים רגישים לשינויי מזג האוויר טרם בני האדם מבחינים בשינוי, כך גם עצים מגיבים הרבה זמן מראש לאירועים שונים המתרחשים במקומות אחרים. כאמור, רשת התודעה של הצמחים הינה אחת הרשתות הקיימות בעולמכם ואתם תגלו אותה בשלב הבא של התפתחותכם. 

אפשר לפרט קצת יותר בנושא הרשתות האנרגטיות או רשתות התודעה?

רשתות כשמן כן הן: מתווה של קווים אנרגטיים הקושרים את המשותף ביניהם. צמחים קשורים ברשת משלהם, בעלי החיים קשורים ברשת אחרת, לדומם רשת משלו, ליצורים בלתי נראים לכם, החיים במרחב שלכם, רשת משל עצמם, וכדומה. רשתות קיימות לרוב והן כולן שלובות אלו באלו.

רשת היא כמעין שטיח הטווי בצורת שתי וערב, כשבכל צומת נמצא נתב אנרגטי, ישות חשה, תודעה. זה עשוי להיות עץ, בעל חיים, הר אין הבדל  –  כולם תודעות בעלות יכולות חישה.

 החוויה השלמה בעולמכם מורכבת משלל התחושות המצויות בשלל הרשתות. הרשתות אוגרות בתוכן את כל האינפורמציה הנחווית על ידי יושבי הרשת והרשת הכוללת של עולמכם מאגדת את כלל האינפורמציה, זו של כל הרשתות.

כידוע לכם, כל שקיים קיים בכל שקיים, ומשמעות הדבר היא שכל שמתרחש מתרחש מיידית במארג כולו. התקשורת בין כל התודעות ביקום מתקיימת כל העת ולמעשה אתם יודעים כל כשם שצמחים, הרים או בעלי חיים אחרים יודעים כל, אלא שכל ממלכת חיים בעודה חווה בעולם זה או אחר בחרה לדעת במכוון רק חלק מאותו כל. אתם בדומה לצמחים או לדומם ממסכים את עצמכם עת אתם חווים בעולמכם, אך הידע המלא קיים כאמור אצל כולכם ומקורו בזרימה המתמדת המתקיימת ברשתות השונות.

הידע זורם כל העת, בכל רגע נתון מתקיימים ברחבי הקוסמוס חילופי מידע וזה נע בתעלות של אור שמהן מורכבות הרשתות. תעלות האור דומות לסיבים אופטיים הנפוצים בעולמכם, שלהם יכולת הכלה גבוהה של מידע. המידע זורם מהמקום בעל הפוטנציאל הגבוה למקום בעל הפוטנציאל הנמוך, למעט אם אתם לדוגמה מרצונכם החופשי יוזמים אחרת, אך ברירת המחדל של המערכת היא כבמפל מים, האנרגיה נעה מהמקום שבו קיים שפע רב למקום שבו קיים שפע מואט יותר, לכדי יצירת איזון.

נוכחותכם בכוכב זה היא מטרת התגלמותכם. בעצם נוכחותכם בגוף הפיסי אתם יוצרים מפל אנרגטי ומפיצים אור לכדי יצירת נקודת איזון כוללת גבוהה יותר.

מדוע נדרש איזון?

איזון הוא שם המשחק. איזון הוא כמישור המצוי בין הרים, מקום שבו כוחות עוצמתיים מגיעים לידי איזון. אותם הרים הם אתם, אתם יחידות אור עוצמתיות, נתבי אור אשר מורידים אור מהממדים הגבוהים יותר ומביאים אותו לידי ביטוי בממד הנוכחי.

