מהות הקארמה – חלק 2


מאת המתקשרת נועם קורל גלעד

בשיתוף עמיחי ים

תוכנית הרדיו “ערי האור והמאסטרים של החכמה”/רדיו “החיים הטובים”

(מתוך תוכנית מס’ 11 ששודרה ביום 26.5.11)

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

 האם מנקודת מבט קארמתית יש שכר ועונש, גיהנום וגן-עדן?

 אדוני הקארמה: שלום לכם אנשים יקרים. מה עוד נאמר, ומה נדבר. גן העדן והגיהינום הינם מושגים שטבעו בני האדם, אך למעשה מדובר במיתוסים, שמחשבותיהם ושפחדיהם של בני האדם מתת-המודע ומהבלתי-נודע לאחר המוות, הם אלו שיצרו למעשה את הגישות האלה.

עליכם להבין, אנשים יקרים, כי כאשר אדם נפטר ונשמתו עוזבת את גופו ועולה למעלה, היא עוברת תהליכים שונים של ריכוך, זיכוך, התנקות, התבוננות ולמידה של כל אותם השיעורים שהיא עברה בחיים שזה עתה סיימה, ובהתאם לכך, למעשה, קובעת את החיים שיהיו בהמשך הדרך.

אין שכר ועונש, כיוון שכל אותם שיעורים נבחרים על-ידי הנשמה, בהתאם לתוכנית הגבוהה שלה ובהתאם לרצונה לממש את השיעור המרכזי שאותו בחרה לממש בחיים אלה.

לכן עליכם להבין, כי כאשר אדם נפטר ועולה למעלה, הוא עובר תהליכים רבים וממושכים, אשר אין בינם לבין גיהנום או גן עדן דבר. הדבר היחידי שכן קיים הוא שגם בממדים הגבוהים יותר קיימים רבדים שונים. גם כאשר הנשמה עולה למעלה, היא עוברת תהליכים ברובדים שונים. וכאשר הנשמה מגיעה ממקום שבו הייתה בחיי הגוף במעמד נמוך מבחינת החיבור לעצמיות שלה, למהות שלה, ראשית היא מתחילה את עבודת הזיכוך והטיהור ברובדים נמוכים יותר (אין זה אומר שהם נמוכים במובן השיפוטי, אין כאן שיפוט, אלא שרמת התדרים שלהם נמוכה יותר ביחס לממדים הגבוהים יותר). ותקופת הזמן שבו אמורה הנשמה לשהות באותו ממד (כאשר מובן שהזמן אצלנו אינו נמדד כשם שהוא נמדד על פני האדמה), ארוכה יותר מאשר נשמה שעברה למידה עמוקה יותר, ועברה גלגולים רבים יותר, וכבר היא נכנסת אל התהליך שבין החיים ובין הממדים מנקודת מודעות עמוקה וגבוהה יותר.

חשוב להזכיר כי אין למעלה בית משפט עליון. כאשר נשמה עולה למעלה, אין היא עומדת בפני חבר שופטים שבראשם יושבים אנו, ונשפטת על מעשיה, ואז מוחלט האם היא צדיקה או רשעה ומהו העונש. הדברים התקבלו בצורה מאד ציורית עבורכם, מאחר שבאותה תקופה בה התקבלו הדברים, כלומר, התקופה שבה נוצרו הדתות המונותיאיסטיות, הייתה זו הצורה שבה יכולתם לראות ולקבל את הדברים, ולכן הם ניתנו בצורה ציורית כזו. פעמים רבות הם גם ניתנו על ידי מנהיגים שניסו בדרך זו ליצור שלטון חברתי מסויים. אך עליכם להבין כי קיים פער גדול מאד בין התמונות הציוריות שניתנו לבין המציאות האמיתית הקיימת בממדים הגבוהים.

מה קורה לנשמה של אדם שהתאבד?

