מהות כל ריפוי

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

מאנגלית: סמדר ברגמן

נשים יקרות וגברים יקרים, אני קרובה מאוד אליכם, ואתם יכולים להרגיש בי באמצעות לבכם. שמי היה מרים המגדלית באחת מתקופות חיי על כדור הארץ, וחייתי על כדור הארץ בעצב ובשמחה, בפחד ובאומץ. ממש כמותכם, חשתי כל רגש בעת מסע ההתנסות האנושית שלי.

אין זה סימן לקדושה להתעלות מעל כל הרגשות האנושיים. הדבר שמאפיין את הקדושים הוא בדיוק העובדה שהם מסוגלים לזהות ולהבין כל קמט בפנים האנושיים. הם מבינים הבנה כה עמוקה את הנתיב האנושי על כדור הארץ, כך שאין מקום לשיפוט, רק מרחב ודממה, והבנה עמוקה של האדם האחר. כאשר אדם אחר זה מובן כה עמוקות על ידי חברו, משאו הופך קל יותר. אדם שיכול להעמיק לראות באופן זה, רואה את מהות האדם האחר, את מהות היופי והחוכמה האינסופיים.

אתם אנשים שרוצים להעמיק ולראות, רוצים תמיד לחדור עמוק יותר ויותר אל המהות, האמת, וזוהי עוצמתכם הרבה. כולכם נמצאים בדרך לאותו מרחב עליו דיברתי, תחילה על ידי הענקתו לעצמכם ואז על ידי כך שתאפשרו מרחב זה לכל האחרים, משום שאינכם צריכים עוד לשפוט, להפריד טוב מרע, אור מחושך. מרחב זה שעליו אני מדברת הוא שדה האנרגיה של המשיח. כל הנושאים אנרגיה זו הגיעו כדי להעיד על טיבו של מרחב זה, אך כיצד תדעו זאת? המילים אינן מספיקות, כיוון שאיך אפשר לתאר את המרחב העמוק והשקט שאינו ריק אלא מלא בתחושה. לא ניתן לתאר זאת במילים.

חשתי במרחב עצום ושקט זה בנוכחות ישוע, והדבר נגע בי עמוקות. בעזרת האנרגיה של נוכחותו נפתחתי וגיליתי אז גם את המרחב בתוך עצמי, ובהדרגה התחלתי לאכלס אותו ולהרגיש בו בבית. בשל כך, יכולתי במידה גוברת והולכת להרחיק את עצמי מהרגשות האנושיים האינטנסיביים שהיו בי: פחד, אימה, כאב, זעם, שנאה. קל כל כך לאבד את עצמך באותם זרמים רגשיים פנימיים.

משימתכם כבני אנוש היא לברוא מרחב זה בתוך עצמכם. מישהו אחר יכול להזמין אתכם לעשות זאת באמצעות נוכחותו ועל ידי הצבת מראה למולכם, המספרת לכם על מהות המרחב הזה, כיצד אתם יכולים לחיות ממרחב זה בעצמכם. וזו המשימה העיקרית, או התכלית הפנימית, של עובדי האור: להחזיק במרחב זה בעת שהם בנוכחות אחרים, בראש ובראשונה על ידי היותכם נוכחים בתוך עצמם.

הבה נתרגל זאת לרגע. הרגישו כיצד התודעה שלכם הופכת קלה ועדינה, כמו אדווה וגל קטנים, לא מאולצת, אלא פתוחה מאוד. הניחו לזרם תודעה עדין זה להתפשט בכם. תחילה, בתוך ראשכם, שם הוא מרחיק את חוד המחשבות שלכם, כך שיהפכו עדינות וידידותיות. תכופות מחשבותיכם משוננות והדבר נובע מהכאב שאתם חשים, ומכך שאתם חושבים שעליכם להגיב, לנשוך חזרה, להתגונן. שחררו צורך זה ואפשרו לזרם רגוע ועדין זה של התודעה האמיתית שלכם להיכנס. הניחו לו לזרום מטה דרך הגרון והכתפיים שלכם, דרך לבכם, מקלעת השמש שלכם, הבטן שלכם.

אתם יכולים לחשוב על פלג מפעפע שזורם בטבעיות ובחופשיות. העניקו תשומת לב מיוחדת לאזור הבטן ואגן הירכיים שלכם, והניחו ל״מים״ לזרום שם, לנקות אתכם בעדינות. כל דבר חד נשטף על ידי זרם זה. הניחו לאנרגיה לזרום אל תוך הירכיים, הברכיים והקרסוליים שלכם. ראו כיצד הפלג זורם דרך כפות רגליכם, בין כל הבהונות אל האדמה, וכיצד ״השורשים״ שלכם מוזנים על ידי כדור הארץ; מוזנים בעוצמה ובאהבה מסורה. הרגישו כיצד כדור הארץ תומך בכם, אותה אדמה שמתחת לכפות רגליכם, ושובו הביתה אל עצמכם.

