להעיר את היכולת שלכם לתקשר

מסר מאת מרים המגדלית

מאנגלית: סמדר ברגמן

תקשור זה התקבל במסגרת סדנה שערכו פמלה וגריט בנושא תקשור. רוב האנשים שהשתתפו בסדנה היו יועצים רוחניים שביקשו להעצים את מיומנות התקשור שלהם ולהתעלות מעל חוסר האמון בעצמם בתחום זה.

אחים ואחיות יקרים, אני מברכת אתכם מלבי. אני היא מרים המגדלית (מריה מגדלנה) ואיני לבד; אני נמצאת כאן עם רבים נוספים. היום נדבר על אמנות התקשור. רבים מכם רוצים לתקשר אך תקועים בספק עצמי ובחרדה בקשר לתחום זה. כמה מכם כבר מתקשרים אבל אינכם מעזים לבטא זאת בפומבי. היום ברצוני להציע נקודת מבט שונה לגבי השאלה האם אתם יכולים או צריכים לתקשר. אני אומרת לכם שהתקשור אינו חדש לכם כלל וכלל; עשיתם זאת תחת שמות שונים בתקופות חיים רבות שקדמו לתקופת החיים הזאת. זה לא סיפור גדול כל כך! מבחינתכם, ההיפתחות לתקשור לא קשורה ללמידת משהו חדש, היא קשורה ליכולת להעיר מיומנויות שהן מוכרות, אפילו מולדות בכם.

כולכם הייתם על הפלנטה הזאת בעבר ונתתם ביטוי לכישרונות הפנימיים שלכם על כדור הארץ בגלגולים קודמים: יכולות האינטואיציה, התקשור, של העין השלישית. הגלגולים הקודמים שלכם כללו לעתים קרובות כישורים אלה, וכך המצב גם היום. כל אחד מכם מוקף באישויות שהייתם פעם, שבצורה זו או אחרת הקשיבו לקול הפנימי הזה, לקול הנשמה, והעבירו אותו לאנשים אחרים על כדור הארץ. אתם הייתם גשר בין העולם הזה והעולם האחר, עולם הנשמה שממנו באתם. הייתה זו קריאת נשמתכם במשך זמן רב. נסו לחוש בהן, אם תוכלו, באותן אישויות הסובבות אתכם. הן חלק מהנשמה שלכם, כמו שקרן שמש היא חלק מהשמש. לא האחד השלם, אבל עדיין חלק מהותי ממנו. אולי אתם רואים או חשים בכמה מאותן דמויות מגלגולים אחרים סביבכם. קחו רגע וחושו בהן, בשלווה ובבהירות.

התקשור אינו חדש לכם. אתם עשיתם זאת פעמים רבות בעבר, בדרכים שונות ובצורות שונות, והיה זה משהו מוכר שביצעתם באופן טבעי. אני מבקשת מכם עכשיו להתחבר לאותה דרך תקשור מוכרת וטבעית שהכרתם בגלגולים קודמים, או בחיים אחרים. דברים אלה אינם קשורים לזמן כפי שאתם עשויים לחשוב. אפשרו לאחד מהפרטים שפעם הייתם להתקרב אליכם ולזרום דרככם. פשוט צפו מי צועד קדימה ועל תחשבו על כך יותר מדי; פשוט הניחו לדבר להתרחש באופן טבעי מתוך תחושה. אינכם צריכים לראות אדם כלשהו, אתם יכולים פשוט לחוש בו. ולפעמים יחלוף זמן לפני שתוכלו לחוש במשהו. איש או אישה אלה, שאתם מרגישים שקרובים אליכם ושהם חלק מנשמתכם, רוצים להעניק לכם משהו.

חיים קודמים הם ככל החיים, תערובת של דברים יפים ושאינם כה יפים: אור וחושך; טוב ורע, אם תרצו. אותו אדם, שנמצא אתכם עכשיו, מגיע כדי לתת לכם מאורו, ומהחלק הזורם היפהפה שלו או שלה שהרגיש חיבור אל העולם האחר, ושיצר עמו גשר, העולם שממנו תקשר אהבה, עידוד ותקווה לאנשים שסביבו. זכרו חיבור זה, לא באמצעות שכלכם, אלא באמצעות התאים והתחושות שלכם. קבלו שוב תחושה של מהות אותו גשר לעולם אחר.