 אדוני הקארמה: ובכן, אנשים יקרים, ידוע לנו כי מצויות בתרבויותיכם השונות דעות שונות ושונות יותר לגבי מה קורה לנשמת אדם שבחר להתאבד. עליכם להבין, אנשים יקרים, כי אין כל שיפוט, אך כאשר נשמתו של אדם בוחרת לעזוב את גופו בפתאומיות, ומתוך הכנה, אך לא במועד שבה אמורה הייתה לעזוב מלכתחילה, נוצר מצב של ניתוק מוחלט וטראומטי. כאשר נוצר ניתוק טראומטי זה, חלק גדול מהנשמה עולה אל הממדים הגבוהים יותר, וחלק מתוך הנשמה מתרסק לרסיסים שונים, ורסיסים אלה מתפזרים בממדים שונים וגם ביקומים שונים.

כאשר עולה החלק המרכזי של הנשמה אל הממדים הגבוהים יותר, היא עוברת תהליך שיקום עמוק וארוך, שבו היא מוכנסת למעין “תא לחץ”, כפי שאצלכם היו קוראים לכך. אין מדובר בתא שדוחס לתוכה דברים, או תא שהיא עוברת בו טיהור וזיכוך באש או עינוי כלשהו. זהו תא שמעצים אותה, מחזק אותה, מזכך אותה, משחרר מהגופים שלה את הטראומות ואת הזיכרונות שעדיין נותרו בחלק הנשמתי שעלה למעלה. בתוך תא זה הנשמה עוברת מעין תהליך התגלמות, כמעין גולם, שבו היא מתפתחת, מתחזקת ומתעצמת מחדש.

פעמים רבות לאחר שהיא מסיימת את התהליך הזה ועולה לממדים נוספים להמשך תהליך הלמידה והזיכוך שלה, היא מגיעה בשלב מסוים אל המקום שבו ניתנת לה האפשרות לבחור האם מעוניינת היא לרדת שוב אל כדור הארץ ולהתנסות בשיעורים נוספים, או לא.

ברוב המכריע של המקרים הנשמה בוחרת לרדת מחדש בגוף אל העולם. עליכם להבין, יקרים, כי כאשר נשמה בוחרת לרדת בגוף חדש לאחר תהליך התאבדות, בדרך כלל השיעור שהיא תבחר יהיה דומה במהותו לאותו שיעור שהיא בחרה לעזוב בגלגול שממנו בחרה ללכת. זאת כיוון שהנשמה יודעת שבאותו גלגול, אותו שיעור, היא יכולה לצמוח צמיחה עמוקה ומשמעותית מאד עבורה, ועליה לעבור את אותו מכשול, את אותו מחסום, שלא עברה בחיים הקודמים.

לכן, פעמים רבות, הנשמה בוחרת בדיוק את אותם התנאים לגלגול החדש. גם אם לא מדובר בתנאי חיים דומים, ולעתים התנאים האובייקטיביים נראים קשים יותר או קשים פחות, אך מבחינת החוויה של הגוף הרגשי, הגוף השכלי, והנשמה עצמה, כאשר היא יורדת בגופים, החוויה דומה מאד לאותה חוויה שנעזבה בגלגולים אחרים.

השיעור העמוק והמרכזי ביותר במצב זה עבור הנשמה, הוא לגלות את הפתחים, לגלות את יכולת הבחירה, ולמצוא את הדרך להתמודד עם אותם שיעורים ולצמוח מהם, ובכך למעשה היא שוברת את אותו מעגל שהחלה לבנות כאשר בחרה לעזוב את החיים הללו שלא בזמנם.

לגבי חלקי הנשמה שנפרדו מהנשמה שאותו אדם ביצע את ההתאבדות, אותם חלקי נשמה, רסיסי נשמה, מחכים לה ומתבוננים בה מאותם רובדים ומאותם יקומים בהם הם נמצאים, וכאשר הנשמה בוחרת להתחבר אליהם מחדש ורוצה בכך, הם מוכנים לחזור ולהתחבר אליה. פעמים רבות צריך לעשות תהליך מסוים של חיבור או איסוף חלקי נשמה ולחבר אותם מחדש אל הנשמה, ואז הנשמה נטענת בעוצמות גדולות יותר מאלו שהיו לה מלכתחילה, מלפני שבחרה לעזוב את העולם.