החליטו עד כמה אתם רוצים להרחיב את ההילה שלכם. שדה האנרגיה שלכם הוא הרחבה טבעית של הווייתכם הפיזית. עד לאן מגיע השדה שלכם; מהם גבולות נוחים עבורכם? היו חופשיים לאפשר להילה להתרחב, כיוון שאינכם משפיעים לרעה על אף אחד באמצעותה; למעשה, המרחב שלכם מעניק מרחב גם לאחרים.

הרגישו חופשיים לנוח בתוך מהותכם. שקעו עמוק יותר אל תוך הבטן והניחו לנשימה לזרום. הרגישו כיצד במצב זה אתם עדינים ורגועים, שלווים במהותכם, אך בו בזמן יש לכם גבולות ברורים, אותם אתם חשים בעוצמה בתוך עצמכם. ההילה שלכם היא מקום בטוח עבורכם, ולכן הניחו לה לכלול מרחב שמתאים לכם, ובו בזמן הרגישו רגועים ופתוחים בתוכה.

ממצב תודעה זה, אני מזמינה אתכם לבחון כיצד אתם מתחברים, או לא מתחברים, לאנרגיה הנשית ולאנרגיה הגברית בחיי היום-יום שלכם בעולם. אתם נוטים להשתמש בהן בנפרד זו מזו, או בדרך שבה הן אינן תומכות מספיק זו בזו.

האנרגיה העדינה שזה עתה תיארתי, היא הצד הנשי שלכם. היא דואגת לאחרים, מסוגלת להזדהות ולהבין עמוקות. אך תכופות, כאשר אתם רוצים להשתמש באנרגיה זו ביחס לאדם אחר, אתם יוצאים אל מחוץ לעצמכם. אתם קופצים אל מחוץ להילה שלכם, אל מחוץ לשדה האנרגיה שלכם, והולכים לאיבוד בשדה האנרגיה של האדם האחר. ראו אם אתם מזהים נטייה זו בעצמכם, והרגישו מה קורה לכם, מבחינה אנרגטית, כאשר אתם עושים זאת. האנרגיה שלכם עולה מעלה בחטף, ואתם מאבדים את השלווה, את העוגן, שבבסיס שלכם, בבטן שלכם.

כעת אדבר על האנרגיה הגברית. ישנם זמנים שבהם חיבור לאחרים הוא ״יותר מדי״ עבורכם, מאלץ אתכם ״לצאת מעצמכם״ ולעזוב את הבסיס שלכם. אין הזנה במצב זה ודבר מה אינו באיזון. בזמן זה, ההילה שלכם צריכה להיות סגורה ועליכם לחזור הביתה אל עצמכם. אך דומה שהאופציה היחידה עבורכם היא לכונן את האנרגיה הגברית שלכם בדרך תקיפה, כמעט קשה, כשריון או כקיר, כדי למנוע מהאנרגיה שלכם לזלוג מכם. ובשל רגשות הטמונים בכם, כגון חוסר סיפוק, כעס, אכזבה, אתם מקימים קיר הגנה. אך ראו מה זה עושה לכם, כיצד הדבר מרגיש בפנים. ראו כיצד הדבר משפיע עליכם, ובחנו זאת באופן רגוע בסקרנות: ״מה זה עושה לי? האם זה מחניק או משחרר?״ למרבה הצער, טבע התגובה ההגנתית פועל נגד המקור הפנימי, הטבעי והרגוע שלכם.

דפוס זה מתרחש אצלכם לעתים קרובות, ואני מדברת בעיקר על קבוצה של עובדי אור שנולדה עם רגישות טבעית גבוהה ושמזדהה בקלות עם אנשים אחרים. בשל תפקידם כחלוצי תודעה, הם נוטים להעניק מעצמם יתר על המידה, בתקווה שתהיה תהודה, הכרה, התאמה לאחר. כאשר חיבור זה לא מתרחש, דבר שקרה או שקורה עדיין בחיי כולכם, הדבר מוביל לכאב פנימי: אכזבה, תסכול, כעס, טינה או בדידות. תכופות אתם מתחברים אז לאנרגיה הגברית כדי להיסגר, פעולה מגבילה שגורמת לכם לחוש בודדים אף יותר. פעולה זו אינה הצבת גבולות סביב המרחב שלכם, והצבת גבולות היא טובה וטבעית; אלא מדובר בהיסגרות והסגת האנרגיה מהמרחב שלכם.

