ליקויים של אור וחושך

ג׳ניפר הופמן

פברואר 2017

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ליקויים הם שערים (פורטלים) שבין העבר והעתיד, שמראים לנו בו-זמנית היכן היינו ואת האפשרות לפוטנציאל חדש. שער זה לעתיד הוא קצר אבל עוצמתי וכאשר הליקוי חולף, עלינו להחליט האם אנו הולכים לחזור על העבר שהכרנו, או לשחרר אותו לטובת החדש והלא-ידוע. המבט החטוף בעתיד מוקף במסתורין, בייחוד עם נפטון שנמצא עכשיו במזל דגים, אבל זו הזדמנות עבורנו לחקור פוטנציאלים חדשים שאינם תמיד זרם מידע שוטף. ואנרגיות הליקוי נמשכות בדרך כלל שישה חודשים או יותר, אף על פי שהשפעות ארוכות טווח אינן כה חזקות כמו הליקוי הממשי, אנו יכולים להפיק את המירב מאנרגיית הליקוי אם אנו גמישים ומאזנים את הציפיות שלנו עם הכוונה שלנו.

היו לנו כמה ליקויים עוצמתיים בפברואר, בייחוד זה שחל ב-26 בפברואר, שהתרחש באותה מעלה, מעלה שמונה במזל דגים, כמו זה שחל ב-26 בפברואר, 1998 ובמעלה שהייתה, מבחינה היסטורית, זרז לשינוי גלובלי, אף על פי שלא תמיד בדרך מיטיבה. מה שהופך את הליקוי הזה למיוחד הוא שזו הפעם הראשונה מאז שנת 1847 שנפטון נמצא במזל דגים, ומרקורי – הפלנטה שמושלת במחזורים הקרמתיים – מצטרף אליו, והדבר שופך אור שונה מאוד על הליקוי הזה. הליקוי הזה מציג איזון של פלנטות במזל טלה, המזל הראשון בגלגל המזלות, ובמזל דגים, המזל האחרון בגלגל המזלות, קריאת השכמה לסיומים ולהתחלות. עם הצמידות שלו לזנב הדרקון הקרמתי שלנו, עולים לסקירה הקרמה, המחזורים הקרמתיים, קבוצות הנשמה, הבטחות הנשמה והמסע הקרמתי שלנו. מאז שנת 2004, כתבתי שזוהי תקופת החיים שבה נגיע לסוף הקרמה ושזו הסיבה מדוע החיים שלנו היו כה מאתגרים. ליקוי זה ונקודת הסיום שלו בסוף מחזור מסוים זה בן 19 שנים, פותח את השער כדי שנוכל להשלים משימה זו.

כמו כן, מאדים מפעיל את הריבוע של אורנוס ופלוטו של 2012 עד 2015, את הצמידות הנוכחית של אורנוס ואריס וניצב כנגד צדק במזל מאזנים. עם מאדים במזל טלה ונפטון במזל דגים, אנו מקבלים את האלפא והאומגה במקומם; האנושי והאלוהי מוכנים לפעולה הולמת ורבת השראה. אבל לא לפעולה הזורמת שאנו חושבים שהאלוהות שלנו מביאה לנו, פעולה זו אינה יציבה, לא זורמת בחופשיות, ויכולה להידמות לפעולה מחזורית, המגיעה בהבזקים.

זוכרים אורות מהבהבים? הם גורמים לתנועה להיראות מקוטעת ולא צפויה, בעת שאתם רואים מישהו במקום אחד ואז במקום אחר. זו עשויה להיות התחושה המתלווה לתקופת הליקוי. התחלות ועצירות פתאומיות, תפניות, אירועים וסיומים בלתי צפויים שיכולים לגרום לכם להרגיש כאילו הקרקע נשמטה מתחת לרגליכם, עם התחלות שנראות רחוקות מאוד או קרובות עד כדי אי נוחות. חוסר נוחות הוא דרך אחת לתאר תקופות ומחזורי ליקוי. אבל הם כן גורמים לנו להפוך מודעים לכל הדברים וחושפים הכול לאור על ידי כך שהם מראים לנו תחילה את החשכה.

בליקוי חמה הירח מכסה את השמש; בליקוי ירח השמש מכסה את הירח ובשניהם אנו מקבלים את שני המאורות שבשמים, שמש והירח, מטילים צל זה על זה. ליקויים גם נעים במחזורים של 19 שנים, והליקוי שחל ב-26 בפברואר 2017 היה סופו של מחזור דגים/בתולה בן 19 שנים, שכלל גם את ההתחלה והסוף של מחזור ההתעוררות הרוחנית של שנים-עשר השנים, שהחל בשנת 2003 עם צדק במזל בתולה, והסתיים בספטמבר 2016 כאשר צדק נע למזל מאזניים.

הרבה התרחש בתקופה זו של 19 שנים, אנו נמצאים בסופו של המחזור ויכולים להתחיל מחזור חדש. השלמנו את הפרדיגמה של תודעת המשיח והמרפא הקדוש המעונה, עם סוף מחזור הליקוי בתולה/דגים כדי להיכנס לפרדיגמה של המודעות הנעלה והמאסטר רב-העוצמה, שהגיעה עם מחזור הליקוי של אריה/דלי.