כפי שאתם מבינים, אנשים יקרים, ההתאבדות אינה פיתרון, כיוון שלמעשה חוזרים לחוות את אותם הדברים עד שפותרים אותם. אך, שוב, עלינו להדגיש, זוהי בחירתה של הנשמה. אין ישות ביקום כולו וביקומים כולם, שיש לה את היכולת או את הזכות לכפות על הנשמה לבחור להיכנס מחדש בגוף. ברוב המקרים כאשר הנשמה בוחרת לעשות זאת, זוהי בחירתה בלבד, ואנו נותנים לה את האפשרות לעשות זאת.

מהו חוזה עם כוחות החושך, מהו השיעור הטמון בו, למה הוא גורם וכיצד ניתן לבטלו?

 אדוני הקארמה: אנשים יקרים. ראשית, ברצוננו להבהיר נקודה מסוימת שהוזכרה כבר בעבר אך יש צורך לתת דגש נוסף לגביה. למעשה, החוזה הנשמתי אינו קיים עם כוחות החושך, אלא עם כוחות הרוע. עליכם להבין את ההבדל, כוחות החושך הם למעשה בריאה של ריק, של חוסר. פעמים רבות בריאה זו מאד פסיבית, וכל מה שהיא מחפשת לעשות הוא להתמלא מכוחו של האור. אך היא אינה אקטיבית, היא אינה מנסה להשתלט, היא אינה מנסה להשפיע על כוחות האור, אלא פשוט מנסה להתמלא בעזרת האור.

כפי שכבר נאמר לכם בעבר, כוחות החוסר הם אלה שבראו את כוחות הרוע. ושוב עלינו להזכיר כי הדבר נעשה במסגרת התוכנית האלוהית השלמה מטעם הבורא. כאשר לאדם יש חוזה עם כוחות הרוע, הוא מוכן להוות עבורם צינור או כלי אשר יעביר את כוחם אל פני כדור הארץ, או לשמש עבורם כלי שרות שבו הם יוכלו להשתמש על מנת להשיג את מטרותיהם. עליכם להבין כי כיום כמעט ולא קיימים דברים כאלה אשר נוצרו בתקופותיכם האחרונות, כיוון שמקורותיהם העתיקים של החוזים עם כוחות החושך היו בתקופות קדומות יותר על כוכבכם.

כאשר חוזים אלה אינם נפתרים ואינם מסולקים, עוברים חוזים אלה באופן קארמתי מדור לדור, עם אותה נשמה, מגלגול לגלגול, ומשפיעים עליה גם כאשר היא חיה כבר בגלגול שונה לחלוטין מאשר אותו גלגול שבו היא שיתפה פעולה באופן פעיל, מודע ומלא עם כוחות החושך.

עליכם להבין כי בעבר, על מנת לממש את תוכנית הנפרדות, היה צורך באנרגיית הרוע שתיכנס ותפעל על מנת ליצור את ההפרדה, על מנת ליצור את כל העולם ואת כל הבריאה שנוצרה בעקבות כך. אך אדם שיצר קשר עם כוחות החושך, ושיצר עמם חוזה, במובן מסוים שיעבד את כוחו ואת נשמתו לאותם כוחות. לאמיתו של דבר, הוא בחר, באופן לא מודע לפעמים, לאפשר לכוחות החושך לשלוט בו ולפעול דרכו. כאשר דבר כזה קורה, נוצרים חוזים וכבלים בין נשמתו של האדם הזה לבין אותם כוחות. כאשר הכבלים הללו נשארים ועוברים עם האדם מגלגול לגלגול, הם אינם מאפשרים לו לממש את חייו במלואם בכדור הארץ. הם מונעים ממנו לתפקד, הם מונעים ממנו לממש דברים ופעמים רבות, כאשר מדובר באדם מסוים, נשמה מסוימת, אשר איתה היה הקשר שדרכו הועבר הרוע, נוצר קשר קארמתי סבוך מאד בין הנשמה שמסרה את נשמתה במובן מסוים לכוחות החושך, לבין הנשמה אשר ייצגה את כוחות החושך ואיתה עשתה את ההסכם.