אתם ישויות אנרגטיות והמסע שלכם עוסק בהפצתו של אור. רובכם עושים זאת בצורה לא מודעת, אלא שאחד השינויים הדרמטיים שייראו בעתיד עוסק במודעותכם לכוחכם, לאור היוצא מכם. עת תראו, תריחו, תשמעו ותחושו את האנרגיה, תוכלו להבחין גם בקווי המתאר של הרשתות השונות, הם קווי המתאר של היקום. תבחינו כיצד כולכם מחוברים זה לזה, תחושו בזרימתה של האנרגיה, ותבחינו בקשר שמתקיים בין הרשת שלכם לזו של הצמחים ביניכם לבין אחרים. הבנה חדשה תגיע לעולמכם שעה שיובהר לכם הקשר הקוואנטי המתקיים בין כולכם, בין כל התודעות החשות, בין כל הרשתות השונות.

אפשר לפרט לגבי היותנו “נתבי אור”?

אהוב יקר, לכל ישות חשה יש מן המשותף  –  היכולת להתמיר אור, כלומר, היכולת לקלוט ולשלוח אנרגיית אור כמעין תחנת ממסר. אינכם יחידים, בעולם זה וביקומכם בכלל קיימות תודעות לרוב, ולכולן מכנה משותף, היכולת לקלוט ולשדר. אתם יכולים לקלוט אנרגיה שמשודרת אליכם מממדים אחרים, כפי שמתבצע ברגע זה של שיחה בינינו, שעה שאתה קולט אנרגיה של מסר טלפאתי זה ומתמיר אותו למילים הכתובות על גבי הדף, או שאתם יכולים לקלוט אנרגיה מהממד שלכם בזמן שיחה ארצית, עת אתם מקבלים מאלו שאתם משוחחים איתם אנרגיה. את האנרגיה אתם קולטים ומשדרים מעצמכם אל עבר הסובב אתכם בצורת מילים, מחשבות, רגשות וכדומה. כולכם נתבים, כל היישויות החשות קולטות ופולטות אנרגיה כל העת. כשתבחינו בצבעים הדברים יהיו ברורים יותר.

אמרתם שהעץ העביר אנרגיה מממד 5 לממד 3, אך אני מבין שהעץ, כמו כל ממלכת הצומח, משויך לממד 2?

כל ממלכות החיים, כל התודעות כולן מיוצגות בכל הממדים. מה שקיים כאן קיים גם בכל מקום אחר  –  זו תובנה מרכזית והעץ אינו יוצא דופן בעניין. העץ מודע להתקיימותם של רבדים נוספים ומצוי בקשר מודע עם חלקים אחרים של עצמו. במובן זה הוא מתקדם מכם, שכן הוא מודע לרב ממדיותו ובאירוע ששוחחנו עליו אותו קשר רב ממדי בא לידי ביטוי.

ממדים נמוכים יותר מהממד שאתם חווים בו (ממד 3) קיימים ואף אתם חווים שם, אם כי ממלכות אחרות הן דומיננטיות שם, כמו הצומח והדומם, אך כאמור אף לבני האנוש נוכחות שם.

מה אנחנו עושים בממד נמוך יותר?

אתם נוכחים באופן רצסיבי, מוחלש. אתם חווים את הממדים הנמוכים יותר דרך הצמחים והדומם. אתם חווים ויברציות נמוכות יותר דרך אחרים. האם אתם יכולים לתאר את עצמכם כאדמה? נסו להתחבר לחווה אחר, לאדמה. עצמו לרגע את עיניכם, התחברו לאדמה, לפיסת קרקע כל שהיא בסביבתכם, נסו להיות חלק ממנה, נסו להרגיש את מה שהיא מרגישה  –  זוהי החוויה שלכם בממד הנמוך יותר.

תודה לכם על התובנות הרבות שהתקבלו בפרק זה.

תודה לך על אומץ הלב להעלות אותן על הכתב ולהפיצן, אור ואהבה לך מן הממדים הגבוהים.

(1)  האמרה מיוחסת לאיש הרוח האינדיאני John “Fire” Lame Deer  מדרום דקוטה, ארה”ב. במקור נרשם:

“The earth is a living thing, the mountains speak. The trees sing. Lakes can think, pebbles     have a soul, rocks have power”