כיצד אתם משנים את החברה

פמלה קריב מתקשרת את אימא אדמה

מאנגלית: סמדר ברגמן

אנשים יפים ויקרים, אני מברכת את כולכם. אני הוא קולה של אימא אדמה. קבלו אותי אל מעגלכם, כיוון שאני אימכם. פיתחו את תאי גופכם לקראתי כדי שאוכל להזין אתכם. ברצוני שתירגעו, עשו זאת כעת. הניחו לכל המתחים, למחשבות הרבות שמתרוצצות בראשכם, לדאגות החוזרות ונשנות שיש לאנשים רבים; הניחו להם לעוף ברוח. אפשרו לאוויר לזרום דרככם וסביבכם.

אתם כה יקרים ללבי. אני אוהבת אתכם כל כך, ואני מברכת את בואכם. ביטחו בי; זו פעולה שמעולם לא לימדו אתכם לעשות. למעשה, לימדו אתכם שלא לבטוח בי. כילדים, למדתם בגיל צעיר להסתמך על האנרגיה והיכולות של השכל שלכם במטרה לנהל ולארגן את החיים.

חלק גדול מגידול ומחינוך הילדים מכוון לניהול החיים, כמו גם לגרום לאנשים להסתגל למערכת חברתית מבוססת היטב. סוג זה של גידול וחינוך מבלבל את הילדים, כיוון שעדיין פועמות בהם ספונטניות ואינטואיטיביות שמחוברות בחוזקה לרגשות שלהם, שתכופות ישירים וגולמיים מאוד עדיין, והדבר מפחיד את המבוגרים. במהלך התבגרותכם, למדתם להיזהר מרגשותיכם, מהעוצמה שלהם, מהתשוקה שבהם, מהיותם כה חסרי גבולות.

האם הרגשות באמת ללא גבולות? לא, לרגשות דינמיקה משלהם. אם אתם מניחים להם לזרום במסלולם, עם הזמן הם ימצאו איזון טבעי בעצמם. כאשר אתם מניחים לילד ״להוציא קיטור״ כאשר הוא כועס – כיוון שהוא חש שנהגו בו שלא בצדק, לדוגמה – עם הזמן הילד ישוב בטבעיות למצב שקט ומהורהר. לעתים הכרחי לסייע לילד לעשות זאת, אך מה שקרה בעבר לעתים קרובות, ומה שעדיין קורה היום, הוא שרגש שכזה מודחק ולא מעניקים לו רשות לבוא לידי ביטוי. בשל כך, מגיל הילדות, החיים הרגשיים הטבעיים של הילד הופכים מוגבלים.

קיים עליכם לחץ גדול להפוך לבוגרים מאופקים, שלא רגילים לבטוח ברגשות הספונטניים, בתשוקות, בהתלהבות. בדרך זו, המניעים העמוקים ביותר שלכם הופכים זרים. הם נדחפים אל פינה חשוכה, כביכול, אליה אינכם מעזים ללכת. אך במוקדם או במאוחר, מה שהוחבא ירצה לצאת ממחבואו. קול לבכם, נשמתכם, לא ישתוק לעד.

דומה כאילו עכשיו, בימים אלה ובעידן זה, אותו קול נשמה מתעורר בו זמנית באנשים רבים. תוכלו לומר שמתחולל מרד. אנשים רוצים לחיות, לא רק לשרוד, ולא רק לנהל את החיים, אלא להשתתף בהם השתתפות מלאה. קיים צורך בהתנסות אמיתית, בעומק, והדבר יכול לגרום לתנודות אינטנסיביות בחיים הרגשיים שלכם.

אתם נמצאים בתהליך של שיבה למרכז, לאותה מהות שהיא שמיימית וארצית גם יחד. אתם נושאים בתוך עצמכם נשמה נצחית אינסופית, ולא ניתן לתפוס עובדה זו באופן אינטלקטואלי. קיים בכם אור אינסופי, שאינו תחום על ידי הזמן או המרחב, שאינו קשור לגוף זה. ואף על פי כן, אותו ניצוץ אור אינסופי בחר לרקוד עם הגוף, ולרקוד עמי, אימא אדמה, ועם הטבע. מדוע? הנשמה ירדה אל הגוף כדי לחוות דבר מה מיוחד, שאותו היא אינה יכולה לחוות בממלכות השמיימיות. האור רוצה לעטות צורה ולהתגלם כדי לחוות את החיים ואת היצירתיות בצורה החומרית, ללמוד ולצמוח מכך.