לכן, פעמים רבות נוצרים רגשות וקשרים בלתי מובנים, לעיתים רגשות אובססיביים, ופעמים רבות אותן נשמות אשר שירתו את כוחות החושך ובאו כמייצגי החושך, מופיעות בחייהן של הנשמות שעמן יצרו את החוזה כבני משפחה או בסביבה הקרובה, ואז נוצר קשר שכובל ושמונע מימוש, שמונע חיים, שמונע מהנשמה שרוצה לממש את יעודה, להתקדם עם כוחותיה לקראת היעוד שבו בחרה, ולקראת השיעור המרכזי העמוק שאותו בחרה לממש על פני כדור הארץ.

לא תמיד מדובר בקארמה בין-דורית. כאשר מדובר בקארמה בין-דורית, מדובר בקבוצת נשמות אשר ביחד יצרו חוזה משותף בינן לבין כוחות הרוע, ואז הנשמות חוזרות ומופיעות שוב ושוב בגלגולים שונים, בקרבה כזו או אחרת, בין אם מדובר במשפחה גרעינית (שיכולה להתבטא בכל מיני צורות קרובות: אבא, סבא, בן, אמא, בת, דודה, אחות, וכד’), אבל פעמים רבות מדובר בנשמה אחת בודדת שיצרה קשר עם נשמה אחרת, וזאת עלינו להסביר. פעמים רבות, על מנת לשרת את מטרותיהם, היו כוחות הרוע מצליחים לגלות נשמות אשר החיים הנתונים בגוף היו קשים אליהם, ואז כוחות הרוע היו מפתים את הנשמות להתקרב אליהם ומבטיחים להן בתמורה את מה שרצו (עושר, הצלחה, מימוש כלשהו, וכד’), אך בתמורה הנשמה הייתה צריכה למסור את עצמה בידיהם וכך להפוך לכלי שרת בידיהם.

כיוון שהחוזה עדיין לא הותר, הקשר עם אותו כח רוע ראשוני שיצר עמה את החוזה ממשיך מדור לדור. אך זה גם יכול להיות בין נשמה אחת ספציפית לבין מי שייצג את אותו כוח. לא בהכרח החוזה עובר באופן בין-דורי, אלא אם הייתה פה קבוצת נשמות שבחרה יחד להתחבר אל כוחות החושך ולהעביר אותם אל העולם.

מהו השיעור של אדם שמבצע פשעים אכזריים כגון רוצח, או רוצח סדרתי, או מי שרצח עם שלם, אנס וכד’, מהו השיעור של קורבנותיהם, ואיך זה משפיע על הגלגולים שלאחר מכן?

אדוני הקארמה: אנשים יקרים, ראשית עלינו להזכירכם כי כאשר נשמה בוחרת לרדת בגוף אל העולם הזה, היא בוחרת להתנסות בכל השיעורים האפשריים, בכל הכיוונים האפשריים. למעשה, לו יכולתם להתבונן בנשמותיכם, לכל אורכן, מהרגע שבו נוצרו וירדו אל כדור הארץ ועד היום הזה, כאשר הן נוכחות בגופכם, הייתם מזהים שיעורים משיעורים שונים, התנסויות מהתנסויות שונות. פעמים רבות היו לנשמותיכם תפקידים של רודנים, פעמים אחרות הייתם קורבנות, כובשים, נכבשים, עשירים, עניים, וכל זאת כיוון שהבורא רוצה להכיר ולדעת כל תחום, כל שיעור, מכל פן ומכל צד אפשרי. לכן, נשמותיכם, כמייצגות את הבורא, בוחרות לקחת על עצמן שיעורים משיעורים שונים, בתקופות שונות, שאמורים להצמיח את הנשמה ולהגדיל את יכולתה עוד יותר להתחבר אל מקום האחדות מתוך הכרת כל אחד מהפנים של הנפרדות, כל אחד מהקטבים. למעשה הנשמה בוחרת לחוות את שני הקטבים כאחד, אך בכל גלגול היא בוחרת פן אחר של אותו שיעור.

פעמים רבות הייתם מלכים, רוצחים, עבדים, נרצחים. לעתים זה היה “אחד על אחד”, כלומר, אדם אחד שרצח או שפגע באדם אחר, לעתים באופן קבוצתי, לעתים הייתם שליט שעשה זאת לעם שלם, לעתים הייתם בעם שלם שעבר אירוע כזה או אחר. לכן, עליכם להבין כי זהו אחד השיעורים שכל אחת מהנשמות עוברת בצורה כזו או אחרת, ברמה כזו או אחרת.

