סור-יה

מאת: עמיר כהן

אהובים יקרים, התודעה משתנה כל העת. אתם עולים במעלה סולם המודעוּת כשאחת התובנות המרכזיות שאתם חווים בשעה זו, אף אם לא באופן מודע, עוסקת באחדות.

לחלקכם נשמע מוזר מעט לדבר על שכן סורי במונחים של אחדות ולא במונח “אויב”, אך ברצוננו לסבר את אוזניכם ולומר שאחֵיכם הסורים, השוכנים אך קילומטרים בודדים מכם, מאפשרים לכם בעצם קיומם חיים מאתגרים לא פחות מאלה שלהם ונפרט:

משעה שהפציע האור האלוהי בעולמכם, יצרה תודעת האור “משחקים” רבים המשוחקים בו זמנית זה לצד זה, ואחד האתגרים שבחרתם לעסוק בו הוא לגלות כיצד אותם משחקים שלובים אלו באלו?

כל משחק משוחק על ידי קבוצת נשמות מסוימת שבחרה להביא לידי ביטוי היבט אלוהי מסוים, וכל משחק משתלב במסגרת משחקים שיצרו קבוצות אחרות, כשמטרת כולכם היא כאמור לגלות את האחדות השורה בכל מתוך הנפרדות לכאורה.

מוזר ככל שהדבר עשוי להישמע, אחיכם הסורים, אלו העוסקים בהישרדות יום-יומית בסביבה בלתי אפשרית כמעט, מסייעים ומאפשרים לכם לגלות מתוך סבלם שלהם חמלה מה היא?

כל שמתרחש בצידו השני של הגבול מתרחש בעת ובעונה אחת גם בקרבכם. מה שמתחולל אצל שכניכם מתחולל גם בתוככם, האחר מהווה תמיד תמונת ראי לפנימיוּת המצויה בכם. לכן בשעה שאחיכם הסורים סובלים גם אתם סובלים.

האם זעקות השבר של אמהות שילדיהן נספים מדי יום בקרבות עקובים מדם מגיעות לאוזניכם? האם הרג של 100,000 אזרחים חסרי ישע מזעזע אתכם? האם טבח בנשק כימי  מדרבן אתכם לפעולה?

כשאתם רואים את מראות האימה המוקרנים ממסכי הטלוויזיה ליבכם נחמץ; עמוק בתוככם

אתם מרגישים רע  לנוכח המראות הקשים, וחלקכם אף מסיט את מבטו מהמרקע – אתם מצויים בלחץ  רגשי. אמנם החלק הלוגי של ישותכם פוטר את עצמו באומרו שמדובר בדבר מה חיצוני, שאינו שייך לכם, אך חלק פנימי אחר בכם שואל מה ניתן לעשות? כיצד ניתן לסייע?

מצוקותיו של האחר מאיצות בכם לנקוט צעדי חמלה, ועצם רצונכם לעזור, ושאיפתכם שלאחֵר יהיה טוב יותר, מאפשרים  לכם להתפתח. כשאתם פותחים בתי חולים לפצועי הקרבות או בתי מחסה לפליטים, משעה שאתם מגוננים על אוכלוסיה חפה מפשע אשר נטבחת בגזים רעילים; כשקיים בכם רצון לסייע ולהקל את סבלו של האחר אתם מאפשרים לאור האלוהי להפציע מקרבכם.

הסורים אינם אויבים. אלו ניצוצות נשמה ממש כמוכם, אשר יצרו סוג של משחק המסייע לכם להתפתח כדי שתוכלו להקרין אור עז יותר. אחיכם הסורים, במצוקתם כי רבה, מאפשרים לכם להתפכח מתרדמת הדואליות שאוחזת בכם. הם מסייעים לכם במסעכם בעולם זה בכך שהם מעודדים אתכם לנקוט פעולה. בסבלם ובמותם הפיסי הם מסייעים לכם לפתוח צוהר לאלוהי שמצוי בתוככם. הסורים הם כסוורים המסייעים לכם לגלות את יה (סַוָּר-יה). סבלו של האחר מסייע לכם לצמוח ולעלות במעלה סולם המודעות.

אנו מעודדים אתכם להקשיב לקריאות המצוקה. שילחו אור ואהבה לאחיכם הסורים, שגרו אליהם “טילים”, אך כאלו המכילים חומר פעיל ששמו חמלה. מיצאו את הדרך להתגבר על הפחד, השנאה והנפרדות. פיתחו צוהר לעתיד ורוד יותר.

