כל שעליכם לדעת על גיל הנשמה

מלאני בקלר

מאי 2017

מאנגלית: סמדר ברגמן

גיל נשמה הוא תפיסה שמתארת את התנסויות צמיחת הנשמה ואת התפתחות הנשמה במשך תקופות החיים. שלא כמו גיל פיזי, גיל נשמה לא נקבע בהתבסס על זמן או על כמות הגלגולים הקודמים שהיו לנשמתכם במישור הפיזי. גיל הנשמה הוא תיאור אישי מאוד ודרך לעקוב אחר ההתפתחות. הוא מתייחס פשוט לשאלה עד כמה התקדמה הנשמה שלכם בנתיב הגדילה וההתפתחות שלה.

כאשר הנשמה רוכשת חוכמת רבה יותר מתקדמת בגיל הנשמה שלה. מסיבה זו מספר תקופות החיים שהיו לכם עד כה רב הרבה יותר ממספר הרמות של כל גיל נשמה. אין גיל נשמה שהוא טוב יותר, רע יותר, מתקדם יותר או פחות מן האחרים. הקצב שבו הנשמה נעה דרך הרמות הוא דבר שנקבע זמן רק לפני ההתגשמות. יש נשמות שנעות בזריזות על פני הגילאים, ואחרות שנעות לאיטן כדי לחוות עומק ולמידה רבים ככל האפשר ברמה מסוימת.

לאחר שהנשמה עשתה את דרכה דרך כל הרמות של כל גיל נשמה, מחזור חדש מתחיל על המישור הרוחני. שיעורי הנשמה נמשכים, אך לא באמצעות התגשמויות פיזיות, אלא בממלכות הרוח. גיל הנשמה אינו השתקפות של כמות הגלגולים שהיו לכם, הוא השתקפות של המידה שבה גדלתם בעקבות ההתנסויות שהיו לכם במשך תקופות החיים. זיכרו גם שאין רוח שהיא מפותחת יותר מן האחרת. כולנו נמצאים פשוט במקומות שונים, חווים התנסויות שונות במסעות ההתפתחות שלנו.

שבעת השלבים של גיל הנשמה

שבעת גילאי הנשמה הארציים כוללים: עולל, תינוק, צעיר, בוגר, נשמה עתיקה, נשמה נעלה ונשמה אינסופית. לכל אחד מהגילאים הללו של הנשמה יש שבע רמות. כאשר רוח מגיעה לגיל הנשמה החמישי, היא פיתחה הבנה רחבה של החיים, והיא מבינה שהיא חלק ממארג היקום. רוב הנשמות על כדור הארץ בזמן הזה מצויות בין שלב העולל לשלב הבוגר, אף על פי שנשמות עתיקות רבות שבות כדי לאפשר את ההתעלות וההארה של הפלנטה וכלל האנושות ולסייע להן.

גיל נשמה – עולל

עבור נשמות הנמצאות בגיל זה, הלמידה כיצד לשרוד היא העיסוק העיקרי. כאשר אתם מתחילים לראשונה את המסע הרוחני בצורה האנושית, יש פחד רב מאוד שיש להתגבר עליו. נשמות רבות שנולדות בתנאים פרימיטיביים הן נשמות עולל.

תקופות חיים אלה שתכופות הן קצרות נראות, מבחוץ, כקשות ולא רצויות בשל מספר המכשולים והאתגרים עליהם יש להתגבר. אתיקה ומוסר אינם הדאגה העיקרית, בעוד שרדיפה אחר הנאה והימנעות מכאב הן בעדיפות עליונה.

מה שנהדר לגבי נשמות העולל הוא שכיוון שההתנסות האנושית היא חוויה חדשה עבורן, תכופות הן מחוברות יותר לרוח ולטבע מאשר אנשים אחרים. הן משמרות תחושת אחדות עם האלוהי במשך כל ימי חייהן ונוטות להיות אנשים ארציים פשוטים.

גיל נשמה – תינוק

לאחר שהתקדמה לאורך גיל נשמה המוגדר כעולל, שיכול להימשך עשרים עד שלושים תקופות חיים, הנשמה מתחילה את גיל הנשמה המוגדר כתינוק. לנשמה זו היו מספר חוויות על כדור הארץ ובשל כך היא מפוחדת פחות ומתוחכמת יותר. אף על פי שהחיים נראים עדיין מפחידים לעתים קרובות, זה הזמן שבו אתם יכולים להראות שאתם עושים את הדברים באופן הנכון.

נשמות אלה נהנות ממבנה ומסמכות. הן דוחפות את כולם ללכת בתלם, כיוון שהן מאמינות שאלה הם החיים הנוחים ביותר. נשמות תינוק סוגדות לדתות ולמנהיגים פוליטיים, הן פטריוטיות מאוד – לפעמים באופן עיוור. הן מתגאות בכך שהן עושות דברים בדרך ״הנכונה״. הן מנסות לחיות חיים טובים ומכובדים, אך כיוון שהפחד עדיין קיים בהן, יש להן נטייה ללכת שולל בניסיון זה.