כאשר נשמת אדם בוחרת לעבור שיעור כזה, וכאשר היא מסיימת את חייה, כיוון שהשיעור שבו בחרה היה כה קשה, כיוון שאין אלו שיעורים קלים, ופעמים רבות, כאשר הנשמה עומדת לעזוב את הגוף, היא עוברת תהליך מסוים שבזמן העלייה למעלה, לאחר שעזבה את הגוף, היא מגיעה לאמונות או למסקנות שונות לגבי אותו גלגול שהיא עברה. ופעמים רבות, אמונות אלה אינן שייכות עדיין לנקודת הראות הגבוהה. פעמים רבות, בסוף גלגול כזה מתעוררים לפעמים רגשות אשמה, לעתים מסקנות שונות לגבי החיים בעולם בן שלושת הממדים.

כאשר נשמה כזו עולה למעלה, עליה לעבור טיהור עמוק יותר על מנת לשחרר ולהשתחרר מאנרגיות קשות שדבקו בה במשך אותו גלגול. לכן, תהליך ההתנקות שלה, תהליך ההיפרדות מהאנרגיות הנמוכות והשליליות מתוך מהות הנשמה הופך מורכב יותר, ומבחינת הזמן שאתם רואים ומודדים, לתקופה ארוכה יותר. רק לאחר שתעבור הנשמה זיכוך, ניקוי, טיהור מאותם דברים, והשיעורים שהיא בחרה ללמוד מתוך אותו גלגול ייטמעו בתוכה, רק אז היא תוכל להמשיך בסבב, להמשיך ולעלות לרובדים גבוהים יותר ולעבור תהליכים עמוקים יותר של הלמידה, ההתבוננות, הסקת המסקנות, שירות מסוים שאותו תבחר לבצע, ואז למעשה תעמוד בפניה האפשרות לבחור לרדת מחדש בגוף אל שלושת הממדים.

פעמים רבות נשמה כזו שחוותה ושעברה תהליכים מסוג זה, תבחר בגלגול שאחרי לחוות את הפן ההפוך של אותו הגלגול. אך שוב, עלינו להדגיש, כפי שנאמר קודם, אין גן-עדן ואין גיהינום. גן העדן קיים במובן אחר, אך לא במובן המוכר לכם, והגיהינום איננו גיהינום. הגיהינום, כפי שאתם מתארים אותו, קיים בדמיונותיכם. תהליך הזיכוך והטיהור למעשה מזכך וצורף את הנשמה מחדש על-ידי כך שהוא מסיר ממנה את כל האנרגיות ואת המשקעים שאינם מתאימים לה כאשר היא כבר אינה נתונה בגוף. לא מדובר בסבל. הנשמה לא חווה סבל כלשהו כשהיא עוברת תהליך שכזה. זהו תהליך עמוק של למידה עמוקה שממנו צומחת הנשמה לשיעורים הבאים שהיא בוחרת לעבור.

 מהו השיעור ומהי המתנה שניתנים לאדם שלוקה במחלה פיזית או נפשית קשה?

אדוני הקארמה: אנשים יקרים, כה ברוכים ואהובים אתם. לעתים אנו מתבוננים בכם, צופים בכם בפליאה, בהערכה עד אין קץ, לראות עד כמה אתם מממשים את חלקכם בהסכם עד תומו, בנחרצות, בנאמנות, בהתמדה. עליכם להבין, אנשים יקרים, כי אותה מחלה שבה חלה האדם, תוכננה על-ידי נשמתו עוד לפני שבחרה לרדת בגוף לאותו גלגול. אותה מחלה נבחרה כנקודת מפנה שתאפשר בחירה לנשמה לעשות שינוי עמוק בתודעתה ולנוע ממקום זה למקום גבוה הרבה יותר.

