ללמוד להבין מחלות

פמלה קריב מתקשרת את מרים המגדלית

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, אני מלאה ברגשי כבוד כלפי הנתיב שבו אתם הולכים. אני היא מרים המגדלית, וחייתי על כדור הארץ בגוף גשמי. חוויתי את הבלבול, את הרגש, את החשכה שיכולים להיות נוכחים בחיי האדם. חוויתי גם את האור, את אותם רגעים המלאים בתובנה ובאקסטזה עמוקה, כיוון שחשתי בנוכחות נשמתי, וחוויה זו רוממה אותי אל מחוץ לבלבול ונשאה אותי אל מעבר לבדידות החיים הארציים.

מעבר זה בין האור והחושך מאפיין את בן האנוש. מטרת החיים הארציים היא להכיר ולכבד את ההזדמנויות הללו שמתרחשות הן בכם והן בעולם. האור, כמו גם החושך, נושאים אוצרות בקרבם. מנקודת המבט של האחדות, זו אשר מתעלה על הדואליות של החיים הארציים, אין קונפליקט בין האור והחושך; קיימת רק דינמיקה בין שני הניגודים הללו.

באמצעות החשכה אתם יורדים מטה אל עומקים שאפשר לחוות רק בעת ההימצאות בגוף אנושי, עם המחשבות והרגשות האנושיים. מאותם מעמקים, יכול להיוולד אור שמוסיף משהו חדש לבריאה, ליקום. מה שאתם עושים כאן בהימצאותכם על כדור הארץ הוא רב ערך באופן מיוחד. הקריעה בין תחושות של כאב, בדידות ובלבול לבין אקסטזה, קלילות ושמחה היא חלק מההימצאות בממלכת הדואליות הארצית. קבלו את הגאות והשפל, כיוון שמעשה זה יהפוך את החיים קלים הרבה יותר.

לעתים קרובות אתם נאבקים בגלים הללו, כיוון שאתם רוצים להימנע מתחושת האומללות ולחזור לקוטב המואר במהירות האפשרית. אבל מאותה התנגדות לחשכה נוצרת הפרדה מלאכותית בין האור והחושך, בין הטוב והרע. הם הופכים לדבר והיפוכו: האור הוא טוב, החשכה רעה, אבל ניגוד זה יוצר דואליות שהיא מזויפת, לא נכונה. רגשות אפלים הם בעלי ערך גם כן ונושאים מסרים משמעותיים. האור לבדו אין בו די. החשכה מייצגת עוצמה עצומה, משום שמתוכה נוצרת האפשרות להיות עצמי עצמאי המקבל החלטות ובחירות, בוחן דברים חדשים, צומח בכוחו ובמודעותו העצמית. כל התפתחות נשמתכם תלויה בידיעת החשכה, כדי שתוכלו לעבוד יחד עמה ולשנותה.

הדבר הופך ברור מאוד כאשר אתם מתמודדים עם מחלה, עם תסמינים פיזיים שמפריעים לחיי ולהרגלי היום-יום שלכם ומשבשים אותם. הנוכחות של התסמינים הללו מאלצת אתכם לצלול אל תוך החשכה, כיוון שבשורשי הכאב והרמה הפיזית של המחלה שוכן מאגר שלם של רגשות שרוצים להיראות, שהודחקו למשך תקופת זמן מסוימת. אלה אותם קולות בחשכה שתכופות רוצים לצאת באמצעות המחלה. אולם, משום שאתם, בשל החינוך והחברה שלכם, הבאתם עמכם דעות קדומות רבות כל כך בנוגע לטוב ולרע, מה מותר ומה אסור, אתם מדחיקים את המסרים של המחלה ותכופות מתמקדים ברמה הפיזית, משמע בהיבטים החיצוניים של המחלה.

אני מזמינה אתכם לבחון את המחלה לעומק, ובדרך שמשהה את כל השיפוטים לגבי טוב ורע, שמזיקים לאמתו של דבר לבחינה הפנימית: חקירת עצמכם. המחלה אינה רעה במובן מוסרי. כמובן שהיא מעצבנת, לא נוחה, כואבת ולנוכח הדברים הללו טבעי שתשתוקקו להרמוניה ולבריאות, אבל המחלה עצמה אינה רעה. היא התוצאה הסופית של תהליך פנימי ודינמיקה בין הדחקה ורצון להיראות, ודינמיקה זו מממשת את עצמה באמצעות הגוף.