אני מעודדת אתכם לעשות שימוש באנרגיה הנשית ובאנרגיה הגברית בדרך שונה. הרגשתם זה עתה כיצד אתם יכולים להיות ״בבית״ ומעוגנים לגמרי בתוך עצמכם. הרגישו זאת על ידי ירידה אל מרחב זה פעם נוספת. אתם יכולים להישאר שם, אפילו בעת האינטראקציה עם אנשים אחרים, ומשמעות הדבר היא שאתם מוותרים באופן פעיל על הניסיון לשנות דברים במידה רבה מדי; שאתם מכירים בצורך שלכם בשליטה או בהכרה; שאתם לא יוצאים עוד אל מחוץ לעצמכם ומנסים להרוויח את הזכות להתקיים. משום שזאת אתם רוצים להגשים בעזרת הצורך המוגזם לתת ולהתחבר לאחר. אתם משתוקקים לראות את אותו אדם אחר מעניק תוקף לזכותכם להתקיים; אתם רוצים שאותו אדם ירצה שתהיו כפי שאתם באמת. טבעי שילד ירצה זאת, אך בגרות ובגרות רוחנית משמעותה שאתם מטפלים בצרכים ובתשוקות של הילד הפנימי האישי שלכם, ואתם אלה שמעניקים תוקף והכרה בזכותו להתקיים – ואתם עושים זאת שוב ושוב. אתם עושים זאת על ידי היותכם קשובים לדחפי הילד הפנימי שלכם ועל ידי מודעות לצרכיו שעה שאתם מקיימים אינטראקציה עם העולם הסובב אתכם.

כעת התחברו במודע לשדה האנרגיה שלכם; היו נוכחים לגמרי בתוך עצמכם והרגישו בילד הפנימי בבטן שלכם. שאפו בעדינות והרגישו כיצד האור ממלא את ההילה, את המרחב שלכם. זהו מרחב מקודש. יש לכם את היכולת להתבונן ולראות את המהות הפנימית, את היופי והחוכמה, את הערך והאהבה שלכם. אם יש לכם משימה אחת בחיים, זו המשימה: לראות, להעריך ולקבל את העוצמה הייחודית שלכם, את היהלום שאתם. זה הכול; הדבר מעורר את תודעת המשיח בתוככם, שמתפשטת בעצמה לאנשים אחרים ושאינה משהו שאתם צריכים להשיג באמצעות מאמץ או מאבק. זו בדיוק היא אמנות הפיכתכם מושרשים עמוקות בבסיס האישי והשהייה בהוויה האישית שלכם.

זהו גם, פשוטו כמשמעו, הפתרון ליישוב הטראומות הישנות שאתם נושאים איתכם: אתם יכולים להקל על המטען הרגשי שלהן על ידי מציאת איזון בין האנרגיה הנשית לאנרגיה הגברית. האנרגיה הגברית מחזירה אתכם אל עצמכם, מסייעת לכם להתנתק ולבצע הבחנות בעת הצורך. האנרגיה הנשית היא העדינות שלכם, היכולת שלכם להתחבר, להבין. באופן אידיאלי, האנרגיות הללו עובדות יחד כאנרגיה אחת. טראומה תמיד מתרחשת כאשר אתם מפרידים את עצמכם מהבסיס שלכם, כיוון שכאשר אינכם באיזון, כאשר אתם נמשכים ומתרחקים מעצמכם ומתפצלים, כאב הדחייה – בייחוד דחייה רגשית – יכול לגעת בכם עמוקות ולגרום לכם להיקרע לגזרים על ידי הרגשות שלכם.

על ידי התבוננות פנימית ושחזור גלגולים מעמיק, אתם יכולים ללמוד רבות על טראומות העבר, והדבר מסייע תכופות לרכוש תובנות. אך בלב כל הריפוי והריפוי העצמי מצויה השיבה לעצמכם, הכרה בעצמי ובגבולות שלכם, אך בו זמנית, הישארו עדינים, רגועים ופתוחים בתוככם. ובדיוק בשל העובדה שאתם נשארים עם עצמכם, אתם מסוגלים לעשות הרבה יותר למען אנשים אחרים, בעזרת מה שאתם ומה שאתם מפיצים.

בואו היו עוד רגע קט מי שאתם. הירגעו והעזו להיות מי שאתם – אתם יפהפיים! אנרגיית המשיח מתעוררת בכולכם. הרגישו בנוכחות המשיח במרחב הפנימי שלכם.