כיצד מה שחשוב מתגשם לכדי חומר

ג׳ניפר הופמן

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בכל פעם שמשהו חשוב, משמעותי ורלוונטי עבורנו, אנו אומרים ש״הוא חשוב״ (it matters). מעניין שמילה זו משמשת אותנו [בשפה האנגלית] גם להגדרת הצורה הפיזית, המכונה בפינו ״חומר״ (matter). וכיוון שאנו שולחים אנרגיה רבה לכיוון מה שחשוב לנו, זה הדבר שמתגשם כמציאות בחיינו. בין אם זו הגשמה מכוונת או לא מכוונת, מה שחשוב מתגשם ואם איננו מרוצים ממה שאנו מגשימים, עלינו לבדוק מה אנו כוללים במסגרת מה שחשוב לנו.

אנו מגדירים את ״מה שחשוב״, כיוון שאלה הם העקרונות והסטנדרטים של חיינו. אנו מגדירים את עצמנו, מי אנחנו, מה אנו מאמינים, את כללי האתיקה והמוסר שלנו, על ידי ״מה שחשוב״. אבל האם אנו בוחנים אי פעם מה חשוב ושואלים את עצמנו מדוע אנו תומכים באמונה זו או האם היא שייכת לנו? לפעמים הדברים ״החשובים״ בחיינו הם אלה אותם ירשנו או למדנו ואיננו מטילים בהם ספק. אבל הכול הופך לחלק מהחומר (או המציאות) שלנו, משום שמה ״שחשוב״ לכם  מתגשם בחייכם ברגע זה, בין אם אתם מודעים לכך או לא, רוצים בכך או לא.

אנרגיה רבה כל כך מושקעת ב״מה שחשוב״ שעלינו לבצע בדיקה מדי פעם, כדי להבטיח שאנו מחוברים למה שאנו רוצים להעצים ולברוא, ושהוא עדיין רלוונטי עבורנו וחשוב לנו. בחינה זו אינה הזדמנות לשפוט או לבקר את מה שהגשמנו – זכרו, אנרגיה היא ניטרלית ואינה שופטת, ולכן איננו יכולים לשפוט או לבקר את הבריאה שלנו כטובה או כרעה. אבל אנו יכולים לבחון מצבים ואירועים בחיינו ולנסות לגלות מה היה חשוב לנו כל כך שבראנו מצב זה בגינו.

אם נשפוט את פעולות העבר שלנו, לא נשיג דבר. אבל אם נוודא שאנו מתעלים את האנרגיה שלנו אל בריאה בדרך מכוונת, שקולה, מודעת ותכליתית, על ידי הבטחה שמה שאנו אומרים וחושבים שחשוב עדיין רלוונטי, יעיל ותואם לכוונות שלנו – נשיג הרבה.

כאשר אנו נכנסים לשנת אהבה (2014) מהירה זו המלאה בפעולה, ואני מכנה אותה כך משום ש״אהבה״ היא האנרגיה של היקום והרבה ממנה עומד לרשותנו השנה, יש לנו יכולת רבה אף יותר ליצור טרנספורמציה ותנועה בכל תחומי חיינו. וכיוון שאנו תמיד בוראים את המציאות שלנו בכל רגע, אנו יכולים להיות מודעים יותר למה שאנו בוראים על ידי התבוננות במה שחשוב לנו. החומר שאנו בוראים (שהוא המציאות הפיזית שלנו) מתגשם ממה שחשוב, זאת אומרת דברים חשובים, רלוונטיים, מרוממים ומעצימים. והדבר כולל את הצורך שלנו בריפוי, בתוקף, בערך, בהכרה ובטרנספורמציה.

לעולם לא מאוחר לבדוק ״מה חשוב״ ואם עשיתם זאת עכשיו, יכול להיות שמצאתם כמה דברים שפעם היו חשובים לכם וייתכן ועתה אינם כה חשובים עוד. אם תשחררו אותם, תוכלו להכניס כמה היבטים חדשים לחייכם, שיבראו פוטנציאלים חדשים למציאות שלכם. אנו בוראים את הכוונה שלנו על פי מה שחשוב לנו, כיוון שאנו משתמשים במה שחשוב לנו כבסיס לכוונה שלנו. אז אנו רואים את התוצאות במציאות הפיזית או החומר שלנו. אם איננו אוהבים את מה שאנו רואים, אנו יכולים לבדוק מה היה חשוב לנו באותו רגע ולשנות את מה שחשוב, כדי שנוכל לשנות את החומר (המציאות) שלנו.