על ידי לבישת צורה, אתם הופכים גלויים לאחרים ונראים בעיניהם כישות אינדיבידואלית. אז מדובר בכם ובאחרים, וקיימת תקשורת בין ישויות חיות, אינטראקציה, צורך בהבנה ואפשרות להנאה. משום שהנשמה מגשימה את עצמה על כדור הארץ, הבריאה הופכת אפשרית על המגוון המדהים שלה, שהופך את החיים מעניינים ומרגשים באמת – הרפתקה! מטרת מפגש שמים וארץ, מיזוג נשמה וגוף, ותכלית האנושות, הן לברוא ולחוות את קסם ההרפתקה הזאת.

תשאלו עתה כיצד אפשרי שהחיים האנושיים על כדור הארץ הפכו לדוגמה לשליטה בחיים, של תפעול החיים, כך שאנשים רבים – והטבע גם כן – סובלים מאנרגיה שיפוטית ומדכאה. מה קרה לקסם המקורי, לאותה הרפתקה שיכולתם לחוש בה כילדים באופן ברור כל כך, וששייכת לילדים?

סבל האנושות והטבע מצער אותי. ישנם ערגה, כאב ורגשות מודחקים רבים כל כך באנשים כאן, ואף על פי כן, יש תקווה. מתחולל שינוי, ואני מדברת אליכם, הקוראים זאת, כיוון שאני יודעת שאתם חלוצים. אתם שחשים שקרב שינוי ושכאשר שינוי זה יבוצע על ידי אנשים רבים, דבר מה חדש יוכל להיוולד על כדור הארץ.

אני רוצה להזמין אתכם לחוות תחושה זו בתוך עצמכם. רדו אל תוך הווייתכם וזרמו עם הנשימה שלכם אל תוך הבטן. התחברו לאנרגיה העליזה של הילד שבתוככם. הילד מכיר קסם והרפתקה; הילד בוטח בכוחות גדולים יותר; ילד זה אינו צריך לשלוט ולפקח שכלית; וילד זה עדיין נמצא בכם – חי – ואינכם יכולים לחסלו.

דמיינו לרגע שאתם רואים ילד זה וברכו אותו לשלום! הרגישו כיצד ילד זה שלכם מחובר אליי. הרגישו כיצד במעמקי לבו הילד יודע שהוא רוצה להיות על כדור הארץ, ורוצה להיות גשר אנושי, בין שמים וארץ. גלו מחדש את הקסם והשיבו אותו אל חייכם.

מה אתם יכולים לעשות בחיי היום-יום שלכם כדי לברוא תחושת קסם והרפתקה? שאלו את הילד הפנימי שלכם מה דרוש לו כדי לקום לחיים. זה יכול להיות משהו פשוט, משעשע וקטן מאוד ולא עניין מסובך. תכופות אתם חושבים שדברים גדולים צריכים להתרחש כדי לשנות את תודעת האנושות על כדור הארץ. אבל אני אומרת לכם, חזרו אל הפשטות: אל קסם הילד הפנימי – זו התשובה. שם מצוי החיבור שלכם לכוחות גדולים יותר, שמימיים וארציים. זה המקום שבו אתם מעניקים לעצמכם משהו גדול יותר מעצמכם. לרוע המזל, האמונה שלכם שהדבר אפשרי התפוגגה, אבל הוא יכול להיות ממשי מאוד בחייכם.

רבים מכם נאבקים להיות נוכחים על כדור הארץ, ובייחוד במציאות חברתית. אך האופן שבו המציאות בנויה וערוכה עתה, והאופן שבו היא קובעת חוקים וכללים, ציפיות ודרישות, מגבילה אתכם לעתים קרובות וחונקת את היצירתיות שלכם. מציאות זו הפוכה לקסם ולהרפתקנות, ותכופות היא מדכאת אתכם.