ליקויים יכולים להיות קשים מאוד, בייחוד אם הם נוגעים בפלנטת לידה או מקיימים היבט חזק עם מפת הלידה. אבל באופן כללי, הם מעוררים קוסמיים ומתרחשים כאשר עלינו לשקול כיוונים חדשים ופוטנציאלים חדשים, משפיעים עלינו אינדיבידואלית וקולקטיבית. כיוון שהם משפיעים על ״המאורות״, הם משפיעים על כולם בדרך כלשהי, בדרך כלל על ידי כיבוי האור בחלק אחד של חיינו, ובו בזמן, הדלקת אור במקום אחר.

הנה כמה דרכים בעזרתן תוכלו לשרוד את אנרגיות הליקוי ולהפיק את המירב מהחשכה הנאורה, הפוטנציאלים החדשים ושינויי האנרגיה.

  1. נסו להימנע מלשפוט כל מצב בטווח הקצר. כמו נסיגת מרקורי, הליקויים הם הזמנה לשקול מחדש, לשחרר, לעשות מחדש, לשנות ולנוח. אם משהו לא עובד, אל תתעקשו. מצד שני, אם הזדמנויות חדשות צצות לפתע, בחנו אותן מבלי להניח את כל הביצים שלכם בסל זה. אנרגיות ליקוי נמשכות שישה חודשים או יותר, ולכן תנועה רבה הלוך ושוב יכולה להתרחש בתקופה זו.
  2. שיפוט עצמי כלפי דברים שחוזרים מן העבר אינו עוזר, שחררו אותם מבלי לשלוף את מיקרוסקופ השיפוט. דעו שאם משהו מן העבר צץ ועולה, הוא קשור למשהו חדש בעתיד, שאינכם יכולים לראות עדיין, ויהיה כרוך בהחלטה לשנות או לא.
  3. הימנעו מציפיות שהליקוי יהיה טוב או רע (גם זה שיפוט). אירוע רע או קשה עלול להתרחש ולהראות לכם מה אתם יכולים לשחרר או לשנות, כדי שתוכלו להרשות לעצמכם דבר מה משמח ומספק הרבה יותר.
  4. אם אתם שומרים על כוונת האנרגיה שאתם רוצים בחייכם, כגון שלווה, שמחה, אהבה ושגשוג, הליקוי יפתח את הדרך לכניסת האנרגיות הללו, בדרך כלל על ידי ציון המחסומים שניצבים בדרך האנרגיה החדשה.
  5. זה זמן טוב לשקול דברים בטווח הארוך ולהתבונן, כיוון שהליקויים פועלים כמראה של האנרגיה הרגשית שלנו. אנו משתמשים ברגשות שלנו כדי לסנן אנרגיה, על גבי אותם מסננים מצטברות טראומות העבר שלנו, והליקוי יכול לעזור לנו לנקות אותם. תחילה, הם מראים לנו מה המראה משקפת ואז מבקשים מאיתנו לשקול חלופות. אף על פי שתוצאה גדולה אפשרית במשך מחזור הליקוי בן 6 החודשים, האנרגיה אינה חלקה, ולכן התוצאה אפשרית ברגע שנשחרר את המגבלות שלנו והן אלה שבדרך כלל צצות ראשונות. הימנעו משיפוטים לאורך הדרך ושמרו על הכוונה שאתם רוצים בחייכם אשר תסייע לכם לעשות את השימוש הטוב ביותר בטבע הליקויים, שפותחים וסוגרים שערי הזדמנות ומאלצים אותנו לבצע סדר בית רגשי ואנרגטי, הכול לתכלית הפיכתנו להיבטים נעלים יותר של עצמנו.

אנרגיית הליקוי נשארת עוצמתית במשך שישה חודשים יותר, ולכן נרגיש את הליקויים של פברואר 2017 עד אוגוסט, אז מתרחש מערך הליקויים הבא. הליקוי שיחול ב-21 באוגוסט הוא מעניין במיוחד עבור כל מי שנולד משנת 1955 עד 1963, עם פלוטו בסוף מזל אריה, תחילת מזל בתולה, כיוון שהוא צמוד בדיוק לפלוטו של מפת הלידה שלכם, ולכן תוכלו לצפות לכמה אירועים מעניינים. אלה יכולים לכלול שינויי חיים כגון פתיחת עסק, מקום מגורים חדש, גירושים, ניתוק מבני משפחה או חברים, או אירועי חיים דומים. כל דבר שדחיתם הקשור לשינויי חיים ניתן יהיה לקדם אז. ומחזור הליקוי של פברואר יסלול את הדרך לאירועים הללו, לכן שימו לב למה שמתרחש בחודשים הקרובים.

היקום מברך אותנו בפוטנציאלים חדשים לשמחה, לאהבה, לשלווה ולשגשוג אשר מוציאים אותנו מאזור הנוחות שלנו, שם לא היה לנו תמיד נוח אבל היינו מוקפים בדברים מוכרים, ואל טריטוריה חדשה. כל עוד אנו פתוחים לשינוי, נשארים גמישים ביחס לדרך שבה התוצאות שלנו מתגשמות ואיתנים בכוונות שלנו, אנו יכולים לנהל את תנועת האנרגיה שהליקוי מהווה זרז עבורה ולהשתמש בה לטובתנו, כדי לברוא חיים שמחים ומספקים יותר מהם נהנה.