כאשר נשמה בוחרת לרדת לגוף ולחלות במחלה פיזית קשה, פעמים רבות המחלה מעוררת את האדם לשאול שאלות את עצמו, לבדוק את עצמו. פעמים רבות בוחרים אותם אנשים שחלו לעשות את כל הדברים שרצו לעשות ולא העיזו, ואז הם מעדיפים למלא את חייהם שנותרו להם, לפי אמונתם, בהנאה, בשמחה ולממש את כל מה שרצו.

לעתים, במקרים מסויימים, זהו כל מה שהאדם צריך. כלומר, להתחבר מחדש לשמחת החיים, להנאה, לסיפוק. לעתים, אלו הדברים שנותנים לאדם את כוח החיים. אך המתנה העמוקה ביותר הקיימת במחלה פיזית קשה שהאדם מקבל, היא ההתבוננות פנימה אל רגשות שהודחקו שנים רבות כל-כך, אל מסכות שהושמו ואשר הגיע זמנן להיות מוסרות. אל אותם מקומות פנימיים, כאובים, שהודחקו עמוק כל-כך, שטרם העזתם לגעת בהם. אל אותה אמת פנימית, אל אותה תשוקה פנימית וזוהי המתת העמוקה והעצומה ביותר שקיימת במחלה קשה. ההזדמנות והאפשרות לשנות את חייכם מבפנים, ההזדמנות להגיע לצומת דרכים ולבחור לפנות לחיים מודעים יותר, לחיים המחוברים יותר לרגשותיכם, לאמת הפנימית שלכם, לחיים שיש בהם יותר עומק, אמת ומשמעות.

פעמים רבות השיעור הזה קיים בנוסף גם עבור המשפחה והסביבה הרחבה יותר של אותו אדם. עליכם להבין כי כאשר נחתם חוזה נשמתי לפני שהנשמה יורדת אל כדור הארץ, החוזה הזה נחתם בשיתוף פעולה עם נשמות נוספות שיש להן תפקיד בחיי האדם. לכן, גם שיעור כמו מחלה קשה שבוחרת נשמה לקחת על עצמה הוא בהסכמה ובשיתוף פעולה עם הנשמות אשר יורדות בגוף עם אותה נשמה למערכת גלגולית של הגלגול הנוכחי. לכן, פעמים רבות המחלה מעוררת בבני המשפחה ובסביבה התבוננות פנימה, חיבור גדול יותר לעצמם, התקרבות רבה יותר, אהבה וחמלה זה לזה. פעמים, אם הנשמה בחרה לסיים את חייה דרך המחלה ובאמצעותה, מהווה שיעור זה הזדמנות, אמנם קשה וכואבת אך עמוקה, עבור כל סביבתו של האדם שנשמתו בחרה לעזוב את גופו להתחבר למשמעות העמוקה והאמיתית של החיים, למשמעות העמוקה של השיעור, של המהות, של היעוד, של אותם אנשים, של אותה סביבה, של אותה משפחה.

פעמים מסויימות, כאשר מדובר למשל במצבים של אוטיזם או של פיגור, לעתים מוביל הדבר ליצירת חמלה, ליצירה של קבלה בתוך החברה הסובבת, ולכן המתנות הטמונות באירועים אלה שהנשמה בוחרת לקחת על עצמה הן עמוקות ביותר. עליכם לדעת כי נשמה הבוחרת בשיעור כזה היא נשמה גדולה, שבחרה בסוג מסוים של הקרבה, ועליכם לדעת כי אנו מעריכים אותה מאד, אוהבים אותה מאד ומלווים אותה לאורך כל הדרך.

כאשר מדובר במחלת נפש, גם כאן מדובר בסוג של חוזה נשמתי, כאשר לפעמים החוזה הנשמתי הזה קשור בהסכמים מגלגולים אחרים עם כוחות חושך מסויימים, לעתים החוזה הזה מאפשר לישויות אסטרליות לנהל את אותו אדם, ופעמים רבות השיעור הזה עבור אותו אדם הוא שיעור עמוק של הקרבה, שקשה מאד להתמודד עמו. פעמים רבות המתנה הטמונה בשיעור זה עבור האדם היא להילחם, להילחם ולשחרר את אותו חוזה ולגלות את העוצמות הטמונות בו.