אפשרו לעצמכם לקבל סיוע בתהליך זה על ידי כך שתחשיבו את האדם מאותם חיים אחרים למדריך שלכם. דמיינו זמן שבו התקשור התנהל היטב ואתם הייתם מסוגלים לחלוק את שטף נשמתכם עם אחרים. אינכם צריכים לדמיין את הפרטים של מה שאירע. מדובר בשטף ובביטחון הטמון בו, וכמו כן בתחושת ההיכרות והראייה האישית לכך. למעשה, אף אחד מכם לא צריך ללמוד כיצד לתקשר, כיוון שתקשור הוא דבר שאתם כבר עושים. המפתח הוא לכונן מחדש את הדרך שבה התקשור נעשה: להתחבר מחדש עם חלק של עצמכם שעושה זאת בקלות רבה כל כך. אף על פי שישנם פחדים וכאבים שהצטברו בכם שמהווים התנגדות, על ידי כך שתזכירו לעצמכם כמה קל היה התקשור, אתם מסירים חלק מאותה התנגדות.

כעת הגיע זמן שבו קיימת הזדמנות אמיתית על כדור הארץ למה שיש לכם לתת. ישנם אנשים שממתינים לאנרגיה זו שתזרום דרככם ובאמצעות האחים והאחיות עובדי האור שלכם – העולם ממתין לכם! בעוד שבגלגולים קודמים, ובזמנים קודמים, תכופות היה עליכם להיות זהירים מאוד ולפעול כמעט בגניבה ובסודיות, כעת יש צורך, הזדמנות ופתיחות לקבל את מתנותיכם. שוב מקדמים בברכה את העוצמה הנשית של העין הפנימית ושל האינטואיציה – בלשון המעטה. לא רק שמקדמים את פניה בברכה, היא דרושה נואשות! האנושות נמצאת במצוקה; יש משבר שמתרחש בכל רחבי העולם: משבר כלכלי, כמו גם משבר סביבתי. זהו משבר עמוק בכך שהוא שואל: “כיצד אנו מתייחסים לעצמנו, לעולם ולכדור הארץ?” כל היסודות על פיהם תתייחסו לעצמכם ול”אחרים” בעתיד, סובבים סביב שאלה זו.

ישנם אנשים ששקועים בפחדים, במאבק, באשליה. אנשים איבדו את עצמם, וקיימת בדידות עמוקה בלבבות בני האנוש. מתוך אותה בדידות נובע חיפוש נואש אחר משואה חיצונית להיאחז בה. אבל אותה משואה אינה חיצונית לכם, ואתם לא תמצאו אותה באדם אחר, במוסד או בארגון כלשהם. בזמן הזה, מתברר שאין ודאות חיצונית: לא בעבודה ולא בבית, ואפילו לא במערכת יחסים אישית או במעגל חברים. כל מה שקורה לכם מוביל אתכם עמוק יותר פנימה, ודבר זה עלול להפחיד מאוד אנשים רבים. חשתם בכך זה עתה במסגרת המדיטציה שלכם כאשר התחברתם לאנרגיה הקולקטיבית. (קודם לתקשור, גריט העביר לקבוצה מדיטציה מודרכת). התבוננתם בפחד ובמתח שאנשים רבים חווים עכשיו.

מה תפקידכם, משימתכם, הנתיב שלכם? התשובה טמונה במציאות הפנימית שלכם. תמיד עליכם להישאר קרוב לעצמכם, כיוון שאתם יודעים את ש”הדרך” מצויה בכם פנימה. אתם כבר מכירים עולם פנימי זה, ואת השלווה והרוגע שאתם מוצאים בו. מסיבה זו, עליכם לשמש בזמן הזה מדריכים או מורים לאנשים אחרים ולעשות זאת במובן החופשי והעדין ביותר של המילה. לא כמו אלה שמנהיגים במובן המסורתי, אלא להוות דוגמה אישית לאופן שבו אתם מתחברים עם עצמכם, עם מה שמתעלה על החיים הארציים, עם מה שמתעלה על ודאות חיצונית, ועם מה שחופשי מהם – חיבור עם נשמתכם. הקרנת חיבור זה לאחרים היא במובן מסוים משימת חייכם. היא מביאה אתכם ישירות אל תוך לב המהות שלכם, ובדרך זו, אתם גם נוגעים באחרים ומזמינים אותם לעשות זאת בעצמם.