חלקכם מרגיש כה מנוכר מהחברה, שאתם תוהים אם אתם אמורים כלל להיות כאן, על כדור הארץ. ובדיוק אל אותם אנשים אני רוצה לומר: אתם אמורים להיות כאן בבית, עליי ואיתי. אני היא נשמת כדור הארץ, ואתם אוהבים אותי. הבדילו בין המציאות החברתית, על התפיסות והכללים האנושיים שלה, לבין אנרגיית הטבע במצבה הפראי: האנרגיה של היערות, הימים, הציפורים, הפרחים. זו האנרגיה המקורית של כדור הארץ, וזהו ביתכם. אתם מבינים אנרגיה זו ומעריכים אותה. אני מרגישה שאתם מעריכים אותי, ואני מכבדת אתכם בשל כך.

אל תלחמו בחברה, כיוון שברגע שאתם מתחילים במאבק, אתם רוצים לפעול, לבנות, לארגן ותכופות אתם רוצים לאלץ משהו להשתנות. אך הרבה ממה שקיים עתה בחברה בכל הקשור לשליטה, לשיפוטים ישנים ולאילוץ יכול להתמוטט רק באמצעות משבר. לפעמים, משהו צריך למות לגמרי לפני ששינוי אמיתי יוכל להתחולל. אתם יכולים לתמוך בשינוי התודעה על כדור הארץ בחיי היום-יום שלכם על ידי שיבה אל המקור, אל הילד הפנימי: אל המקוריות שלכם. העזו לבטא את רגשותיכם, ועבדו יחד עמם. העזו לחלום שוב, והעזו להיות בעלי תשוקה, להאמין באפשרויות שהחיים מעניקים, גם אם החברה אומרת לכם שזה לא אפשרי ובר-ביצוע.

הרבה כל כך אפשרי כאשר אנשים חיים מלבם, כאשר הם מעזים לבטוח בתחושות שלהם, ללא תנאי. אין הכוונה לומר שעליכם לממש כל דחף שצץ. משמעות הדבר היא שאתם רגישים למה שמשפיע עליכם ולמה שנוגע בכם; שאתם נכנסים פנימה ומעניקים תשומת לב לילד הפנימי, לא רק כשהוא כועס, חרד או עצוב, אלא גם כאשר הוא נרגש ונלהב; שאתם עובדים עם הילד הזה ומעזים באמת לחיות על פי האידיאלים והמניעים העמוקים ביותר שלכם. אם תעשו זאת, בסופו של דבר תשנו את החברה, ולא באמצעות מאבק נגד משהו, אלא באמצעות חזרה לאמת האישית, להוויה המקורית שלכם.

לבסוף, אני מבקשת שתרדו עם מודעותכם אל תוך כפות הרגליים ושתחושו כיצד הן נוגעות בקרקע. דמיינו שאתם נושמים דרך כפות הרגליים שלכם. בכל פעם שאתם שואפים, אתם מושכים אליכם את אנרגיית כדור הארץ. הרגישו כיצד כפות הרגליים שלכם הופכות כבדות וכיצד הן נושאות אתכם. הרגישו כיצד אני נושאת אתכם. אינכם צריכים לעשות כל זאת בעצמכם. ישנם כוחות גדולים יותר שרוצים לסייע לכם, שרוצים לתמוך בכם ובנתיב הנשמה שלכם.

הרגישו בכוחות אלה לרגע, והרגישו בכוחי לשאת אתכם. אז הרגישו בכוחות השמימיים שנמצאים אף הם כאן בצורת מדריכים, מלאכים והנשמה שלכם, אף על פי שאינכם חייבים לדעת בדיוק איך ומה נמצא כאן. מדובר בחוויית כוח גדול יותר שהוא עדין ומלא שמחה; כוח שאינו מבקר אתכם, אלא שיש לו סימפתיה וחמלה כלפי התחושות שלכם.

הרגישו בכוח זה לרגע, שמגיע מאחוריכם ונכנס אל הלב, החזה והכתפיים שלכם. הניחו לתמיכה, לנחמה ולעידוד אלה להיכנס לחייכם. הרגישו כיצד המולת המחשבות הופכת שקטה יותר כאשר אתם מכווננים לאנרגיות מחזקות ומזינות אלה. ביטחו בסימנים ובאותות, האותות שאתם מקבלים ללא הרף מהגוף ומהחושים שלכם. יש עוצמה קסומה בחיים שיכולה להדריך אתכם, עוצמה שממוקדת בשמחה ובעוצמת הבריאה. זו העוצמה הקסומה אשר תשנה את החיים על כדור הארץ.