ברוב המקרים, אנשים שחולים במחלות המוגדרות אצלכם כמחלות נפש, הם נשמות עדינות, רגישות וגבוהות מאד, שכאשר הן יורדות לעולם הזה, קיים פער גדול מאד בין הרטטים שהן מביאות איתן לבין הרטטים המקבלים את פניהן בכדור הארץ כאשר הן נתונות בגוף, וכאשר קורה דבר זה נוצר דיסוננס עמוק.

הנשמות הללו חוות דברים בצורה עמוקה ועוצמתית מאד, ובהתאם לכך גם תגובותיהן לאותן התרחשויות. וכיוון שהן רגישות הרבה יותר, הן מגיבות בצורה עוצמתית ועמוקה יותר לגירויים שאנשים אחרים רגישים פחות לא יחוו בעוצמה כזו. אי לכך, אחד השיעורים העמוקים של אותם אנשים הוא לנסות ולבנות לעצמם מעטה הגנה, מערכות הגנה, שיעזרו להם לעשות התמרה בין הרטטים הגבוהים שאיתם באו לבין הרטטים בהם הם נתקלים בכדור הארץ. מעטה זה יעזור להם להסתגל לאט, ליצור לאט קשר מהפנים אל החוץ, ומהחוץ אל הפנים.

פעמים רבות, כאשר מדובר בישויות אסטרליות, השיעור הוא גם לזהות את הסיבה, לזהות את החוזה הנשמתי שאיפשר לאותן ישויות אסטרליות להיכנס לאותה נשמה ולנהל אותה, לזהות מה היה הצורך של הנשמה בישויות האלה, ומהו החוזה שאותו צריך להתיר.

מהי הסיבה ומהו השיעור של נשמה שחווה דיכאון או דיכאון קליני?

אדוני הקארמה: ראשית, כפי שידוע לכם, המניעים ליצירת מצב זה שונים מאדם לאדם. אך פעמים רבות המהות העמוקה והאמיתית של דיכאון קליני עמוק היא כאשר הנשמה שנתונה בגוף האדם מאבדת את החיבור שלה עם הבורא, את החיבור שלה עם מהותה הפנימית העמוקה, עם החלק שמחובר אל הרצון האלוהי, אל המימוש ואל היעוד שהנשמה בחרה לעשות. פעמים רבות הגורמים המעוררים את אותו מקום קשורים באובדן: אובדן של נשמה אחרת יקרה, או אובדן של מצבים מסוימים, או התרחשות של מצב טראומטי קשה ומתמשך.

כאשר האדם מאבד את החיבור עם הניצוץ האלוהי שבתוכו, הוא מתקשה לראות את הדברים ולהתחבר לכוח החיים הטמון בתוכו, הוא מתקשה להתחבר אל שמחת החיים. עליכם להבין ולזכור כי ברמה העמוקה והגבוהה ביותר, כאשר אדם חווה אובדן, בין אם מדובר באובדן של אהבה נכזבת או באובדן של אדם יקר שהלך לעולמו, נוגעת הנקודה ברמה העמוקה ביותר בשורש הפרידה. כלומר, בנקודת הפרידה שבה נפרדה הנשמה כחלק ממהות הבורא, לפני שבחרה להתלבש בגוף ולרדת לכדור הארץ בתור אדם חי. כיוון שכשהיו הנשמות ברחם הבריאה, כולן היו מחוברות למרות הבורא ולמאורו וניזונו ממנו, וכאשר הנשמות בחרו להיפרד מהבורא על מנת להיכנס בגוף, היה כאב הפרידה עצום ביותר, כיוון שעד לאותו רגע הן היו מחוברות לאור האינסופי ללא שום הגבלה. וכאשר נעשה תהליך הפרידה, ניתנו המחסומים, ניתנה הסגירה, ולא היה מקור האור זמין, חי וחזק כפי שהיה קודם לכן. נותר בפנים רק אותו חלק אלוהי שכאשר אתם נמצאים בגוף, תכופות הוא חבוי מעיניכם. לכן, כאשר אדם חווה בחיי היום יום קושי, כאב, עצב, רגשות שונים וקשים, שיעורים שונים וקשים ואינו מחובר לאותה עוצמה, לאותה הבנה, לאותו ידע – קשים עליו הדברים, ופעמים רבות מתחברים לאותו מקור עמוק של עצב כתוצאה מאותה פרידה ראשונית שכל פרידה אחרת ברמות השונות, מהדהדת עם אותה נקודה, עמוקה וראשונית.