ראו את גופכם ככלי טהור מאוד. שעה שראשכם מלא בשיפוטים מוסריים לגבי טוב ורע, הגוף נותר מרוחק מכל זה. הגוף קודם ונמצא מחוץ לממלכת השיפוט והמוסריות. דבר זה כשלעצמו הוא בגדר נס; הגוף לא נלכד על ידי ומצטרף אל קולות הדעות הקדומות, הפחד והמוסריות. במובן זה, הגוף הוא הכלי הטהור ביותר העומד לרשותכם כאן ועכשיו.

אל תתייחסו אל הגוף כאל דבר פיזי בלבד, גוש של חומר, אלא כאל הגשמה או תופעה מורכבות הרבה יותר. ראשית כל, הגוף הוא שדה אנרגיה. חושו עצמכם מכף רגל ועד ראש, אפילו בעודכם יושבים כאן עתה. היו מודעים לכתר ראשכם, ולכפות רגליכם ובהונותיכם, והרגישו שקיים סביבכם שדה המקיף הכול. שדה זה לא מסתיים על פני השטח של גופכם, הוא משתרע מעבר לו, וגדול יותר מגופכם.

שדה זה עליו אני מדברת, שדה האנרגיה שלכם, קשור קשר קרוב מאוד לתאים ולאיברים המרכיבים את גופכם ברמה הפיזית. הגוף והשדה שזורים עמוקות; האחד לא קיים ללא האחר. הרגישו בשדה החי שבכם וסביבכם, והתחברו עמו. נשמו אל תוך הבטן והירגעו. שדה זה מכיל אמת הנוגע אליכם והוא כה קרוב, הוא בכם וסביבכם. ואף על פי כן, תכופות אינכם יכולים להתחבר אליו, כיוון שהמחשבות שלכם פועלות כמחסום שמרחיק אתכם מהאותות והסימנים, מהאמת של גופכם.

מחסום המחשבות מורכב משיפוטים, מכללים הקובעים כיצד דברים צריכים להיות, מה מותר ומה אסור. מחסום זה הוא כחרב מפלחת, כיוון שהוא מפריד את החוויות והתחושות שלכם ומניח אותן בקופסאות, השטף החלק, האחדות של הכול הופכים מנותקים וקטועים. נסו להרגיש בשדה מבלי לחשוב עליו; פשוט אפשרו לו להיות שם. אמרו ״שלום״ לגוף שלכם, לשדה האנרגיה המתוחכם והמכוונן שהוא. הנשמה שלכם נוכחת בשדה הזה כפי שהיא נוכחת בתאים הפיזיים של לבכם, האיברים שלכם, דמכם וכולם קשורים באופן אינטימי. מה שמנתק אתכם משדה חי זה הן המחשבות שלכם, שמפרידות וששופטות. שחררו אותן עכשיו על ידי כך שתברכו את עצמכם לשלום. התנגדו לכל אותן דעות קדומות בנות עשרות שנים על ידי כך שתגיבו בחיוב ללבכם, לבטן שלכם, לכל הרגשות שאתם נושאים בתוככם, הטובים והרעים כביכול, וראו אותם כשלם. היו חופשיים בתוך עצמכם! הניחו שכול מה שחי ונמצא בשדה זה הוא טוב ומבורך, בעל ערך.

בעזרת הדמיון מצאו את קצוות השדה הזה. ראו אם אתם יכולים לחוש עד לאן הוא מתפשט, עד כמה גדול השדה שלכם. דמיינו שאתם מחליקים בדמיונכם בקלילות רבה מאוד לאורך קו המתאר של השדה שלכם והצהירו: ״כן, זה אני; זה מי שאני עכשיו וזה טוב. הכול ראוי ורשאי להיות״. בנוסף לכך, בדקו ומצאו האם השדה מתרחב גם אל מתחת לכפות רגליכם, והאם הוא מחובר לאדמה. אם הוא אינו עושה זאת באופן מלא, העבירו את מודעותכם אל מתחת לכפות רגליכם והרגישו כיצד האנרגיה של כדור הארץ מברכת את פניכם.