כוונו את עצמכם שנית לאותו מעגל קטן של אישויות מגלגולים קודמים שסביבכם, שהן חלק מכם. אתם חולקים עמן איכויות ותכונות, אך הן חיות בזמן ובסביבה שונים מאוד; אבל באופן מהותי, זהו אותו לב. אמרו להן, לאלה שפעלו בחשכה ובסודיות, שהדרך פתוחה עכשיו: “כעת אני יכול לחשוף את כל התכונות שפיתחתן בעבר; כעת אני יכול להקרין את אורי; אני מתקבל בברכה על כדור הארץ”. בחלק מאותן אישויות, תוכלו לחוש זיכרונות כואבים של אי קבלה, רדיפה בשל מה שהייתם, כיוון שלא הייתה הזדמנות לחלוק את המציאות שחייתם. כעת הגיע הזמן לרפא כאב ישן זה. עליכם לראותו, לזכור ולכבד אותו, כדי שיוכל להשתחרר ולפנות דרך לשמחה חדשה, לקלילות חדשה, לדרך הוויה חסרת מאמץ.

אישויות ישנות אלה יכולות להזכיר לכם מהם הכישורים שלכם, את החיבורים הטבעיים שלכם, את הנשמה שלכם. זוהי מתנתן לכם: איכויות שבניתם ושפיתחתם בקפידה רבה במשך הזמן, באמצעות התנסות, תרגול ואימון. אך יש לכם גם מתנה להעניק להן בתמורה. אמרו להן שהן יכולות עתה לשחרר את הנטל הישן ויכולות לשחרר את תחושת הדחייה, את כאב העבר. הדחייה ואי היכולת לממש את שהיה לכם כה טבעי – מהוות כאב עמוק עבורכם. אך החוכמה שלכם התעצמה בשל התנסות זו; ההבנה שלכם את הטבע האנושי ואת האור והחושך. קבלו עבר זה ושחררו תקופות חיים ישנות אלה, שחררו אותן מהכאבים ומהטראומות הישנים, הניחו להן ללכת לדרכן. קחו מהן את שחכם ויפה אתכם, בלבכם. הודו להן בשל כך – עשו זאת מעומק לבכם! הודו להן על המתנות שהן מעניקות לכם, ואז שלחו אותן לחופשי, כדי שתוכלנה סוף סוף להשיל את החיבור הכואב שלהן לכדור הארץ. בדרך זו, אתם מרפאים את העבר.

כל שהוא טוב ובר קיימא מן העבר נותר אתכם; הוא אינו אובד אף על פי שבמשך זמן רב היה מוקף בכאב, בחוסר ודאות, בפחד ובתסכול. אתם יכולים לשחרר את העבר ולהוציא מתוכו את היהלום הטמון בו. עכשיו בחיים האלה יהלום זה יכול לזהור ולהאיר את העולם ולהעניק לכם אושר, את האושר המתלווה לכך שאתם פשוט מי שאתם וששוב אינכם צריכים להתחבא. זה המפתח לכל הדברים. אם תוכלו לחוות יהלום יפהפה זה שבכם, אז כל שאר הדברים שבחייכם יתרחשו כמעט מעצמם. אתם מושכים מערכות יחסים, וסביבת חיים ועבודה ששייכות ליהלום זה. הרגישו בנוכחות אנרגיה זוהרת זו שבכם. עוצמה וחוכמה רבות כל כך מצויות בכם ממאות שנים רבות כל כך ומהגלגולים הרבים שחייתם. הרגישו בעומק, במסתורין ובפלא הטמונים בכך. כבדו את עצמכם, הפסיקו לזלזל בעצמכם ולבקר את עצמכם.

הרגישו כיצד אתם מתקשרים, כאן ועכשיו; הרגישו ביהלום שהוא אתם. פשוט ראו מרחב זה שבתוך גופכם, שבו אתם יכולים לחוש ביהלום זה ולאפשר לאנרגיה הזוהרת שלו לזרום דרך כל הגוף, כך שאתם רוחצים באור זה.

אני נמצאת כאן כשווה בין שווים; איני מורה הניצבת מעליכם. אני בדיוק כמוכם ולכן אני מרגישה קרבה כה גדולה אליכם, שווה לכם בלבי. כאשר יש לכם ספקות, שצצות בקלות במציאות בני האדם, אני אתכם כדי לדבר על לב עוצמתכם ולהזכיר לכם מי אתם. כדי להזמין אתכם להאמין בעצמכם באמת, ולהיות בקשר עם היהלום הזוהר שהוא העצמי האמיתי שלכם, כאן ועכשיו.