זיכרו שאנרגיה אינה יודעת גבולות, היא זורמת כל העת מצד לצד, כבמפל של מים – מהפוטנציאל הגבוה לנמוך. האנרגיה זורמת בכל מקרה, אלא שבשעה שאתם מכווני מטרה זרימתה מואצת ועוצמתיתפי כמה.

כשאתם שולחים אור ואהבה הרטט שלכם עולה. כשאתם חומלים ואוהבים האור הבוקע מכם הופך להיות בהיר יותר. באורכם אתם מעוררים ומעירים רבים אחרים להכיר במהותם האמיתית.

אפשר בבקשה להבהיר כיצד הסורים מאפשרים לנו “חיים מאתגרים”?

אהוב יקר, דומה מהדהד עם שדומה לו. בשעה שאחיכם מאתגרים אתכם לשלוח אליהם אור ואהבה, ומשעה שאתם נענים לאתגר, מתרחש  דבר מה שאותו אתם מכנים “נס” – האור חוזר אליכם. כשאתם משגרים אנרגיה – האנרגיה תמיד חוזרת אליכם, ובמקרה זה אור, אהבה וחמלה חוזרים אליכם.

כשאתם שולחים אור לאויב, לשנוא נפשכם, אף אם שמו אסד, נאסראללה או אחמדיניג’אד, אתם מעצימים את עצמכם. משעה שאורכם מועצם, עוצמת הרטט הנמוך שמשגר אליכם ה”אויב” נחלשת. לפתע אינכם תופסים את הרע הזה הניצב לפניכם ככזה.

הסיפור האמיתי מבחינתכם אינו אמור לעסוק באסד, נאסראללה או אחמדיניג’אד, אלא בכם.  אותן ישויות “רעות” ממלאות את תפקידן במשחק בכך שהן מעודדות אתכם להקרין אור וחמלה נוספים.

שאלו את עצמכם מתי לאחרונה ראיתם באויב ידיד? מתי לאחרונה שלחתם אהבה לשנוא נפשכם? כאמור, כשתשלחו מטען אוהב לא רק שתשנו את עצמכם, אלא אף תעוררו את אויבכם לבצע שינוי פנימי אצלו, שכן רטט גבוה של אור תמיד מעורר רטט נמוך יותר של אותו האור להשתוות אליו.

להשתוות אליו?

אכן כן, משעה שפוטנציאל גבוה נמצא בסמוך לפוטנציאל נמוך, מבקש הנמוך להעלות את הרטט של עצמו, כיוון שרמת אנרגיה גבוהה יותר פירושה אושר ואהבה רבים יותר בחיי היום-יום שלכם, והרי כולכם חפצים בחיים מאושרים יותר, הלא כן?

מדוע שנרצה לשלוח אהבה לאויב?

כיוון שבסופו של דבר פעולה זו עושה לכם טוב. המברך תמיד מבורךהמעצים תמיד מועצם.

האם  כשסוטרים לנו על הלחי אנחנו אמורים להגיש גם את הלחי השנייה?

הגנו על עצמכם, אתם חפצי חיים וטבעי שתגנו על גופכם הפיסי, אך אל תשכחו לרגע שנשמתכם מבקשת להתנסות במעבר ממצב של שינה למצב של ערות, מאור ברטט נמוך לרמת הארה גבוהה יותר.

כשאנו צופים בכם אנו רואים “נורות זעירות”, בעלות יכולת ייחודית להעצים את אורן. כמו נורה הדולקת בעוצמה שלW 20 לדוגמה, יש ביכולתכם לשנות אט אט את עוצמת ההארה עד ל-W 1000. באורכם  רב העוצמה אתם מאירים עולם ומלואו, ומשעה שאתם מעצימים את אורכם אתם מעוררים עולם רדום לפעולה.

נשמע מאוד תיאורטי…

אהוב, הגעתם מעולם הרוח אל עולם החומר כדי להתנסות בתובנות קוסמיות, כדי לתרגם אותן מהלכה למעשה, בחרתם למזג בין עליונים לתחתונים. ברוכים הנמצאים.

תודה לכם,

הבית, אתם עצמכם בזמן ובמרחב אחר

ac13

כשליש מאוכלוסיית סוריה נעקרה מביתה (בתמונה: מחנה פליטים סורים בצפון ירדן) 

מקור: United Nation Multimedia, Photo # 537329 : http://www.unmultimedia.org/photo