העוצמה התומכת והמזינה של אימא אדמה מסייעת לכם להרגיש רגועים ושקטים יותר בתוך שדה האנרגיה שלכם, והיא עושה זאת ללא שיפוט. כדור הארץ וגופכם שייכים זה לזה; הם עובדים באותה דינמיות, מאותה חוכמה. זו ראשית החיבור עם אנרגיה של מחלה או תלונה; הפכו חופשיים מדעות קדומות וחזרו הביתה אל עצמכם. הרגישו כיצד אתם זקוקים לחיבור זה וכיצד התגעגעתם אליו. כאשר אתם שופטים את עצמכם ומשווים את עצמכם לאחרים, אתם מזיקים לעצמכם, משום שהדבר יוצר מתח ועצבנות.

כדי ללמוד להבין מחלות, חשוב לחזור הביתה לעצמכם, לומר ״כן״ למי שאתם, ולהיכנס לשדה נטול השפיטה שסביבכם ובתוך גופכם. דמיינו, שעה שאתם נרגעים למצב שקט ומאפשר, כיצד מופיע שער למול העין הפנימית שלכם. מאחורי שער זה נמצא חלק שלכם שהחבאתם, שלא רציתם לראות. הגוף שלכם חווה חוסר נוחות או מכאוב, כיוון שאתם רציתם לנעול חלק זה מאחורי סורג ובריח. דמיינו מה עשוי להיות חלק זה ועתה דמיינו שהשער נפתח. באמצעות תשומת הלב שלכם והנוכחות השקטה של אותה אנרגיה, חלק זה שלכם יכול עתה לצאת החוצה. שוב אינכם חשים בצורך להסתירו. ראו מה יוצא החוצה, מה מופיע. וזכרו – הכול כשורה!

אם אתם מוצאים את עצמכם שופטים, או אם אתם מתחילים לפקפק בכך שהתהליך עובד, שוב, שחררו מחשבות אלה. אתם לא צריכים לראות כלום, אלא פשוט להרגיש מה זורם דרך השער ולומר לו ״כן״. אם אתם חשים כבדות, מצב רוח מסוים, או אם אתם רואים דמות או צבע שיוצאים מהשער, שאלו לאיזה מקום בגופכם הם שייכים. מה שיוצא היא אנרגיה רגשית שהודחקה ועכשיו שאלו היכן בגופכם מתרחשת ההדחקה. האם היא במקום גבוה או נמוך בגופכם, באיבר מסוים, או במיקום מסוים בשדה האנרגיה שלכם? פשוט חפשו אחר משהו שמושך את תשומת הלב שלכם בשדה האנרגיה. אפשרו לגוף לדבר אליכם; הוא רוצה לדבר אליכם, לתת לכם הצעות, לאפשר לכם לראות משהו. היפתחו וגם אם לא תצליחו בתחילה, עשו זאת שוב כאשר אתם לבד ובמצב רגוע.

התחברו לשדה נטול השיפוט. דמיינו שקיים שער שדרכו משהו ששייך לכם ושהרחקתם, רוצה להתגשם ולהופיע. אפשרו למודעות ולאור לזרום אל חלק הגוף שלכם שסבל מהדחקה זו. ולא משנה אם תהליך זה של התחברות עם גופכם לא מפיק מיידית תוצאות ברורות. אתם נלחמים נגד מסורות רבות שנים של שיפוט ופחד. כינון מחדש של חיבור אינטואיטיבי טהור עם גופכם מחייב שתאמצו לעצמכם, שוב ושוב, מצב של שקט ואי שיפוט. אם תעשו זאת לעתים קרובות, תתחילו לחוש עד כמה הדבר יעיל. גם אם מסר לא מגיע אליכם מיידית, עדיין יש תועלת בשהייה עם עצמכם ברמה טהורה מאוד זו.

לבסוף, אני מבקשת מכם פעם נוספת לחוות את עוצמת אימא אדמה שמתחת לרגליכם, וכיצד היא נוכחת בגופכם. הרגישו בכוח הטבעי ובהיעדר השיפוט. אימא אדמה יודעת אינסטינקטיבית מה עליכם לרפא, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. קבלו את כוחה עכשיו, והיו פתוחים לעוצמת אימא אדמה בתוך גופכם.