נשמות תינוק רבות הופכות לדמויות סמכותיות בעצמן, לשוטרים, לרופאים, לעורכי דין, לנשיאים של ארגונים מקומיים. הן מעדיפות חיים פשוטים ועדיין לא מתעניינות בנושאים קיומיים או רוחניים. הן מעריכות מסורת, משפחה וחשוב להן להיראות כאנשים טובים במסגרת הקהילות שלהן.

הנשמה הצעירה

גיל נשמה זה מאופיין על ידי הצורך בעצמאות ובהשגת הדברים שאתם רוצים מהחיים. החיים סובבים סביב השגת כוח, בחינת גבולות ופיזיות רבה. עושר אף הוא חשוב, כמו גם תחרות. נשמות צעירות משוות את עצמן לאחרים ועורכות השוואות עם הסובבים אותן כדי לראות מי נמצא בראש הסולם החברתי ומי בתחתית.

ארצות רבות בעלות עוצמה, כגון ארצות הברית, הן מקומות לנשמות צעירות באופן קולקטיבי. כקבוצה, לאזרחים יש הגדרה חומרית להצלחה, הם נוטים להתמקד בהתקדמות ומעריכים שאפתנות. אם הפעולות שלכם מביאות לכם השפעה, עושר או חשיבות בכל דרך שהיא, הפעולה נתפסת כחיובית או כרצויה. ערכי המוסר מתחילים להיות חשובים בגיל זה, אך לפעמים תופסים מקום שני לאחר ההישגיות.

הנשמות הצעירות הן העובדים החרוצים שעזרו לנו לקדם את הטכנולוגיה, את הצבא ואת השינוי החברתי שלנו. החסרון הוא שתוצאות הקידמה הזו לא נלקחו בחשבון באופן מלא ונתפסות כלא חשובות לנוכח ההתקדמות.

החוויה האנושית הרצויה בגיל נשמה זה היא פשוט עוד חוויות. חוויות רבות ככל האפשר, שאיפה תמידית לעוד ולטוב יותר, הן המאפיינים של הנשמות הצעירות. בנוסף לכך, יש להן העדפה למה שניתן להוכיח ולכן הן מזדהות במידה רבה עם הגוף הפיזי ולא עם הצד הרוחני. התנסות, הרפתקה ויצירתיות, עם מידה יפה של מעשיות ומוטיבציה, חשובות לחיים מוצלחים בגיל נשמה זה.

הנשמה הבוגרת

כעת הנשמה מתחילה להרגיש שמשהו חסר. דומה שכל ההישגים והיוקרה שצברה שוב לא מגדירים עבורה הצלחה או גורמים לה אושר. כך מתחיל החיפוש. והחיפוש הוא התכונה שמגדירה את הנשמה הבוגרת.

שאלות קיומיות גדולות כגון ״מי אני? מדוע אני כאן? מהיכן הגעתי ולאן אני הולכת?״ חשובות לגיל נשמה זה. מערכות היחסים מעמיקות, קל להן יותר להבין תפיסות והשקפות אחרות וחשוב אף יותר, הן מכירות באנשים אחרים כישויות רגשיות ורוחניות והדבר הופך לדרך התייחסות רגילה עבורן.

זוהי תקופה עוצמתית של התבוננות פנימית ובחינה עצמית. במקום עוד רכוש, הנשמה מגלה את הדברים הפחות מוחשיים של החיים. עוד אהבה, עוד רוחניות, עוד חושניות, עוד כאב, עוד אדישות, עוד הנאה, עוד חמלה ועוד אכפתיות. היצירתיות שופעת אצל הנשמות הבוגרות וקיימת פתיחות לחקירת החיים.

נשמות בוגרות נוטות להתבלט בחברה שלהן – דבר שהוא אירוני בהתחשב בעובדה שהן מייחסות פחות חשיבות ושמות פחות דגש על הישגים וכוח. אנשים אחרים מוצאים עניין בנשמות הללו והן נתפסות כמי שחיות את החיים באופן מלא ובאותנטיות. נשמות בוגרות, שלעתים קרובות עוסקות בחיפוש רוחני או בהוראה רוחנית, נוטות להיות משכילות מאוד ואף על פי כן מסתפקות במשרות שהשכר בצדן צנוע אם משמעות הדבר היא שהן מסייעות לחברה.

הבחינה הפנימית של הנשמה הבוגרת מאוזנת על ידי הדגש הניתן לקהילה ולמערכות היחסים. הן גם מוקירות את הקשר האנושי עם ממלכות החי והעולם הטבעי. תחושת החיבור משגשגת כאן, סוללת את הדרך לגיל הבא, לנשמה העתיקה.