אהובים יקרים, השיעור הטמון במצב זה הוא להתבונן ולחפש אחר הניצוץ האלוהי הקיים בנשמה. להיאבק, לחפש ולהתחבר אליו, ומתוך מקום של חיבור, לבחור לחזור לחיי היום-יום בשלושת הממדים ולממש את המתנות, האיכויות, האהבה, והחיבור עם הניצוץ האלוהי בנשמתה, עם המהות האלוהית על פני כוכבכם בשלושת הממדים.

מהי הסיבה ומהו השיעור של נשמה שחווה מאניה-דיפרסיה (הפרעה דו-קוטבית)?

אדוני הקארמה: עליכם להבין, אנשים יקרים, כי פעמים רבות לא ניתן להכליל הכל תחת קורת גג אחת. כלומר, לעתים בחירת נשמה במחלה כמאניה-דיפרסיה קשורה למצבים עמוקים, לאירועים טראומטיים, אשר אירעו בגלגולים וטרם באו על פתרונם. אירועים אלה עלולים לגרום לבחירה מסוימת של הנשמה באותו שיעור של מעבר מקיצוניות אחת לאחרת. ולכן קשה לומר באופן גורף לגבי כולם מה המחלה, מה הגורם העמוק האמיתי ומה הפיתרון.

השיעור הקיים,  אם נאמר זאת באופן מקיף,  גדול, וכללי מאד, הוא למצוא את האיזון. כיוון שהנשמה נעה בין קטבים ומטרתה למצוא את נקודת האמצע, למצוא את נקודת החיבור והאיזון, כאשר מצד אחד היא אינה נמצאת בתהומות החושך, ומצד שני היא אינה נמצאת בגבהים שמנותקים לחלוטין הן מזהותה והן ממהותה  האמיתית.

למעשה, הפרעה זו, כפי שאתם רואים אותה, היא הקצנה עמוקה של בחירת הנשמה ללמוד שיעור מסוים על כל פניו. הנשמה בוחרת באמצעות מחלה זו, כפי שאתם מכנים זאת, ללמוד לחוות בו-זמנית את שני הקטבים של אותו השיעור. לכן, לאמיתו של דבר, היא מקצינה את המצב הטבעי של הנשמה שבדרך כלל בא לידי ביטוי פשוט בגלגולים שונים ומשלימים. כאשר נשמה בוחרת בשיעור זה, היא בוחרת לחוות בו-זמנית את שני הקטבים, ולכן השיעור הקיים במצב זה הוא ללמוד מהו הקוטב, ומהו הקוטב השני, במהות העמוקה שלה, וללמוד למצוא את נקודת האיזון ונקודת החיבור ביניהם.

אין אנו מדברים ומבטיחים ריפוי כלשהו, אך עליכם להבין כי השיעור הקיים במצב זה הוא קיצוניות במנעד של הנשמה. כלומר, קיים מנעד רחב, אך הנשמה בוחרת לחוות את שיעוריה באותו גלגול-חיים משני קצותיו של המנעד. כאשר השיעור שעליה ללמוד הוא לאזן לאט בין הדברים, לקרב ולחבר לאט בין שני הקצוות. עליה ללמוד מהו השיעור העמוק של כל אחד מהקצוות, ואז למצוא את האיזון ביניהם. כמובן שעליה לקבל הדרכה ועזרה כיצד להגיע למקום זה.

ברצוננו להוסיף כי גם כאשר הנשמה נמצאת בתקופה הגבוהה שלה, לא תמיד מדובר באלימות. פעמים רבות מדובר בשמחה, בצורה של עוצמה שאינה מחוברת באופן אמיתי לעוצמה האנושית של האדם באותו זמן, אך לא תמיד מדובר בביטוי של אלימות פיזית או מילולית כאשר האדם נמצא במאניה.