הנשמה העתיקה

נשמה עתיקה היא אדם שהיו לו תקופות חיים רבות באמצעותן הוא רכש ידע, חוכמה, ניסיון ושיעורי חיים. גיל הנשמה שלו זקן הרבה יותר משנותיו הפיזיות. הוא עבר דרך רמות רבות של גלגולים קודמים, גדל והתפתח במשך מאות תקופות חיים והתנסות. לנשמה עתיקה יש רטט גבוה יותר והיא מודעת יותר לחיבור שלה עם האלוהות.

ככל שהרוח לומדת את שיעורי החיים, מקיימת הבטחות וחוזי נשמה ומתפתחת, כך הטבע האמיתי של היקום והחיים הופך ברור יותר ונוכח מאוד. נשמה עתיקה צברה ידע והבנה עשירים, עד כדי כך שמבטה עוצמתי ומעט לא נוח גם יחד.

בילדות, נשמה עתיקה לא ממש משתלבת בקבוצות או בחבורות, והיא עשויה להיחשב למוזרה, משונה או לא פופולרית. בגיל הנעורים, הנשמה העתיקה עשויה למרוד, להתקשות לציית לכללים ולאנשי סמכות. בבגרותה, היא ממשיכה לחיות קיום רוחני ולפעמים נתפסת כמוזרה או כאֶקְסְצֶנְטְרִית. חשבו על קלף הנזיר מהטארוט, כיוון שכמו הנשמה העתיקה, הנזיר חי חיים מבודדים מעט וצועד בנתיב לבד, אך הוא עושה זאת מבחירה.

נשמות עתיקות הן מורים רוחניים עוצמתיים ודומה שיש להן דרך להתחבר לטבע האינטואיטיבי שלהן טוב יותר מכל אדם אחר. הן לא מפחדות לבטוח בתחושות הבטן שלהן. הן חולקות בשמחה את חוכמתן, את התובנות הפתאומיות שלהן ואת ההתגלויות שלהן עם אלה שמוכנים להאזין.

הנשמה הנעלה

נשמות נעלות הן אותן נשמות ערות ומתקדמות ששבו לפלנטה עם משימה להאיץ את ההתעלות וההארה. הנשמה הנעלה סיימה את נתיב ההתעוררות והיא חיה במצב אחדות נאור ומודע לחלוטין. היא התעלתה, אך חוזרת לגוף הפיזי כדי לשרת ולהאיר את הכלל.

בשל האקלים הקשה על כדור הארץ, הן עשויות לשכוח לעתים, רק לרגע, את מצבן הער לגמרי. אך לא לזמן רב, והן שבות למצב בהיר, ממורכז, מאוזן ומודע, בו הן יכולות להתחבר לכל ממדי הקיום ולכל רובדי המציאות. המשימה שלהן היא שירות, ובאמצעות הנוכחות וההוראה שלהן הן מכוונות זרקור לעוצמת האחדות, האהבה וההתעוררות.

הנשמה האינסופית

רמת הנשמה האינסופית היא הגלגול האחרון כישות פיזית עבור הנשמה לפני שהיא מתאחדת לגמרי עם השדה האדיר של היקום כולו, אחדות הבריאה וכל היש.

נשמות אינסופיות הן ההתגשמות המלאה של כל היש בפיזי. המסר וההוראה שלהן המועברים באמצעות דוגמה אישית הם פשוט – אהבה.

לנשמות הללו אין דבר לעשות בגלגול הפיזי. הן כאן כדי לסלול את הדרך להתעוררות של כולם פשוט על ידי כך שהן מגלמות את כל היש באופן מלא.

נוכחות הנשמות האינסופיות היא כה עצומה, כה עוצמתית והרטט שלהן כה גבוה שתקופת חייהן על המישור הפיזי לא אורכת בדרך כלל זמן רב.

במקום זאת, הן עשויות להגיע לכדור הארץ לתקופה קצרה, להיכנס לכדי התגשמות מלאה עם נוכחות הנשמה המלאה שלהן בשלב מאוחר יותר בחיים, כמו במקרה של הבודהה וישוע. או הן עשויות להיכנס לפיזי ולצאת ממנו.

נשמות אינסופיות הן אווטרים דגולים, והן תמיד מלמדות אחדות ואהבה.

בעת שהאנושות ממשיכה לצעוד בנתיב ההתעלות, נהיה עדים להופעתן של נשמות עתיקות, נעלות ואינסופיות רבות יותר בשנים שיבואו. התפתחות הנשמה מתעלה על נושאים כגון דת, מגדר או גיל, ולכן מונחים מגבילים הקשורים גם לאופן ולזמן שבו הן מופיעות לא חלים על נשמות אינסופיות אלה.

מלאני בקלר היא סופרת, מתקשרת ומייסדת אתר www.Ask-Angels.com

https://theangelsolution.com/